Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6
[Imagine: weird-wedding-01.jpg?width=600]
[Imagine: weird-wedding-02.jpg?width=500&height=251]
S-ar putea spune ca este inceputul sfarsitului... mai ales daca oamenii ajung sa oficieze casatorii cu personaje care nu exista decat in jocurile video. Este si cazul gamer-ului japonez cunoscut sub pseudonimul „Sal9000”, cel care si-a oficializat legatura cu Nene Anegasaki, unul dintre personajele unui popular joc video nipon numit „Love Plus”. Tanarul „mire” a tinut o mica receptie pentru prieteni, familie si cativa reprezentanti ai presei si s-a declarat extrem de fericit de alegerea pe carte a facut-o.
Sursa: Descopera.ro
Deci cam asta ajungi daca joci prea multe jocuri video ...desi ideea e aiurea ...ai avea anumite oportunitati =]]
Ce parerea aveti despre chestia asta ?:]]
E ca şi faza aia că îţi cumperi pământ pe lună 21 Oricum, pare mai mult a glumă, deşi nu mă mai miră nimic, nu e prima dată când am auzit aşa ceva, şi citisem undeva despre chestiile astea, nu reţin multe, foarte vag, decât că vor începe să se oficializeze & so on... mi-am amintit şi de altă fază, când o tipă cică s-a măritat cu un câine.
WTF !! Deci...lumea se duce pe rapa....nici nu e e mirare ca se intampla atatea nenorociri. Oare Dumnezeu ce gandeste acum , cnd vede ce fac oamenii ? 22 Nici nu e de mirare ca se discuta atate despre sfarsitul lumii....cand vezi ca oamenii devin tot mai dezumanizati....
LOL.Citisem si eu undeva ca se vor legaliza..dar era pe times.ro unde totul e o cacealma so... 21
Anyway,va dati seama daca chiar s-ar legaliza chestiile astea?Pfoai,pai toti bishies ar fi casatoriti in 3 zile cred ._. .
Anumite oportunitati in casatoria cu un joc video? Cum ar fi? Singura oportunitate care o vad eu e sa-si bage acel joc in c** ca sa se simta mai bine.Altele nu vad care ar putea fi 39
Oricum, mi se pare...nu o mare porcarie...ci cea mai mare porcarie.Cum sa se legalizeze asa ceva? Nu zic ca e gresit din punct de vedere religios sau mai stiu eu ce, dar este tampit.Tre sa iti lipseasca cateva sigurante de la cap'sor ca sa faci asa ceva.
Totul e ok pana la un punct...dupa ce l-ai depasit, du-te maica la psihiatru fiindca ai nevoie.
Nici nu ma mai mira, ce-o fi in capul omului, greu de zis. Acum, actiunea lui fie arata o capacitate de adaptare la societate undeva sub nivelul marii, fie vrea sa-si exprime standardele de neatins in ce priveste sexul frumos. La prima vedere nu pare asa twisted baiatu`, da` macar e fericit. Mare ti-e gradina, doamne...
Lol...deci prima reactie: nu mi-a venit sa cred pur si simplu..si inca refuz s-o fac. Cum dracu' sa te casatoresti ma cu un joc video? Si eu zic ca-mi mai plac anumite personaje din anime-uri, dar de aici si pana la a ma casatori cu un anime e cale luuuunga frate21. In primul rand trebuie sa fi debil mintal, sa-ti lipseasca orice logica fireasca ca sa ajungi sa te casatoresti cu un joc video...in al doilea rand, chiar nu stiu ce sa zic...probabil tipul asta si-a petrecut intreaga viata singur, mult prea "prins" in treburile sale strict legate de jocuri video. Psihiatru? Ce sa-i faca...e deja o cauza pierduta...si chiar pare fericit..mi-e mila de el. In secunda asta imi vine in minte o fraza "lumea asta se duce de rapa" cat de adevarat...
Chiar ca lumea asta se duce de rapa. Daca oamenii se casatoresc cu jocuri video atunci de ce nu si cu desene, benzi desenate, poate chiar si mobilier 21 . Oamenii au devenit penibili, pe bune! 21Tot nu imi vine să cred... Cat de mult poate sa iti placa un personaj pentru a te casatori cu el? Cred ca tipul a dat in paranoia. 21
Asemenea practici sunt de ordinul zilei pe la chinezai, mai ales cand e vorba de World of Warcraft. Am observat ca e la moda pe la ei sa se insoare libidinosii intre ei.

Amaterasu

Thoamne ce oameni exista imi kam aminteste de soramea kand avea 5 ani de zicea k e casatorita k un pom din gradina si au 2 copii impreuna - avea 2 fete una era blana si avea 3 ani si altu era caramida
Pagini: 1 2 3 4 5 6