Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat

#21
Mai, eu nu inteleg ce aveti voi de comentat. E viata lui si face ce vrea cu ea. Daca el s-a indragostit de un personaj virtual, bravo lui. Sunt mandra de orice persoana care isi recunoaste sentimentele si iubirea pe care o poarta oricarei fiinte, de orice sex, si chiar din lumi diferite de a noastra. A avut curajul necesar sa isi recunoasca sentimentele si chiar si-a impartasit parerea alaturi de prieteni si necunoscuti. Ce ati fi vrut sa faca ? Sa traiasca toata viata bantuit de amintirea unei imagini virtuale, intruchiparea perfectiunii lumii acestuia ? Dupa voi, cred ca DA. Fata cu baiat, fata cu fata, baiat cu baiat si, chiar, om-video game, iubirea ramane tot iubire, acel sentiment pur, in sufletele carora se infiripa si de care nu scapa nici furnica, oricat de mica si nesemnificativa ar fi ea. Sau... Poate nu pot eu sa ma opresc din a ma mandrii de toata lumea care iubeste curat. 21 Pa, pwp ! pupic
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#22
Neko-still ....in caz ca nu ai observat nu e nimeni impotriva chestiunii asteia ...dar e un videogame el nu iti impartaseste sentimentele ,pricepi ? Tenelovelel astea ...=] ...aia nu e o dragoste adevarata ...aia e manie dupa un joc video ...plus ca personajul e programat sa fie atasat de gamer adica ...jocul ala poate fi la alte 1000 de persoane .
Si nu am spus ca sunt impotriva sau ceva de genu' si e alegera lui ...dar daca va ramane jocul fara baterie sau se strica ce face ?21 isi da seama ca " nevasta " a depus actele de divort?
Ca de exmplu sa zicem ca iti place foarte mult un personaj dintr-un anime si pur si simplu in mintea ta sunteti impreuna si toate cele ...si sa zicem ca faci un fic in care tu esti impreuna cu acel personaj sau chiar desenezi...sau ai imaginatia foarte bogata si iti inventezi un prieten si alte chesti , crezi ca va fi cineva impotriva ? La inceput toata lumea se mira exact ca si in cazul Tipului asta ...ca daca te gandesti bine nu e deloc ciudat 106 adica in ziua de azi totul e posibil .
Deci cu alte cuvinte nu e nimeni impotriva 4 e o chestie pe care nu ai mai auzit-o si esti un pic mirat dar cu timpul nici nu iti mai pasa . >:d<
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#23
Da... Fiecare cu parerea lui. Gusturile nu se discuta. Dar, ma cam irita fraza asta: " Lumea se duce de rapa". Asta, momentan, nu poate fi posibil. Pentru ca el e singurul care a facut o chestie de genul, dar cine stie, peste cativa ani s-or mai trezii si alti... Eu mi-am spus parerea ( Daca esti " orb" citeste mai sus), acum, poate am exagerat puin, dar NUMAi PUtiN ! Okay, see ya !
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#24
God!Sa te casatoresti cu un personaj de jocuri video?Stupid. Mai auzisem eu prin ziare de unul care a violat o banca si i-a ramas"Jerry" infipt acolo.Sau altul care se indragostise de capra! Chiar se duce lumea de rapa! Ce mai urmeaza? Sa ajunga animalele sa se casatoreasca la biserica? I mean WTF?! Un joc video?Un joc video?!
God, am trait s-o vad si pe-asta!
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#25
Parca vad ca peste 10 ani facem sex cu roboti.
Necrofilie,zoofilie, homosexualitate,casatorii cu personaje din desene ,ce pot sa spun "this is the world that we live in ,and no ,we can't go back".Totusi nu condamn pe nimeni ,ar insemna sa rada harb de oala sparta.
Tipul asta cu siguranta trebuie sa aiba ceva traume legate de femei in carne si oase si si-o fi gasit un refugiu in fata virtuala.
Anyway a cam inceput sa-mi placa de cuptorul cu microunde din bucatarie,poate ma marit cu el pana la urma.

Peace.
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best." Marylin Monroe

#26
Lola, cred că tipul ăsta este chiar virgin şi singur ! O fi poate orfan sau nebun ... Sau poate plictisit.Acum cred că are muuulţi bani de la câte interviuri a dat.Mă întreb cum îşi imaginează el că va face copii cu un personaj anime.Oare cum iau masa ? Sau cum fac sex ? Şi nu e urât, nu se poate spune că el chiar nu avea şanse la o femeie adevărată.Dar în fine, în ziua de azi poţi face orice, chiar şi să se căsătoreşti cu ceva inexistent.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#27
Da, asta e ceva. Acum ma intreb... Asta e prima lui dragoste? 39 O da, si oare cat i-a luat s-o cucereasa? Sau, unde se vor duce in luna de miere? Unde o vor face prima data, la el sau al ea? 15 Oare ce va fi primul lor copil, baiat sau fata? Oare cum vor arata copii? Hmmm cred ca niste holograme 3D 39. Acum pe bune, ar trebui sa bage mai repede actele de "divort". Si ar trebui sa gaseasca pe altcineva. Cred ca cel mai potrivit pentru el ar fi o fata, la fel de obse... adica pasionata de jocuri video. Dar sa nu uite sa-si ia 2 pc-uri, ca altfel o sa se certe in fiecare zi. Cine stie, poate vor face nunta pe pc, si vor avea o viata virtuala fericita. 21
[Imagine: akv4ok.png]
So sacrifice yourself, and let me have what's left.
I know that I can find the fire in your eyes.
I'm going all the way, get away, please.

#28
Citat:Tipul e ipotent si de aceea s-a casatorit cu acel personaj.Sunt curios daca se va casatorii cineva cu vreun orc din warcraft xD.

Hmm 39 buna idee^.^ o sa ma marit eu cu un undead ca ii mai sexi 21
Pai ce sa zic? E misto fratilor:]] Ne casatorim cu personaje din anime-uri, din jocuri ata ete, daca mintea umana nu este in stare de mai mult:]] Unde nici Dumnezeu nu da nu ai ce sa ceri=]] Sincer pe mine ma amuza chestia asta(mda sunt o persoana mai ciudata) pentru mine asta nu demonstreaza decat ca omul este defapt cel mai prost animal:]] Pffai cum dracu sa zica cineva ca s-a casatorit cu un personaj dintr-un joc>.< E penala faza... Eu promit ca peste o saptamana, doua (am totusi nevoie sa fac pregatirile pentru nunta...) o sa il iau de sot pe cainele meu:]] cel putin eu voi fi zoofila^.^ animalele tot la animale trag:]](nu imi vine sa cred ca am zis asta).
Oricum eu ii urez Casa de Piatra la acel domn:]] sper sa aiba parte de multa fericire si sa-i dea Dumnezeu copii cu pene^.^
Cya
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#29
Bine, acum ca ma gandesc mai bine, totul e umpicut cam ciudat. Cum sa ajungi sa te culci cu o banca ? Asta e boala curata. Dar, nush sigur, eu tot de partea lui raman. Si, da ! Daca se poate sa ma casatoresc cu un personaj virtual, Ikuto Tsukiyomi from Shugo Chara e al meu. Gasiti-va altul, asta e luat. Mai pune ca sunt perfecte si nu au nici cel mai mic defect. Poate asta o fi vazut si el la ea.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#30
Am auzit si eu acum ceva vreme de tipul asta si am ramas masca, nu-mi venea sa cred. 22 Si nu arata chiar asa de rau, nu cred ca nu si-ar putea gasi o femeie reala in loc de personajul preferat dintr-un joc video. Probabil ca a fost indeajuns de obsedat de jocuri incat nu a mai iesit din casa de foarte mult timp, de nu a reusit sa cunoasca pe nimeni cu care sa fie.
El e primul care face asta, cine stie cati vor mai urma... 22
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)