Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat

#11
O...M...G...O.O Lumea chiar se duce de rapa. Sa te casatoresti cu un joc video e fortuit chiar si pentru o persoana cu probleme psihice/obsedata de asemenea jocuri. Acel om pare de 25-30 de ani, deci cred ca ar trebui sa dea dovada de mult mai multa maturitate. Daca de exemplu imi place Keiichi Maebara din Higurashi no Naku koro ni asta nu inseamna ca si vreau sa ma casatoresc cu el, nu sunt chiar atat de obsedata/nebuna. Doamne, mare e gradina Ta, si multi sar gardul... 22
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#12
Ok... Păi... Să gândim logic. Cum şi`o trage [în lipsa unui termen mai potrivit] băiatu` ăla cu nevastă`sa? Şi eu când eram mică îmi 'căsătoream' căţeluşa cu un ursuleţ de pluş, da` măcar ştiam că nu e normal aşa ceva. Şi tipu` a cerut`o de la părinţi? Măcar să aibă şi el decenţa să aibă binecuvântare. Sincer, când credeam că lumea nu poate fi mai tâmpită, a venit chestia asta. >.< God, chiar dacă nu`ţi găseşti iubirea în viaţa reală, aştepţi. Nu te căsătoreşti cu primul lucru pe care pui mâna. Dacă iei în mână o îngheţată ce faci? Te căsătoreşti cu ea şi apoi se topeşte şi rămâi văduv? Prea stupid. >.<
Doamne, în a şasea zi ai creat omul. De ce ai creat şi astfel de oameni? >.<
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#13
Dacă aşa ceva există însemnă că lumea asta e cu susul în jos 21 . . . Dar ce vreţi? Poate că săracul nu este aşa frumos încât să atragă fetele, sooo fata aceea e virtuală , nu cred că are de ales 21.
Totuşi mi se pare ciudat să te căsătoreşti cu cineva dintr-un anime sau joc, dacă era aşa de normal mă maritam şi eu cu Itachi de mult O.O' .
Lumea asta se duce de râpă 24
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#14
Pe cat era de dusa lumea asta, adica totul e pe dos, inclusiv relatiile dintre gay, astea le intrecepe toate. Adica, trezirea! Sa te casatoresti cu creatia ta? Ok, poate ca asa arata fata perfecta dar sa fim seriosi, cum doamne iartama s-a cununat cu ea, cand e doar un personaj?
1. Cum si-o trag?
2. Cum o sa aiba urmasi?
3. O sa poata sa respecte legamantu sa nu o insele? O.o
Ok poate ca o "iubeste" dar totusi cum se abtine de la poftele trupesti O.o

#15
Am mai auzit ca cineva s-a casatorit cu un montange russe 21 . Pare a gluma dar stiu ca nu e...Cand am auzit faza cu montage russeul era sa cad de pe scaun de ras! Aici n-am ras asa mult ca am mai auzit chestii cam ca si asta... La faza cu gamerul am afut fata 22 ,si la cea cu montange russeul am avut fata 21 .Chiar ciudat...atat am de zis

http://akmx.allgoo.net <-- my forum *E super cool!*
Mi-am vandut masina pentru bani pentru benzina...

#16
Deci este cea mai mare stupizenie si tampitenie si prostime, cred ca capu' gamer-ului este plin... cu...!!! Ce dreaq sa fim seriosi, sa se casatoreasca un OM VIU cu un PERSONAJ VIRTUAL!!!!? Ai bah ce dreaq, cand credeam ca in lumea asta nu se poate mai rau... apare porcaria asta!!!! Ce plm!!!! Bah astia daca ar fii intregi la minte, bine crescuti, cu cei 7 ANI DE ACASA.......... as maimzice si eu! Da' cum dreaq i-a cerut mana? Si pe deasupra personajele VIRTUALE si-au mai dat si cu parerea despre asta!
Hai ce plm, ca lumea se duce de rapa cu noi toti in ea!
Lawl.

#17
Mai si macar de ar fi singurul... am vazut ca sa facut o petie pentru asa ceva si ii trebuiau cateva sute de semnaturi bune din cate imi amintesc, deci nu a fost singur in toata chestia. Eu stiam de unu care s-a casatorit cu un personaj anime. Pai daca toata lumea ar face asa n-or sa se mai nasca oameni, ca n-au cum. Ma intreb oare cum e viata lor de cuplu, tinand cont masinariile sau programele(sau cumle-o mai zice) nu au vointa proprie, deci personajul ala spune si face numai ce e programat sa faca. Intr-un fel stii ce o sa-ti raspunda24. Am auzit si de casatorii cu obiecte, asta chiar ca ar fi ciudat. Ce ar fi daca unu s-ar intragosti de o roaba... se duce la preot sa-i cunune... *in fata altarului, preotul* Ahem... ne-am adunat astazi aici, pentru ai uni...*bla bla bla*...Robul lui Dumnezeu Ion(sau ce nume vreti) iei in casatorie pe roaba lui Dumnezeu...umm.. roaba...(daca v-ati prins)...Ar fi prea penal.
Oricum W.C.-ul meu se simte cam singur, si m-am gandit sa dau anunt l-a matrimoniale, ar fi cineva interesat?
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#18
(29-11-2009, 01:29 PM)ady_x A scris: mi-am amintit şi de altă fază, când o tipă cică s-a măritat cu un câine.
OMGWTF zoofil? cruzime!

Revenind: Mai cunosc un specimen care IUBEȘTE un personaj fictiv. Adică, ea (e o fată) care crede că Yoh din Shaman King chiar există, și chiar și în ziua de azi e îndrăgostită nebunește de acel personaj. Poate mă trezesc mâine că aud de tipa aia că s-a măritat cu Yoh. Nu m-ar mira după ce l-am văzut și pe deșteptul ăsta.
În concluzie: LUMEA NU MAI ARE MINTE! Oare n-a fost nici măcar o perspană REALĂ care să-i placă? :sry: Se pare că nu. E de-a dreptul stupid.:??
I set sails for the ageless winds
No fear of dying or a thought of surrender
I threaten every barrier on my way
I am bound forever with Token of Time

#19
Ei, gamerul s-a casatorit cu un personaj virtual, un japonez cu o papusa barbie si asa mai departe... Cred ca lumea a uitat ce inseamna casatoria... Uitati-va dincolo de aparente si o descoperiti adevarata infatisare a lumii!


Apropo de iubiri cu obiecte... Una era obsedata de ghilotine. Dormea in pat cu o mica ghilotina si se tot freca ziua de o ghilotina reala. A facut si un site cu asta...


In cazul in care nu stiti , ghilotina e un instrument cu care erau pedepsiti raufacatorii, taindusi-le capetele.

http://www.lovendal.net/wp52/wp-content/...otina2.jpg
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#20
Tipul e ipotent si de aceea s-a casatorit cu acel personaj.Sunt curios daca se va casatorii cineva cu vreun orc din warcraft xD.
[Imagine: 15wngnk.jpg]
"The greatest enemy is the fear that resides in your heart."




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)