Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Personajul preferat?
Chris
36.84%
14 36.84%
Ales
18.42%
7 18.42%
Colin
26.32%
10 26.32%
Jean
10.53%
4 10.53%
Kiril
5.26%
2 5.26%
Claire
2.63%
1 2.63%
Total 38 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Tendințe Interzise (+18)

Capitol nou! Yaaay! Ce ma bucur ca nu va fi un incest intre Jean si Chris. Mai bine frati si prieteni decat iubiti sau amanti :)) Deabia m-am trezit si am numai prostii in cap :)). Acum Colin si Claire ... cum zicea si iubitul Kiril, vine mereu in situatiile nepotrivite. Asta pe mine ma amuza :)). Poate nimereste odata intr-o partida incinsa :)). Of gata gata ca deja aberez. Gresli nu am vazut fiindca sunt cam oarba dimineata si nici nu cred ca sunt greseli. Ei atat am vrut sa zic.

Super capitol si succes in continuare :bv:

Hello there ^^ Cat ma bucur ca ai adus urmatorul capitol ^^
Imi place cum evolueaza relatia dintre Jean si Chris -relatie de prietenie si fraternitate-. Si uhm imi este dor de Alex. Ce s.a intamplat cu el? Nu l.a lovit iar masina, nu? Sa speram ca nu e chiar atat de aiurit, insa il iubeste pe Chris si cred ca suporta greu despartirea lor nejustificata : - < Ma rog, trecand peste, ce.mi place de Claire, e asa ... zapacita ( sau nebuna). Imi place cand intrerupe astfel de scene, desi nu m.ar mira ca in urmatorul capitol Kiril sa o intrebe daca nu vrea sa participe si ea : - j . Si referitor la santaj, nu ai mai spus ce a mai facut Jean impotriva rusului. Ar fi interesant sa dea o publicatie in ziar sau ceva de genu´, dar tu esti autoarea si mai mult ca sigur ai actiunea definita deja. Anyway, greseli nu am vazut, este ceva de admirat (rar gasesti greseli in ficurile scrise de tine) si astept urmatorul capitol cat de repede poti ^^

Zbye and see ya later.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

Bai, sa ma mai anunti si pe mine din cand in cand :))) Ma bucur ca ai ajuns cu nextul. Este foarte interesant ceea ce scrii, la tine fiecare capitol are o groaza de intamplari si ti-e drag sa citesti in continuare. Din cate imi amintesc, niciunul dintre capitolele acestui fic nu au fost plictisitoare, au fost chiar super si ai avut faze care m-au dat pe spate, la propriu...:p
Acum, cred ca ti-am mai zis-o dar, ce viata complicata au Colin, Kiril si Claire! Ma intreb la sfarsit cine va fi cu cine??? Acum chiar nu-mi pot da seama. E ceata! :)) Ma bucur pentru Jean ca si-a gasit fratiorul, pe Chris. Si eu sunt curioasa, la fel ca cei doi, despre viitoarea discutie:d Nu stiu dar, as vrea ca Jean sa-i marturiseasca ce a spus Alex acolo. Cand i-a luat apararea...Se pare ca nu a aflat nici pana acum:)
Nu are rost sa mai zik nik, totul este ok...:-*
Nextul si spor la lucru!
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]

Buna!

Capitolul asta a fost mai mare, sau mi se pare mie? Oricum, povestea se cam complica, dar imi place. Dupa cum am promis voi comenta ceva mai mult de data asta. Nu ma simt chiar in dispozitia aia, dar sper sa reusesc.
Nu m-as fi gandit niciodata ca discutias dintre Jean si Chris va fi asa draguta. Intr-adevar Chris a acceptat repede propunerea lui si inca ma gandesc de ce se comporta asa. Se inrosea si... hmm... Se simtea intimidat de Jean? Oare nu prea ii vina sa creada ca-s frati? Adica si eu cred ca as fi la fel daca as primi o veste ca asta peste noapte. Ma bucur ca fratele lui il incurajeaza tot timpul, dar tot mi se pare ceva dubios la tipul asta, Jean, inca din prima clipa de cand l-ai adus in cadru. Sper sa nu fie ceva rau de capul lui si totusi... hmm... Ar merge sa se complice si mai mult. Dragut sa ii ofere ciocolata si nah, ca mi-ai facut pofta de Mars. Mmm... Dar sa trecem peste asta.
Unde e Alex si Chris? Imi e dor de cuplul asta Y^Y intr-un fel... Daca s-a intampla ceva cu Alex? Ar fi culmea sa... Stii tu, nu! Dar Alex e fidel, but... De ce nu incearca sa dea de el, sa il sune, sa vorbeasca, sa il caute?
Ma cam sperie...

Citat:De-ar şti colegii săi de serviciu ce apucături copilăreşti are Colin uneori, ar muri de râs.
Apucaturi copilaresti?? Uhh, ce dragut :3
Uhm, aceleasi intrebari pe care le are Claire le tot aveam si eu inainte. Nu ma prea intereseaza ( atat de mult ) daca va accepta sau cum va reactiona, dar si asta face parte din poveste, nu?
\"f**k\"... huh? Ce a fost asta? xD M-a cam amuzat, dar merge :]]
Hmm... Colin, mi se pare asa naiv dintr-o data. Defapt cred ca a fost asa de la inceput :-? dar eu m-am axat pe alte aspecte ale lui.
Citat: În acel moment, Claire îşi dădu seama că nu e tocmai normală şi începu să râdă în hohote.
Oh, da, acel ras tipic pustoaicelor indecise. Mai bine ar renunta la amandoi, sau sa-l ia naiba pe Kiril de langa Colin. Hmm... ar fi o idee. just sayin` ^^\"


Well, cam atat am avut de zis. Acolo unde au fost ghilimele, apar barile alea si ma streseaza asa mult -.- dar las-o balta, e din cauza zup-ului, stiu ca n-ai nicio vina. Succes cu urmatoarele capitole si bafta la complicat povestea, imi place :3
>:D<

Mersi mult pentru comentarii. M-am hotărât să pun nextul, cu riscul să se piardă cât merge lucrul cu forumul, dar poate totul va fi bine. ;)

Capitolul 16

Tristeţe, durere, amărăciune şi dor. Nici nu ştia care sentiment dintre cele enumerate era mai pronunţat. Nu mai putea rezista, îi venea să strice ceva, să nimicească, să alunge şi să uite, dar ar fi prea simplu. Voia să înceapă totul de la început, dar era imposibil să facă asta fără el. Nici măcăr nu înţelegea cu ce a greşit, ce a făcut incorect şi de ce totul s-a întors împotriva sa? Erau nişte întrebări care aşteptau răspunsurile cu disperare. Măcăr nişte biete aluzii, ca să-şi poată da seama singur de restul, dar nu i s-a oferit nimic. Trebuia să înţeleagă cu orice preţ. Ar fi fost prea de tot, să se termine aşa o relaţie, de la o prostie, nu altceva. Trebuia să vorbească cu Chris.
Alex privi la ceasul de pe mâna sa stângă şi răsuflă uşurat. Au rămas doar cinci minute şi avea să se termine ora plictisitoare de chimie. Ura liceul, mai ales în ultima perioadă, deoarece de câte ori întorcea capul spre dreapta, vedea un loc gol, fără pomeneală de Chris. Nu îi venea să creadă că iubitul său s-a dat bătut, aşa dintr-o dată. Sau trebuia să îi zică fostul iubit? Nu dorea să creadă în aşa ceva, pentru dânsul Chris era cel mai scump... încă. Va lupta pentru adevăr şi pentru iubire. Poate sunau oribil acele gânduri ce-l măcinau în fiecare clipă, dar aşa era, îndrăgostit şi orb. Chiar şi colegii îl priveau straniu, nimeni nu îi vorbea şi nici fetele nu îl mai curtau ca înainte. Perfect!
Într-un sfârşit mult aşteptat a sunat şi Alex începu să-şi strângă rechizitele cu viteza luminii. Era fericit că se întoarce acasă, mai ales că şi-a promis că nu va mai sta cu mâinile în sân şi acum era sigur pe sine, dar cineva l-a strigat şi s-a întors nemulţumit.
***
Chris zâmbi fericit şi îşi îmbrăţişă fratele. Se simţea perfect şi îi era ruşine de gândurile sale anterioare. Jean s-a dovedit a fi genial şi i-a ridicat dispoziţia la maxim.
- Wow, de unde atâta dragoste pe capul tău? întrebă Jean ironic, dar fără pic de răutate.
- Chiar am o dipoziţie perfectă, m-am distrat de minune şi totul datorită ţie! exclamă Chris cu entuziasm.
Ambii şi-au adus aminte: patinoar, bowling, cinema, biliard, parcul de distracţii. Chiar a fost interesant, dar din păcate nimic nu ţine o veşnicie, mai ales momentele frumoase.
- Da, a fost o zi minunată şi cel mai important este că am petrecut-o împreună. Chris, sunt foarte fericit că te-am găsit, nu ai idee ce simt acum, zise Jean cu sinceritate.
- Ba am! Crede-mă, simt acelaşi lucru!
Jean îl mângâie pe cap şi zâmbi. Era un gest foarte intim, după părerea lui Christian, dar între fraţi se permitea orice. Spera să nu se termine niciodată această zi, dar uite că deja apune soarele...
- Bine, tot ce e frumos se termină odată şi odată, dar nu-i nicio problemă, vom continua mâine. Hai să te duc acasă...
Jean nu a terminat vorba, ci tăcu, căci Chris a lăsat ochii la pământ, aşa demonstrativ. Părea îngrijorat, dacă nu chiar nemulţumit.
- Aşa, să înţeleg că nu vrei acasă, îşi dădu seama băiatul.
- Nu vreau, ÅŸopti Chris trist.
- Mergi la mine? întrebă Jean atent.
- Da! răspunse Chris şi zâmbi fericit.
- Dar trebuie să te previn, acolo e... acolo e mama...
Brunetului i-a pierit imediat zâmbetul de pe buze şi stătea nemişcat ca o stană de piatră. Nu, nu mai dorea să se ducă cu Jean, nu voia să o vadă pe acea femeie. Era bucuros că şi-a găsit fratele, dar nu...
- Te înţeleg perfect, facem cum vrei tu. Eu nu îi spun nimic, mergem la mine şi îi voi spune că eşti un prieten, dacă dăm ochii cu ea, ceea ce-i puţin probabil. E foarte bolnavă şi stă mai mult în camera sa, rezolvă Jean problema.
- Nu ştiu, nu sunt sigur, murmură Chris îngrijorat.
- Chris, stai fără grijă, nu se va întâmpla nimic. Vreau să fii lângă mine, doar mi-ai lipsit atât de mult! Mai bine spune, vrei ceva? Îngheţată? întrebă Jean şi zâmbi.
- Da, îmi place cea de ciocolată, răspunse Chris şi zâmbi nesigur, dar fiind fericit că fratele său a schimbat tema discuţiei.
- Mie cea de vanilie.
Totul era aproape perfect.
***
Claire râdea de mama focului. Simţea că încă puţin şi va înebuni pentru totdeauna. Nu ştia cum să se calmeze, nu era în stare să se oprească şi tremura toată, printre acele hohote isterice. Kiril se apropie de ea, mai întâi o privi sceptic, iar apoi răsuflă din greu şi îi trase o palmă puternică peste obrazul drept. Colin tresări, căci nu se aştepta la asta. Acelaşi lucru se putea spune şi despre fată.
- Ai înebunit cu totul?! strigă ea enervată şi îşi atinse obrazul cu mâna.
- Trebuia să te calmez, nu îmi plac fetele isterice.
- PARCĂ M-AR INTERESA PE MINE CE ÎŢI PLACE ŢIE ŞI CE NU! EŞTI UN NESIMŢIT, AI ÎNTRECUT MĂSURA, ORICE LIMITĂ!
Kiril surâse amuzat şi se înlătură, iar Colin se apropie de Claire şi încerca să o calmeze. O îmbrăţişă şi-şi privi supărat iubitul.
- Sunteţi incredibili! De ce mă priviţi de parcă aş fi omorât un om acum, de faţa voastră? întrebă rusul puţin iritat.
- Nu trebuia să o loveşti!
- Nu trebuia să mă loveşti!
Au răspuns ambii în acelaşi timp şi au rostit aproximativ acelaşi gând, iar chestia asta chiar a încălzit atmosfera şi Claire începu să râdă iar, de data asta mai calm.
- Mai faci o singură dată aşa ceva şi nu răspund de mine, spuse ea mai apoi.
- Voi ţine cont, zise Kiril şi zâmbi sarcastic.
Claire doar îl fulgeră cu privirea şi atunci interveni Colin, dornic de a schimba tema:
- Vrem să vorbim despre ceva cu tine, Kiril.
- Nu, Colin, încetează, eu m-am răzgândit! exclamă Claire speriată.
- Numai nu spune că sunteţi de acord să facem sex în grup, ceea ce speram de mult timp. Am dreptate? întrebă Kiril pe un ton serios şi sorbi din cafeaua sa.
- E imposibil să vorbeşti cu nebunul ăsta, gata Colin, las-o baltă, zise Claire enervată.
- Cred că fiica ta trebuie să facă o facultate... la universitatea ta, spuse Colin şi atunci Kiril mai nu s-a înecat cu cafea.
Îi privi pe ambii, extrem de uimit şi chiar era greu să uimeşti aşa om. Claire îşi muşcă buza, urând să aştepte. Oare care va fi reacţia tatălui ei?
***

Yaay next! Chiar am intrebam ieri seara cand o sa il pui. Saracutul meu Alex :(( de ce e viata cruda cu el? A vrut sa faca un bine si s-a inteles totull gresit. Sper sa se impace si abia astept. Cat despre Kiril ... imi palce din ce in ce mai mult pe zi ce trece. L-as fi votat pe el acum dar ... nu se mai poate. Faza cu sexul in grup m-a dat pe spate. Am ras la ea :)) asa as fi raspuns si eu ca el. Il iubesc pe Kiril. Defap respect sa nu se duca la alte ganduri mai ... interzise minorilor :))

Superb capitol si succes in continuare :bv:

Nu am mai lăsat comentarii aici de ceva timp ... ruşine mie !
Sincer , mi-ar plăcea să reuşească Claire cu universitatea , ar merita . Acum depinde şi de Kiril dacă vrea să o ajute sau nu . În fond , ar trebui să fie mândru de dorinţa fetei . Cât despre Colin , adorabil ca întotdeauna , mereu sare în ajutor , mereu un sprijin .

- Nu trebuia să o loveşti!
- Nu trebuia să mă loveşti!


Mi s-a părut simpatic acest moment . :D

Yeii , Alex vrea să acţioneze , să calmeze apele ... sper să reuşească , deoarece se potrivesc de minune cei doi .
Jean - personajul acesta îmi place din ce în ce mai mult . Până acum este protector şi drăguţ cu fratele său . Sincer , sper să nu-şi schimbe caracterul radical după ceva timp pentru că de la început a fost tipul misterios şi nu ştiu la ce să mă aştept .


Aştept următorul capitol şi spor la scris ! :D

Heya there ^^ Recunosc, citisem capitolul mai devreme, insa doar acum revin cu un comentariu, nu te superi, ne?
Anyway, revenind, ma bucur ca a aparut in cele din urma Alex si ca e decis sa faca o mutare pentru a afla ce s.a intamplat cu Chris si de ce s.au distantat. E al doilea personaj preferat so ma astept sa se intample ceva spectacular cu el, imi pun increderea in mainile tale.
Cum ziceam, imi place modul in care evolueaza relatia de fraternitate si prietenie dintre Jean si Chris. Se inteleg chiar bine, mult mai bine decat mine si fratele meu x.x Dar, revenind, nu e timpul ca Jean sa faca o mutare in privinta lui Kiril? Mi se pare ca l.a cam neglijat pe rus si sunt curioasa ce va face in continuare.
Si nu pot zice ca m.ai surprins cand Kiril a lovit.o pe Claire deoarece radea prea anormal (lucru pe care.l mai fac si eu :-" ), insa mi.a placut fraza, defapt frazele spuse de cei doi in acelasi timp. Si wow, pentru a doua oara rusul a ramas uimit, sweet. Cat imi place cum evolueaza actiunea ^^
Capitolul e lipsit de greseli, iar actiunea isi urmeaza cursul fara a fi grabita de un rechin spiridus si asta nu inseamna decat ca esti o scriitoare buna. Sper sa aduci nexul la fel de repede ^^

Zbye and see ya later ^^
Time you enjoy wasting, was not wasted.

Next, next, next, next....:))) Am ajuns si eu. Nu scapi de mine asa usor!
Acum imi pare asa rau de Alex. Este asa de tristulika....imi vine sa plang :(( Sincer, sper sa se rezolve totul si ei doi sa fie impreunaaaaa pentru...cat timp vrei tu :))
"- Numai nu spune că sunteţi de acord să facem sex în grup, ceea ce speram de mult timp. Am dreptate? " WTF? Mi-a placut enorm faza. La ce dracu' ii futea lui minte acum. Cat de pervers mai este si omul asta! :p
Fza cu palma, la fel...Nu ma asteptam deloc! El care tine asa mult la ea sa o puna la respect intr-un asa mod...:d E ciudat!
Aww...E interesanta intrebarea de sfarsit! Va fi de acord cu asta sau nu?
Astep nextul iubita! Bye bye!
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]

Imi pare rau ca am intarziat, dar nu am fost acasa... Defapt nici acum nu sunt, dar nu am vrut sa raman in urma asa ca voi comenta putinel. Capitolul a fost minunat, mai ales ca ai vorbit despre trei parti diferite, sa zic asa. O luam cu prima. Ma bucur ca ai vorbit despre Alex si ii apreciez gandurile, sper sa o rezolve repede cu Chris. Oare cine l-a strigat?
Jean imi pare de treaba, dar tot nu il pot suporta. Acum ramane doar de vazut daca ii va prinde mama lor, sper ca da, sunt curioasa ce vei scrie despre discutia lor.
Apoi Kiril, Claire si Colin. Wow, aici chiar am ramas surprinsa, dar intr-un mod placut. Pai... astept nextul si suprizele pregatite xD
:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.293 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) alexutzy97 35 11.522 08-08-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.956 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.369 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.468 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)