Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Personajul preferat?
Chris
36.84%
14 36.84%
Ales
18.42%
7 18.42%
Colin
26.32%
10 26.32%
Jean
10.53%
4 10.53%
Kiril
5.26%
2 5.26%
Claire
2.63%
1 2.63%
Total 38 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Tendințe Interzise (+18)

Heya there ^^ Multumesc pentru urarea de bun venit printre cititori :P
Revenind, ahh cat imi place capitolul, mai ales ca incepe santajul :3 Ador atitudinea lui Jean, e asa de sweet, l.as manca pe tot. E personajul meu preferat, btw :> Sunt curioasa ce se va intampla mai departe si nu m.as supara daca ar exista si ceva scene cu batai, actiune : - " (cand spun actiune intelegi tu la ce ma refer ... exact, yaoi) Hmm esti una din persoanele care m.au facut sa.mi placa yaoi.ul cu ficul tau, I´ll kill you tonight, alta fiind cea de mai sus. Asa, ai un mod unic de a scrie care capteaza cititorul si ce sa mai vorbesc despre actiune? Totul se imbina frumos, nu grabesti actiunea, pe scurt faci o treaba buna ^^
Huh, habar nu am ce sa mai spus so inchei prezentandu.va prognoza zilei. Saptamana asta va continua ploaia de imaginatie si idei plina de haz, umor si santaj. Cam atat de aici, Dizzy a voastra va saluta ^^

Zbye and see ya later
Time you enjoy wasting, was not wasted.

Wow next deja. Esti tare tare rapida. Unii ar trebui sa invete de la tine. Eu credeam ca e alt comentariu de la altii si nu m-am repezit. Asa sa revenim la ale noastre. Deci imi place asa de tare de Jean. Seamana doarte foarte bine cu mine. Ma refer la caracter. Ce imi place de el. Si frumos si destept :)) Daca nu distruge relatia lui Alex si Chris cred ca ar putea deveni preferatul meu. Off am votat dja cu Alex. E nu cred ca va fi asa ingaduitor Jean dar imi plake rau de tot atitudinea sa. Kiril cred ca murea acolo de nervi :)) Si Kiril imi place dar in comparatie cu Jean ... il aleg pe scumpul de Jean. Spune totul direct nu asteapta. Abia astept urmatorul capitol. Esti fantastica.

Multe felicitari succes in continuare :bv:

Hello ! :D

Îmi place că postezi repede capitolele şi nu trebuie să îmi plutească imaginaţia prea mult prin suspans .
Cât despre noul capitol ... ah , îl ador pe Jean (nu mai mult ca pe Colin) . Este cum am mai spus inteligent , viclean şi ce pot să zic ? Kiril şi-a găsit "naşul" .
ÃŽmi plac foarte mult replicile acide ale lui Jean , mai ales aceasta :

- Vreau să te distrug, iar tu mă vei ajuta, zise Jean şi zâmbi tăios. :X cum ştie să se joace cu minţile oamenilor .

Aştept cu nerăbdare continuarea !!!

Scuze! Iar nu am vazut ca ai postat. Ce dusa mai sunt si eu.:(
Comantarii: Cap 9- Chris si-a gasit alinarea in bratele lui Colin. Ce dragut! La cate s-au cam intamplat in ultimul timp avea si el nevoie. Si Colin de asemenea. Cate mai au de aflat acum, unul despre viata celuilalt. Ce discutie a avut loc intre ei."... doar am vrut să te văd... am nevoie de tine mai mult ca oricând." Imi venea sa plang la cat de complicata e viata lor, Si a lui Chris dar si a lui Colin. Va consolez eu!:)

Cap 10- "Ohh" si "wow", ce discutie incinsa au avut cei doi. Mi s-a aburit ecranul. Stergeti-l! Si eu care credeam ca se vor lua la bataie, acolo pe bitou. Nu ca nu mi-ar place. ;) Jean chiar are tupeu. Cate ia zis lui Kiril....l-a lasat un gur-cascata. Nu stiu ce va urma, de asta sunt asa curioasa. :d:d:d
Mi-au placut mult ultimele doua capitole. La scenele cu Chris aproape-mi venea sa plang, iar la cele cu Kiril nu stiam cu cine sa tin. Fie si cu cele intamplate intre combinatiile inca nestiute Colin-Kiril-Claire, nu-l urasc deloc pe Kiril, si sper sa treaca peste anumite "chiestii" si sa faca ceea ce trebuie. Sa zicem ca tin si cu el dar si cu Jean. Nu m-am decis inca! Balanta este la mijloc. :d
Te poop si anunta-ma de next!
Bye!!! :x
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]

Thank you for comms, my dears. :*

Capitolul 11

Colin era cu Chris, când l-a sunat Kiril. Neaşteptat, având în vedere că era dimineaţă. Foarte neaşteptat. S-a plimbat cu brunetul lui trist cu maşina şi deja doreau să se ducă la bowling, dar nu a fost să fie. Colin şi-a cerut scuze, iar Chris, chiar dacă s-a întristat un pic, a zâmbit şi l-a asigurat că se descurcă singur. Nu dorea să se ducă acasă, pentru nimic în lume. Ieri, după întâlnirea cu Colin, s-a întors totuşi acasă, dar nu a vorbit cu nimeni. Nu îl interesa deloc că maică-sa plângea sau că tatăl său îl privea fără nădejde. S-a închis în camera lui şi a stat pe net până târziu, apoi a adormit. A doua zi dimineaţă iar s-a hotărât să iasă cu Colin şi nu îl intimida deloc sărutul din parc. Era ceea de ce avea nevoie la moment şi a funcţionat. De liceu a uitat, nu dorea să se ducă acolo şi să vadă mutre tâmpite sau pe Alex, în nici un caz. În adâncul sufletului se simţea prost, pentru că Alex a încetat să-l mai caute şi nu îl suna, dar nu mai conta. Acesta trebuia să fie rezultatul final, nu?
Colin a plecat şi Chris a hotărât să se plimbe singur prin mall. Avea chef să-şi cumpere ceva drăguţ şi chiar avea nevoie de haine noi. Doar acum şi-a dat seama că umblă ca o lepădătură, în haine vechi şi nu chiar frumoase. Poate din cauza asta îl ofensează toţi? Puţin probabil, dar totuşi.. îi trebuiau haine. Trebuia să se calmeze cumva şi cumpărăturile nu erau cea mai rea idee.
***
- Ce s-a întâmplat? întrebă Colin puţin nervos, pentru că Kiril l-a întrerupt atunci când era cu Chris şi a trebuit să aleagă între ei doi.
Nu îi venea să creadă că a cedat şi a plecat atât de repede. Acum ţinea telefonul la ureche, dar voia să-l trântească în pământ şi să uite de toţi, să se întoarcă înapoi la Christian...
- Am probleme. Mari probleme, zise Kiril cu vocea stinsă şi a fost de ajuns.
Colin a simţit cum îi îngheaţă inima de frică, oare ce s-a întâmplat? Tonul iubitului său l-a uimit extrem de mult, pentru că niciodată Kiril nu a vorbit aşa. Mai mult de atât, prima dată Kiril îi spunea direct despre problemele sale, despre ceea ce-l frământă... incredibil.
- Ce fel de probleme? Nu mă speria, te rog.
- E mai bine să ne întâlnim şi-ţi voi spune.
- Ok, unde? întrebă Colin hotărât.
- Numai nu la tine, e Claire acolo şi nu vreau să dau ochii cu ea, mai ales că de la ea s-au început problemele. Sunt prea nervos acum şi nu vreau să fac ceva de ce-mi va părea rău mai apoi, zise Kiril sigur.
- Devine complicat... unde ne vedem, deci?
- Hotelul "Felton", camera patru sute unu, răspunse Kiril.
- Ajung în zece minute, sunt pe aproape.
- Eu în douăzeci. Îl voi telefona pe Kurt şi-i voi spune să-ţi dea cheile ţie. Eu voi întârzia.
- Bine...
Colin a închis şi a aruncat telefonul mobil pe bancheta din spate. A mărit viteza, căci nu avea răbdare să ajungă la locul cu pricina. În camera patru sute unu au făcut sex pentru prima dată. Acea încăpere îi va trezi amintiri excitante, dar necazurile lui Kiril erau mai importante. Trebuia să uite de acele gânduri.
A luat cheia de la recepţie fără să aştepte pentru formalităţi, mai ales că personalul era informat de noul client. Când a intrat în camera cu pricina, a rămas stupefiat. Nu s-a schimbat nimic, era perfect, la fel ca şi atunci. Acelaşi pat imens, doar că de data asta cearşaful era argintiu, dar tot din atlaz. Aceleaşi draperii, aceeaşi blană artificială de urs pe jos... chiar şi lumănările de pe noptiere erau parfumate, exact ca în acea zi din trecutul îndepărtat. În cameră era semi-întuneric, iar Colin îşi dădu seama că atmosfera ce predomina, era meritul lui Kiril. Cum oare au reuşit ăştia să-i îndeplinească ordinile timp de zece minute? Şi-a amintit că acesta e cel mai luxos hotel din oraş şi mirarea sa s-a spulberat. Chiar atunci uşa s-a deschis, ceea ce l-a readus la realitate.
- Kiril, rosti Colin, privind la silueta înaltă ce-şi făcu apariţia în faţa lui.
Rusul s-a apropiat şi la mângâiat lent pe obraz, privindu-l atent în ochi. Colin aproape se speriase, pentru că bărbatul părea pierdut, disperat şi avea pe chip multe alte emoţii de genul, un adevărat haos. Era clar că ceva îl lovise în cel mai dureros loc, ceva avea să-i ruineze cariera, căci asta era cel mai important pentru Kiril la momentul de faţă. Colin ştia prea bine şi nu avea nimic împotrivă, mai ales că singur tânjea după succes în domeniul dat.
- Cred că ţi-ai dat seama de ce am vrut să ne vedem. Vom vorbi despre problemele mele mai încolo, acum te doresc, zise Kiril şi plecă puţin capul, cu dorinţa arzătoare de a-i prinde buzele într-un sărut dulce.
Colin a rămas mască. Nu se aştepta la una ca asta, totuşi Kiril a rămas la fel de viclean şi de nepăsător.
- Poate trebuia să mă întrebi şi pe mine dacă vreau să fac asta sau ai crezut că mă voi fute cu tine imediat cum vei clipi din gene sau când îţi arde ţie? Kiril, eşti un nemernic! Eu chiar am crezut că ai mari probleme şi m-am mirat că m-ai sunat tocmai pe mine, să te împarţi, să le rezolvăm împreună! Eram în ceaţă, nu îmi venea să cred, dar când colo... eşti un ticălos! Am devenit zero pentru tine, da? Spune-mi că greşesc! strigă Colin, după ce s-a smuls din strânsoarea sufocantă, din acea capcană.
- Nu dramatiza, de ce-mi faci scene tocmai acum, când mă simt atât de prost? întrebă Kiril într-adevăr dezămăgit şi îl privi rece.
- Vreau să-mi spui şi mie, vreau să te susţin...
- Ştii bine cum o poţi face. Dacă vrei să mă ajuţi, atunci fă ce îţi spun! se răsti Kiril enervat.
Îşi pierdea minţile. Dintotdeauna a urât scenele de genul şi nu le suporta sub nici un chip, iar Colin ştia bine acest lucru. De ce atunci îl scotea din sărite? Şi-a uitat locul deja. În sine simţea că nu e corect, că face o prostie când îi vorbeşte aşa, dar nu putea să se stăpânească. Instinctul proprietar şi dorinţa de a domina erau mai presus de toate. Dacă nu putea să-l răpună pe Jean atât de uşor, trebuia să-şi confirme autoritatea în altă parte. L-a împins pe Colin jos, pe blana aia nenorocită, văzând cum se loveşte cu umărul de marginea patului şi oftează din greu. Ochii iubitului său exprimau mirare, neînţelegere şi începeau să sclipească cu picături de ură, dar... Kirl nu se putea opri.
- Acum lasă-mă să plec şi mă prefac că am uitat de incident, zise Colin cu vocea rece.
- Eşti sigur că vrei să pleci? Colin, Colin, pot să citesc tot ce simţi pe chipul tău, e scris totul aici (în acest moment îi linse obrazul stâng) şi aici (trecu cu limba peste buzele uşor crăpate) şi aici (de data asta Colin se feri brusc, de parcă ar fi fost electrocutat).
- Kiril, faci o greşeală amarnică, opreşte-te. Îţi jur, nu îţi voi ierta asta niciodată! strigă Colin fără nicio reţinere.
- De ce nu vrei să fii al meu când am nevoie de tine? zise Kiril şi surâse, apoi apucă de poalele cămăşii lui Colin şi le trase cu putere.
În următorul moment, cel din urmă rămase gol pe jumătate, iar nasturii cădeau, răsunând jalnic, pe podeaua lucioasă.
- De ce faci asta? Şi tu, şi Claire, credeţi că sunt un monstru amoral, da? Eu chiar simt ceva şi poate nu arăt asta cum trebuie, cum vreţi voi, dar o fac cum pot, cum cred că e mai bine! zise bărbatul, privindu-l de sus.
După aceste vorbe, Kiril i-a băgat limba în gură şi l-a sărutat dur. Nu îl interesa dacă îi va răspunde partenerul, de data asta chiar nu avea rost. Totuşi l-a un moment dat s-a oprit şi l-a privit în acei ochi de obicei calzi, dar care exprimau răceală acum. Colin era şocat şi nu se mai străduia să ascundă asta.
- Poţi să pleci, dar dacă o faci - să nu te mai întorci niciodată. Dacă rămâi - ştii ce se va întâmpla, ştii foarte bine. Nu pot să îţi ofer ceea ce vrei tu, trebuie să înţelegi.
Colin înghiţi în sec. Acum se va decide dacă a rămas vreo picătură de mândrie în fiinţa lui sau dacă e o curvă fără demnitate.
***

Iar ti-ai schimba nick-ul? xD Sper sa nu te superi daca o sa-ti spun Despina, pur si simplu m-am indragostit de numele asta xD


Poate trebuia să mă întrebi şi pe mine dacă vreau să fac asta sau ai crezut că mă voi fute cu tine imediat cum vei clipi din gene sau când îţi arde ţie? Kiril, eşti un nemernic! Eu chiar am crezut că ai mari probleme şi m-am mirat că m-ai sunat tocmai pe mine, să te împarţi, să le rezolvăm împreună! Eram în ceaţă, nu îmi venea să cred, dar când colo... eşti un ticălos! Am devenit zero pentru tine, da? Spune-mi că greşesc! strigă Colin, după ce s-a smuls din strânsoarea sufocantă, din acea capcană. Oh, my love, you are my boy, asa te vreau honey >:D< Tupeu tupeu, tupeu :> Macar tu sa ai, daca n-am eu :]]
Daca se comporta diferit fii sigura ca-l luam la injuraturi xD Serios :| Adica ma asteptam sa nu-i cada in brate, dar totusi nu puteam sa stiu daca asa va fi precum gandesc eu :D
Am vazut vreo doua greseli, cred, dar le-am pierdut pe drum T^T
Colin înghiţi în sec. Acum se va decide dacă a rămas vreo picătură de mândrie în fiinţa lui sau dacă e o curvă fără demnitate. Oh, nu....ai sublinita cuvantul NICIODATA, e de rau nu? :-s Bine, bine, ma calmez, dar totusi...e subliniat :(( Uhmp...cum ma faci tu sa stau in aer, imi place sa zbor, dar stau doar intr-un loc acum si e enervant >__< Sper ca [,] Colin sa faca alegera buna, care o fi aia ca eu n-o stiu, il poate pierde, dar stie ca [,] Chris e o persoana usor de influentat si daca Alex isi cere scuze ii va sari in brate din nou, deci isi ia adio de la Chris, daca ramane o sa suporte un viol, defapt o sa-i placa deci nu e viol xD
Darling, sper sa nu ma tii mult in suspans, desi i like it :>
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

>w< uh, nu vazusem si capitolul anterior...

Anyway... ;3 fain fain! adica sigur ca mi-a placut si debea astept sa il vad in actiune pe Jean x33
iar acum sa il vad pe Colin, T^T ce va alege? ce va alege?
io sper sa il lase acolo pe Kiril, ca asta merita! ùwù mie nu imi place de el caci se foloseste de Colin :o3 si metodele lui sunt prea violente, iar mie nu imi plac seme(ii) care se comporta asa xD

ùwù de acum o sa fiu mai atenta cand vei pune capitolele, ca sa nu pierd nici unul ^w^

´ello there ^^ Un nou capitol, interesant.
Imi place cum l.a trantit Kiril pe Colin, insa daca l.ar fi violat direct ar fi fost mai interesant, nu spun ca alegerea pe care trebuie sa o faca Colin nu e interesanta si sunt sigura ca ne vei surprinde, doar ca am eu ceva cu violurile : - " Ahh saracul Chris, e asa de singur, dar Alex ce mai face? Probabil e confuz, nu? Nu intelege de ce Christian a plecat cu Jean si de ce s.a comportat asa, cand el ii luase apararea si.l lovise pe ala. Da, revenind la capitol, imi place dimensiunea, cum narezi si atitudinea personajelor, e ... cum sa zic ... interesanta, individuala, diferita.
Huh nu mai stiu ce sa spun, astept doar sa aduci nextul cat mai curand si sa vad ce mai planuieste Jean. Oh da, imi trecuse o idee geniala, Jean sa intre in camera de hotel exact cand Colin voia sa.i dea raspunsul lui Kiril. Nu ar fi interesant? Ahh cat mi.ar placea, desi cred ca ai alte planuri.
Bun, inchei acest comentariu cu prognoza meteo. Se anunta a fi o zi insorita, razele astrului portocaliu trimitand imaginatie si idei pline de umor asa ca nu incercati sa le opriti, stati cat mai mult timp afara ^^

Zbye and see ya later ^^
Time you enjoy wasting, was not wasted.

Iubesc ca esti atat de rapida. Asa acum sa revenim. In comparatie pentru mine imi place mai mult Kiril decat Colin chiar si in momentul asta. Hmm ?" ma intrb oare ce va alege Colin ?" Sper sa aleaga sa ramana cu Kiril fiindca daca nu ... am impresia ca vor iesi mari probleme. Imi pare rau de Chris. E asa singurel. Ce mi-as dori sa fie iar impreuna Chris si Alex dar cred ca asta va fi cam in jurul ultimului capitol daca nu ma insel. Deci oricum sa s-o mai lungesc atata. Capitol exceptional (la fel ca tine de altfel) greseli sunt sigura ca nu ai. Cam atat am avut de zis si astept umratorul capitol.

Felicitari pentru capitol sisucces in continuare :bv:

Si eu, si eu! M-ai facut curioasa in ultima parte a capitolului. Ce va alege oare? Ei, am si eu o banuiala, dar am rabdare pana ce pui nextul sa mi-o confirm. :p Ador modul in care conturezi fiecare personaj in parte. Din asta reies foarte bine sentimente lor. Na-i nicio problema la povestit. :p
Imi place cand personaje trebuie sa ia o decizie finala. Ori cu el acum, ori niciodata. -Poţi să pleci, dar dacă o faci - să nu te mai întorci niciodată.- Suna interesant!
Astept nextul si bafta!
Bye!!!
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.293 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) alexutzy97 35 11.522 08-08-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.956 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.369 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.466 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)