Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sora si Leon, Povestea mea.

#1
CAPITOLUL I
UN SFARSIT DE SEZON MINUNAT !!!.


Totul se termina cu un Phoenix Splendid, cu un toasta si cu acrobatii de toata frumusetea. Un sezon plin pentru Kaleido, multe intamplari, multe talente si mai ales multa ambitie de a merge mai departe si de a creste intr-un mediu de vis si veselie.

Kalos aduna toti acrobatii si toti muncitorii la el in birou si le comunica o decizie.
- KALOS - Va voi face tuturor 2 oferte din care veti alege una.

- ROZETA � Despre ce este vorba ?

- KALOS � Prima oferta este de a merge intr-o excursie de relaxare de 2 saptamani, iar la intoarcere ne vom apucam de curatenie si mici renovari in cadrul Kaleido. A doua oferta este de a merge intr-un turneu de promovare a activitatii noastre si de a recruta tinere talente. Aceasta va dura 1 luna. Dar presupune impartirea personalului in doua grupuri, unul care va merge in turneu si un alt grup care va ramane la Kaleido pt a incepe curatenia si micile renovari, necesare deschiderii noului sezon.

- KALOS � Daca nu va dori nimeni sa raman este de inteles si este ok. Fiecare face ce isi doreste dar am dat posibilitatea celor ce vor neaparat sa stea aici.

- SORA � Este ok Kalos.

- KALOS � Va las aici doua liste, pe una din ele vreau sa isi scrie numele cei ce vor sa mearga in excursia de relaxare si o alta lista unde isi vor scrie numele cei ce vor sa mearga in turneul de recrutare.
Lista de turneu este impartita in 2, cei ce vor merge vor semna intr-o coloana iar cei ce vor ramane isi vor trece numele in coloana caracteristica.

- KALOS - Dar, stati linistiti, si cei ce vor ramane vor avea parte de distractie. Daca doriti puteti continua acrobatiile in aer liber, in parcuri si in diverse alte locatii.
- KALOS � Eu am sa merg pentru recrutare deoarece sunt reprezentantul legal. Asa ca pana la intoarcerea mea , Sora, Leon, voi veti avea grija ca totul sa mearga conform planului aici.
- SORA � Seffffuu�dar �?

- LEON � Ne vom descurca Kalos. Multumim frumos!

- KALOS � Cu multa placere si mult success.
Acestea fiind spuse, Kalos se indrepta catre usa lasand in urma multimea susotind. Dupa lungi perioade de dezbateri interioare fiecare a semnat pe listele corespunzatoare si s-au intors la treburile lor.
Cum deja sezonul se incheiase iar Kaleido era inchis pt curatenie si micute renovari, spectacolele deasemenea se terminasera pt acel sezon, dar, asta nu i-a tinut pe minunatii acrobati de a merge si a bucura copii din inprejurimi.

Cu ajutorul lui Ken, Sora puse la cale un eveniment pt cei mici. In parcul din apropiere instalasera o scena si cateva trambuline, trapezele erau la locul lor bine stabilit iar partea preferata a Sorei, funia, era pastrata la loc sigur :)

- SORA - Ken, este totul gata?

- KEN - Da Sora, este totul pregatit.

- SORA - Multumesc frumos Ken, nu stiu ce m-as face fara tine; ( si il saruta pe obrazul sau deja imbujorat. )

Totul mergea minunat, Sora era foarte agitata cu decorarea scenei, Rozeta si May se antreneau, Ana cucerea cu farmecul ei tot ce prindea iar Mia lucra la noile scenete pt deschiderea Circului Kaleion intr-un nou sezon.

Sala de antrenamente:

- MAY - Rozeta, fi mai atenta, nu prinzi deloc figurile, trebuie sa te concentrezi atlfel nu vom reusi nciodata sa facem acrobatia asta ( spuse nervoasa aceasta ) .

- ROZETA - Ma straduiec May, mai ai putina rabdare cu mine, promit ca am sa invat acrobatia si am sa o fac mai bine ca nimeni altcineva.

- MAY - Sa speram caci altfel nu vreau sa mai fi partenera mea.

Rozeta se sperie putin dar incet incet isi reveni si reincepu antrenamentul.
Dupa multe ore de munca asidua alaturi de May, acesta de urma pleaca sa se odihneasca, doar era deja trecut de orele 23.
Insa Rozeta continua sa se antreneze toata noapte pana ce, pe la orele 5 dimineatza atipeste pe plasa de siguranta.

A doua zi, dis de dimineata, toata lumea era pregatita, imbracata, toti, care mai de care cu cele mai hazli costume. Spectacolul era programat la orele 11 si mai era foarte putin pana ce se adunau toti copii.
Era o atmosfera deosebita, soarele "radea cu gura pana la urechi", apa cristalina isi imprastia stropi mangaietori pe toti cei prezenti.
Specatacolul era minunat, copii erau fermecati, acrobatii erau pe culmile fericirii si din toate astea a iesit un spectacol mai frumos ca niciodata.

Inapoi la Kaleido:

- SORA - A fost minunat prieteni, va multumesc mult, sunteti toti minunati.

- KEN � Da, a fost intr-adevar minuntat! Felicitari tuturor!

- MAY - Da, dar se putea mult mai bine, decat acrobatii pt pitici am fi putut exersa ceva mai serios, scenetele lui Mia, eventual. Trebuie sa ne antrenam pt noul sezon nu sa ne jucam de-a copiii. Spuse May nervoasa si tranti usa plecand mancand pamantul.

- SORA � Da, poate ca are dreptate, poate ca a venit momentul sa nu ne mai prostim si sa trecem la lucrurile serioase� ( spuse vocea trista din Sora )

- ROZETA � Sora, ce s-a intamplat?, Nu esti tu aceea ce intotdeuna isi doreste sa faca publicul sa zambeasca, sa se simta bine?... Ce s-a intamplat?

- ANA � Asa-I Sora, ce s-a intamplat, de ce te-ai intristat?

- ROZETA � Eu m-am simtit minunat, alsolut minunat cand am vazut toate acele zambete, sufletul mi s-a umplut de bucurie si implinire,..; ( sarind apoi acesta in bratele fiintei ce i-a trezit apetitul pt bucurie si satisfacerea audientei ) .

- SORA � Si eu m-am simtit minunat Rozeta, intotdeauna ma simt minunat cand sunt pe scena doar ca poate May chiar are dreptate� ( Sora vorbea din ce in ce mai trista ).

Acestea fiind spuse, Sora se indreapta catre camera sa lasandu-i pe ceilalti nedumeriti. Aici ea il intalneste pe Fool..

- FOOL � Sora� la ce te gandesti?

- SORA - Unde este acum? De ce nu l-am vazut toata ziua? Stiu ca nu il intereseaza astfel de lucruri dar... vroiam sa fie si el aici, cu noi... :( ( intristandu-se in adancul sufletului ).

- FOOL � Adica vroiai sa fie aici, cu tine, nu neaparat cu � voi �, nu-I asa Sora?

- SORA � Vorbesti prostii Fool.

- FOOL � Dar de ce nu ii spui , Sora?

- SORA - Ce-as putea sa ii spun, nici eu nu stiu ce am, de ce ma simt asa si cu atat mai putin de ce imi doresc atat de mult sa fie aici...

- FOOL � Cum spui tu.

- SORA - Merg sa fac un dus si sa nu te puna sfantul sa tragi cu ochiul ca te leg de scurgerea de la piscina si acolo ramai.

- FOOL - Desigur Sora, :) eu sunt foarte cuminte, nu fac nimic.

Dupa dus, Sora se puse in pat si isi atinti ochii pe tavan, incet incet reusi sa adoarma.. dar mai era cineva care nu se puatea odihni..

- FOOL - Sagetatorul pierde curaj, se pierde in aura Scorpionului... sper ca ai sa fi bine Sora, totul depinde numai de tine, poate chiar de voi... ( si acesta reuseste in sfarsit sa adoarma la capul Sorei ) .

Dimineata.

- FOOL - Dinghi Dinghi Dinghi Dha... Ia Te Scoala Sha La La :)...
- SORA � Fool, .. ce faci?
- FOOL � aaa, te-ai trezit, Buna dimineatza Sora!
- SORA � Da Fool, sper sa fie buna!

In sala 5 de antrenament, May si Rozeta se antrenau de zor, in sala alturata, Ana dezvolta o noua metoda de a atrage publicul.
Sora merge la fiecare si ii roaga in jumatate de ora sa se reuneasca pe scena Kaleido.

- SORA � Buna dimineatza tuturor

- ROZETA � Buna dimineatza Sora! ( Sarind apoi in bratele Sorei si sarutand-o pe obraz )

- SORA � Am o rugaminte foarte mare la voi si vreau ca toti ca colaboram.

- MAY � Despre ce este vorba? Vrei iar sa iesi in evidenta?

- MARIOT � May, nu te-ai saturat de a fi rautacioasa? Asculta ce are de spus si nu te mai ofusca mereu.

- SORA � Multumesc Mariot, dar nu este nevoie sa imi iei apararea, daca am gresit cu ceva, imi cer iertare si rugamintea mea era urmatoare:

- SORA � Din cate am observant, scena este pregatita, totul este aranjat, Mia a terminat scenetele, deci, prin urmare nu avem de ce sa mai poposim, deci de maine dimineata as avea rugamintea sa incepem, toti, antrenamentele pt deschirerea noului sezon la Kaleido Stage.

- MAY � In sfarsit iei sit u o decizie corecta, acestea fiind spuse, Rozeta, sa mergem.. sa ne apucam acum de antrenament.

- ROZETA � May, de ce esti asa rea?

- SORA � Rozeta, este ok, poate ca asa este cel mai bine.

- ROZETA � Sora, eu ma bucur mult ca incepem acrobatii noi, dar, nu stiind ca tu nu esti complet fericita. Tu esti cea care ne indeamna tot timpul sa veselim copiii, sa ne bucuram de orice reusita, de orice mic amanunt� si acum.. esti cea care sta in fata noastra fara nici o speranta, care mai are putin si ne spune ca vrea sa plece�.

- SORA � Poate ca ar fi cea mai buna alegere ( isi spuse acesta, cu o vocea soptita ).

- ROZETA � Poftim?, ce ai spus Sora?

- SORA � Nimic Rozeta. Eu atat am avut de spus, restul depinde de voi. O zi buna in continuare.

Si aceasta se indeparteaza de multime plecand cu capul in pamant.
Odata ajunsa in dreptul iesirii de pe scena, simti ca mai era cineva acolo.

- SORA � Buna dimineatza Domnule Leon!

- LEON � Chiar ai de gand sa ma lasi?

- SORA � Domnule Leon, nu stiu ce ati auzit, dar am discutat despre inceperea antrenamentelor oficiale.

- LEON � Am auzit. Vom incepe dimineata laz prima ora.

- SORA � Da, vom incepe.

Si Sora il privi in ochi si fu tentata a lacrima, dar in acel moment isi pleca privirea si se indeparta mancand pamantul.

Leon isi intoarse ptivirea catre ea si o urmarii pan ace acesta nu se mai zari pe coridorul lung.

Ajunsa in camera, intra la un dus, cu Fool bineinteles lipit de tocul usii, cu bandaje ce-I acopereau ochii. Odata iesita de acolo incepu sa isi faca bagajul si atunci intervene Fool.

- FOOL � Deci sa inteleg ca il abandonezi?

- SORA � Fool, nu mai pot, nu mai pot gandi clar.. vreau sa plec, simt ca sunt in plus si numai stric lucrurile.

- FOOL � Daca o vei asculta pe May, da vei crede asta, dar sincer, cine o asculta pe May?

- SORA � Si ti se pare normal ca nimeni sa nu o asculte, sa nu o ia in seaman? Nu-I normal Fool si plus de asta, a demonstrate pana acum ca gestioneaza mult mai bine echipa decat mine. Stie mereu care este4 urmatoarea miscare, a fost cea mai buna profesoara pt Rozeta, a castigat festivalul, Domnul Leon, a ales-o de fiecare data pe ea.

- FOOL � Gresesti Sora, te rog, gandeste-te ca din cauza unei singure personae, ii vei lasa pe toti, multi dintre ei ar da orice sa fie cu tine pe scena, pe multi i-ai schimbat.

- SORA � Cum zici tu Fool.

- FOOL - � Inteleg �

- SORA � Acum vreau sa dorm putin. ( si se intinse pe o parte, cu spatele la Fool si isi inchise ochii ) .

Astfel acesta adormi iar Fool o privy pe tot parcursul somnului, nu mai intelegea nimic, dar daca ea asta alegea, nu se putea impotrivi Printesei lui.

In jur de orele 18:45 cineva bate la usa camerei Sorei iar acesta abia trezita merge sa deschida.

- ROZETA � Soraaaaa, ( si micuta acrobata ii sari in brate si o saruta pe obraz ) ce faci?, ai dormit?

- SORA � Da, m-a luat putin somnul.

- ROZETA � Hai sa mergem la masa, este d�j� tarziu si nu trebuie sa punem nici un gram in plus� haiiii��

- SORA � Ai dreptare, hai sa mergem ( Sora se inveseli putin si pleca alaturi de Rozeta ) .

Ajungand in sala de mese, Mia, Ana, Mariot, Jonathan si Ken ii asteptau.

- MIA � Sora, uite, am facut o noua sceneta pt povestea de inceput.

- ANA � Da si povestea se numeste � FRUMUASA DIN PADUREA ADORMITA �

- MIA � Da, dar asta ar presupune un rol mult mai mare pt Leon iar tu vei avea doar 2 scene.

- SORA � Minunat Mia, deci, ce trebuie sa facem?

- MIA � Am sa va arat maine dimineatza cand va fi si Leon.

- SORA � Bine, ( spuze ea zambind ) atunci maine ne punem calumea pe treaba.

- ROZETA � Daaaa.. maine incepem. Sora, vroiam sa te rog si eu ceva, daca se poate.

- SORA � Desigur, spune�

- ROZETA � Vroiam sa te rog sa ma inveti si pe mine piruetele, stiu ca trebuie mai intai sa invat echilibrul, dar te rog, ma inveti?

- SORA � Daca vrei neaparat asta, te invat dar o sa fie foarte greu.

- ROZETA � Supeeeerrrrrrrr

- SORA � Incepem de maine.

- ROZETA � Maine?? Super.

- SORA � Eu merg in camera mea, sunt putin obosita.

- MIA � Bine Sora, sa te odihnesti si maine dimineatza facem o sedinta la orele 8 dimineatza, da?

- SORA � Desigur Mia.

- ANA � O seara buna Sora.

- MIA � Sa te odihnesti.

- MARIOT � Somn Usor!

- ROZETA - }{ Puuuup }{

- SORA � O seara buna tuturor.

In drum spre camera sa, gandurile nu ii dadeau pace, nu stia ce sa faca, intervenise-ra deja prea multe ce nu ii dadeau voie sa plece, deocamdata.
In camera ei, Sora il intalni pe Fool foarte trist�

- SORA � Fool, ce ai?

- FOOL � Sunteti toate niste rele�. Tot ce vroiam si eu era sa ma scald laga voi in cada� erste asa de rou???.. dar nu.. niciuna nu ma lasa� offfff.. cer atat de mult???? ( nervos Fool se intoarce cu spatele si putin cracanat se aseaza cu pitioarele incrucisate.

- SORA � ( Razand in hohote ) Fool, nu este normal afemeiat mic sa stai langa o fata cand face dus, la plaja, poti merge si vei vedea multe fete aproape dezbracate, dar, fiecare fata are nevoie de intimidate� iar tu dracusor mic, le-o furi�

- FOOL � Da sigur� relelelor.. nu vreau sa mai vorbesc cu voi�. Ma duc la culcare� tu esti cea mai rea.

- SORA � Multumesc Fool.

- FOOL � Pentru ce anume?

- SORA � M-ai facut sa uit, sa rad, sa ma simt bine.. Iti multumesc frumos ca existi si ca ma stresezi mereu.

- FOOL � Desi nu meriti sa fac asta� ( Fool se apropie de ea si o saruta suav pe frunte si ii spuze ) Sagetatorul este cazut intr-un abis iar maine, este sansa lui de a iesi de acolo, lasand Scorpionul sa il ajute.

- SORA � Te referi la sceneta si .. la Domnul Leon?

- FOOL � Probabil.

- SORA � Multumesc Fool. Noapte buna.

- FOOL � Noapte buna Sora!

Dis de dimineatza, pe la orele 7, sora da alarma de trezire si ii cheama pe toti in sala mare de antrenament. Leon era si el acolo, printre primii. In fata oglinzilor de balet stateau Sora, Mia, Ken si Leon, Iar Sora izbuti a lua cuvantul.

- SORA � Buna dimineatza tuturor!

Multimea o salute inapoi.

- SORA � Astazi Mia ne va inmana fiecaruia scenetele ce trebuie sa le facem si odata luate la cunostinta vom merge catre salile de antrenamente.

- MIA � Bun, sa incepem.

- MIA � Vom incepe cu May, Rozeta, si Ana. Voi veti fi cele 3 porti pe care Printul va trebui sa le depaseasca�. May, tu vei fi prima poarta, cea a Diavolului, cea ce va incerca s ail atraga pe print dar observand ca acesta nu doreste vei incerca sa te razbuni sis a il omori� vei face asta cu � Spirale Demonului � dar va trebuie sa lucrezi mai mult la ea, sa o faci si mai inspaimantatoare�

- MIA � Odata trecut de � Spirala Demonului �, prinul va ajunge la cea de-a doua poarta, aici va intervene Ana ce va reprezenta � indoiala �, � hipnoza �, cea ce va incerca sa il atraga intr-o lume de fantezie unde va ramane inchis pt totdeauna.

- MIA � Odata trecut si de Ana, acolo va intervene Rozeta, micuta vrajitoare, o printesa in devenire ce vreau sa fure mintile printului, o ispita in adevaratul sens al cuvantului. Cu miscari suave, gentile, aripi de inger, o pasare a cerului, ea va incerca s ail seduca pe print si acesta sa nu reuseasca sa mearga mai departe.

- MIA � Dupa toate aceste incercari, la usa palatului il ascepata cineva� acela va fi Ken, care va trebuie s ail incerce pe print daca are intr-adevar vita regala. Asta se va descoperi intr-o lupta cu sabia, o lupta cavalereasca.

- MIA � Ajuns apoi printul in castel, in cea mai de sus camera era ascunsa o printesa, ce cu mult timp in urma a fost blestemata de o rea vrajitoare. Dupa ce printul intra in acea camera foarte luminoasa, dincolo de perdelutele de matase ce-I acopereau patul, acesta va ramane fermecat � ochii ei mari, chipul sau luminous, buzele sale ca doua petale din cel mai minunat trandafir, gatul sau atat de suav, mainile sale fine ii acopereau mijlocul subtire precum al unei albine.

- MIA � Odata ajuns langa ea, acesta se apleaca peste fata fetei si o saruta suav pe buzule rosii ca 2 petale de trandafir. Apoi cand printesa se trezeste zarindu-I trupul langa al sau, ii sare in brate si zboara catre cer langa sufletul lui.

- MAY � Cum adica�. Stai� va trebui Leon sa o sarute pe Sora?????

- MIA � Da. Asta face parte din sceneta.

- MAY �Nu-I correct� nu suntem aici la o sceneta de teatru romantic.. aici facem acrobatii, nu povesti de dragoste.. ( si aceasta pleca fara sa mai asculte nimic )

- SORA � Mia, chiar trebuie sa facem asta? Nu poti schimba , sa nu deranjeze pe nimeni?

- MIA � Nu pot Sora, am dat deja poveste sefului si lui CHaty si au spus ca este perfecta si ca nu se va schimba nimic.

- LEON � Continua, am si alte treburi de facut.

- MIA � Desicu Leon.

- MIA � Dupa ce Printul si Printesa ( Leon si Sora ) Se vor ridica pe trapez acestia vor face o acrobatie numita � Infinitul creatiei � ce fa fi defapt o acrobatie prin care ei ne va demonstra tuturor ca atunci cand ai speranta si ceva de aparat poti crea infinite cai de a ajunge unde iti propui.

- ROZETA � Wooooooowwww, superrr, foarte frumos� bravo Mia!!!

- MIA � Multumesc Rozeta. Dar sa continuam.

- ROZETA � Scuze� Continuam.

- MIA � Acesta acrobatie va trebui sa o create voi, sa ne uimiti amandoi cu creatia voastra, dar, acesta acrobatie va trebui sa se termine pe o trambulina si cu un sarul al eternitatii.

- LEON � Asta este tot?

- MIA � Da domnule, restul depinde de ceilalti acrobati.

- LEON � Foarte bine, multumesc frumos si o zi buna. Sora, maine incepem antrenamentele.

- SORA � Desigur Domnule Leon.

- MIA � Bun, asta este tot, restul stiti ce aveti de facut. Maine se incep antrenamentele. O zi buna tuturor.

- SORA � O zi buna Mia.

- ROZETA � Sora, pot vorbi putin cu tine?

- SORA � Desigur Rozeta, spune, s-a intamplat ceva?

- ROZETA � Vroiam doar sa te rog sa ma ajuti si pe mine sa ma perfectionez la trapez, ma simt foarte prost cand May tipa la mine ssi spune ca nu stiu si ca mai bine as renunta, vreau sa ii arat ca pot face un exercitiu frumos si fara sa tipe la mine.

- SORA � Desigur Rozeta, daca vrei putem incepe chiar acum�

- ROZETA � Superrrrr� hai.. hai in sala de antrenament. Multumesc Sora, Multumesc mult!!!

Dupa multe ore de antrenament, Rozeta reusi sa prinda toate miscarile si nu mai avea decat sa le perfectioneze foarte putin, cand, in acel moment intra May urland cat o tinea gura:

- MAY � Bun, deci sa inteleg ca acum Sora este partenera ta?.. nu mai vrei sa lucrezi cu mine?, foarte bine atunci, sa lucrezi cu ea sa vedem daca ai sa poti.

- ROZETA � Nu May, am rugat-o doar sa ma ajut putin, tu este partenera mea, dar Sora nu tipa la mine, imi explica altfel si invat mai repede.

- MAY � Da? Si ce� daca era o prietena buna , facea cu ea rolul asta cu tine si ma lasa pe mine sa face rolul Frumoasei Adormite caci mi se potriveste cel mai bine.

- ROZETA � May, nu ti se pare ca vorbesti prea mult, Sora ti-a demonstrat pana acum ca merita acest rol, de ce esti rea?

- MAY � Nu sunt rea, doar ca mi-am dat seama ca nu merita rolul asta. Dar in fine, oricum Leon o va alege mereu pe ea, doar este indragostit de ea, nu? ( Si acesta pleca din sala lasand cele 2 fete in ceata )

- SORA � Ce a spus?

- ROZETA � De unde a scos chestia asta?

- SORA � AAA, Probabil a spus-o sa ma enerveze.. stai linistita Rozeta� hai sa mergem sa mancam ceva si apoi sa ne bagam la culcare caci maine incepem Antrenamentele oficiale.

- ROZETA � Desigur Sora, Sa mergem.

Acestea doua se indreptara catre sala de mese unde le asteptau celelalte fete. Dupa masa, Sora merge in camera ei unde o astepta bineinteles nerabdator Fool, sa o vada intrata la dus.

- FOOL � Sora, ce bine ca ai venit, nu vrei sa faci un dus?, pari foarte obosita.

- SORA � Afemeiat impielitat ce esti, numai la fete goale isi sta mintea aia de gaina.

- FOOL � Serios?... si ce.. tie iti sta numai la Leon, este vreo diferenta??

- SORA � Ai dreptate, trebuie sa fac ceva, n u trebuie sa simt asta� trebuie sa fac ceva�

- FOOL � Despre ce vorbesti?... ai de gand sa nu mai intri la dus, sau ce??

- SORA � Fool�. ( si il leaga de tocul usii cu capul in jos si il lasa acolo toata noaptea.

Dis de dimineatza cineva se sculase cu capul la cearsaf� dar ce vorbesc� mai toti se sculasera cu capul la cearsaf..
In sala mare de antrenament Sora ajunse iar in intarziere iar Leon era foc de suparare.

- SORA � Domnule Leon, imi cer scuze ca am intafrziat iar, vreau sa vorbesc ceva cu dumneavostra.

- LEON � Spune mai repede ca pierdem timpul.

- SORA � As dori sa jucati acesta sceneta cu May.

- LEON � Poftim? Tu esti partenera ta, am crezut ca esti profesionista, dar se pare ca m-am inselat, iar. Dar oricum, daca nu joc cu tine, nu mai joc delo9c si .

- SORA � Dar domnule, nu este vorba ca nu sunt profesionista doar ca intotdeauna May a fost mai buna ca mine si ati ales-o mai mereu pe ea, am crezut ca si de data asta va va fi mai bine cu ea.

- LEON � Nu ti se pare ca iti anumite atributii care nu iti corespund?. Eu trebuie sa decid asta, nu tu. Iar eu am decis ca tu vei fi partenera mea acum si pt totdeauna. S-a inteles?

- SORA � Da Domnule Leon.

- LEON � Bun, atunci sa incepem. Eu m-am gandit ca am putea sa facem putin din acrobatia ingerului, apoi sa o inadim cu un demon iesit cele 3 porti ale mele iar apoi sa terminam cu o acrobatie in care vom incerca din rasputeri sa ne ridicam dintr-o trambulina plina de foc urcam un nivel pe o trambulina de gheata iar apoi reusim sa sarim pe trambulina cea de sus unde natura ne intinde o mana si ne arunca spre cer.

- SORA � Este minunattttttt.

- LEON � Bun, sa incepem atunci.

- SORA � Desigur.

Dup ace au decis ce au de facut acestia au inceput acrobatiile, au inceput deasemenea cu acrobatia ingerului care a iesit splendid, apoi intra in exercitiu Ana si May ce se luptau intre ei , nemaiputand acestia sa ajunga unul la celalalt, dupa acrobatiile Anei si A lui May, Sora si Leon incep exercitiul de final in care ei sare de pe o trambunina pe alta, una de foc, una de gheata iar ultima era reprezentata de ajutorul dat de Ken, cel ce s-a luptat cu Leon pt a-I incerca abilitatile.

- LEON � Foarte bine, am terminat, mai avem doar foarte putin de repetat.

- SORA � Desigur Domnule Leon. ( woooww , a fost minunat, o reprezentatie minunataaaa )

- ROZETA � WWWWOOOOOOOWWWW , SUPERB !!!

- MAY � Da, intradevar, a fost frumos, dar se utea si mai bine.

- LEON � De accord, a fost totul bine, mai putin TU, ai fost foarte inceata. Mai exerseaza.

- MAY � Ce vrei sa spui?, ca nu am facut bine?

- LEON � Sincer�. Se putea mult mai bine.

- SORA - Domnule Leon, a fost totul minunat.

- MIA � Nu Sora, are dreptate, May nu a fost destul de activa.

- SORA � Mie mi-a placut.

- MAY � Eu am facut totul bine daca nu va convine inseamna ca nu stiti ce inseamna performanta. ( acesta plecand ca un uragan. )

- LEON � Noapte buna � Sora!

- SORA � Noapte buna Domnule Leon !

- ANA � A fost superb, sincer, toti au fost minunati, chiar si May.

- SORA � Asa-I Ana. Acum hai sa mergem la culcare ca maine incepe o noua zi plina de peripetii.

- ROZETA � Asa-i. Noapte buna tuturor.

- ANA � Noapte buna.

Dup ace terminara de salutat toti mersera catre camerele lor.
Sora pleca printre ultimii dup ace isi facut putina ordine in vestiar.
Iesind din Kaleido, in capatul podului era cineva, rezemat de o masina parcata parca pe dos.
Apropiindu-se, Sora zareste o silueta atletica, cu un par lung argintiu ce sclipea in lumina palida a stelelor.
- SORA � Domnule Leon, Nu ati plecat inca?

- LEON � Nu Sora, Te asteptam.

- SORA � Sa intamplat ceva?

- LEON � Nu, vroiam doar sa te rog ceva.

- SORA � Desigur, spuneti.

- LEON � Uite, Sora, eu maine trebuie sa merg la un Cocktail si trebuie sa merg insotit si mi-ar dori sa ma insotesti tu.

- SORA � Eu?.. dar.. eu nu am mai fost niciodata la un astfel de eveniment.. nu as sti�

- LEON � Sora, trebuie doar sa accepti, iti promit ca am sa am grija de tine.

- SORA � Bine Domnule, dar ( rusinandu-se intreba ) nu am mai fost pana acum la un cocktail si nu stiu ce anume trebuie sa port.

- LEON � ( Schitand un zambet suav dar de inocenta fetei acesta ii raspunde ) Maine pe zi am sa iti aduc eu ceva, stai fara nici o grija.

- SORA � Desigur Domnule Ledon, atunci va astept maine.

- LEON � Desigur, dar acum, permitem sa te duc pana in campus.

- SORA � Nu-I nevoie, stati linistit.

- LEON � Insist.

- SORA � Bine, sa mergem.

Ajunsi in fata campusului acestia isi spusera reciproc Noapte buna si se indreptara fiecare catre camera ei si respective apartamentul lui.
A doua zi dis de dimineatza toata lumea era la Kaleido pt antrenamente. Mai era 3 zile pana la spectacol si totul trebuia sa fie impecabil.
Toti incepusera antrenamentele incrusiv May, chiar daca era destul de suparata.
Pe la orele pranzului mersera toti sa ia masa si acolo Sora fu retinuta de Leon pt a-I inmana ceva.

- LEON � Sora, uite, asta este pt tine, pt in seara asta.

- SORA � Mulotumesc mult, am sa incerc sa nu va dezamagesc.

- LEON � Nu ai cum sa ma dezamagesti niciodata Sora.

- SORA � Va multumesc frumos ( si acesta dadu sa plece cand o atingere suava o apri )

- LEON � Sora, stai, vroiam deasemenea sa iti mai dau si asta, as dori sa il porti in acesta seara. Am sa trec pe la 8:30 sa te iau.

- SORA � Desigur Domnule Leon, am sa fiu gata atunci.

- LEON � La revedere.

- SORA � La revedere.

Ajunsa in camera ei, isi aseza punga pe pat sic and sa intre in baie vazu sclipirea din ochii lui Fool si il prinse si il azvarli afara izbindu-l de un stalp de iluminat.
Dupa dus acesta incepu sa se imbrace, din punga neagra scoase o rochita de un rosu sangeriu ce trezea cele mai ascunse pasiuni. O lua pe ea, se uita in oglinda si il puse pe Fool sa o incheie la fermoar sis a ii lege o pangleca de culoare neagra sub piept facandu-I o micuta funda in spate. In celalalt cadou foarte special de la Leon, Sora gaseste un colier minunat, incrustat cu diamante prinse in boboci de trandafiri forii ca focul. Cercelusii se prindeau la baza cu un trandafir incrustat deasemeni cu un diamante.

Rozeta batu la usa Sorei si intra in fuga peste aceasta.. ii sari in brate fericita si ii spune isprava ei :)

- ROZETA: Soooorrraaaa :), am reusittttt, am terminat acrobatiaaaaa, am reusit, si totul datorita tie si lui May care v-ati ocupat de mine... Va multumesc din suflet.

- SORA: Nu ai pt ce sa multumesgti Rozeta, am avut mereu incredere in tine ca vei reusi, bravo scumpa mea!!!!!!!!

- ROZETA: WWWWOOOOOWWWWWW, ce frumoasa estiiii !!!!!!!!

- SORA: Multumesc frumos, spuse Sora rusinata!

- ROZETA: Unde te duci?

- SORA: D-nul Leon m-a rugat sa il insotesc la un cocktail.

- ROZETA: BRAVOOOO... Distractie placuta Sora!!!

- SORA: Multumesc Rozeta.

Dupa ce Rozeta iese din camera telefonul Sorei suna.

- SORA: Allo!

- LEON: Buna seara Sora, esti gata?

- SORA: Da, cobor imediat.

In fata scarilor, era parcata o masina, de culoarea pamantului, foarte impunatoare, iar langa portiera se zarea o silueta inalta, svelta, cu un par argintiu, o perla a adancimii si ochii lui iti dadeau fiori.. dar, de pe treptele caminului, cobora o trup dumnezeiesc, parul stralucea, ochii ii sclipeau iar gesturile sale fine ii dadeau fiori celui din fata ei... odata ajunsa jos, el ii saruta mana.., SI II spune:

- LEON: Esti.. SUPERBA!, Asta este pt tine,; intinzandu-i un trandafir sangeriu pe care i-l aseaza in par, in pamblica neagra.

- SORA: Si dumneavoastra va sta foarte bine D-nle Leon! spune Sora rusinata

- LEON: Sa mergem!

Si ii deschide portierea, o invita in masina si apoi pornesc!

Ajunsi acolo complimentele nu se opresc din a fi spuse.
Totul a decurs minunat, doar ca era o mica problema, era deja trecut de orele 00:45 iar campusul nu mai era deschis, deci nu avea cum sa mai mearga in camera ei.

- LEON: Imi cer iertare, nu am stiu ca se inchide la 00:00!

- SORA: Nu-i nimic, nu este vina dumneavoastra, am rugat fetele sa imi tina poarta deschisa pana mai tarziu dar se pare ca nu au putut.

- LEON: Daca nu te deranjeaza, ai putea merge la mine, am o canapea libera, daca te simti jignita, Imi cer scuze.

- SORA: Nu vreau sa va deranjez.. gasesc eu unde sa stau.

- LEON: Nu-i absolul nici un deranj, sa mergem.

- SORA: Desigur.

Plecara astfel amandoi. Odata ajunsi la apartamentul lui Leon, acesta o invita in casa. Sora ramase impresionata de frumusetea aranjamentelor din apartament. desi era putin intuneric si nu se remarcau foarte multe, se vedea ca totul era aseza cu foarte mult gust.

Leon ii oferi acesteia camera lui, iar el se oferi sa doarma pe canapea.
Dupa lungi dezbateri Sora accepta si imbraca una din rochitele surorii lui Leon.
Toate bune si frumoase se bagara amandoi la culcare, insa niciunul nu putea dormi... Sora iesi pe terasa camerei si privea cerul foarte luminat de milioanele de stele.. dar mai era cineva care nu putea sta locului, asa ca si Leon a iesi pe terasa ce avea iesire din ambele camerele.. acolo se intalnira, se privira fara a clipi, iar Leon nu se putu abtine si merse catre ea....Sora numai vazandu-l apropiindu-se ii tremura tot trupul...ajuns destul de aproape, Leon ii spune:

- LEON: nu te simti bine la mine??? de aceea nu poti dormi??

- SORA: sincer.... nu pot dormi din cauza dumneavoastra

- LEON: Te deranjez?

- SORA: Eu va deranjez pe dumneavoastra?.. de aceea nu puteti dormi??

- LEON: Sora, (si acesta se apropie si mai mult de ea, la cativa centimetri, simtindu-si respiratia reciproc), nu stiu daca sa spun asta sau nu, nu vreau sa deranjez, nu vreau sa nte pierd.. pt ca stiu ca daca spun ceva gresit, tu ai sa pleci, ai sa ma lasi... si.. nu pot dormi la acest gand...

- SORA: Mie imi este frica sa nu radeti de sentimentele mele, ... dar ce vorbesc... sunt o proasta... cum m-as fi putut gandi ca dumneavoastra si cu mine... nu.. nu se poate... eu nu insemn nimic pt dumneavoastra :( ... ( si acesta incearca sa plece, dar este oprita)

- LEON: Sora... de ce vorbesti in numele meu???, am fost mereu rece cu tine caci imi era frica de ceea ce simt, nu stiam ce simt si nu vroiam sa imi pierd controlul si echilibrul...
Te rog mult asculta-ma

- SORA: Domnule Leon..

- LEON: Leon, Doar Leon ( si se apropie si mai mult de ea, de rasuflarea sa, de buzele sale.. de ochii sai profunzi).

- SORA: Domnule... va...va...va rog... e..e..eu.. vroiam sa va spun....

- LEON: Sora... niciodata nu am mai simtit asta, cand sunt langa tine, simt ca iau foc, ca ma trec mii de fulgere, nu imi mai gasesc cuvintele si cand nu sunt langa tine, imi doresc din tot sufletul sa simt in bratele mele...

- SORA: Domnule nu este normal sa vorbiti asta...

- LEON: De ce Sora, vreau doar sa sti ce simt si apoi las la aprecierea ta... dar te implor, nu ma lasa..

- SORA: Domnule... sincer... nu stiu ce mi-ati facut, nu stiu ce simti, nu stiu ce-i cu mine, dar cand va vad nu-mi mai pot misca trupul, parca ramane impietrit, nu ma mai asculta.. nu vreau sa va pierd... vreau sa va simt mereu aproape de mine... asta-i tot ce vreau..

In acel moment Leon se apropie de ea, o prinse de mijloc, o trase spre el, isi strecura mana in parul ei, ii desfacu pamblica si in acel moment parul ei ii acoperi jumatate din fata si il facu pe Leon sa tremure... era asa de frumoasa... si era a lui... era tot ce isi dorea... oare era adevarat???..

- LEON: Sora... esti chiar tu...?

- SORA: Da domnule Leon... si.. vreau sa va simti mereu langa mine...

- LEON: Sora..

Si in acel moment buzule lor se completara, un dus de fiori ii strecurara, flacari abundente le strabatura trupurile.. Leon o deschise suav la rochie iar ea desfacu cu gentiletze nasturii camasii lui... odata scapati de excesul de haine, se aprofundara in patul primitor,, iar acolo Leon, spuse..

- LEON: Sora... esti sigura ca vrei asta?

- SORA: Dumneavoastra sunteti?

- LEON: Cu tot sufletul si cu toata fiinta mea , Sora..

- SORA: nu stiu ce simt acum.. doar parca as zbura printre cei mai pufosi nori si as calca pe cele mai stralucitoare stele...

In acel moment se contopira in cel mai minunat sarut, asa cum valurile mangaie malurile si malurile nu au nici un sens fara valuri... asa se completau ei intr-un vis in sfarsit implinit....

Iubirea lor le-a dat aripi si trupurile lor s-au iubit pana in zorii diminetii...

Leon a reusit apoi sa adoarma.. dar Sora.. nu... pe la orele 6 dimineatza, a sunat repede in campus sa anunte ca este bine si ca va ajunge mai tarziu....

Odata inchis telefonul, s-a asezat in fotoliul de langa pat si a stat privindul cateva ore bune, amintindu-si clipele petrecute... cu o seara in urma.... a fost minunat... gandeste ea...

Pe la orele 10:15 Sora se apuca sa faca ceva de mancare, ceva usor, un aperitiv, si cum Leon avea numai fructe in frigider,, se apuca sa faca o salata de fructe si o cafelutza cu frisca... pregati totul pe o tava si merse in camera sa il trezeasca... dar cand a intrat.,.. patul era gol.. doar o mica pata de culoare ii disturba albul alsolut... era un trandafir suav...de un rosu sangeriu atat de minunat ca-ti lua inima la trap...
Sora intra , lasa tava pe masuta, se indrepta catre pat si acolo mai observa ceva.... un bilet... si scria..

""" Iti multumesc ca existi, iti multumesc ca ma ajuti sa traiesc... TE IUBESC """

- SORA: Absolut minunat, (strangand biletul si trandafirul la piept spuse) si eu VA IUBESC ENORM DE MULT DOMNULE LEON!!!!

Si in acel moment Leon veni din spatele ei si o stranse in brate, o saruta incet pe gatul intepenit de pasiune si apoi o intoarse in bratele lui si o saruta cu iubire.



... urmeaza probabil continuare daca va placea.. daca nu, il voi sterge.

Ms frumos

#2
mie una imi place(si vreu nextul)...dar...dc exista mereu un "dar"?

So...sa vedem: uneori parca as citi lucrarea unui amator...fara nik o suparare...
un unele paragrafe ai dialogul destul de sec, vrei exemplu?
ROZETA – Supeeeerrrrrrrr
- SORA – Incepem de maine.
- ROZETA – Maine?? Super.
- SORA – Eu merg in camera mea, sunt putin obosita.
- MIA – Bine Sora, sa te odihnesti si maine dimineatza facem o sedinta la orele 8 dimineatza, da?
- SORA – Desigur Mia.
- ANA – O seara buna Sora.
- MIA – Sa te odihnesti.
- MARIOT – Somn Usor!
- ROZETA - }{ Puuuup }{
SORA – O seara buna tuturor

si titulu...pe bune ma este cam neinspirat...nu imi inspira nik...so...trebuie sa transmita si asta cva

Ce ma deranjat enorm de molt...ai scris inaintea dialogului numele personajului...te crezi amator cf? deci nu vreau sa mai vad aja cva...strica estetica si nu e bine...pur si simplu...

Si estetica lasa de dorit....adik ai lasat spatiu dupa fiecare replica..nik gand frate...sa zicem ca dupa un dialog(adik tot dialogul) lasai spatiu dar nu dupa un rand si cva...

sa mai bagam si laude: ai o idee originala si foarte dragutza..continua..mie imi place continutul mult...

Ai molte greseli de tastare..dar nu le mentionez..ca mie lene si pot spune ca nu e crima sa faci greseli de tastare:))

In unele paragrafe ai scris cu caps lock...dc? urla cumva?
VA IUBESC ENORM DE MULT DOMNULE LEON!!!! -si in plus cu atatea semne de punctuatie la final zici ca e isterica

WWWWOOOOOWWWWWW-asta ce mai e?...isteria a dat in toti?

unele paragrafe miau placut mult...dar nush daca e chiar imaginatia ta...daca da e foarte bn:
In acel moment se contopira in cel mai minunat sarut, asa cum valurile mangaie malurile si malurile nu au nici un sens fara valuri... asa se completau ei intr-un vis in sfarsit implinit....
asta e doar un exemplu ca mai sunt

sa zicem ca mai ai de lucrat la descriere...dar ai un inceput destul de bun
dialogul nu ma incanta...tiam zis..par isterici uneori...si alteori e sec...mai lucreaza la el....plus...ai folosit prea molt....un fic nu e dor dialog...foloseste si vorbirea indirecta...

so...daca mai scri in parantez faci o mare greseala....e inestetic si e si gresit...

daca esti un copil din ala care renunta usor...dute ma la culcare si lasane...trebuie sa ai ambitie..sa te perfectionezi...toate criticile dure te vor ajuta...nu trebuie sa vezi doar..ahh, ce frumos eu...vreu nextul...
sper sa ti cont de ce tiam zis...sa nu mio iei in nume de rau...vreu dor sa te ajut...daca te deranjeaza rezlovam ...da doar un Pm...nik mai molt....deci :bye:...ajtept nextul...

Nu te lasa! merita sa continui... se vede ca ai cva talent...
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#3
Nu, nu sunt un copil, ched ca la 21 de ani chiar nu mai sunt un copil.
Ms mult de tot, da recunosc am facut multe greseli, nu ma pricep la integrarea dialogului intr-o poveste dar incerc sa rezolv problemele astea.. si inca ceva.. nu imi place sa fur replicile nimanui.. ceea ce ai cicit este 100% din mintea mea, inclusiv acele replici care zici ca-ti plac... din cand in cand imi mai vine cate o filozofare in minte si bag astfel de chestii.

Oricum ms mult de tot, am sa incerc sa iau aminte si sa fac o continuare cu mai putine greseli... caci fara, cel putin la mine, nu cred ca se poate mai ales fiind prima poveste scrisa.

O seara buna

#4
Well....trec si eu pe aici.
Dialogul a fost putin prea mult,iar in unele locuria fost sec.Decsrierea,in putinele locuri in care ai avut-o,a fost buna si cred ca ar iesi ceva fff frumos daca ar fi mai multa.
M-a deranjat ca ai pus numele lor la inceputul dialogului.Stiu ca este mai usor sa faci asa,dar arata mult mai bine daca adaugi la sfarsit: spune fata,intreaba bruneta,zise baiatul etc.
In unele locuri ai scris cu majuscule,lucrul acesta fiind suparator.Expresiile de genul: Wooooooooooooowwww sau Suuperrr strica apectul.Ai putea zice: s-a mirat fata sau s-a bucurat bruneta etc.Dupa greselile de tastare nu m-am uitat si banuiesc ca nu ai multe
Ideea este destul de buna,iar propozitiile,in partile cu descriere nu sunt seci.Totusi,poate ai grabit putin relatia dintre cei doi.In schimb,imi place ca ai facut-o pe Sora sa fie indecisa datorita lui May.Tine-o tot asa.E o idee buna.
Ce pot sa zic...Astept nextul,iar daca te deranjeaza com meu te rog sa imi dai un pm.Oricum.....eu l-am scris cu speranta ca te va ajuta sa evoluezi.

#5
deci ,ma pasioneaza cuplul acesta, asa ca am decis sa-ti las si eu un comentariu cand am vazut fic-ul . Cred ca ar trebui un pic mai multa descriere, si nu mai pune numele lor inaintea dialogului. Cum a zis si Starnight , actiunea este un pic cam grabita, pentru ca Leon este mai dur, nu asa de "moale" ...Anyway...este fic-ul tau, si tu stii ce vrei sa faci. eu pot doar sa-ti urez succes in continuare. bye P.S : Daca te-a deranjat ceva din ceea ce am zis, da-mi un pm ;)

#6
Well ti-as sugera sa alegi un titlu mai expresiv . In al doilea rand ti-as sugera sa nu mai scrii numele in fata dialogului , deoarece acest lucru se foloseste numai in cazul in care creatia apartine genului dramatic [ adica teatru ] , iar aici este o poveste , deci nu se pune numele in fata dialogului . Inca un sfat care ar da bine esteticii , ar fi acela de a nu mai scrie cu litere mari de tipar , ( caps look ) deoarece nu da bine esteticii . Mai vreau sa mentionez ca nu ai prea multa descriere , la tehnoredactare nu am fost atenta , insa ai grija sa nu faci greseli de tastare pe viitor . Cum ziceam , descrierea e cam lipsa prin naumite locuri , iar prin anumite locuri e prea putina . Incearca sa o repartizezi in asa incat sa fie in cantitate echiloibrata . Vad ca stai bine cu dialogul , but redu-l , inlocuindu-l cu naratiune . Nu prea ai naratiune , de aceia nu se poate imbina cu descrierea .
Inca , ceva , nu mai folosi emoticoane in poveste , deoarece nu da bine la estetica .
Deci , ai grija la redactare si la estetica .

see ya
-

#7
Continuare.. sper sa fie mai bine :)



CAPITOTUL II
Nimic nu-I de inteles!

Dupa o noapte minunat totul trebuia sa revina la normal. Totusi lucrurile mersesera mult prea repede.
Intorsi la Kaleido au fost intampinati de toti fiind putin ingrijorati in privinta Sorei. Intrara in sala de sedinte si Sora lua cuvantul.
- Fetelor, v-am rugat aseara sa imi tineti poarta deschisa pana mai tarziu, ce s-a intamplat?
- Scuze Sora, am uitat, a venit Doamna Shara si ne-a luat la o petrecere in camera ei si am uitat pur si simplu, ne cerem scuze, spune Mia rusinata.
- Bine, sa trecem peste asta, s-a intamplat.
- Bine ca am terminat acum circul, hai sa vorbim despre lucruri serioase, spuse Leon putin deranjat de subiect.
- Desigur domnule Leon. Bun, astazi vom lucre toata seria de acrobatii, trebuie sa le perfectionam pe toate, asa ca toata lumea merge la munca.
Acestea fiind spuse fiecare a plecat in sala lui de antrenament si s-a apucat de treaba, mai putin Mia care a mers sa continue scenetele pe internet cu doamna Chaty.
Totul mergea minunat din punctul de vedere al antrenamentelor, dar ceva se schimbase, era o atmosfera foarte apasatoare in sala de antrenament a Sore si a lui Leon, era totul foarte tensionat. La un moment dat Sora izbuti a intreba ce se intampla dar nu primi un raspuns, primi doar o privire profunda si trista pt ca mai apoi Leon sa se intoarca si sa plece catre vestiarul sau. Pana ce Sora iese din sala acesta deja disparuse de pe coridorul lung.
- Ce s-a intamplat oare? Am gresit cu ceva? Se intreba Sora foarte trista.
Neavand ce sa faca, acesta merse in camera ei sa se odihneasca si sa reflecte la tot ce s-a intamplat. Aici bineinteles o astepta Fool cu isterica lui intrebare � nu ai vrea sa faci un dus �, dar, de indata ce termina acesta observa tristetea din ochii Sorei si merse langa ea.
- S-a intamplat ceva, Sora?
- Nu mai inteleg nimic, aznoapte a fost asa de tandru� si acum� este asa rece.. de ce ?
- Cum? Aznoapte ai fost cu el?
- Nu mai conteaza Fool, hai la culcare.
- Cum spui tu Sora. Noapte buna.
A doua zi, dis de dimineatza, la sedinta cineva lipsea dar nimeni nu stia nimic. Poate doar intarzie isi spuse fata. Sper doar sa fie bine. Insa fara Leon, Sora nu se putea antrena, toate acrobatiile ei depindeau de partener asa ca a ramas pe dinafara antrenamentelor. Trista acesta merse pe plaja sa priveasca valurile. Ele o linistesc mereu, o asculta, o dezmiarda, o golesc de griji si suferinte. Is petrecu acolo intreaga zi, reflectand, chinuindu-se cu mii de intrebari. Dar, nimic� timpul trecea doar� si atat.
Seara se lasa suav peste urmele asprea ale soarelui, le inmuia, le calma si le facea sa viseze la un drum mai bun� Dar pe acele urme mai mergea cineva, o fata cu un suflet trist, noaptea din sufletul ei era neagra, fara pic de stele, doar un licurici incearca sa intre in intunericul sufletului sau, o luna a simtirii, o treapta catre un plan divin.. dar totusi, nu se intampla nimic, negura ramase acolo pe tot parcursul serii pana ce telefonul ii suna, dar� era Rozeta, o chema ca se inchideau portile si acum chiar nu avea unde mai merge si nu intelegea ce s-a intamplat de s-a terminat asa repede.
In drum spre camera sa toata seara trecuta ii trecu prin fata ochilor, vedea parca o masina asteptand-o, un chip bland si suav ii intindea o mana� dar.. acum era doar o negura� si merse mai departe. Ajunsa in camera ei, Sora iesi in balcon si ramase a privy cerul instelat pt ca mai apoi cineva sa o intrebe:
- Sora, ce s-a intamplat? De ce esti asa trista dintr-o data?
- Fool, imi poti spune de ce face asta?.
- Ce anume Sora?
- De ce aseara era asa de tandru iar acum.. pur si simplu a disparut fara nici o urma..
- Nu stiu Sora, poate ca lucrurile au evoluat mult prea repede si l-au luat nepregatit..
- Da, probabil, ai dreptate, dar totusi..
- Da putea sa spuna asta si se rezolva, cred eu.. nu?
- Nu stiu Fool, stiu doar ca s-a intamplat ceva, nu avea cum sa plece pur si simplu sis a nu spuna nimic.
- Poate doar s-a speriat Sora. Dai putin timp, ai rabdare, lucrurile In timp se vor clarifica.
- Ai dreptate. Si pustoaica merse la dus, dar, nu inainte de al inchide pe Fool in dulap.
Cateva zile mai tarziu cei din Kaleido au aflat ca Leon please in Franta pt o mica vacant. Doar ca era o problema, acesta nu se intorcea decat cu o saptamana inainte de deschiderea circului Kaleido.
Toti se conformasera cu asta, mai putin Sora care inca nu intelegea ce se intamplase, dar daca a fost decizia lui, atunci nu avea decat sa o respecte.
Acea istovitoare luna de turneu de recrutare se terminase iar acrobatii plecati impreuna cu Kalos se intoarsera cu forte proaspete si deasemenea cu viitori acrobati, adevarate talente.
- Buna ziua tuturor!!! Spuse Kalos
- Buna ziua Sefule, bine ati venit! Saluta Sora pe cel ce a ajutat-o cel mai mult.
- Vad ca v-ati descurcat foarte bine tu si Leon, foarte frumos. Dar unde este el acum, vroiam sa il salut.
- El este plecat in Franta, se intoarce peste 2 zile.
- A, ok, se relaxseaza si el putin. Am inteles ca aveti multe sa imi aratati nu?
Multimesc il aproba si mersera toti la Kalos in birou. Aici se facura cunostinta tuturor noilor veniti cu veteranii din Kaleido si li se urara bun venit.
Kalos insa avea un sentiment ca ceva se intamplase asa ca merse la Sora si o intreba.
- Sora, sincer, s-a intamplat ceva?
- Nu Sefule, este totul bine.
- Si cu Leon?
- A plecat doar pt putina relaxare, se va intoarce in cateva zile si va fi totul ca inainte. Stati linistit este totul bine
Neputatnd insista acesta pleca in biroul sau si asculta de la Mia tot ce se intamplase si cat de departe au ajuns acrobatii cu antrenamentele si fu destul de bucuros.
*
**
***

#8
Se pare ca sunt prima.
Se vede o evidenta imbunatatire ceea ce ma face foarte fericita.
Descrierea a fost destul de buna....se putea sa pui mai multa in unele locuri,dar pentru inceput e bine.Tin cont ca ai trecut rapid de la un cap plin de dialog,la unul cu descriere mai multa,deci ai incercat si pot sa iti spun ca in mare ti-a iesit
Cu dialogul nu a fost problema.Mi-a placut ca nu am vazut replici seci.Dupa parerea mea,arata mult mai bine fara numele lor al inceput.
Ca tot a venit vorba de nume,sa stii ca Rosetta se scrie asa.
Ai cam grabit actiunea in unele locuri.Iar pelcarea lui Leon este putin cam brusca.Puteai sa afci un cap in care sa ii descrii sentimentele,gandurile etc
Oricum...cu ale Sorei te-ai descurcat ff bine.Imi place cum ai descris cand se plimba.
Sunt curioasa daca venirea unor noi acrobati va influenta relatia celor doi.
Sper ca Sora sa mai aiba indoiala de sine si aici sa contribuie si May,pentru ca va iesi o buna descriere.
Greseli de tastare am vazut una sau doua,dar astea nu conteaza asa mult
Astept nextul si se vede ca te-ai imbunatatit.

#9
Am revenit...se vede ca am intarziat...putin...deci.Chiar se vede o imbunatarire considerabila...Ma bucur ca ne-ai ascultat sfaturile...M-ai bagat de tot in ceata cu plecarea lu' Leon...O.o. Ai descris frumos sentimentele Sorei si actiunea. Dialogul nu a mai fost sec... Si greselile de tastare sau mai imputinat...doar vreo 2-3 pe acolo. So...ajtept nextul. Ps: nu e sec...cel putin dupa me
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#10
o noua continuare sper sa va placa... sa va scot putin din ceata :)
***
**
*

Capitotul III

Noi acrobati si noi inceputuri!


Un zambest de zi, un fluer arzand in departatul cer trezesc pana si cel mai aprig somn. Asa incepe viatza unei domnisoare din inima unui satuc aflat la periferiile Japoniei. Un loc dealtfel minunat, unde pasarile isi duc traiul alaturi de ierburile inalte si curate are gradinilor gigant, unde pestele este inspaimantat de iscusinta locuitorilor. Acesta este un loc unde multi si-ar dori sa traiasca. La fel si domnisoara noastra, in varsta de nu mai mult nici mai putin de 16, invatand la una dintre cele mai bune scoli din regiunea lor.
- Ce ti-ai dori tu astazi de ziua ta, scumpa mea? , intreba mama fetei.
- Mama, niciodata nu ti-am cerut nimic, intotdeauna am lasat la aprecierea ta, dar acum, imi doresc si eu ceva.
- Spune draga mea, te ascult.
- Mi-as dori sa ma lasi sa merg la concursul de calificari din cadrul circului Kaleido care se afla in America.
- Poftim? Asa departe? Off, bine fata mea, daca asta este dorinta ta, cred ca a venit momentul sa ne arati ca ai crescut frumos din toate punctele de vedere.
- Multumesc mama, era cea mai mare dorinta a mea si tu mi-ai implinit-o, iti multumesc din tot sufletul. Te iubesc mult mama si iti promit ca nu am sa te dezamagesc niciodata.
- Sunt sigura de asta Tyzara. Fa-ma mandra fata mea!
- Iti promit mama!
Toate acestea discutate si totul pus la punct, fata se imbarca in primul avion a doua zi dimineata. In aeroport intampina o mica problema, bagajele erau prea mari ?, parca isi luase toata casa cu ea, dar asta se rezolva usor cu ajutorul lucratorilor din cadrul aeroportului. In avion nimeri pe un loc la fereastra langa un domn, in varsta de nu mai mult de 22 de ani ce parea parca taiat dintr-o revista.
- Va servesc cu ceva domnisora?
- Nu multumesc!
- Un zbor placut va uram!
- O da, si privind catre cel de langa ea spuse cu un zambet diabolic pe buze, credeti-ma ca va fi.
In clipa urmatoare pasagerii fu-ra anuntati sa isi puna centurile de siguranta ca vor decola, dar domnisoara noastra cum era putin dusa de val nu lua in seama cele spuse si odata ridicat avionul de la pamant avu loc o mica zdruncinatura ce o plasa pe fata aproape in bratele celui de langa ea.
- Va rog mult sa ma scuzati domnule, este vina mea, imi cer scuze!
- Nu-I nimic, dar pune-ti centura de siguranta, va fi mai sigur asa.
- Desigur, multumesc frumos si imi cer scuze incaodata.
Baiatul o privi adanc in ochi si apoi isi intoarse privirea fara a-I mai raspunde nimic. Odata ajunsi la destinatie acesta coboara linistita si in ordine din avion si se indreapta catre centralul de bagaje unde afla cu stupoare ca gentile sale nu erau de gasit.
- Cum? Cum sa nu le gasiti, le-am lasat in seama celor din Japonia, mi-au promis ca vor ajunge in siguranta, ce se intampla cu serviciile dumneavoastra. Mai intai imi spun ca sunt prea mari si acum cand ajung imi spuneti ca nu le mai gasiti.. ce-I asta?, Bataie de joc?
- Linistiti-va domnisoara, le vom gasi, probabil nu au avut loc in acest avion si le vor trimite cu cealalta cursa, nu va impacientati.
- Adica ce vreti sa spuneti ca am bagajele prea mari, iar incepeti? Iau cate bagaje vreau, e dracia dracu.
- Nu domnisoara nu este vorba de asta, doar ca foarte multa lume a plecat in concedii in acesta perioada si spatiul pt bagaje a fost suprasolicitat de aceea unele bagaje vor sosi cu celalalt avion.
- Si eu ce fac pana atunci, acolo am haine si banii si tot. Ce ma fac acum ?.
- Stati linistita, va vom caza la hotelul aeroportului pana ce sosesc bagajele dumneavostra.
- Bine dar sper sa ajunga in seara asta sau cel tarziu maine dimineata.
- Va ajunge in jurul orelor 3:30 AM si vi le vom urca imediat daca doriti.
- Desigur, cat mai repede atat mai bine.
- Va conduce imediat un baiat in camera dumneavostra.
- Multumesc frumos.
- Sedere placuta!
Ajunsa in camera ei, Tyzara se plictisi si se decise sa coboare la restaurant sa manance ceva. Pe coridorul lung al hotelului intamplarea face sa il intalneasca pe cel langa care si-a petrecut cele 3 ore jumatate de zbor. Acesta tocmai isi incuia usa camerei pornind apoi catre restaurant, mergand in fata ei.
Intrand in restaurant ramase uimita de eleganta si frumusetea localului, toate mesele erau aranjate perfect, fetele de masa erau de un alb impecabil iar pata rosie de culoare din mijlocul acestora dadea toata splendoarea.
Vazand ca nu mai era nici o masa libera fata se indrepta catre bar si intreba:
- Nu va suparati, se mai poate gasi o masa libera si pt mine?
- Asteptati 1 min sa vad ce pot face.
- Desigur, spuse fata conformata.
Dupa cateva secunde baiatul de la bar se intoarse cu un raspuns pentru ea.
- Am gasit o masa dar nu este tocmai libera..
- Cum adica?
- Priviti, domnul de la masa 8 este singur si si-a exprimat dorinta de al insoti la cina. Sunteti de accord?
- Daca altfel nu se poate, de ce nu.
- Bun, atunci va invit sa mergeti la masa dumnealui.
- Multumesc frumos.
- Cu multa placere.
Mergand incet printre mesele uniform aranjate, fata incepu sa isi creeze tot felul de ipoteze in minte, � de ce oare vrea sa stau la masa cu el � , � o vreau sa imi faca ceva �, � i-o fi mila de mine �� si incet incet acesta se apropie de masa domnului si toate gandurile ii fugira in momentul in care acesta se ridica de pe scaun si ii intinse mana pentru a o salute si a o pofti la masa.
- Buna seara, eu sunt Leon, Leon Oswald!
- Buna seara, eu sunt Tyzara, Tyzara AliZys!
- Incantat.
- Deasemeni.
- Va rog, luati loc.
- Multumesc frumos, pentru amabilitate si mai ales ca m-ati acceptat la masa dumneavoastra.
- Nu aveti pentru ce, este placerea mea. Si acum daca doriti ca comandati ceva.
- A, da, desigur.
Leon chema chelnerul si lasa fata sa isi comande.
- As dori un piure in sos de rosii coapte si o prajitura de mure, dupa orez.
- Desigur, imediat va aducem comanda.
- Multumesc frumos.
Leon o privi in tot acest timp si izbuti a o intreba dupa ce aceasta dadu comanda.
- Am o intrebare, daca se poate.
- Desigur, spuneti.
- Ce fel de nume este acesta?
- Este nume elfesc, tatalui meu i-a placut foarte mult mitologia si tot ce tine de natii stravechi, iar � Elfi � au fost o bucata aparte in viatza lui, daca pot spune asa.
- Si a ales sa iti puna un nume pe care nu stia daca tu ai sa il agreezi, sau daca ai sa il poti purta cu mandrie?
- Dumneavostra va place numele ales de parinti?
- Da, este unul normal.
- Si mie imi place al meu, pentru mine tot ceea ce ii placea tatalui meu era in limita normalului si plus de asta, chiar imi place sa fiu diferita.
- Si mie imi place numele, numele tau, este intradevar diferit, si placut.
Fata rosi dar fu salvata de chelnerul ce veni cu comanda ei. Asezata farfurioara pe masa, acesta incepu sa manance, incercand totodata sa evite contactul visual cu cel din fata ei.
De indata termina si trecu la prajitura, in momentul in care Leon se ridica si o ruga sa il scuze cateva momente. Pana ce acesta se intoase ea isi termina toata comanda, lasa banii pe masa si se facu nevazuta.
- Unde a disparut partenera mea de masa?
- Nu stim domnule, am vazut doar ca a lasat banii de comanda pe masa si apoi a plecat.
- Trebuia sa fiti atenti, de aceea sunteti aici, nu?
- Ne cerem scuze domnule, nu se va mai intampla.
Furios acesta plati si se indrepta catre camera lui. Noaptea aceea fu destul de linistita pana ce telefonul din camera Tyzarei suna sa o anunte ca i-au ajuns bagajele. De indata acesta deschise usa , isi insfaca bagajul si o tranti la loc.
- In sfarsit bagajul meu iubit, am crezut ca te-am pierdut.. off, o sa ajungem imediat la Kaleido si vom intra in concurs. Promit asta.
Toate bune si frumoase, ce mai ramasese din noapte se scurse repede iar dis de dimineata, Tyzara ceru la receptive un taxi la ora 8:30. De indata ce veni taxiul ei acesta intra, isi baga bagajele si ii spune taximetristului sa o duca la Kaleido Stage. Zis si facut, in 45 de minute era la Kaleido si tocmai ce incepusera calificarile. Tyzara ciocani incet la usa si apoi intra timorata cerandu-si scuze ca a intarziat.
- Buna dimineatza, imi cer scuze ca am intarziat, vin din Japonia.
- Buna dimineatza si tie, auditia a inceput dar vei intra pe scena la sfarsit. Numele tau sa mi-l spui te rog.
- Tyzara AliZys, rasuna o voce din primul rand.
- Poftim? Intreba nedumerit cel ce avea ghija de calificari.
- Da, numele meu este Tyzara AliZys. T y z a r a A l i Z y s.
- Foarte bine, pofteste si ia un loc te rog, vei performa ultima.
- Multumesc frumos.
- Acum sa continuam, urmatoarea este Selia Haruno.
In timp ce Selia isi facea numarul, Sora nu se putu abtine si il intreba pe Leon care venise in intarziere deasemenea, dupa tot acest timp plecat si fara nici o explicatie, de unde o cunoste pe acea fata ca sa nu mai zica si de faptul ca merita o explicatie ca a plecat pur si simplu. Dar la fel de rece ca intotdeauna acesta ii spune ca a intalnit-o in avion si apoi a luat cina cu ea caci nu mai erau mese libere suficiente pt fiecare. Auzind explicatia lui Leon, Sora observa ca totusi acesta nu uitase ce se petrecuse intre ei, conta si pt el ce s-a intamplat, cauta parca sa ii explice sa stea linistita ca acea fata nu reprezinta nici un pericol pentru ea. Acest lucru o bucura mult pe Sora mai ales ca tot acest timp a crezut ca a gresit cu ceva si ca Leon nu se va mai intoarce niciodata la ea.
- Bun, foarte frumos Selia, spuze Ken, acum sa vadem ce spun si Sora, Leon si Domnul Kalos.
- Din partea mea s-a descurcat foarte bine, ai potential Selia, dar trebuie sa muncesti foarte mult ai multe de invatat, isi spuse astfel Sora parerea.
- Pt mine este ok, Ai talent, trebuie sa muncesti mult. Mult success. Ii ura Leon fetei.
- Ok, Acceptata. Urmatoarea.
Fiecare acrobata, acrobat avea ceva special, este clar ca cei ce au fost in turneu si-au facut foarte bine treaba, au adus numai talente pure. Dar dupa toate astea, urma si ultima concurenta, Tyzara AliZys, o fata superb cu un par de culoarea pamantului, ochii adanci de culoarea castanei iar chipul sau parca era pudrat cu stele mii si mii, o silueta svelta, talia subtire ca de albina si parul ce-I mangaia mijlocul. Ajunsa pe scena, dadu o auditie minunata, foarte dreativa dar putin necizelata, dar, asta se putea rezolva, incet incet..
- Acceptat, nu-I asa Sora?
- Minunat Tyzara, iar ochii Sorei sclipeau, se vedea parca pe ea, plina de viata si dorinta de a anima audienta, era exact ce vroia sa vada pe scena, intradevar necizelata dar se rezolva totul.
Acestea fiind spuse Sora, Leon si Kalos iesira din sala de audiente si pornira fiecare catre treburile lor. In acel moment Leon o opri pe Sora si o lua intr-o parte.
- Sora, vroiam sa vorbesc ceva cu tine.
- Si eu cred ca vroiai, spuse fata putin suparata.
- Uite, stiu ca esti foarte suparata pe mine ca am plecat pur si simplu, dar..
- Am gresit cu ceva? Am facut ceva ce te-a facut sa iei acesta decizie?
- Nu Sora, nu esti tu de vina, sunt eu. Nu ma asteptam sa decurga totul asa de repede si m-am speriat, nu stiam cum sa reactionez la cele intamplate si am preferat sa fug, sa fiu singur pt o vreme, cu mintea libera, sa reusesc sa clarific ce simt si ce decizie sa iau, cea mai buna dealtfel.
- Si, care este decizia ta?, nu crezi ca ar fi trebuit sa discuti astea si cu mine?
- Ba da, imi cer mii de scuze, nu ma pricep la dulcegarii, sti foarte bine asta si cand am vazut ca m-ai inmuiat de tot nu stiam ce se intampla cu mine si am crezut ca asta este cea mai buna solutie.
- Nu am vrut sa te grabesc, nu am vrut sa ma bag asa repede in viatza ta, doar ca totul s-a intamplat asa repede..
- Sora, vroiam sa te rog ceva..
- Desigur, spune.
- Vroiam sa te rog sa nu ma lasi, vroiam sa imi permiti sa fiu cu tine, dar sa luam totul incetul cu incetul, sa ma pot acomoda. Daca iti cer prea mult imi cer scuze si daca nu esti de accord te inteleg..
Dar acesta nu apuca sa termine ce avu de spus ca se trezi cu fiinta iubita langa buzele sale spunandu-I ca daca mai indrazneste sa plece vreodata si mai ales fara sa ii spuna, niciodata nu il va mai ierta. Odata terminate aceste vorbe, baiatul o prinse de mijloc si o trase langa el, buzele se apropiara atat de periculos incat accidentalul sarutului fu de neoprit. Dar in toate aceste cuvinte si fapte magice erau niste dracusori in capatul coridorului care ii spionau si de indata ce ii vazura sarira in sus de bucurie. Acestia nu erau decat Ana, Mia, Rosetta, Marion, Jhonatan si Ken.
- Deci asta era neastamparati mici ce sunteti, spuse Mia cu o fata diabolic de comica.
- Si oare cand aveau de gand sa ne spuna si noua, nu eram noi cele mai bune prietene ale ei, ce rea este, spune Rosetta putin bosunflata dar in acelasi timp foarte fericita.
- Mai, asteptati, nu fiti rele, poate ca nu doresc sa se afle, poate ca doresc sa o ia incetul cu incetul nu in gura mare.
- Da Ken, sigur, tu ala intelligent dar totusi eu eram cea mai buna prietena a ei� ce rea a fost� si fata Rosettei se inrosii ca un dracusor fioros.. dand in stanga si in dreapta cu toate jucariile lui Jhonatan.
- Poate ca are dreptate Ken, uitati ce se intampla daca aflam noi, incepem sa judecam, da este cea mai buna prietena a noastra dar daca vrea sa ne spuna ceva ne va spune la momentul potrivit, nu fiti asa rele fetelor, ii lua Ana apararea.
Dupa multe discutii rautacioare dar in acelasi timp din tot sufletul lor fericit pt Sora, acestea se grabesc catre sala de mese unde o intalnesc pe Sora care le astepta deja..
- Haideti fetelor, se raceste mancarea, spuse vesela Sora.
- Da, imediat, wow dar ce vesela esti, s-a intamplat ceva, intreba Marion?
- Da, ati vazut ce candidate minunate minunate avem anul asta?, sunt toate foarte talentate, mai ales Tyzara, este o adevarata stea si sti ce cred.. Rosetta cred ca ti-ar fi o foarte buna partenera mai ales acum ca deja ai rolurile tale principale. Ce zici?
- Wow, ar fi minunat Sora, dar May? Se presupune ca ea este partenera mea, nu?
- Da, intradevar dar ati putea juca foarte bine un trio asa cum am jucat eu , Leon si May� chiar cred ca va potriviti perfect.
- Sa sti ca ai dreptate Sora, chiar mi-a venit o idee de o sceneta, esti de acord Rosetta? Intreba cu entuziasm Mia
- Sigur ca da, ar fi minunat sa pot urca iar pe scena alaturi de May si fata cea noua care mi-a placut si mie foarte mult� parca o vedeam pe Sora cand se impiedica si se juca cu Jhonatan.
Multimea bufni in ras dar fu intr-u totul de accord cu micutza acrobata.Acestea fiind spuse, dupa masa fiecare merge in propria-I camera dar ca sa se pregateasca pt petrecerea pe care o dadea Shara si Sora pentru nou venitii acrobati.
Odata organizat totul cei noi fura chemati in sala de mese pentru a le ura calumea bun venit.
- Buna seara tuturor si sper din suflet sa va simti bine cu noi, spune Sora intr-un suflet.
- Multumim Sora, suntem siguri toti ca ne vom simti minunat aici, spuse Selia.
- Da o sa fie foarte amuzant, dintotdeauna mi-am dorit sa cunosc Kaleido, a devenit in putin timp cel mai mare vis al meu si se pare ca astazi am avut norocul sa fiu acceptata in acesta familie, se integra cu o replica Tyzara
- Toti de aici am venit la Kaleido pt a ne implini un vis si speram ca impreuna sa reusim sa implinim si visele altor copii minunati, ii intampina vocea suava a Kaleidolui, doamna Shara. Dar acum, haideti la danssss, toata lumea!
Mintea Tyzarei era deja mult prea obosita pt petrecere, ea se tot gandea la tipul cu parul de argint ce nu ii uitase numele de cu o seara inainte, oare a fost doar o intamplare?, oare doar ca am un nume diferit m-a tinut minte.. sau este si altceva?, aceste intrebari nu ii dadeau pace si isi dorea din tot sufletul sa ajunga sa il intrebe macar. Dar in toata acea zbenguiala aparu si rechinul ucigas�
- Ce se intampla aici?, de ce nu m-a chemat nimeni? , dati o petrecere fara mine si apoi vreti sa va mai si iubesc� vai de pielea voastra.
- May, scuze, am uitat, am invitat pe toti cei noi iar cei vechi era de la sine inteles ca pot veni oricand.
- Da sigur, ce sa mai spui si tu sa te scapi acum, iar vrei sa iesi in evident?
- May, nu fi rautacioasa si hai sa dansezi cu noi, spuse foarte � vesela � doamna Shara.
- Nu multumesc am alte treburi mai bune de facut, nu sa stau cu voi.
- Dar May� si nu apuca sa mai spuna Sora nimic ca acesta si tranti usa plecand mancand pamantul.
Dupa petrecere cand toti se pregateau sa mearga la culcare, in drum spre camera sa, Sorei ii suna telefonul, acesta raspunde foarte sfios nestiind cine o suna la ora aceea tarzie dar fu foarte surprinsa cand auzi vocea de la capatul firului.
- Alo, Sora?, Sunt Leon
- Buna Seara Leon.
- Vroiam sa te rog daca poti cobora putin.
- Desigur, cobor imediat.
Ajunsa jos mai era cineva care il zarise pe fat frumos argintiu si incercand sa mearga la el vazu acesta silueta suava pe care Leon o astepta, si ramase ascunsa, doar doar va auzi ceva.
Cand ajunse jos, Leon ii intinse mana Sore sa o ajute iar acesta il prinse cu gentilete mergand aproape pana in bratele lui. Acesta o stranse de mana si ii ceru permisiunea de a o saruta, dar Sora fu atat de fermecata ca nu mai putu scoase nici un cuvant.
Vazand toate acestea spioana de la balcon isi pierdu toata speranta, ramase uimita de ce vedea, desi se astepta ca partenerii sa ajunga la un moment dat la asa ceva. Trista fata urca in camera la ea si baga fatza in perna si isi plangea amarul pana ce simti o atingere foarte fina� pe fundul ei�
- Ceeee, ce mai esti si tu?.. ia-ti mainile alea de pe mine, drac mic ce esti?... vad eu bine sau tu esti o papusa afemeiata?
- Eu sunt Fool, spiritual scenei, daca ma vezi inseamna ca ai talent si tragere catre scena.
- Da sigur, spiritual dracilor, afemeiat mic ce esti� pleacaaaa�o doamne sper ca nu am innebunit, stiu ca m-a afectat ce am vazut afara, dar nu sa ajung sa vad papusi vorbitoare si mai ales afmeiate�
- Nu ai innebunit, nu sunt multi cei ce ma pot vedea, pana acum ma vede decat Sora, Rosetta si acum tu� desi Sora a fost prima din acesta etapa si cea mai speciala.
- Da sigur, ea este mereu speciala� ce sa spunem�
- O urasti pt sentimentele tale nonprofesionale si asta nu te va ajuta, asteapta sa cunosti omul, nu il categorisi din prima privire�
- Nu este prima, ba chiar este a treia oara daca vrei sa sti.. dar in fine� hai lasa-ma ca sunt suparata si poate vrei sa imi vars nervii pe tine..
- Sunt obijnuit nu-I nici o problema�toate sunteti niste rele, nu ma lasati deloc sa va vad si eu la dus�
- Poftimmmm? Sa nu te puna dracii ca te leg de Jhonatan ala si il pun sa stea numai in apa.
Dupa micuta discutie aprinsa a Tyzarei cu Fool acesta reusi sa se mai linisteasca si intr-un final reusi sa adoarma. Iar Fool bineinteles merse in camera Sorei Asteptand-o sa se intoarca doar poate poate o prinde pe ea la dus.
Intre timp, afara cei doi lamurira tot ce era de ramurit si au stabilit sa fie foarte discreti pana ce vor reusi sa se simta bine in pielea lor, pereche de acum.
*
**
***



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.131 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.216 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Povestea incepe acum ! Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ 50 25.426 21-05-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Povestea mea, poveste noastra . Îngeraşş 8 4.987 23-01-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 4.952 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea ei ... Marra 1 2.140 01-03-2010, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Yuki `
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.589 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Povestea mea Cabbage-pult 2 2.630 09-06-2009, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Yoko
  Povestea unei slujitoare Erina Ozaki 4 3.579 12-03-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: black_rose
  Povestea unui inger ... Zollitha 6 6.832 21-02-2009, 01:21 AM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)