Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sora si Leon, Povestea mea.

#11
Am trecut si eu pe aici si imi place ideea. Mi se pare originala.
In acest capitol ai avut extrem de mult dialog, incerca sa-l transformi in vorbire indirecta. Greseli de tastare au fost cateva, dar nu stau sa le enumar acum. Vad ca esti tare certata cu descrierea, nu crezi ca ar fi bine sa va impacati...naratiune ai avut si e bine. In rest nu am ce comenta, Sper ca Leon sa nu se indragosteasca de fata noua ca o spulber...Ja nee
Astept nextu
Chu & Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#12
Hy!
In primul rand....dialogul nu a fost sec.Naratiune ai avut,dar iti mai trebuie descriere.Poate te-ai saturat sa tot auzi asta,dar va iesi un fic mult ami frumos daca imbini naratiunea cu descrierea si cu dialogul.Greseli ed tastare nu ai avut decat doua-trei.Doamne-ajuta,asta nu am ingrijoreaza.
Imi place atitudinea lui Leon,desi ma enerveaza cea a Tyzarei.Oricum,asta face ficul mai interesant,aceasta intriga.
Sper ca intre Sora si ea sa exista un conflict,care sa o faca pe Sora nesigura.Poti dezvolta sentimentele si aici ai puteqa baga descriere.
Sunt ff curioasa ce se va intampla.Vezi ec afci cu descrierea.Chiar daca nu folosesti mult dialog intr-un cap si chiar daca nu se intampla ff multe si nu e asa lung,daca ai descriere,impletita bine cu naratiune si optional,cu dialog va iesi un cap minunat!
Mult succes si astept nextul

#13
***
**
*
CAPITOLUL 4


La orele 8:00 AM toata lumea trebuie sa fie la Kaleido, insa, erau si mici intarziati.. Tyzara se trezise foarte tarziu caci avusese un vis de mai mare frumusetea, din care nu prea dorea sa se trezeasca... dar cand a sunat alarma sefului din Kaleido a sarit din pat ca din flacarile iadului.
Se pare totusi ca nu era singura intarziata, doar ca acesta din urma nu avusese una din cele mai bune nopti. Iesind in goana din camera ei, May dadu nas in nas cu Tyzara si se sperie groaznic iar suparata foc o ia la cearta pe acesta ca de ce a intarziat la
antrenamente, ce nu stie ca la ora 8 fix trebuia sa fie la Kaleido? Dar nu prea ii merse lui May cu fata cea noua caci si acesta era destul de intepata si de sigura pe ea raspunzandu-i apoi in 2 timpi si 3 miscari atragandu-i atentia si lui May ca deasemenea este intarziata, daca nu cumva ea este vedeta Kaleidolui si are voie sa vina cand vrea ea. Acest lucru a suparat-o si mai rau pe May, iar dupa pildele ei interminabile ca " Eu trebuia sa fiu vedeta, caci Leon mereu m-a ales pe mine dar s-a bagat Sora mereu, eu intotdeauna am avut acrobatii mai bune doar ca nu au fost recunoscute la adevarata lor valoare si oricand pot concura cu Sora, doar ca ea are " nu stiu ce" si mereu iese in fata mea, dar asta nu conteaza asa de mult" si " am castigat in fata Sore si intotdeauna am sa castig.... dar asta nu inseamna ca Leon ma va alege pe mine, oricat de buna as fi, el tot pe Sora o vede ca partenera ideala si sincer, le sta mult mai bine, Leon s-a schimbat foarte mult, spectacolele lor sunt de o frumusete rara, sincer, nu vreau sa mai lupt sa ii iau pe Leon, este al ei din toate punctele de vedere, Sora este salvatoarea lui iar asta nu poate nimeni sterge", acesta a plecat spre circ fugind mancand pamantul.Tyzara ramase uimita de caracterul vulcanic al lui May si ii veni o idee malefica, dimineatza insa nu prea o ajuta sa gandesca cu rautate caci era un inceput de zi minunat, soarele se chinuia sa se scalde pe fata si sa iasa cat mai repede la iveala, norii incepeau a se disipa in fata aurului de pe cer, vantul adia ca o mangaiere intr-o zi torida, roua din copaci si flori te dezmierda si te ingrijea de asprimera asfaltului. Totul parea ca un nou inceput minunat, dar ajunsa Tyzara de Kaleido era deja asteptata de cineva, un trup svelt, cu parul argintiu ii spuse ca il dezamagise si ca nu il mai intereseaza prestatia ei pe scena atata timp cat nu stie sa respecte un program.
- Dar domnule, s-a intamplat o singura data si promit ca nu se va mai intamplat niciodata, va rog mult sa ma scuzati.
- Cum zici tu, este alegerea ta.
- Domnule Leon.. va rog.. nu plecati... va promit.. si fata ramase in cateva secunde singura pe coridorul lung.

Era deja ora 8:45 si toata lumea era stransa in biroul lui Kalos, intarziata noastra ciocani firav la usa, deja rusinata, intra dupa permisiunea sefului si isi ceru scuze. Nu primi insa nici o reactie din partea nimanui si ca atare se aseza in spatele tuturor si incepu sa asculte ce spunea Mia.
Spectacolul de deschidere era in 3 zile iar acrobatii trebuiau sa munceasca din greu pt a iesi ceva perfect si pt a nu dezamagi audienta care se asteapta la ceva din ce in ce mai frumos mai ales dupa ce au descoperit o noua stea a Kaleidolului.
Sceneta era "Frumoasa Adormita" Care il avea in prim plan pe print, acesta incerca din rasputeri sa salveze printesa ce fusese blestemata. Mia facuse cateva schimbari, adaugase inca 4 personaje, acestea fiind zanele ce i-au dat darurile frumusetii si iubirii Frumoase adormite. Dupa ce le explicat iara ce au de facut, Mia citi lista cu personajele si reprezentantii fiecaruia.
Printul - Leon
Printesa - Sora
Diavolul - May
Hipnoza - Ana
Printesa indragostita - Rosseta
Gadianul - Ken
Zana Soarelui - Marion
Zana pamantului - Selia
Zana Zilei bune - Shara
Zana Malefica - Tyzara

Acestea fiind spuse, fiecare isi lua programul si partenerul de antrenament si plecara in salile corespunzatoare.
Sora si Leon mersera in sala mare si incepura sa exerseze. Leon trebuia sa faca o acrobatie care sa evite spirala demonului facuta de May pt al captura, el incerca o acrobatie numita " Flux si Reflux " ce consta in Spirala Demonului in oglinda si apoi printr-o intoarcere la 180 de grade sa o continue perpendicular pe spirala lui May, astfel putand evita contactul cu acesta, trecand unul pe langa celalalt. Acesta implica saritura pe trambulina, foarte inalta si cu foarte multa putere, invartindu-se in acelasi moment cu May, Leon trebuii sa apuce un trapez, sa se sprijine 2 sec pe el si apoi isi lua avant sa se intoarca la 180 de grade, continuand dealtfel spirla demonului,
tinzand a merge in sus acesta apuca un latz cu piciorul, se roti in continuare sarind apoi pana la cea dea 2 trambulina care va trebui sa iasa mai intalt decat prima, in acelasi timp cealalta va fi scoasa ca dovada a invingerii Demonului.
Trecand antrenamentele de prima poarta, Leon trebui sa faca o alta acrobatie, Acum trebuia ca acesta sa fie foarte agil, lucra foate mult cu Ana caci toata treaba lui era sa evite acrobatiile acesteia care erau foarte haotice vrand sa il atraga in vartejul ei, in hipnoza ei. Dar, de indata ce Leon reusi sa se fereasca de Ana, acesta din urma fiind invinsa. Odata cazuta Ana, cea de-a doua poarta, atunci este scoasa si cea de doua trambulina, ridicandu-se cea de-a treia si ultima. Acolo, in mijloc, era asteptat de Rosseta care trebuie sa faca un dans, ceva diferit pt ea, un joc de diablo transformat, foarte lin, incet si suav. Leon trebuia sa o faca sa inteleaga ca nu se poate relatia lor si ca el o iubeste pe Sora, printesa din castel. Dupa ce Rosseta vede ca acesta nu ii da atentie, se transforma in vechiul Diablo, unde Leon se lupta si trebuia neaparat sa castige.

Dupa ce terminara antrenamentele, stiau fiecare ce aveau de facut, luase o zi intreaga sa puna la punct toate detaliile si nu mai trebuia decat sa se perfectioneze in urmatoarele 3 zile.

Cum Leon statu toata ziua cu May,Ana si Rosseta, Sora avea si ea deasemenea antrenamente. Totul datorita noilor schimbari facute de Mia. Sora va intra pe scena inaintea printului si portilor, pt a povesti viata ei si a celor ce au aujutat-o.
Nimeni nu stia ce planuiau Zanele si printesa, acestea se aflau doar la spectacol.
Dupa ce toata lumea termina ce avu de facut fiecare pleca in dormitorul lui, mai putin Sora si Leon care mersera sa se relaxeze putin pe malul apei. Acolo fiecare povesti ce facu si ca sunt foarte multumiti de cei cu care lucreaza.
- Selina este minunata, este atat de sofisticata, atat de scumpa ca iti vine sa o mananci, face tot ce ii spui fara sa comentezi nici un dram si pune atat de mult suflet..
- Deci sa inteleg ca se descurca bine noile noastre talente? Dar... Tyzara? Ea cum se descurca?
- Dar de ce te intereseaza ea in mod special, se supara Sora si isi intoarse apoi privirea.
- Nu ma intereseaza in mod special, stai linistita, doar ca am intalnit-o dinainte si i-m vazut oarecum comportamentul, este foarte talentata dar la unele capitole din viata ei lasa de dorit... cum ar fi punctualitatea,.. nu crezi?
- Spui asta pt c a intarziat de dimineata? A spus ca a visat ceva mult prea frumos ca sa isi doreasca sa se trezeasca in lumea asta unde nimic din vis nu se poate adeveri, oare la ce se referea?
- Nu stiu Sora si nu cred ca ar trebui sa ne intereseze pe noi acum, nu crezi? si acesta o lua in brate pe Sora, o stranse si o saruta pasional iar apoi isi atinti privirea catre stele si pt cateva momente ii fugi mintea la Tyzara, Oare de ce mi-a vent in minte? Eu o iubesc din tot sufletul pe Sora, dar imi tot vine chipul acestei fete in minte... nu se poate... trebuie sa ma controlez.

Dupa cateva ore de relaxare si iubire cei doi nu se mai puteau desparti unul de altul, dar.. totusi trebuia... si asa Leon o insoti pe Sora pana in campus si o baga in camera ei, asigurandu-se ca este bine. Isi lua "La revedere" de la ea cu un sarut lung si pasional, parca ii venea sa o manance cu totul, apoi ii spuse noapte buna si se indeparta de usa ei catre scarile caminului. Insa, in capatul coridorului, il astepta cineva..
- Buna seara Domnule!
- Buna seara... Tyzara, te pot ajuta cu ceva?
- Da, vroiam sa va intreb ceva...
- Desigur, ascult, dar sa fie repede ca ma grabesc putin..
- De ce ati tinut minte numele meu si l-ati spus la auditii? Facand ochisorii mici si seducatori acesta il privi cum emana raceala..
- Ti-am mai spus, este un nume frumos, diferit si destul de greu de uitat din momentul in care il auzi.
- Asta-i tot...credeam ca.. nu stiu... poate dumneavoastra si cu mine... Defapt, chiar am visat ceva foarte frumos aseara, am visat ca dumneavostra si cu mine eram pe malul lacului si ne-am promis sa ne dam o sansa de a merge inainte impreuna, ca pereche si a fost...
Leon o opri brusc si ii spuse foarte rece si impunator..
- Ce naiva esti. Daca tu crezi ca esti atat de importanta pt mine incat sa vii cu texte de-aste de dragoste... te inseli, imi pare rau ca spun toate astea dar NU, nu este nimic mai mult decat atat si vrei sa mai sti ceva, cand eram pe plaja cu Sora chiar mi-a fugit putin mintea la tine, nu stiu de ce, dar acum, mi-am dat seama cat de mult am gresit ca am avut acel gand, da imi place numele tau, imi placi tu, ca acrobata, nimic mai mult si multumesc frumos ca m-ai facut sa imi dau seama de multe lucruri. Serios, nu iti face iluzii, concentreaza-te la munca si ai sa vezi ca vei fi apreciata.
Tyzara se intrista groaznic si pleca imediat in camera ei plangand. Oare de ce se purata asa cu mine? Oare ma uraste? Poate daca i-as demonstra ca si eu pot face ce face Sora, poate mi-ar da atentie... dar in acea fractiune de secunda ii veni in minte toate cuvintele lui May " Mereu am castigat in fata Sore si intotdeauna am sa castig.... dar asta nu inseamna ca Leon ma va alege pe mine, oricat de buna as fi, el tot pe Sora o vede ca partenera ideala si sincer, le sta mult mai bine, Leon s-a schimbat foarte mult, spectacolele lor sunt de o frumusete rara, sincer, nu vreau sa mai lupt sa ii iau pe Leon, este al ei din toate punctele de vedere, Sora este salvatoarea lui iar asta
nu poate nimeni sterge".
Cu gandul la toate astea Tyzara reusi sa adoarma, cu inima frunta si cu lacrimi pe obraz.

Cele 3 zile se dusera destul de repede si iata ca veni si ziua spectacolului. Toata lumea era foarte agitata dar in acelasi timp pregatita.
Toate biletele de deschidere erau vandute din ziua in care au fost scoase asa ca circul era plin, un ecran gigant era amplasat pe pod pt cei ce nu au mai reusit sa prinda bilete si care doreau din tot sufletul sa vada spectacolul. Kalos era icantat de ceea ce vedea si merse la acrobati sa le ureze succes.
- Mult succes tuturor, spuse Kalos cu un zambet ce ii lumina toata fata.
- Multumim sefule, raspunse multimea, o sa fie cel mai minunat spectacol de pana acum.
- Sunt sigur de asta si abia ascept sa vad la ce ati lucrat si mai ales la ce au lucrat zanele noastre.

Spectacolul incepu... luminile erau aprinse in mijloc, tintite pe o mica trambulina unde se vedea un prunc, glasul sau divin linistea tensiunea audientei cand trei lumini firave se apropiera incet de acea creatura... o voce de inger instiinta multimea ca este un copil, o fetita minunata, ochisori ca doua rubine, perisorul ca o capsunica, trupul firav zacea intr-un asternut de un alb pur, in timp ce Zana Zilei Bune ii canta copilei pt a o linisti, Zana Cerului, Marion, imbracata intr-o rochie de matase de culoarea graului, cu mici broderii ce parea razele soarelui, colierul sau parca era rupt din stele iar parul sau auriu flururand pe umerii goi, se ridica apoi si sari pe trambulina pana parca la tavanul instelat cu mii de luminite, de acolo din mainile ei cazura lin petale de crini ce incepura a scrie pe trupul copilei dorinta zanei " Fumusetea ta sa alunge raul, sa cucereasca inimi frante si sa le adune, Frumusetea ingerilor ti-o daruiec eu tie, draga mea printesa ". Ajunsa jos Marion iesi de pe scena si lasa loc Zanei Pamantului, Selia al carei trup era acoperit cu sute de frunzisoare, parca era o floare, un trup inalt si svelt impanzit de frunze iar parul sau portocaliu radia prospetime, inflorire si prosperitate, sari pe trrambulina, se ridica incet, si pasind de pe un trapez pe altul, ca un dans intr-o gradina cu flori, pe iarba umeda si suava, lasa fulgi gingasi de porumbei albi sa ii atinga trupul, astfel acesta daruindu-i un glas de aur cu care va incanta pana si auzul celor mai minunate pasari.
Cand veni vremea Zanei Zilei bune, atmosfera se intuneca, un fulger firav pana si el se dadu din calea celei ce aparu din susul scenei,pe un trapez inramat in trandafiri ofiliti cu mii de spini, era Malefica, imbracata intr-o rochie de culoarea pamantului, cu o matie intunecata ce-i ascundea trupul si ochii ei erau de un vid infinit,da, era Zana Malefica ce ii darui, nepoftita, printesei un blestem... acesta rosti descantecul si facu audienta sa tresara.
- In ziua in care va implini 17 ani, acesta mica printesa se va intepa in acul unui trandafir si va adormi pe veci.... hahahahahaha... PE VECI. Si in acel moment, Tyzara, sari de pe trapez disparand intr-un alt fulger...
Trista, Zana Zilei Bune rosti prin glasul muzicii darul sau catre printesa..
- Eu iti doresc draga mea fata, dupa ce vei adormi, dragostea adevarata sa te ridice din acest somn cu un sarut, doar un sarut al dragostei te va trezi scumpa mea printesa.
Acestea fiind spuse, cele 3 zane luara copila si plecara intr-un nor de stele si mii de petale de crini ce acoperi atmosfera.
Luminile se stinsera si dintr-o data aparu o faclie ce ardea din ce in ce mai tare... era printul ce veni sa o salveze pe printesa lui.Acesta statea pe solul scenei si privea in sus la prima poarta... se ridica incet printr-o saritura pe prima trambulina, faclia ardea din ce in ce mai tare cand deodata aparu demonul ce ii spuse printului sa renunte dar acesta refuzand fu provocat la o lupta. Leon sari un trapez si incepu a se roti in spirala demonului in acelasi timp cu May, ajuns la un alt trapez acesta se sprijini putin si apoi se impinse putin si isi schimba directia, se rotea perpendicular pe spirala lui May, putand astfel sa o evite si sa treaca de prima poarta... acesta ramase astfel pe un trapez vazand cum May si trambulina de foc coboara in adancuri, dar nu fu mult bucuros caci dintr-o data aparu cea de-a doua poarta, mult mai mare decat prima si plina de gheata... Aici Ana incearca sa il adulmece in jocurile sale copilaresti, sa il
minta ca totul este bine si nu are de ce sa mearga mai departe, ca totul s-a rezolvat si acum se poate intoarce acasa.... Clovnii Anei incercau sa il ajunga, aruncand cu zeci de trandariri in el, poate poate il opreste... dar cand Ana arunca trandafirul ei magic, tintind inima printului, acesta sarii cat de sus putu,catre inima printesei, astfel ca trandafirul Anei cazu pe trambulinsa de gheata si o sparse... astfel Ana se scufunda cu toata domnia ei, in apele reci ce se ascundeai sub gheata.
Leon in saritura lui disperata reusi sa prinda cu mana un trapez, moment in care aparu cea de-a treia poarta, o trambulina imensa, pavata cu petale de trandafiri albi, un teritoriu foarte pasnic ce il astepta si il indemna sa coboare. Aici il astepta o printesa superba, Rosseta era imbracata intr-o rochita lunga, foarte eleganta, de culoarea irisului, o piatra pierduta se gasea la gatul ei ce parea lasat singur de acoperamnt pana in josul umerilor. Acesta il atrase pe print la un joc, Diabolo, il invata pe acesta cum se joaca si astfel incercand sa il tina cu ea pt totdeauna, dar printul veni aici cu un scop si nu il putea abandona astfel ca se impotrivi dorintei printesei si dori sa plece dar acesta il provoca la un adevarat joc de diabolo, cu adevarat diabolic, iar daca o invingea, il va lasa sa plece. Dupa o lupta crancena, Leon reusi sa invinga putand apoi sa plece din regatul printesei si lasand trambulina acesteia sa cada catre intuneric.

Ajuns in fata castelului, la portile uriase de otel, printul intalni un gardian, Ken dorea doar sa demonstreze ca cel ce venea la printesa era sau nu era un print adevarat... asa ca scena se transforma imediat intr-un camp deschis unde Leon si Ken se luptau cu sabiile pe trapezele in miscare, totul era foarte palpitant pana ce Gardianul se opri si ii ingadui printului sa urce in castel.
Intrat in cetate, printul ramase uimit de gigantia acestuia, scarile erau foarte abrupte si inguste, parca nu se mai terminau. Ajuns in fata camerei printesei acesta intra incet, apropiindu-se cu teama de faptura ce parea fara suflere.
Cand o vazu acesta se indragosti a doua oara, era minunata, era asa de frumoasa, un trup delicat cu un mijloc subtire ca de albina, parul ei siclam acoperea in intregime perna si parca de la el era luminat tot pamantul, buzele ii erau de un rosu sangeriu ce te tineau captiv in vraja ei. Cu o rochita de matase de culoarea cerului, o pamblica de stele sub bust si un colier din lumina soarelui, printesa il subjuga pe printul sau acesta aplecandu-se spre fata ei, cu o mana sub capul printesei si cu cealalta tinand mana fetei, acesta o saruta cu toata dragostea lui. Lumina creata de acel sarut si cantecul Zanei Zilei Bune ce era mirific lasa audienta fara suflare, era ceva divin... mii de petale de crini, mii de fulgi de porumbei, mii de stele erau presarate peste trupurile lor pline de pasiune... cand printesa se trezi, vazu in fata ei un trup inalt, cu parul de argint si ochii de cristal, un costum de cavaler si o privire de salvare.
Leon o prinse de mana, sarira amandoi pe trambulina, el se prinse de trapez si o arunca pe Sora pana aproape de tavanul prin de stele.
Devenind un inger acesta chema pe scena, prin dorinta ei de a performa, toti acrobatii, mici si mari, incepatori si avansati, ii chema catre o lume mai buna, unde raul poate fi distrus sau tinul deoparte daca sti sa ceri ajutorul si sti sa ii iubesti pe ceilalti. Dupa acrobatia ingerului, Sora se lasa incet pe trambulina unde o astepta printul ei. Acesta o stranse in brate si o saruta cu pasiune. Audienta era extaziata aplaudand din tot sufletul, iar Sora si Leon puneau tot sufletul lor, acolo, pe scena, intr-un sarut de neuitat.
Dupa aplauze luminile se sting iar acrobatii se strang pe scena in fata audientei. Asa au redeschis ei noul sezon al Kaleidolului.

*
**
***

#14
Well...trec si eu pe aici
Imi place cum ai decsris totul,iar spectacolul a fost superb.Ai avut o idee ff buna.
Dialogul nu a fost sec,iar actiunea a decurs frumos.Totusi...m-ai zapacit la faza cu May si Tyzara.Nu am inteles foarte bine ce zicea may si ce zicea cealalta,poate pt ca ai folosit fraze care au fost prea lungi.Puteai descrie mult mai simplu.
Imi place cum i-a dat Leon replica fetei.
In mare a fost un cap frumos.Se vede ca ai evoluat mult de al primul.Ce pot sa iti zic....tine-o tot asa si va fi perefct!

#15
Am revenit si eu.....am fost cam lenesa si nu am mai dat comm. Deci cum ti sa mai zis...ideea pe care ai avuto la spectacol a fost superba...pacat ca e doar in cuvinte:))Ai avut 2 sau 3 greseli de tastare...nu le mai zic...dati singur seamaAi avut descriere din plin...nu a fost delok banala ...mia captat atentia. Dialogul foarte putin a dat un aspect de sec...in unele parti...ma rog lasa asta:-j
Poi acum sa facem o mik comparatie cu primul tau capitol...ma bucur foarte molt ca ai ascultat sfaturile ...ai progresat foarte molt
Cam atat am avut de spus
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#16
Am si eu un nou capitol... sper sa nu va fi dezamagit... se pare ca nu prea am mare succes dar eu inca scriu, nu imi pierd sperantas ca la un moment dat o sa fie un fic frumos.

Scuze de intarziere doar ca am avut diverse probleme si nu prea mi-a mai stat capul la asa ceva.

***
**
*

CAPITOLUL 5

Dupa asa un spectacol erau multe de discutat si comentat. Cel mai fericit parea totusi a fi Ken, cel ce pana acum cateva ore era doar omul din spatele scenei, cel ce era indispensabil pentru un spectacol perfect din punct de vedere tehnic. In sfarsit reusise ceea ce era visul lui cand a ajuns la Kaleido pentru prima oara. Acela de a urca pe scena, de a primi admiratia si afectiunea audientei. Intradevar, pe parcurs s-a observat priceperea lui in a realiza efectele celor mai bune spectacole. Darul sau nu era cel de a anima audienta prin aparitia sa fizica si artistica ci prin mintea si creativitatea lui, luminile scenei se bucurau de dinamism cand el era in spatele cortinei. Stia cum sa aloce lumina fiecarui artist, ce fel de umbra il scote in evidenta si ce fel de coloana sonora il ridica la apogeul exercitiului. Ken era una dintre cele mai importante persoane din spatele scenei. In momentul in care acesta a fost rugat sa joace rolul " Gardianului " in piesa " Frumoasa adormita ", sclipirea copilaroasa din ochisorii sai i-a induiosat pana si pe cei mai duri acrobati. Parca timpul fugi putin in urma in momentul in care acesta a vazut primul spectacol Kaleido, era chiar piesa in care tocmai jucase. Era asa de fericit incat se rupse de realitate si nu isi dadu seama cand ajunse langa balustrada ce dadea in apusul soarelui. Privelistea era mirifica, azurul contur himnotiza valurile ce se se loveau agale de nisipul cernut de-a lungul timpului. Un loc mai vechi decat timpul si mai bland decat un porumbel al pacii. Baiatul se trezi la atingerea suava ce-i cazu pe umar. Intoarse capul catre cea ce-l scoase din aurora viselor.
- Felicitati Ken, pentru o persoana care a stat mereu in spatele scenei ai fost minunat. Ai putea urca mai des, spuse cu gentilete fata.
- Multumesc frumos Tyzara, chiar a fost un sentiment maret pentru mine, mi-am implinit unul dintre cele mai mari vise. Sa sti ca si tu ai fost minunata, nu era un rol foarte usor dar te-ai descurcat foarte bine. Felicitari pentru primul tau spectacol, un inceput se pare pentru amandoi.Fata nu raspunse in cuvinte ci doar ii zambi si il saruta suav pe obraz apoi se facu nevazuta.Ken deasemenea pleca spre casa pentru a se odihni, spectacolul fu destul de obositor dar si satisfacator.

****

In fata caminului, Sora si Leon isi luara la revedere cu un sarut si o imbratisare. Roscovana il invita pe Leon la petrecere dar isi dadu seama dupa expresia lui ca nu este facut pentru astfel de copilarii.
- Imi cer scuze Sora, chiar sunt foarte obosit si simt nevoia sa ma odihnesc mai mult, nu te supara te rog.
- Nu-i nimic, te inteleg si eu sunt foarte obosita dar trebuie sa merg la petrecere ca altfel se vor supara fetele.
- Desigur scumpa mea, sa te distrezi, da?
- Am sa ma distrez Leon, pe cat pot caci si eu sunt franta.
Leon o prinse de brat, o trase in bratele sale si o saruta profund plecand usor in lumea lor. Dupa o despartire siropoasa cei doi plecara fiecare la treburile lor.
Neavand un raspuns pozitiv, Sora se conforma si pleca in camera unde petreceau pentru gloriosul spectacol de deschidere al Kaleidolului.
- Sora... ai intarziat... hai repede sa bei ceva pana nu se termina totul, spuse Shara in culmea fericirii, parca nimic nu o mai putea supara sau deranja, era in al 9-lea cer si nu parea a dori sa coboase de acolo prea curand.
- Este totul foarte frumos aranjat... dar, unde sunt May, Tyzara si Rosseta? Trebuia sa vina toata lumea, a fost spectacolul tuturor.
- Soraaaaaaa, am venit! Spuse Rosseta intr-un suflet sarind in bratele Sorei si sarutand-o pe obraz.
- Rosseta, bravo micuta mea! Ai fost minunata, ai fost asa de gingasa. Sunt mandra de tine!
- Multumesc Sora si tu ai fost extraordinara iar acel saruttttt... a fost minunattttt!, spuse fetita ramasa parca in farmecul acelei senzatii si lasandu-i garda jos Sorei.
- Rosseta... , spuse roscata rusinata lasand capul in pamant.
- Dar are dreptate Sora, a fost absolut minunat, parca sunteti facuti unul pentru celalalt, daca v-ati fi vazut, pareati intradevar a fi un cuplu.
- Mia, vorbesti prostii. Mai bine hai sa mancam ca se va raci mancarea.
- Desigur Sora, cum zici tu... dar oricum tot ce mai am de spus este ca va felicit pe toti, ati fost minunati.
Era totusi cineva care nu se simtea prea bine, " Demonul " era ingandurat si isi dadea tot mai mult seama ca gandise gresit, caracterizase gresit si deasemenea purta sentimente greu de suportat pentru cineva care nu merita. Oricat de mult incerca sa dea vina pe ea, ingerul iesea tot timpul la suprafata si o infrunta.. si desigur.. castiga. " Poate ca sunt prea rea uneori, nu zic ca ar fi mai buna ca mine, dar da, se potrivesc mult mai bine, fac un cerc uniform ce se admira si se completeaza tot timpul in tot ceea ce fac. Nu inteleg nici acum de ce ma simt asa in preajma ei, simt ca o urasc, dar totusi, am si un sentiment foarte placut, te amuza numai cand ii vezi fata, sa nu mai zicem de ce prostii scoate din gura uneori.. si totusi.. cred ca as vrea sa fiu in preajma ei mereu. Ma face mereu sa merg mai departe si sa lupt din ce in ce mai mult pentru telurile mele. Cred totusi ca merita osteneala. " Spuse bruneta conformata.
" May pare foarte trista, dar in acelasi timp cu sufletul impacat... Oare ce s-o fi intamplat? Parca ar manca-o din priviri pe Sora, dar parca si ar ridica-o pe un piedestal... Ce sentimente ciudate se gasesc in inima unei acrobate devotate... competitia parca a disparut din privirea ei luandu-i locul dorinta de a fi alaturi de o stea, o stea ce o recunoaste la adevarata ei valoare, asta o multumeste pe May. In ochii Sorei, May a fost mereu cea care a ambitionat-o, cea pe masura Kaleidolului, cea ce oricand ar face fata orcarei situatii. Ciudat, chiar de se comporta asa, ele chiar sunt foarte bune prietene, se ajuta reciproc sa creasca si sa se depaseasca pe ele insele. ", isi spuse Tyzara trecand apoi privirea catre geam. Acesta se ridica, isi lua un suc apoi iesi in liniste pe coridorul lung ce dadea in perdeaua pictata in aurora impletita cu miile de stele. Cineva intarziase insa la petrecere si dadu nas-in-nas cu ganditoarea noastra sufocata de petrecania celorlalti acrobati. Venind in graba, Ken dadu peste Tyzara, vazand ca acesta urma sa cada pe coridorul pavat cu cimentul rece, Ken se rasuci si astfel cazu el primul iar fata peste el, lovindu-se doar putin la genunchi si la cot. Ramasa acolo cateva secunde, Tyzara simti un fior ca un fulger in trupul sau si se ridica instantaneu. Ken ramase putin blocat dar intr-un sfarsit, la cuvintele de durere ale fetei acesta se ridica si o prinse usor de mana cerandu-si scuze aproape in genunchi.
- Ken, de ce nu esti atent pe unde mergi, ma doare, spuse fata cu lacrimi pe obraji.
- Imi cer mii de scuze Tyzara, sincer nu am vrut, arata-mi te rog ce ai sa te pot ajuta..
Fata se indupleca si ii arata cotul baiatului iar la atingerea lui durerea parca ii trecu intr-o clipita. Il privi uimita cat de ingrijorat era si cat incerca sa o elibereze de durere. Dupa ce inspecta julitura de la cot si de la genunchi acesta o ruga sa mearga cu el pana la infirmerie sa ia putin pansament si dezinfectant pentru a le curata. Ajunsi acolo baiatul se ocupa repede de ranile sale si apoi le bandaja usor asigurand-o pe Tyzara ca vor trece in cateva zile. Dar degeaba vorbea cu ea, fata era putin cam pierduta in situatie, il privea si parea a-l auzi, dar totusi... nu era acolo.
Dupa micile probleme aparute pe parcursul noptii, cei doi se intoarsera la petrecere intrand impreuna.
Ken ii saluta pe cei prezenti si apoi se servi din bunatati. Petrecerea a durat pana tarziu in noapte iar acrobatii mergeau spre camerele lor care mai decare mai " drept " de la punch-ul Sharei. Ajunsa in camera ei, Sora il gasi pe iubitorul frumuseti feminine, cel ce ar crea un ocean intreg daca ar avea un harem de femei, numai salivand, dar mite' sa mai si planga de fericire. Dar, totusi acum era iarasi trist.. sau mai degraba nervos pana la cer si inapoi. Sora speriata il prinse de fracul sau spiralat si il lipi de usa dulapului pana ce tacu si fu in stare sa asculte si pe altii.
- Deci, ce sa inteleg? iar ai incercat sa faci prostii, afemeiatule?
- Da sigur, de parca te-ar interesa pe tine ca oricum tu niciodata nu ai sa ma lasi sa trag cu ochiul.. mai bine nici nu ai deschide gura... si mai bine ai deschide bluza... si imediat sclipindu-i ochisorii ca unui drac in caldurile cele mai aprige ale iadului.
- Depravatule, numai la femei dezbracate iti sta capul... si il lua Sora si il azvarli in primul copac ce interveni in calea sa catre cerul intunecat.
- Auuuu, asta a durut.. de ce esti reaaaaa, las' ca vin eu acolo si o sa ... o sa... ma rog... reaoooooo...
- In sfarsit... libera pentru un dus. Isi spuse fata linistita.
Dupa o baie binevenit fata se baga in pat si incerca sa digere toate cele intamplate.
In celalalte camere deasemenea era o atmosfera destul de tensionata, in camera de deasupra Sorei, May statea in patul sau, ghemuita, gandindu-se ce va face in viitor... deja tot ce avea de facut, facuse... si chiar credea ca era timpul de a depasi acest moment numit " Kaleido ".. era dificil dar trebuia luata o decizie pentru a putea supravietui in labirintul sufletului sau.
In camera sa, Tyzara era surprinsa si nedumerita in sinea ei. " Ce Dumnezeului se intampla.. de ce imi tot vine el in mine... eu parca simteam ceva pt Leon... acum... Dumnezeule mare.. nu mai inteleg nimic... Cred ca ar fi cazul sa ma culc si sa nu ma mai gandesc la prostii.. " si astfel fata isi lipi pleoapele intr-un somn linistitor.

Dis de dimineata, telefonul Sorei suna alarmant fara incetare pana ce acesta, scoasa din sarite caci era mult prea lenesa pentru a se trezi, raspunse iritata tipant la cel ce o chema la celalalt capat. Insa, dupa cateva secunde se linisti la auzul vocii din partea cealalta a firului. Era Leon ce o invita sa ia micul dejun si ca ajunge la ea in jumatate de ora. Auzind acestea Sora sari din pijamale direct in dus, Fool bineinteles legat de lustra data drumu sa-i arda figurile de berbant. In baie, apa cristalina ii acoperea trupul fetei, ii pieptana parul de culoarea rubinelor si ii presara corpul cu mireasma trandafirilor din gelul sau de dus. Iesind de la baie, Sora se apuca sa se imbrace. Isi alese din dulap o rochita destul de simpluta, de culoarea oceanului cu firicele brodate ce pareau a fi stelute de mare presarate pe extremitatile sale. Stransa in zona mijlocului, ce parea o albinuta si in zona pieptului ce lasa o doctorie celui ce o priveste, rochita era mai sus cu doua palme de genunchi si putin creata in jurul soldurilor. Dupa aranjarea garderobei, Sora isi aseza la gat o esarfa subtirica, din matase ce urma ai acoperii capul in cazul caldurii. In picioare isi puse niste sandalute albe cu tocul micut.
Iesind din camera, in capatul scarilor o astepta acel trup svelt, cu parul argintiu si cucerit de privelistea ce se deslantuia in fata lui. Cand ochii barbatului ii intalni pe ai fetei, pur si simplu ramase himnotizat, ramanand cateva secunde in lumea mirifica creata de miresmele trupului ei. Ajunsi fata in fata, Leon o prinse de mana si i-o saruta gentil. Sora se apropie de el atat de mult incat buzele lor nu putura rezista " gravitatiei " ce parea a se fi intors pe orizontala.
- Buna dimineata draga mea! Te-ai odihnit bine?
- Buna dimineata scumpule si da, chiar m-am odihnit doar ca m-ai trezit foarte brusc si mai sunt inca putin buimaca. Dar imi trece, stai linistit, beau un ceai si imi revin, acum hai sa mergem ca mai am putin si adorm pe mine..
- Desigur Sora, as vrea sa te invit intr-un loc special si as vrea sa te rog sa ma lasi sa te leg la ochi, pentru a-ti face o surpriza... se poate?
- Imi plac surprizele, deci... esarfa? se pare ca am chiar eu. Sa mergem.
Legand-o la ochi, invitand-o in masina, Leon porni spre " micul dejun ". Pe drum nici unul nu scoase nici un sunet. Ajunsi acolo barbatul se dadu jos si merse la portiera fetei pentru a i-o deschide si a o ajuta sa coboare in siguranta. Dupa ce se dadu jos, fata simti atingerea fina a nisipului ce-i mangaia talpile, caci deja Leon o rugase in masina sa isi dea jos sandalutele. Simtind acestea Sora zambi si merse cu incredere la bratul barbatului, catre " micul lor dejun ". Dupa cateva minute de mers Leon se opri si o ruga pe Sora sa se intoarca cu spatele si sa isi dea incet esarfa din dreptul ochilor. Facand acestea, roscata se intoarse incet catre Leon ce statea in fata sa si ii lua mainile in ale sale, spunandu-i cu un glas tandru ca o iubeste mult! Dupa aceste cuvinte se dadu din dreptul fetei si o ruga sa deschida ochii.
Vazand cele din fata ei, fata rosi, o cuprinse mii de fiori si parca lua foc.. era asa de minunat, o paturica de un rosu sangeriu in mijlocul desertului de nisip, o stanca statea gardian al umbrei, un trandafir alb asezat asimetric, doua tavi la nord si sud pentru ca soarele sa patrunda usor in dimineata lor. Totul era mirific, o sticla de vin rosu ce urma a anima simturile, un mic dejun bogat si o atmosfera de exceptie.
- Leon, este minunatttttt, este cea mai frumoasa surpriza.. si fata se pierdu in bratele iubitului sau.
- Ma bucur enorm de mult ca iti place Sora, acum cred ca ar fi cazul sa mancam caci este deja destul de tarziu.
Intradevar, era deja ora 10:00 AM si ei inca nu mancasera. Dupa un mic dejun copios cei doi se dezmierdara in caldura soarelui intinsi unul in bratele celuilalt. Era totul perfect, ramasera asa in jur de o ora si jumatate pana ce soarele se inteti, dupa care se ridicara pregatiti sa paraseasca paradisul ce-i gazduise. Mergand spre masina, barbatul avand in mana toate cele ce erau asternute o ruga pe Sora sa ii deschida portpagajul pentru a le aseza. Dupa ce acesta reusi sa le introduca in masina, o lua pe fata de mijloc si o stranse la piept savurandu-i mireasma.
In timp ce Leon si Sora se indreptau catre Kaleido, cineva se pregatea de plecare.. era demonul nostru ce o noapte intreaga incerca sa gasesca cea mai buna decizie si ea chiar era multumita de ceea ce facea. Ajunsi in fata Kaleidolului, Rosseta, Mia si Ana alergara catre Sora, alarmate la aflarea vestii de la May. Dupa ce acestea o pusera la curent pe roscata cu cele intamplate, Sora cobora val-vartej din masina. Ajunsa in dreptul biroului lui Kalos, acesta auzi voci si intra indignata necerand permisiunea. Foarte suparata se uita la May si parca ii venea sa o stranga de gat.
- Deci, sa inteleg ca pana acum ai tot tipat la mine ca nu vreau sa concurez cu tine si ca niciodata nu ai sa ma lasi sa castig... si acum vrei sa pleci? Esti o lasa, esti mai rau decat am crezut, nici nu te mai pot privi ca o acrobata.. esti pur si simplu o LASA.
May lasa capul in jos rusinata si indurerata la cuvintele spuse de Sora dar reusi totusi sa ia cuvantul.
- Sora, imi cer iertare. Si nu, nu ai dreptate. Voi pleca pentru ca niciodata nu mi-a placut sa nu fiu pe locul intai si se pare ca in calitate de acrobata... imi lipseste ceva... insa eu chiar ma pricep la altceva, mult mai bine decat la acrobatii, iar acolo chiar sunt cea mai buna. Si sincer, de ce sa nu profit de asta. Pana la urma este exact ceea ce mi-am dorit de mic copil... sa patinez... asta a fost visul meu, Kaleido a venit pe parcurs si mai ales datorita tie. Tu esti cea care m-a facut sa lupt sa devin cea mai buna. Am devenit foarte buna, dar tu esti mai buna ca mine iar orgoliul meu nu ma lasa sa fiu pe locul 2.
- Dar May, nu esti pe locul 2, toti suntem buni si formam o echipa minunata. si tu ai avut roluri principale, ba chiar, tu ai castigat festivalul... dar acesta nu apuca sa termine ce avu de spus ca interveni Kalos.
- Sora, este alegerea ei si oricum, oricand va dori sa se intoarca sunt sigur ca o veti primi cu bratele deschise.. nu-i asa?
- Sefu, intotdeauna un bun acrobat este primit cu bratele deschise.. si da, poate ca am fost egoista, dar.. erai foarte buna pe scena. Si totusi, daca asta este alegerea ta, presupun ca ai ales varianta cea mai buna pentru tine si pana la urma asta este tot ce conteaza, sa fi tu bine si sa faci ceea ce iti place.
- Multumesc Sora, desi am avut problemele noastre, tu m-ai ajutat cel mai mult sa cresc, sunt constienta de asta desi imi vine foarte greu sa recunosc. Acolo, cred eu ca imi va fi cel mai bine. Te rog mult, nu te supara.
- May, daca asta este decizia ta, o respect. Poate asa este cel mai bine, fiecare merita sa fie o stea si tu, sunt sigura ca vei deveni cea mai mare stea a ghetii. Mult mult mult succes May! Si acesta se apropie de bruneta si o stranse in brate.
- Sora... spuse fata uimita si in acelasi rand emotionata, iti multumesc din suflet, am sa muncesc mult sa nu te dezamagesc, promit. Si tie mult succes in continuare si fi sigura ca am sa vin la toate spectacolele si sper ca si tu sa vi la ale mele.. caci altfel fac urat.. si tu sti foarte bine cum fac eu cand sunt nervoasa...
Cu niste ochi terifiati roscata confirma cele spuse de May, constienta fiind de temperamentul acesteia.
Acestea fiind spuse, bruneta isi lua la revedere de la Kalos si iesi din birou impreuna cu Sora. La portile Kaleido acrobatii o asteptara constienti de repercursiunile deciziei fetei, mai ales Tyzara si Rosseta.
Dupa o despartire cu multe lacrimi, Rosseta ii multumi fetei pentru tot ce a facut pentru ea si o asigura ca va merge la toate spectacolele sale. Micuta o stranse in brate pe May si ii ura succes in tot ceea ce va face. Tyzara deasemenea ii multumi pentru spectacolul minunat prestat si ii ura toate cele bune.
Luandu-si la revedere de la toti acesta pleca cu gandul la Leon, el nu paru deloc afectat... " dar poate.. poate ca are incredere in mine, la fel ca ceilalti, el intotdeauna a fost mai rece... da, asta este, doar este putin mai rece... ! Mult succes tuturor, am incredere in voi asa cum si voi aveti in mine! Va iubesc pe toti! " si acesta se indeparta incet de grupul de acrobati.

Atmosfera era foarte trista dar in acelasi timp plina de speranta.

*
**
***

Am modificat cateva greselute mentionate.. sper acum sa fie mai bine.

#17
Bon am revenit...st cam lenesa si nu prea ma mai dat comm
Am vz cateva greseli:pt- Tin sa te anunt ca nu suntem pe mass...deci nu mai folosi prescurtari(mai ales in ficuri)
deci... esarfa se pare ca am chiar eu... deci... sa mergem.- deci, deci...(deci) asta ma scoate din sarite:))...suna najpa pt ca lai repetattarzior- jtiu ca u ai vrut sa scrii aja...dar suna urat rau...mai bn ziceai tarziu simplu
sa cresc- bn expresia asta e total enervanta...suna cam najpa...sa excelez nush..orice alt cva decat "sa cresc" asta
Mult mult mult succes May!!! - (in primul rand)Oprestete din a folosi atate semne de exlamatie:ask:
Si in al doile rand virgulele cam lipsesc...minunatttttt-prelungesti aja la molte cuvinte...sa sti ca putem sa ne dam seama si noi cat este de "minunat" fara sa prelungesti atata...pt ca da un aspect urat...Lasa spatiu dupa fiecar punctuatie...ajuta molt la aspect
Cam astea au fost greselile...gasite de me.Descrierea... a fost interesanta... plecarea lu' May a fost uan dintre cele mai originale faze. Ai niste expresii...foarte frumoase.Dialogul...nu a fost sec...si a fost si amuzant uneori. Capitolele st foarte mari...cea ce eu ador ...la orice fic. Ai mai mare grija ... Abia ajtept sa vad urmatorul capitol
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#18
Sa incep prin a te intreba, fara suparare, daca ai avut momente in care ai ramas pur si simplu uimita de ceva si ai prelungit anumite cuvinte... eu am avut, acele reactii in care parca ramai in acea stare cateva secunde, caracterizate prin litere aici. Ma rog, poate vorbesc prostii. Si nu, nu puteam folosi cuvantul "Excelez" datorita faptului ca a excela inseamna a iesi in evidenta, a se remarca, a se distinge in mod deosebit, iar eu nu vroiam sa spun asta. Eu vroiam sa vorbesc de evolutia acrobatiilor si a experientei. A creste poate fi folosit in multe forme si sincer mi nu mi se pare chiar asa de urat, dar, daca ai mei critici :) spun asta, vom incerca sa folosim si alte cuvinte.

Nu vreau sa te superi ca am scris toate prostiile astea, am tinut doar sa mentionez anumite amanunte.

Se pare totusi ca nu prea reusesc sa ajung la inimile voastre si ar fi chiar un motiv suficient sa ma las de meserie, imediat ce termin acesta mica povestioara.

Multumesc frumos de comenturi si mai ales ca imi citesti "prostioarele".
[Imagine: 613297zegamvbcj3.gif]

#19
Dak te lasi esti ca si moarta...nu ai voie sa te lasi...nu poti fi perfect..dar nik rau nu esti...adik mie una imi place...ai inceput sa scrii din ce in ce mai frumos... Pana la urma vad ca esti unu din aia care se lasa dupa primul comm dur.eu una ajtept viitoarele tale lucrari...sa nu te prind ca te lasi de scris...ca esti mancata de vie...de me...>:) nu poti reusi din prima...sa ma vezi pe me la primul fic...era un dezastru >.>
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#20
Well...ajung si eu pe aici
Capitolul acesta mi-a placut.Descriere ai avut,dialogul nua fost sec,iar actiunea a decurs frumos.Mi-a placut atitudinea lui May si mi se pare originala rasturnarea de situatie.Greseli de tastare nu am vazut.
As avea si eu o intrebare: De ce ti se pare ca noua nu ne place ficul tau?Ca nu ajungi al inimile noastre,ca sa ma exprim ca tine.
Recunosc ca primul cap nu a fost extraordinar,dar asa e la inceput.Ai primit uneori com mai dure,dar astea te ajuta sa evoluezi,nu cele in care totule perefect,chiar daca nu este.Sunt bune si alea,dar atunci cand e realitate.
Multe din com au fost pozitive si frumoase si fara suparare com primit mai sus nu a fost dur,asa ca nu inteleg de unde ai tars aceasta concluzie.Mie una imi place ficul(de aceea postez) si cred ac ai idei originale,ca cea cu spectacolul.La inceput nici nu stii cate greseli am avut si majoritatea com nu au fost foarte placute,dar mia-m revenit si am invatat din greseli.
Daca renunti de la atata,ma dezamagesti profund
Astept nextul!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.129 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.216 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Povestea incepe acum ! Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ 50 25.424 21-05-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Povestea mea, poveste noastra . Îngeraşş 8 4.987 23-01-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 4.952 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea ei ... Marra 1 2.140 01-03-2010, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Yuki `
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.589 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Povestea mea Cabbage-pult 2 2.630 09-06-2009, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Yoko
  Povestea unei slujitoare Erina Ozaki 4 3.579 12-03-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: black_rose
  Povestea unui inger ... Zollitha 6 6.832 21-02-2009, 01:21 AM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)