Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#41
Elvira: Simtem ca mira nu era in apele ei . ai bine spus pe fata ei se vedea tristetea , ceva se intmaplase cu ea. Cred ca e ceva legata e parinti ei . Dar ore de ce nu se supune ea? cred ca intr-un fel ne va spune ea . Sa speram .


OOC: Cine vrea.
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#42
Mira: Nu pot sa cred prin cate momente triste trec, as vrea ca totul sa se termine si eu pentru prima data dupa mut timp sa simt iubire, ce n-as da sa vina si ziua asta. Dar trecutul meu ma tine prinsa te tristete si amaraciune. Dar timpul trece si eu cu noile mele prietene mergem ca sa ne facem bagajul, totul o sa fie bine, simt asta.

OOC: cine vrea

#43
Shizuku: Ajung in noua mea scoala si privesc in jur. E minunata! Totul arata asa de frumos! Inaintez pe un culoar si incep sa privesc o lista...Poate vad in ce camera sunt si pe cine am colega de camera...Deodata mi se pare ca aud o discutie dintre cateva fete , dar nu ma bag concentrandu-ma pe lista.

OOC: Scuze daca m-am bagat ca musca-n lapte , continua cine vrea...
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#44
Mira: Stau si vorbesc cu prietenele melele, discutia evident se referea la ideea nebuna pe care am inceput s-o coc. Pe langa noi trece directoarea adjuncta, se uita la noi cu superioritate, doar e importanta, si ne spune cu o indiferanta in glas de-ti venea sa-i dai o palma:
-Domnisoarelor, de azi înainte o sa aveti o colega noua, tanara Shizuku. ne spune si pleaca lasandu-ne in ceata.
-Nu pot sa cred ca cineva s-a mutat la noi in scoala cu cateva zile inainte de vacanta. A venit aici sa sta doua zile si apoi pleaca acasa, nu inteleg ce a fost in capul ei. spun eu cu gras hotarat.
- O avand si ea un motiv, Mira, nu fi asa de rea cu ea. Ne va fi colega, deci gata cu discutai asta. Oare ce ar crede daca ne-ar asculta acum ? spune Elvira.
-Nu-mi pasa, eu am un plan si din cauza ei se poate duce de rapa. zic cu rautate.


OCC: cine vrea.

Idee: Cred ca ar trebui sa oprim putin ideea din cauza noii nostre partenere, fetelor, sa existe un lucru/ o intamplare si sa mai ramanem cateva zile in scoala, ca sa devina si ea prietena cu noi.

Amaya Naoko bine ai venit !!! 8


:bye:

#45
OOC: Multumesc. Aveti voi o idee?
BIC:
Ascult si aud cum de fapt nu sunt dorita. Asta ma raneste,dar nu spun nimic. Tac si inghit. Asa a fost de cand ma stiu. Nu raspunde cu rautate si fii cu capul sus a fost deviza mea. Nu are rost sa ma supar. Daca nu sunt dorita voi fi retrasa.
OOC: cine vrea..
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#46
Mira:

Nu pot sa cred, asta este culmea. Fata cea noua, se afla in camera mea, in patul meu si se uita pe noptiera mea la poza mea.

-Scuza-ma ! Imi cer mi de scuze, am intrat in camera mea, daca vrei pot sa plec din camera mea. spun cu rautate.
-NU trebuie sa pleci, eu vreau sa fim prietene. Numele meu este.... spune cu glas dulce, dar o tai eu.
-Ma bucur sa te cunosc. Pa

Si ies din camera, din pacate pentru ea, dar din bucurie pentru mine, trebuie s-o dau afara.

oCC:cine vrea

#47
OOC: AM mai spus din cate stiu nu ai voie sa controlezi personajul cuiva in rpg, cu alte cuvinte nu sui ce face sau zice caracterul meu.
BIC:
Ma simt ranita. Ce i-am facut? Nu am incercat sa fiu rea si doar am vorbit putin. Nu ma suporta deoarece eu sunt printesa? Nu inteleg...Cred ca mai bine as ramane in camera pentru moment sa vad ce si cum...
OOC: cine vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#48
Mira:
Ceva nu merge bine, nu imi convine ca a venit, doream sa plec si sa fiu printesa, dar multumita ei nu pot sa fac asta. Ii difuzor imi este strigat numele, si inca un nume, dar nu stiu cine este. Aceasta fata, Shizuku, sau cum o chema, daca a spar geamul sa recunosca, deja ma nervi pe alta persoana, nu am timp si de altii.

Merg degajata spre biroul directorului, bat la usa iar un simplu \"Intra!\" imi este valetul. Intru si dau de....


OCC: Amaya Naoko

#49
Shizuku:
Stau pe scaunul din fata directoarei asteptand sa vad ce se intampla. Eu nu facusem nimic si totusi eram chemata? Deoadata usa se deschide si in prag apare fata care nu ma suporta de cand am ajuns aici. Ma uit cu ochii mari la ea apoi ma intorc spre directoare.
-Ma scuzati , totusi nu am inteles de ce suntem chemate. Va rog ne puteti explica?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#50
Mira:
Trebuie sa ma linistesc, nu pot sa imi pierd logica. Respir puternic si astept raspunsul de la director- un barbat in jur de cincizeci de ani, parul alb precum zapada stralucitoare, ochii caprui precum pamantul ud, gras si scund- care doreste sa ne informeze intr-o problema.

-Ma scuzati , totusi nu am inteles de ce suntem chemate. Va rog ne puteti explica? spune ea.

Respectul este evident, tonul pe care l-a folosit ii arata buna educatie. O adevarata printesa asa este, dar si eu sunt in realitate, ca in acte nu sunt. Viata a fost nedreapta cu mine din ziua cand a murit parintii mei, iar tragedia aia mi-a format acest caracter orgolios.

- Mira impreuna cu prietenele sale o sa-ti arate scoala, eu nu am timp. Cat despre vacanta... nu o sa puteti pleca nici una... spune directorul.

- De ce? Ce am facut ? E vina noii colege ? spun eu iesita din limita calmului.


Occ: Shizuku:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.441 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)