Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#61
Shizuku:
-Mai doreai sa? Nu te opri la partea super interesanta! Mi se pare o idee nebuneasca , iar astfel de isei ma incanta. Ce norocoasa esti sa ai prietene asa de bune!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#62
Mira:

Pentru prima data am vazut la ea un interes mai mare, nu acea sfiala care am crezut c-o are.

- Imi pare rau... nu le-am spus lor si nu cred ca este bine sa-ti spun tie, cu ele am petrecut mai mult timp, iar acest amanunt spus tie mi s-ar parea o tradare. Dar nu ai prieteni ?

Occc: sti deja

#63
Shizuku:
-Cat imi doream sa am! M-am nascut intr-un palat mare inconjurata fiind de slujitori si de parinti. Nimeni nu ma critica si nu rapsundeau decat cu da domnisoara sau orice altceva. Toti ma admirau doar pentru ca sunt printesa si asta ma enerva la culme. Intr-una din zile , ami exact ziua mea de nastere am urcat la suprafata cu parintii mei. Mergand pe uscat impreuna cu ei am fost capturati si prinsi pe o barca de cercetare. Urmau sa ne duca la un laborator sau asa ceva. Auzind acestea mama si tatal meu si-au folosit toate puterile asa cum au putut si m-au trimis inapoi in apa. De acolo am privit doar cum ei murisera , iar apoi cand am ajuns acasa Mira a fost singura care m-a crescut , iar acum m-a trimis aici. Cam asta este povestea mea. Tu ce poveste ai?
(zambeste)
OOC: Miranda-logic
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#64
Mira:

Ma uit la ea cu zambetul pe buze, nu vreau sa-i spun povestea mea.

-Imi pare rau pentru tine, cred ca inca suferi. Eu am suferit si mai mult, dar nu vreau sa vorbim despre asta. Dar o fac, daca imi spui cine urmeaza la tron dupa tine, inafara de matura ta.

Occ: Shizuka

#65
Shizuku:
-Nu am familie , iar daca si eu si matusa mea suntem duse inseamna ca va fi pus sfatuitorul regal sau altcineva lasat prin testament de catre matusa sau de mine...
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#66
Mira:

-Bine, promisiunea e promisiune. Si eu sunt printesa, dar un compot pus la cale de comandantul armatei centrale, i-au luat prizonieri pe patintii mei si inca ii tine inchisi. Dar nemernicul a spus ca au murit, iar eu nu pot urca la tron din cauza varstei, asa ca s-a propus el rege. Cand voi face optsprezece ani o sa urc la tron, chiar daca a luat prin forta conducerea tarii mele eu mostenesc.

Spun cu tristete, iar inima ma doare amintindu-mi. Dar continui:

-Cum il cheama pe sfatuitorul regal ?

#67
Shizuku:
-Ar trbui sa poti sa mostenesti tronul la 16. Asa este legea. Il cheama Mark Iodonis si e un nesuferit! Nu-l suport si cand il vad imi vine sa-i scot ochii la propriu.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#68
Mira:

Raman tapan la auzul numelui.

- Mark Iodonis ? El este comandantul armatei centrale, cel care i-a rapit pe parintii mei, el e rege in tara mea. spun intr-o suflare. Shizuku... esti in pericol, o sa rea sa te rapeasca, daca nu... sa te omoare.

OCC: Shizuku

#69
Shizuku:
-Ce? Si matusa mea se afla in acelasi pericol! Dar mai important cum naiba e rege la tine si sfatuitor la mine? Cum naiba face asta?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#70
Mira:

- Simplu. Sunt doua oceane diferite, care intamplator sunt certate, nu isi vorbesc si gata. Dar acum noi ce facem ? Eu am vrut sa ma pun il locul lui Ic ca sa-i rog pe soldatii familiei sale sa-mi salveze familia, dara cum nu mai pot. Trebuie sa iesim cumva de aici si sa-i spunem matusii tale.

Occ: sti



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.479 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)