Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#51
Shizuku:
Stiam ca aceasta colega nu ma suporta si de aceea am incercat sa aflu cat mai multe de la noul director incercand sa evit sa o supar in vreun fel:
-Domnule director nu este necesar sa se oboseasca cineva cu prezentarea scolii , cat despre vacanta daca nu deranjez prea mult as dorii sa ni se prezinte motivul.
OOC:Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#52
Mira:
Ma uit la ea cidat, nu s-a suparat de loc, ba mai mult, este calma. Ai ceva de invatat de da ea, dar eu nu, suntem foarte diferite.
- Niciuna dintre voi nu are parinti. Incremenesc... deci si ea are aceeasi soarta ca mine, suferinta si iar suferinta. Nu va putem lasa sa plecati, unde v-ati duce ?

- Eu ma duc la prietena mea.... dar ma taie directorul.

- Trebuie sa fie ruda cu voi, sa-si ia angajamentul ca va protejeze, ambele sunteti in peritol, exista multe persoane care doresc sa va ia locul la tron.

Asta asa este. Eu o sa urc la tron incurand, chiar daca acum este altcineva in locul meu, in momentul in care fac optsprezece ani o sa trebuiasca sa devin regina, orice s-ar intampla. As putea muri... daca trimite pe cineva ca sa ma omoare ?

Dar ea... care este viata ei.

Occ: Shizuku:

#53
Shizuku:
Deci nici ea nu are parinti...Asta ma lasase masca! Si cum adica nu am unde sa merg? Si matusa?
-Domnule director scuzati-mi contradictia , dar eu o am pe matusa mea , cea care m-a trimis aici. Ea nu este o varianta?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#54
Mira:

E simpatica.... nu.... Noua mea colega se pare ca nu intelege gravitatea lucrurilor, nici nu ma mir, este atat de delicata incat nu vede raul.

-Nu, categoric nu. Daca tu ai pati ceva, matusa ta ar mostenii tronul, este in favoarea ei. Esti in pericol mereu. spun eu printr-un glas hotarat 21

-Corect. Asta este cruda realitate.

-Dar eu ? Eu am crescut cu... dar ma opresc, nu vreau sa ma fac de ras in fata ei.

Occc: Amaya Naoko

#55
Shizuku:
Deci se pare ca ramaneam la scoala. Asta este in fond nu se vor face ore. Colega mea a vrut sa ami zica ceva , dar s-a oprit. Am luat cuvantul:
-Multumesc domnule director pentru informare. Sper doar sa nu fiu un deranj pentru personalul acestei scoli sau pentru oricine altcineva. Mai aveti si altceva ce trebuie sa ne fie adus la cunostinta?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#56
Mira:

-Da, dar nu vreau sa va dau si alte greutati.

Plecam din biroul directorului, ce bine, innebuneam daca mai stateam acolo. Ma uit la ea , nu este de loc stresara, pur si simplu zambeste. Dar nu stiu de ce...

-Tu nu ai stiut consientizat pana acum ca esti in pericol ?

Astept raspunsul ei.....


Occ: cine vrea

#57
Shizuku:
(calm)-Pericol? Mai bine as tacea din gura si nu as banui-o pe Mira. Ea e cea care atunci cand am...
Ma opresc brusc. Stiam ca nu ma suporta asa ca mai bine nu-i ziceam istoria mea pe care cu siguranta nu o intereseaza sa o afle.
OOC: Miranda sau cine vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#58
Care a....

-Haide ! Daca nu vrei sa-mi vorbesti vino sa-ti arat scoala. spun si ii fac semn sa ma urmeze.

O s-o duc in sectorul computerizat, acolo usile se deschid cu ajutorul codurilor. Este partea pe care o iubesc, toate calculatoarele cunt de ultima generatie... totul este perfect.

Intram intr-o camera superba... camera numarul doi... aici fac informatica avansatii, calculatoarele sunt de ultima generatie, aici invat si eu, dar Elvira si Ic nu din pacate, avem nivele diferite la informatica.

Pana de curent ? S-a oprit curentul, iar noi suntem blocate, faca curent nu putem deschide usa.

Occ: Amaya Naoko

#59
Shizuku:
Grozav...Urata treaba. Totusi o ocazie buna sa fac altceva:
-Daca tot suntem blocate am putea sa ne cunoastem mai bine si as dori sa stiu de ce nu ma poti suporta...
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#60
Mira:

Ma uit al ea cu niste ochi cat cepele.

- Bine. Aveam un plan impreuna cu prietenele mele, o super idee as putea spune. Doream sa fiu printesa, iar asemanarea dintre mine si Ic este mare, asa ca ma dadeam drept ea. Dar nu doar printesitul era pe primul loc, mai doream sa....

Occ: Shizuku



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.442 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)