Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#31
Icy : Tocmai ne-am dat seama ca nu pot ramane la matusa mea pentru ca si Mira trebuie sa se duca acasa . Eu ii arat poze cu toti oamenii din palat si ii spun cum ii cheama . I-am spus si ce trebuie sa faca si cum sa se comporte cu fiecare in parte . Mai ales cu tata , el e dificil . Insa poate ca Mira o va convinge pe mama ei sa stea la mine . Dar , daca nu reuseste , ma voi da drept ea si ea drept eu . Elvira cred ca va fi persoana de legatura , si sa se asigure ca totul merge cum trebuie .
- Apropo , daca nu o convingi pe mama ta ce ar fi sa ma dau drept tu si tu drept eu ?
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#32
Mira: Ascult propunera ei dar nu stiu de ce dar nu imi place. Dar in adancul sufletului stiu de ce: nu vreau ca ea sa stie cine sunt cu adevarat.
-Pun pariu ca va accepta. ii spun eu desi stiu ca mama nu va fi de acord, dar nu pot s-o las pe Yci sa ma descopere.
-Pacat. spune Yci.
-Dar si asa. Trebuie sa fim una langa alta. Daca sunt prinsa treuie sa fi acolo ca sa ma scoti din incurcatura. Daca eu nu ma descurc si ma descopera, cine stie ce imi fac.
OOC: cine vrea

#33
Icy : Nu stiu de ce Mira nu a vrut . Poate are ceva de ascuns si nu vrea sa imi spuna . Raspunsul ei mi s-a parut foarte fals , o minciuna clara . Am decis sa fiu acolo in caz de va avea nevoie de mine , si o sa o luam si pe Elvira cu noi . Numai sa accepte parintii ei .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#34
Mira: Ma indepartez de ele si o sun pe mama, am plecat de langa ele ca sa nu auda convorbirea mea cu femeia care nu mi-a dat viata, dar m-a crescut. Stau ceva timp pana raspuned si ii spun daca pot sta la o prietenea, iar ea imi spune un "NU" cu putere.
-Imi pare rau dar nu vreau sa merg acasa. Nu vreau s-o vad pe mama.
Dupa ce a auzit ce i-am spus s-a inmuiat asa ca a renuntat. O sa pot sta la Yci.

OOC: Cine vrea

#35
Icy: Am stabilit ca Mira va veni si va sta la mine, pentru ca ea nu vrea sa o vada pe mama ei. Nu stiu daca ma voi duce eu in locul ei, dar cred ca ar fi recomandat, din moment ce ea va sta la mine si mama ei nu trebuie sa afle ca nu va veni acasa. Probabil ii voi face un serviciu si voi merge la mama ei, dar sa vedem ce va zice.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#36
Elvira: Dar ce mama rea are Mira mi-e mila de ea, daca eram in locul ei tot asa faceam totusi de ce se comporta sa cu fica ei, ciudat ce va nu era in regula cu ea, dar ma bucur ca am devenit preitena cu ea , eu si Icy. Nustiu ce crede ea, dar eu sunt bucuroasa ca suntemprietenele ei . Iar Yci a avut o idee buna sa dormim la ea.

OOC: cine vrea
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#37
Elvira, Michiyo道代, Myranda~deea~music: Sa stiti ca mai exista o mica regula care spune ca un capitol trebuie sa aiba minim 40 de randuri, dar in rest povestea voastra mi se pare interesanta si nu stiu s-o mai fi citit pe undeva. Continuati, dar pe viitor incercati sa dezvoltati mai mult ideea. Si nu mai i-au de voi, va dau un sfat care, cred eu, ca va v-a ajuta pe viitor sa progresati.
Ja ne.
[Imagine: 4030611123_ba7807d59b.jpg]

Mintea îmi spunea: "dormi". Dar şi mai profund, îmi spunea: "visează".
Mintea, am putea spune ca este o dictatoare tirana vesnic in razboi cu sufletul.
True blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24778

#38
Miss.R cred ca ce voi spune eu acuma cred, ca fetele sunt deacord cu mine, dar ce facem noi acuma nu trebuie s-a dai com, pentru ce scriem noi aici ,daca vrei poti sa-ti faci si tu un personaj si poti sa vi in lumea sirenelor, daca vrei nu e obligatoru. Acesta nu este un fanfic sa sti, fiecare dintre noi isi scrie perspectiva, e ca un fel de fanfic, dar mai mic , dar in plus nu este nici-o regula prin care povestea noastra sa aiba 40 de randuri sa sti, daca nu ma crezi citeste regurile acestea. aici, si multumim ca ne citesti mica noastra poveste. 21 pupic:X
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#39
Icy: Elvira si Mira au fost de acord cu ideea mea si mi-am sunat parintii. Ei au acceptat sa vin cu doua prietene, dar au zis ca vor sa le cunoasca parintii. Le-am spus ca una este printesa din Oceanul Indian, stiind ca el si imparatul Oceanului Indian s-au inteles intotdeauna bine. Elvirei i-am rezolvat, dar ramanea Mira. Dandu-mi seama de ce ar zice Mira, i-am spus ca parintii ei sunt morti, iar eu au zis ca bine si au acceptat.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#40
Mira: Nu pot sa cred prin câte momente trec. Vreau doar sa vad ce anume se poate întâmpla dacă sunt prințesă. Nu stiu daca intro buna zi o sa le pot spune noilor mele prietene trecutul meu, chiar daca stiu ca ele o sa ma înțeleagă tot nu sunt sigura. Intunecatul meu trecut este plin de moarte, durere si lacomie, de-o intensitate extrem de mare. De fiecare data cand cineva imi vorbeste despre parinti imi amintesc acea zi in care...s-a intamplat tot ce s-a intamplat. Dar viata continua, iar acum cu noile mele prietene o sa ducem o viata plina de peripetii si bucurie.

OOC: cine vrea



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.386 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)