Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#21
Vad ca cele doua fete se aproprie de mine iar eu stau pur si simplu si ma uit la tabla ca si cum nu le-asi fi vazut. Ele ma saluta dar ma prefac cu usurinta ca nu le aud. Profa intra in clasa si stiga catalogul. Numele profesoarei este Adela Voist, are parul roscat si scurt pana la gat, este mica de statura si indesata.
-Copiii azi vom lucra in grupuri de cate trei, trebuie ca toti membri sa faca cate ceva si sa comunice mult. spune profa dintr-o suflare.
-Ce zici daca facem proiectul impreuna? ma intreaba Icy.
Dau pur si simplu din cap deoarece nu ma de ales, doar stau cu ele in banca.

OOC~ fara preferinta

#22
Michiyo : Eu si Elvira am rugat-o pe Mira sa faca echipa cu noi si ea , surprinzator , a acceptat . Sunt curioasa de ce lucram in grupuri ........... Oricum pare o ocazie buna pentru a-i arata Mirei ca nu ne pasa cine sau ce este si ca nu radem de nimeni , pur si simplu vrem sa ne imprietenim .


OOc : cine vrea
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#23
Mira: Nu stiu de ce am acceptat dar acum nu conteaza. Vreau sa vad daca imi vor fi prietene pana la capat sau vor face cum au facut celelalte persoane la care am tinut.

Ora s-a terminat si noile mele prietene m-au invitat la o plimbare prin curtea scoli. Am acceptat deoarece nu aveam ce sa fac si in al doilea rand am devenit destul de apropriate. Mi se pare de treaba dar tot nu stiu de ce nu pot sa le spun toata povestea mea, nu am destula incredere in ele. Asi vrea sa am dar ma tine ceva.
-Dar care este povestea ta? ma intreaba una dintre ele.

OOc: Cine vrea

#24
E:Nebuan de Michiyo a intrebat-o care este povestei noi noastre prietene.Eu nu am zis nimic, dora eram fericita ca suntem prietene cu ea.
-Daca nu vreisa ne spui nu ne suparam.Smile

OOC:Cine vrea
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#25
Icy : Am intrebat-o pe Mira care este povestea ei .
- Daca nu vrei , incepem noi . Eu prima . M-am nascut ca printesa mostenitoare a Oceanului Arctic . Toata viata mi-am petrecut-o invatand si straduindu-ma sa nu patez imaginea familiei regale din acest Ocean . Toti in tot palatul " Printesa Icy " , " Printesa Icy " . M-am cam saturat sa ma strige toti asa . Mi-ar fi fost mai usor daca toti m-ar fi strigat pe nume , pentru ca devine exasperant . M-am dovedit a fi demna ca urmatoarea conducatoare a Oceanului Arctic mereu . Mereu eu trebuie sa fiu printesa cea onorabila , atotstiutoare si politicoasa , plus sa stiu sa ma descurc in orice situatie . Asa am crescut . Intr-un final , dupa ce m-am saturat de viata de acolo , am decis sa vin aici , pe pamant , la aceasta scoala . Nu de alta , ci ca sa mai respir si eu . Acum incerc sa imi fac prieteni .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#26
Mira: Am ascultat povestea ei fara sa spun nimic, chiar nu inteleg de ce nu-i place sa fie printesa. Eu nu am fost printesa decat pt. careva zile si sa sti ca mi-a placut.

Nu stiu de ce dar prin minte mi-a trecut o idee geniala, dar nu stiu cum sa le spun Elvirei si lui Icy. Ideea este foarte trasnita dar pare a fi destul de interesanta. Problema este ca nu stiu daca sa le spun sau nu. Ce n-ai da sa stiu daca ar accepta una dintre ele. Sper sa nu ma fac de ras cu rugamintea mea. Dar asts e, o sa le spun.

OOC: Icy

#27
Icy : Mira mi-a ascultat povestea fara a zice nimic . Probabil se gandeste ca sunt nebuna pentru ca nu vreau sa fiu printesa , dar devine foarte stresant la un moment dat . Chiar daca pare de vis , a fi printesa devine foarte naspa dupa o perioada , mai ales pentru mine , care sunt printesa de cand m-am nascut . Dupa fata ei , cred ca are o idee .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#28
Mira: Icy isi da seama ca am ceva in minte asa ca nu mai stau pe ganduri si le spun:
-Acum de sarbatori copii se intorc la casele lor, nu? Si tu o sa fi iar printesa?
-Da, din pacate asa este. imi spune Icy trista ca iar va fi inconjurata de persoane care s-o alinte.
-Noi doua semanam foarte mult, trebuie sa ne mai aranjam putin si ai putea spune ca suntem gemene.
-Si ce vrei sa spui cu asta? se aude vocea lui Elvira care pana acum doar asculta.
-Ce ai spune daca asi pleca eu in locul tau la palat, si tu ai deveni o fata obijnuita? Semanam atat de mult incat nimeni nu o sa-si dea seama ca suntem altcineva.
OOC: cine vrea

#29
Icy : Ideea Mirei este trasnita . Chiar foarte trasnita . Dar imi place 21 . Chiar seman la infatisare cu ea , asa ca nu ar fi o problema . Elvira s-ar implica si ea ca sa ne ajute , iar eu as putea sa o bag si pe matusa mea ca sa raman la ea atunci . Asa ca am acceptat fara sa ma gandesc o clipa .
- Accept . Chiar vreau sa vad cum este sa fi o fata normala .
Elvira nu s-a opus si s-a oferit sa ne ajute .
- Multumim , Elvira . Stiam ca pot conta pe tine .

OOC : Cine vrea .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#30
Mira: Noile mele prietene au acceptat dar nu stiu ce sa fac cu viata mea. Yci a sugerat sa stea la matusa ei, dar nu e posibil. Eu, adica ea trebuie sa plec acasa. Asa cum eu ii iau locul ei, asa ar trebui sa faca si ea. Vazandu-ma ingandurata Elvira ma intreaba:
-S-a intamplat ceva? Nu vrei sa te mai dai drept Yci?
-Ba da. Problema e ca si Yci ar trebui sa mearga la mine acasa.
-Asa este. Am uitat total de asta. spune Yci trista.
-Dar poate o conving pe mama sa stau la tine. Asa o sa stam in aceasi casa. Si in al doilea rand nu cunosc pe toata lumea, trebuie sa mi prezinti.

OOC: Cien vrea



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.424 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)