Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#1
" Mda ......... bine ati venit in Lumea sirenelor si a sirenilor ! Acest RPG este despre scoala Shirame . Scoala Shirame nu este doar o scoala foarte veche si prafuita , aceasta este dedicata doar sirenelor si sirenilor . In viitor , in anul 2089 , sirenele si sirenii vin pe mal dar acestia trebuie sa isi ascunda adevaratele identitati pentru a nu fi prinsi de oameni , care vor vrea sa ii analizeze complet , tratament care necesita suferinta si durere , din care o sirena nu ar putea scapa cu viata . Aceste experimente devin spaima sirenelor . Vazand spaima ce se citeste in ochii tuturor , doamna Emily Jadesparkle infinteaza o scoala speciala pentru acestia . Oamenii nu pot intra in aceasta scoala , din moment ce este pazita de un scut de apa pe care nu-l pot vedea persoanele normale . Orice om ce ar incerca sa intre in aceasta scoala ar fi inecat de ape si disparut pentru totdeauna . Sirenele si sirenii isi iau adevarata forma in apa , pe pamant avand forma umana si existand in scoala o camera speciala numita " Camera acvatica de antrenamente " . Camera acvatica de antrenamente este folosita doar pentru antrenamentele speciale de viteza , care va ajuta sirenele si sirenii dupa ce se vor maturiza si isi vor pierde forma umana , ramanand in ocean pentru totdeauna . Camera aceasta este plina de apa magica , cu forma sa proprie si e mereu plina , neexistand riscul ca apa sa se scurga . Acestia pot proveni din Oceanul Arctic , Oceanul Indian , Oceanul Pacific sau Oceanul Atlantic . Sirenele si sirenii au 2 forme : yua ( om ) si meta ( sirena/siren ) . Fiecare ocean are 3 orase . In Ocenul Arctic exista orasele Arton , Frozze si Icestorm ( capitala acestuia ) . In Oceanul Indian exista orasele Indus ( capitala ) , Megalius si Rotonus . In Oceanul Pacific exista orasele Parema ( capitala ) , Aquin si Meia . In Oceanul Atlantic exista orasele Miza ( capitala ) , Shen si Kino . Fiecare ocean are cate un nucleu , nucleul de gheata ( Arctic ) , nucleul de foc ( Indian ) , nucleul aerului ( Pacific ) si nucleul de apa ( Atlantic ) . Cei din Oceanul Arctic pot avea grupa de sange arktik-0 , arktik+0 , arktik-AB , arktik+AB , arktik-B , arktik+B , arktik-A , arktik+A , frost-0 , frost+0 , frost-AB , frost+AB , frost-B , frost+B , frost+A , frost-A . Cei din Ocenul Indian pot avea grupa de sange yan-0 , yan+0 , yan-B , yan+B , yan-AB , yan+AB , yan+A , yan-A , evan-A , evan+A , evan-B , evan+B , evan+AB , evan-AB , evan-0 sau evan+0 . Cei din Oceanul Pacific pot avea grupa de sange paktik-0 , paktik+0 , paktik-A , paktik+A , paktik-AB , paktik+AB , paktik-B , paktik+B , mink-0 , mink+0 , mink-A , mink+A , mink-B , mink+B , mink-AB sau mink+AB . Cei din Oceanul Atlantic pot avea grupa de sange aka-0 , aka+0 , aka+A , aka-A , aka+B , aka-B , aka-AB , aka+AB , aqua-0 , aqua+0 , aqua-B , aqua+B , aqua-A , aqua+A , aqua+AB sau aqua-AB . Grupurile de sange arktik , yan , mink , aqua reprezinta origini nobile . "

sper sa va placa din moment ce este primul meu RPG si sunt noua 4



Icy : Azi m-am transferat la scoala intemeiata de matusa mea si sora mai mica a imparatului Neronn , tatalui meu , Emily Jadesparkle . Aceasta era intemeiata pe ruinele unei scoli vechi de 300 de ani si prafuite , restaurata pentru a fi o scoala potrivita pentru sirene si totusi sa nu fie undeva unde oamenii ar putea intra , adica pe cat se poate de ascunsa . Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla cu oamenii care ar fi incercat sa intre . Matusa mea este foarte protectiva si puternica , lucru pe care l-am mostenit si eu , ca o Jadesparkle ce sunt . Totusi , era stralucitoare . Pana la urma " Jadesparkle " inseamna licarirea jadului , nu ? Cu o zi in urma am fost imformata ca clasa mea se afla la etajul doi , clasa 10 . Acolo era clasa de nobili . Ea era , evident , directoarea . Eu ma indrept catre clasa mea . Urma sa am o noua colega de camera dupa ore .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#2
Hei sys ai gresit ceva.ce voi pune eu in gilimele trebuia sa fie la "Sirenland inscrieri"
""Mda ......... bine ati venit in Lumea sirenelor si a sirenilor ! Acest RPG este despre scoala Shirame . Scoala Shirame nu este doar o scoala foarte veche si prafuita , aceasta este dedicata doar sirenelor si sirenilor . In viitor , in anul 2089 , sirenele si sirenii vin pe mal dar acestia trebuie sa isi ascunda adevaratele identitati pentru a nu fi prinsi de oameni , care vor vrea sa ii analizeze complet , tratament care necesita suferinta si durere , din care o sirena nu ar putea scapa cu viata . Aceste experimente devin spaima sirenelor . Vazand spaima ce se citeste in ochii tuturor , doamna Emily Jadesparkle infinteaza o scoala speciala pentru acestia . Oamenii nu pot intra in aceasta scoala , din moment ce este pazita de un scut de apa pe care nu-l pot vedea persoanele normale . Orice om ce ar incerca sa intre in aceasta scoala ar fi inecat de ape si disparut pentru totdeauna . Sirenele si sirenii isi iau adevarata forma in apa , pe pamant avand forma umana si existand in scoala o camera speciala numita " Camera acvatica de antrenamente " . Camera acvatica de antrenamente este folosita doar pentru antrenamentele speciale de viteza , care va ajuta sirenele si sirenii dupa ce se vor maturiza si isi vor pierde forma umana , ramanand in ocean pentru totdeauna . Camera aceasta este plina de apa magica , cu forma sa proprie si e mereu plina , neexistand riscul ca apa sa se scurga . Acestia pot proveni din Oceanul Arctic , Oceanul Indian , Oceanul Pacific sau Oceanul Atlantic . Sirenele si sirenii au 2 forme : yua ( om ) si meta ( sirena/siren ) . Fiecare ocean are 3 orase . In Ocenul Arctic exista orasele Arton , Frozze si Icestorm ( capitala acestuia ) . In Oceanul Indian exista orasele Indus ( capitala ) , Megalius si Rotonus . In Oceanul Pacific exista orasele Parema ( capitala ) , Aquin si Meia . In Oceanul Atlantic exista orasele Miza ( capitala ) , Shen si Kino . Fiecare ocean are cate un nucleu , nucleul de gheata ( Arctic ) , nucleul de foc ( Indian ) , nucleul aerului ( Pacific ) si nucleul de apa ( Atlantic ) . Cei din Oceanul Arctic pot avea grupa de sange arktik-0 , arktik+0 , arktik-AB , arktik+AB , arktik-B , arktik+B , arktik-A , arktik+A , frost-0 , frost+0 , frost-AB , frost+AB , frost-B , frost+B , frost+A , frost-A . Cei din Ocenul Indian pot avea grupa de sange yan-0 , yan+0 , yan-B , yan+B , yan-AB , yan+AB , yan+A , yan-A , evan-A , evan+A , evan-B , evan+B , evan+AB , evan-AB , evan-0 sau evan+0 . Cei din Oceanul Pacific pot avea grupa de sange paktik-0 , paktik+0 , paktik-A , paktik+A , paktik-AB , paktik+AB , paktik-B , paktik+B , mink-0 , mink+0 , mink-A , mink+A , mink-B , mink+B , mink-AB sau mink+AB . Cei din Oceanul Atlantic pot avea grupa de sange aka-0 , aka+0 , aka+A , aka-A , aka+B , aka-B , aka-AB , aka+AB , aqua-0 , aqua+0 , aqua-B , aqua+B , aqua-A , aqua+A , aqua+AB sau aqua-AB . Grupurile de sange arktik , yan , mink , aqua reprezinta origini nobile . ""

asa ca te rog sa dai edit si sa-l multi pe acesta acolo. da.
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#3
Icy : Inainte de a ma duce in calsa , trec pe la biroul matusii mele . Doar nu puteau sa-mi faca nimic din moment ce sunt printesa si nepoata directoarei , nu ? Ma indrept catre biroul ei . Aveam sa ii pun cateva intrebari , din moment ce eram noua si de abia reusisem sa intru la scoala aceasta , din moment ce acum am implinit varsta corespunzatoare , minimul fiind de 14 si maximul de 22 . Recunosc ca am mai studiat vreo 3 luni la cealalta scoala , ziua mea fiind pe 30 decembrie . Eu ajung in fata biroului si bat la usa .
- Intra . zice matusa mea .
- Buna , matusa Emily . spun eu
- Icy ? Ce faci tu aici ? Nu trebuia sa fi la ore ? S-a sunat acum 20 de minute . spune matusa lui Icy
- M-am gandit sa iti fac o vizita . Si am multe intrebari . spun eu
- Spune . zice matusa mea
- In ce camera voi sta ? Am auzit ca aici sunt grupati toti 2 cate 2 . zic eu
- Pai ....... culmea , in camera numarul 10 . spune ea
- Si sala mea de curs ? intreb eu
- Tot a 10-a . spune ea
- Si colega mea de camera ? spun eu
- Vei sta in camera cu Elvira Serena Sterling , printesa mostenitoare a Oceanului Indian . Colega ei tocmai a absolvit .
- O alta printesa , huh ? ...... spun eu
- Ce , te deranjeaza ? Pot sa schimb daca vrei . spune matusa mea ingrijorata
- Nu . Cati ani are ? intreb eu
- 17 . E cu 3 ani mai mare decat tine . spune matusa mea
- Ok . Cei din Oceanul Indian au puteri de foc , nu ? spun eu
- Pai ... da . Nu stiu cum va veti intelege voi , gheata si focul ...... spune matusa mea
- Ne vom intelege . Acum , ultima intrebare . Care e orarul ? zic eu
- Ti-l dau in pauza . Acum fugi in clasa . spune matusa mea
- Bine ....... spun eu
Eu ies si ma duc in clasa numarul 10 , unde am inteles ca erau cursurile clasei mele .
- Va rog frumos sa ma scuzati ca am intarziat . spun eu
- Nu-i nimic . Icy Amyra Jadesparkle , nu ?
- Da . spun eu
- Este o onoare sa va avem in clasa . spune profa , care era de o origine inferioara mie , iar eu fiind nepoata directoarei si una dintre printese .
- Mda ........... spun eu in timp ce ma indrept catre o banca .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#4
Elvira:Ajung in fata scolo in care voi invata de acum in colo.I-mi iau bagajele si i-mi iau la revedere de la sofer si de parintii mei.M aindrept spre intrarea in scoala,acolo ma asteapta asistenta diresctoarei.
-Bun venit in scoala Shirame,Printesa Sterling.i-mi spune ea.
-Multumesc pentru primirea calduroasa.i-i spun eu cu zambetul pe buze.I-mi ea bagajele si i-mi imaneaza o hartie.Pe acea foaie scria unde era camera mea si clasa mea.Am mai aflat ca voi sta cu printesa Jadesparkle,care este din Oceanul Artic.Chiata si cu focul nu prea ne inteleg,dar sper ca la noi s afie altfel.Ajung in fata camerei mele,iar asisteta directorei i-mi lasa valiza jos, i-si ea la revedere de la mine si pleaca.Intru in camera si i-mi aleg un pat. Paturile erau unul in fata celui-lat asa ca nu va fii usor de gandit mai ales ca unul dintrei ei,era ocupat,de cealalta colega a mea.I-i despachetez hainele si le pun in dulap.In cateva minute totul era gata.Ma duc sa-mi fac un dus si dupa aceea i-mi eau uniforma pe mine si ma duc in sala mea de clasa.Inchid usa si ma indrept spre sala de clasa cu numarul 10.Bat incet la usa.
-Intra.se aude vocea unui profe intru in calsa
-I-mi pare rau daca am intarziat.i-i spun eu
-Nu-i nimic.Esti cumva printesa din Oceanul Indian, Elvira Serena Sterling ? ma intreaba aceasta
-Da eu sunt.i-i spun eu cu zambetul pe buze
-Atunci bun venit in clasa noastra.spune aceasta facand o placaciune.I-i multumesc de primire si ma indrept spre o baca libera.nu dupa mult timp dupa ce m venit eu a venit si o fata,dar se pare ca este nepoata directoarei.Face si ea la fel ca si mie si dupa aceea se aseaza lang amine.
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#5
O sa intru si eu ca nu am de gand sa raman pe tusa.

Mira:Cu inima care bate atat de tare incat simt ca-mi va iesi din corp pun mana pe clanta si imping usa cu putere lasand un loc intre usa si tocul de la ea. Trag mult aer in piept si imi iau o fire puternici si pasesc in fata intand pana la urma in clasa a-X-a. Cu o privire de superioritate ma uit la clasa dupa care la profesoara care se uita la mine ca la extraterestri. Vazand ca nimeni nu intreaba nimic hotarasc ca ma prezint eu ca nu am de gand sa stau toata ora uitandu-ma la ei cum au gura cascata.
-Numele meu este Mira De Contes si am venit aicea ca sa pierd vremea. Sunt o fost printesa asa ca va rog sa va comportati frumos. Nu vreau sa am prieteni asa ca mai bine va lipsiti.
Cat de rau imi pare ca a trebuit sa spun ca nu caut prieteni, dar e mai bine asa. Trebuie sa fiu tare ca sa nu rada colegii de mine ca am pierdut tronul.
Ma indrept cu spatele drept si cu o fata de superioritare in ultima banca si toate fetele se intorc spre mine.

Sper ca nu o sa va suparati ca am intrat si eu.

#6
Icy : A intrat o alta printesa in clasa . Cred ca e printesa Oceanului Atlantic , sau fosta printesa . Ea nu se arata prea prietenoasa . Imi aduc aminte ca si eu si Elvira am intarziat . Chiar toate printesele intarzie la ore ? Bine , nu ca eu nu as intarzia .......... Eu stateam langa colega mea de camera . Ma intorc catre Mira . Banuiesc ca a utilizat un comportament dur ca sa nu rada ceilalti colegi de ea . In fine , chiar daca ea a zis ca nu vrea sa isi faca prieteni , eu tot voi incerca sa ma imprietenesc cu ea .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#7
Elvira:Am vazut ca o alta printesa a intarziat sau fost printesa. Ea a zis ca nu vrea sa-si faca prietenei,dar ochii ei au zis invers are nevoie de prieteni chiar foarte mult,nu stiu dar am presimtirea ca ea a fost crescuta pe o vrajitore.In plus nu e suparare ca esti crescuta de o vrajitorei sau vr-un blestem.Poate oi fi invtat si ea cateva vraji de la ea.Dar totusi eu tot voi fi prietena cu ea
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#8
Icy : Eu ma uit la Serena parca intreband-o daca e de aceasi parere cu mine , iar ea da din cap in semn ca se gandeste la ce ma gandesc si eu .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#9
Geez, treceţi toate pe la reguli. Nu aveţi OOC ceea ce e important într - un rpg.
-

#10
daca tu crezi asta , trimitene mesaj privat , nu strica subiectul ! ( intrebare : de ce toti ma descurajeaza de cand am venit pe site ??????????????????? )
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.425 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)