Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shadow Fall-Incepere

#51
Ma uitam la fata aceea, nu stiu de ce, dar nu imi puteam lua privirea de la ea. Totusi, o voce ma trezira la realitate. M-am intors si mi-am abtinut un chicot:
-Buna! Eu sunt Dylan. Imi pare bine. Am intins mana spre cele doua fete.

OOC:Crissu'Blacker sau Lullaby.
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#52
Lissa

Dylan.Interesant.Din câte îmi puteam da seama,era vampir.Deci era unul de-al meu.=)
M-am ridicat,timidă.
-Hmm.Tu ești cel care a dat peste mine astăzi.
Mi-am întors privirea spre Angie,apoi mi-am concentrat-o din nou pe Dylan.
Băiatul își duse mâna la ceafă,ciufulindu-și ușor părul.
-Mda.Scuze din nou.
-Nicio problemă.Așa,ca fapt divers,de când ne asculți convorbirea privată.Privată.
Angie părea clar iritată,însă Nemo încă se uita la mine,clar îngrijorată.
-Ăăă...Nu de foarte mult.Scuze,v-am auzit convorbirea din greșeală,și v-am recunoscut-dând din cap spre locul în care stăteau Nemo si Angie-,așa că...
-Liss.Ce se întâmplă cu Axel?
Nemo îmi aminti de adevărul crud,nevenindu-mi să cred că pt. câteva sec. chiar am uitat de tot,de parcă ar fii fost doar un vis.Acum îmi dădusem seama că Nemo nu era îngrijorată doar pt. mine,cât și pentru Axel.Pff!Indrăgostiții ăia doi...
-Păi...Acum doi ani,a fost un incendiu.În acel incendiu,au murit părinții lui Axel,însă el a dispărut.Pur și simplu.Nici el nu știe unde.La vremea respectivă,am crezut că e mort,însă la 3 zile după incendiu,a revenit...cu niște puteri incontrolabile.Mult mai incontrolabile decât ale tale,Nemo.Axel...a omorât un alt vampir,de 12 ani.Știu că el n-a vrut,și a intrat într-o depresie serioasă,însă tata s-a simțit nevoit să-l închidă,ca să fie sigur că n-o să mai facă rău nimănui.După analize,toți credeau că Axel avea să moară,și el chiar se simțea foarte rău,dar...n-a murit.Într-un mod ciudat,n-a murit,de parcă s-ar fii întâmplat o minune.Însă,de data asta,mie frică că n-o să mai aibă același noroc.
Așteptam să văd ce vor zice cele 3 persoane din fața mea.
OCC:Oricine

#53
Ma uitam la Lissa, putin nedumerit, asa ca o intreb:
-Scuze daca sunt bagacios, dar disparut ca si cand nu ar fi existat vreodata sau disparut ca si cand si-a luat talpasita?


[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#54
Lissa

Perfect!Eu îi spun că Axel a omorît pe cineva,iar în momentul de față e în pericol de moarte,iar el mă întreabă asta!Oftez,și totuși îi răspundȘ
-Ca și când n-ar fii existat niciodată.
În acel moment,soneria sună,anunțându-ne că trebuie să ne luăm tălpașița spre sala de sport.Toți 4 fiind în aceeași clasă,am mers împreună până acolo,în tăcere,toți cu propiile gânduri.
Noi am ajuns ultimii,profesorul mustrându-ne,dar lăsându-ne într-un sfârșit să ne așezăm,toți punându-ne unul lângă altul,eu ajungând lângă Dylan,și sunt sigură că în momentul respectiv am roșit,dar nu cred c-a observat altcineva înafară de mine.
Profesorul nostru fluieră,atenționându-ne să tăcem.
-Copiii,astăzi nu vom face sport,prin urmare aveți liber.
Toți erau în al nouălea cer,doar noi 4 stăteam absenți.
-Însă,va trebui să vă pregătiți pentru acestă noapte,în care veți fii împărțiți pe echipe și lăsați în pădure.Trebuie să rămâneți împreună,și să vă apărați unul pe altul.Aveți grijă,vor fii o grămadă de capcane și pericole!Desigur,nu într-un pericol de moarte,deoarece vă vom supraveghea fiecare mișcare.
OCC:Cine vrea

#55
Disparut ca si cand nici nu a fost acolo, vreodata. . . Liss in ciocolata mea! Ma- i speriat cu vorbele de azi dimineata! ii spun fetei putin exasperata.
- O.o
- Oke, adicaa .... ma sperii in sensul ca nu vreau sa ma omoare! [i] Hai ca asta e buna, ce strambe stii sa bagi mai fetita

- Poi si... Unde poate fii acum? Oare e bine?

Occ: Axel
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#56
Axel

Eram într-un loc ciudat.Totul era alb,nimic înafară de mine nu era conturat.Totul era atât de...simplu.Încercam să-mi amintesc ce-am făcut ca să reapar,în copilărie.
''Eram deja de 3 zile în locul ăsta misterios.Stăteam pe spate și încercam să dorm.Dintr-o dată,am avut o viziune,Lissa fiind în pericol...și...M-am trezit în camera ei,ea dormind și zvârcolindu-se în pat.''
Am oftat,întinzându-mă pe spate.Zău dacă mai înțelegeam ceva.

OCC:Oricine

#57
Baiatul asta imi face zile negre! De cand il stiu numai sa ... of , dar mai bine termin sa ma cert cu mine insumi si merg sa o trezesc pe Liss, poate a aflat ceva de el. . . Vaaai ce imi face! Ma indrept spre camera Lissei, oprindu - ma in fata usii. Astept cateva momente iar apoi pun mana pe clanta impingand-o in jos.
- Aaaaaaa!

Occ: Lissa

[Va rog mult de tot sa puneti la occ pe cineva -.- Chiar nu cred ca v-ar place sa editati acelasi post de 100 de ori >.<]
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#58
La vaicarelile...ăă,adică cererile lui Nemo,postez,desi n-am pic de imaginatie.Vreau să zic,mai puțină decât de obicei.:]

Lissa

Eram atat de fericita!Axel se intorsese!Eram gata-gata sa-l bombardez cu intrebari,cand aparu Nemo in cadrul usii,tipand,probabil de surprindere.
Axel disparu,deoadata,ca o fantoma.Eu si Nemo ne holbam una la alta,in tacere.Deoadata,mai aparu o fata din spatele lui Nemo.
-Heyya,sunt Haven!-se uita in camera-N-o sa vina Apocalipsa,nu-i asa?

OCC:Lullaby

#59
Off: Văicărelile cui !? Lasă, lasă, sa vezi ce iti fac.

On: "Da venit apocalipsa. Cel puțin în viata mea!" Striga Nemo supărată încercând sa își mascheze grija ce i-o purta lui Axel. Desigur nu ii reușea nici din greșeală.
"Am sa plec acum, incantata de cunoștință Haven. Sper sa ne mai vedem!" încercă fata sa silabisească , apoi , cu privirea plecata în jos și cu pași mici înainta pe hol. Ajunsa în curtea școlii, se trânti pe iarba și încercă sa mediteze .
A plecat din vina mea? Nu cred. . . Sau poate da!? Nu, sigur e pentru ca, proaspăt devenit legendar nu își poate controla puterile .Sau poate nu...!? "

Occ: Lissa. >.<


[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#60
Off:Vreo 5 mesaje insistente,la profil si pe mess,plangandu-se ca ma misc ca un melc la post,nu sunt vaicareli?=) I kidding,dear.
On:Nemo pleca,evident suparata si confuza.Ma intrebam daca ar trebui sa merg dupa ea,dar apoi mi-am amintit de fata din fata mea,care se holba insistent la mine.
-Și...Deci,păi,ești vârcolac,nu?
OCC:Lullaby



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.845 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Inscrieri Crissu'Blacker 7 5.299 26-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: PeekaBoo
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.652 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 90.219 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)