Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shadow Fall-Incepere

#31
Axel

Imi venea sa rad.Zau,fata asta se ridica si cadea,se ridica si cadea...Ati prins ideea.Dar la un moment dat am ajutat-o totusi sa se ridice,plictisindu-ma.O condusem in camera mea,dar in ultima clipa ea se opuse.
-Nici gand,gogule,data trecuta m-ai sarutat.Acum vrei sa intru in camera ta?Si sa ma bag in patul tau?Si sa fim doar noi,singuri?Cat de proasta ma crezi?
-Hmm...Cum vrei.
Ii dadusem drumul sa cada,am ridicat din umeri si ma intoarsem in camera mea.Asteptam sa ma strige sa vin inapoi,dar nu o facu.Dupa un timp,am deschis usa,sa vad ce facea,dar...nicio urma de ea,coridorul era pustiu.Of,fata asta.
OCC:Nemo;

#32
Ce tupeu! Sa imi inchida usa in nas! Ete de nu il pârăsc lu' varsaa *cade iar* Au!! Bine, il pârăsc dupa ce pot sa merg... Vai, vai ,vai, in ce hal ai ajuns Nemo! Sa moara ciocolata mea...
- Si tot de tine dau! *laught*
- Iti dai seama ca nu am sa te las aici nu? Nu sunt chiar asa crud cum par.
-Axel, ai facut asta odata, de ce nu ai face'o si a doua oara?

Occ: Axel>:]
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#33
Off,fata asta poate fii mai enervanta decat pare?Raspunsul este da.M-am saturat de atata vaicareala din partea ei,asa ca am ridicat-o,si-am tinut-o la piept,ea avand mana dupa gatul meu.De data asta,tacu.Am dus-o in camera mea,si am intins-o pe pat,dar naa,ca sa fie multumita,am lasat usa deschisa,dar daca vine tata in vizita si ne gaseste asa,ea va fii moarte in mai putin de 5 secunde.Am luat telefonul in mana si am format numarul in viteza,asteptand sa sune.
-Pe cine vrei sa suni?
-Urgente.Transpiri ca naiba,iar daca te-as duce la infirmerie,n-as rezolva mare lucru.
-Gogule,inchide!
-Ce?
-Inchide naiba telefonul ala!
-.................Bine.
L-am inchis,si am privit-o cu cea mai tandra privire de care eram capabil.
-Ce-ai vrea sa faci?Adica,inafara sa mori?
OCC:Lullaby sau oricine mai e inscris

#34
- Nu am sa mor, dar vad ca tu chiar nu intelegi ca TE-AM SALVAT! Da, poate ca tot eu te-am omorat daaar, te-am si salvat ! Si avand in vedere faptul ca: 1. Acum ai jumatate din puterea mea deci , din start esti mult mai puternic si 2. Acum eu am cam ramas fara putere si trebuie doar sa ma odihnesc. Apropo, si acum esti practic semi - legendar sau ceva de genu, deeeci: Bucurate de noul tau statut!

Occ: Axel
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#35
Axel:

-Draga,nu te mai da asa mare,ca nu esti buricul acestei scoli.
-Pai cred si eu ca nu sunt buricul,sunt starul!*evil smile*.
-Mda...Desi n-am auzit de tine pana acum.
-O_O
-N-ai sa explodezi,nu?
Sincer,chiar ma distra chestia asta.
-Sa moara ciocolata mea daca n-o sa-ti dau una cand imi revin!!!
Sa-i moara...ciocolata?Zau,fata asta ar trebui sa se mai uite peste un dictionar din cand in cand.
OCC:Oricine

#36
Ciudata scoala. NIci nu sunt aici de 10 minute si totul pare atat de complicat. M plimbam mai departe prin scoala cand am auzit tipete. Parea sa fie vocea fetei care a lesinat si a tipului care a luat-o de acolo. Nu m-am putut abtine si am luat-o intracolo, spre voci.
O usa era deschisa si cei doi erau acolo. Le ascultam discutia, ma rog, discutie era un termen bland, cand am calcat stramb si m-am impiedicat M-am ridicat cat de repede am putut nestiind daca am fost observat.

OOC: orcine
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#37
Angela:

Ce a fost faza aia cu mainile? Ori sunt eu paranoica ori tocmai noi am potolit ce-o fi fost chestia aia. Prima zi de scoala si cea mai ciudata. Mergeam pe holurile caminului, sincer nici nu stiu daca eram in cel pentru fete sau cel pentru baieti. Trebuie sa o gasesc pe Nemo, fata aia tocmai a dat din puterea ei, clar va fi slabita un timp. Cine stie pe unde o fi, poate lesinata.
Tocmai ce am trecut pe langa o camera ce avea usa deschisa si din instinct am privit in interiorul ei. si ce sa vad? Nemo stand pe pat, iar intr-o parte era mortul inviat.
- Aici erai! Daca ai sti de cand te caut. - banuiesc ca am speriat-o pentru ca se uita la mine ca la felul 14- Bine, nu e necesar sa te uiti asa la mine ca nu prima data cand pe vezi. Ce-ai patit? Esti alba ca varu...
Grozav acum se mai impiedica unu, aproape ca ma dat jos. Ma uit la el zicandu-i din priviri ca astept niste scuze.

OCC: Lullaby sau Shadow.Kiss
[Imagine: h8v.gif]
 

#38
Axel

Am auzit ceva.Din cate se parea,si Nemo auzi,deoarece se incorda,si o incruntare ii strabatu chipul.Imi adusesem degetul la gura,facandu-i semn sa taca.Nemo dadu din cap,incetisor.Ma ridicasem in capul oaselor,apropiindu-ma in tacere de usa.Am deschis usa,iar in spatele ei se afla un baiat.Era solid,cu un par neobisnuit de albastru.
-Ce naiba...!
Atat am apucat sa zic,deoarece,in spatele meu,Nemo incepu sa tipe.
OCC:Oricine

#39
-Scuze scuze! am spus catre fata peste care am dat oferindu-i o mana de ajutor sa se ridice. Imi pare rau, nu te-am vazut.
Imi ridic privirea de la ea si il vad pe tipul din camera care nu mai era in camera. A spus ceva , dar a fost intrerupt de un strigat. Mi-am intors automat privirea spre camera

OOC: orcine
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#40
Macar e politicos baiatu, m-a ajutat. M-am uitat spre Nemo si aceasta se uita socata la mine, dar unde era mortu-viu? Am dat din umeri si am intrat in camera ducandu-ma langa Nemo pentru a vedea daca e bine.
- Auzi, nu ai vrea sa mergi la tine in camera? Daca te vede directoru sau oricine altcineva in camera unui baiat cine stie ce va crede. Ce zici?

OCC: Lullaby
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.776 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Inscrieri Crissu'Blacker 7 5.295 26-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: PeekaBoo
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.572 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 90.168 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)