Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shadow Fall-Incepere

#61
'Firar tu sa fii Axel! Si acum trebuie sa merg si la chestia aia stupida in padure. Geniala zi! Gandi Nemo, indreptandu -se spre poarta scolii, unde trebuie sa se intalneasca toti elevi. Ajunsa acolo, mare i-a fost mirarea cand a aflat ca e in echipa cu Lissa , Angi, Haven si Dylan. Oh, singurul baiat intre fete, grea viata lui.

Hey Guyz! ii saluta Nemo facandu -le cu mana.

Occ: Dylan ^.^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#62
-Hei Nemo!
Zambesc si ii fac cu mana. Voiam sa fiu prietenos, si speram ca nu se vede cat de tare ma speria fata asta.
-Stiti, voiam sa va intreb ceva. Nu vreau sa fiu indiscret, dar daca am nimerit in aceeasi echipa, ce ar fi sa ne spunem ce fel de abiliati avem. Asa am putea sa ne folosim mai bine de ele si sa dam randament maxim.
Ma uiatm rugator la ele, asteptand verdictul.

OOC: Nemo, Lissa sau Haven
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#63
- Oke, imi convine^^ Incep eu daca imi permiteti: pot paraliza oameni, am o coasa extrem de misto si invincibila, sunt precum o pantera, aparand din intuneric si intr- un fel, arma armatei. Am mai multe puteri care pot spune ca sunt de speriat dar pe acele le veti vedea alta data^^ Tu Dylan, ce stii sa faci?

Occ: Dylan. ^.^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#64
-Pai.. amm... Tot ceea ce fac, o fac mintal. Pot folosi telechinezia, telepatia. Pot sa patrund in mintile oamenilor, in vise , iar uneori am viziuni. Zambesc putin stramb si adaug: nu stiu ce e in neregula cu mine. Nu am nicio abilitate cu care pot rani pe cineva din punct de vedere fizic, dar ii pot provoca rani destul de grave la nivel mental. Probabil e din cauza ca mama a fost vampir iar tata un inger, am luat doar abilitatile mentale.

OOC: Nemo
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#65
- Interesant. Ma bucur sa fiu în echipa cu cineva perspicace și înzestrat cu puteri mintale ca și tine *big smile*. Acum, Angi, tu ce puterii ai, adica, mai pe scurt, ce stii sa faci?^.^ " Si uite cum mintea imi sta numai la Axel. Dar asta e, momenta trebuie sa ma dedic misiunii "

Occ: Angi - kun ^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#66
Off: Sorry am fost plecata din localitate ^.^

Angela:

- Ahm? Aaa, scuze Nemo, ma gandeam la altceva. Pai: pot sa iau infatisarea diferitelor persoane, animale sau lucruri desi cel mai des ma transform in porumbel alb, ceva specific ingerilor; cu ajutorul celor patru elemente ale naturii atac, adica apa, focul, pamantul si vantul si alte mici chestii ce ma invatat mama. Cea cu animalele o mostenesc de la mama, iar restul de la tata.

Am zambit incercand sa ascund nelinistea din sufletul meu. Sincer nici nu stiu de ce imi era teama, poate sa nu-mi pierd controlul ca acum trei ani si dupa visul avut.. Mi-am ridicat privirea si am observat-o pe Nemo uitandu-se suspicios la mine.. Ok, ce doreste?

OCC: Lullaby. ^.^
[Imagine: h8v.gif]
 

#67
- Hm. E atat de tare! Sunt onorata sa ma aflu în echipa cu voi! Tu Haven, ce crezi ca stii sa faci? *laught* Înțelegi la ce ma refer ^.^ Apropo, nu cred ca am făcut prezentările : Haven ei sunt Angela , Dylan și cred ca o ști pe Lissa. Sa revenim, ce puteri ai?

Occ: Haven
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#68
-Hmm.Păi vezi copacul ăla?Pun pariu că-l pot scoate din rădăcini dintr-o singură mișcare și să-l arunc la 5 km depărtare.Dacă am noroc m-ai și lovesc pe cineva.*evil smile*.Pot deasemenea să trec prin obiecte,chiar și prin foc*laugh*,pot mișca obiectele cu puterea minții,pot controla pământul și focul,ănd...pot lua forma unui lup,și atunci pot face cam tot ce poate face unul.
Am ridicat din umeri,dându-mi ochii peste cap.
-Adică,nimic deosebit.*laugh*
NEXT:Lullaby

#69
"- Aha. Deci, in cazul asta. . . Ce ciocolata mea facem acum? " spuse Nemo, mai mult strigand la ceilalti colegi. Acestia tacusera mai mult de spaima decat ca nu ar fi stiut ce au de facut. Da, vad ca nu stiti. Oke , atunci am sa merg sa il intreb pe profu' " Dar fata nu avuse timp sa mearga pentru ca veni el si le explica tot ceea ce trebuiaau sa faca. In primul rand primiseră o harta dupa care se vor ghida pentru a ajunge in centru padurii. In al doilea rand, acestia trebuie sa ajunga pana la ora 6 dimineata acolo. Iar in al treile rand, trebuie sa ajunga in viata!
Bun. Deci pentru mine nu e o problema faza cu "ajunsul in viata". Angi tu ce zici?

Occ: Angela - chan^.^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#70
- Nici pentru mine insa trebuie sa fim foarte atenti. Pun pariu ca exista capcane la fiecare 2 cm si mereu trebuie sa fim in garda, deasemenea sa nu ne separam. Care stie sa citeasca harti?

I-am privit pe toti pe rand insa nici unu nu zicea ceva. Ne priveam in liniste asteptand ca cineva sa faca primul pas si sa tina acea harta blestemata. Am dorit sa spun ceva in brusc o durere de cap ma luat, m-am sprijinit de copacul de langa mine inspirand si expirand de cateva ori. Nemo ma tintise cu o privire serioasa, poate prea serioasa. Inca putin si sarea pe mine luandu-ma la intrebari cu ce am si ce ascund..
- Bun, pierdem vremea. Trebuie sa mergem, vom reusi noi cumva. Nemo, nu te mai uita asa la mine ca ma sperii..

OCC: Lullaby
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.827 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Inscrieri Crissu'Blacker 7 5.296 26-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: PeekaBoo
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.610 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 90.192 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)