Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shadow Fall-Incepere

#11
My,my,my!....=)

Axel:
Wow.Lissa si inca o fata?Premiera internationala!Din cate se pare e o fata-varcolac.Probabil tot din clasa Lissei.Era destul de draguta.Dar doar draguta,oricum eu exist doar pt. se* si burlacie,iar boboaca n-ar putea intelege niciunul dintre termeni.Ne-am asezat toti 3 unul langa altul,iar ele tot trancaneau despre nu stiu ce,insa mi se parea ca Nemo tot se uita la mine.Ma simteam...violat.=)
Bine,off,off,tocmai am dat de inca o obsedata.Sa i-o spun cu frumosu',gentil,sau ii zic simplu,fara balbaieli.So...aleg varianta 2.
Next:Lullaby

#12
- So on. Ma freaca un sooomn! Hai mai Lis. De ce m'ai adus aici in morti ciocolatei mele! Vreau sa plec! Acum >.< Si apropo, vartu nu e chiar asa de dragut cum spuneai. e doar dragut dar nu chiar asa de dragut!
-Deci iti place de el?
-Doh, nu stiu. Nu cred. Prea cu nasul pe sus. Dar daca ar pune un sentiment - doua in privirea aia de gheata. Nu ca as fi eu prea sentimentala. Aaa, nu ai de facut un discurs or stuff? -,-

Occ: Axel
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#13
Axel:

Inca trancaneau,trancaneau.
-Auzi,Nemo...
-Ahh?Scuze,noi plecam!Plecam=ne indreptam spre usa si o trantim in urma noastra!
-Dar,Nemo...
-Lissa...O.O Stii doar ca eu...eu...
-Ha?
-X_X Nimic.Blah-Blah despre iubire.Deci,pa,Axel!
-Pa...
Cele doua fete(care erau cu siguranta semi-ticnite)s-au ridicat si au plecat spre usa.Mi se pare mie,sau prietena Lissei chiar m-a refuzat?Bine,daca puicuta asta vrea sa joace murdar,murdar o sa jucam.

OCC:Lullaby

#14
- Acuum, ii putem atarna in copacii? Hai te rooog mult de tot!
- Depinde cum te comporti!
- Ma santajezi!
- Ba nu! Astea's afacerile babe!
Sa moara ciocolata mea daca nu o sa i-o platesc Lissei pentru santajul asta! Dar nu am avut timp sa mai comentez caci in fata noastra se arata o fata, destul de simpatica , care parea putin nedumerita. Ma reped la ea [ceva caracteristic mie ] si incep:
-Buna, sunt Nemo, te pot ajuta cu ceva? Pari putin pierduta pe aici.^^

Occ: Rose
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#15
Mi-a trebuit mie scoala. Nu pe bune, nu puteam sa fiu normala sau sa stau cuminte acasa cu parintii mei? Nu, cum sa se intample asa ceva? Trebuie sa invat sa-mi controlez puterile si dupa spusele parintilor mei "sa-mi fac prieteni". Aproape m-am ratacit in aceasta scoala si nici ca gaseam sala de festivitati, dar daca ma uitam mai bine vedeam acele baloane mari si cu pancarda "Bine a-ti venit". Dar eu mai uit pe sus? Nu, logic ca nu, aleg mereu varianta grea. Numai cum am intrat aici ca deja am avut parte de intampinare. M-am dat un pas in spate, deoarece m-a cam speriat...
- Buna, eu sunt Angela. Pai sunt cam nedumerita ca e prima data cand vin aici si abia am gasit aceasta sala de festivitati ^.^ Si am si eu o intrebare.. este si camin pe aici sau ne ducem acasa dupa cursuri?

OCC: Lullaby sau ASpecialGirl
[Imagine: h8v.gif]
 

#16
Lissa

-Hey,Angela.Eu sunt Lissa.Exista camin.Toti elevii stau acolo.Sunt 2 cladiri separate:una pentru fete,una pentru baieti.Dupa ce se incheie ceremonia,eu si Nemo te putem conduce.
-Si...parintii pot face vizite?
-Ăăă...Trebuie să fie autorizați.Dar pentru asta poți vorbi cu taică-miu,directorul.E ok?
-Da.Sigur că da.Deci...mergem?N-aș vrea să intârzii.
-Sigur că da.
Am început să ne îndreptăm spre sală.Din nou.Însă mi se părea că Angie nu era prea încântată că se află aici.M-am uitat spre Nemo,să văd dacă și ea observase comportamentul ciudat al noii noastre colege,însă era prea ocupată cu propiile gânduri,ca să mai observe ceva ce se întâmpla in jurul ei.Când în sfârșit am ajuns,cineva ne bloca intrarea în sală.Axel.

OCC:Angela sau Nemo =)

#17
-Probleme gogule? Ne lasi sa intram sau te calcam in picioare? *evil smile*
-Nemo, nu il baga in seama pe varmiu, are un suflet de copil jucaus... Il tine intr'un borcan!
-Genial!

Occ: Axel.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#18
Axel

Probabil am subestimat-o pe tipa asta,Nemo.Chiar incepe sa-mi placa de ea.Probabil,inafara Lissei,ea este singura fata care a stat pe langa mine si nu si-a pierdut capul.
-Defapt,varcolaco,vroiam sa te intreb ceva...(ma uitasem la Lissa si fata inger)in particular.
-Bine,gogule,dar sa fie rapid,am si eu ceva numit ''viata sociala''.
Am luat-o de umarul drept si practic am tarat-o pana la coltul holului.
-Deci,care e marele mister?
M-am lasat sprijinit de perete,si i-am aruncat cel mai fermecator ranjet al meu.
-Nemo,Nemo...Ce mi-ai facut tu mie.
Am scos un chicotit,pe care chiar nu mi l-am putut abtine.
-Vrei sa iesim in seara asta?Lissa si fata inger nu se vor supara.
Nemo se uita intr-un mod ciudat la mine.
-Pai...
OCC:Lullaby

#19
- Pai tu chiar crezi ca asa acccepta asa ceva? *big laughting* Sa stii ca nu iese faza cu zambetul genial and stuff^^ Mai incearca. Acum lasa-ma la trec te rog. *incearca sa ii dea mana la o parte* Ma tu esti chior!? Nu auzi sa ma lasi sa treec?
- Si daca nu te las?...

Occ: Axel.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#20
Axel

Nu o iubeam pe aceasta fata varcolac din fata mea.Poate imi era cel mult simpatica.Insa nimeni nu m-a refuzat vreodata si nici nu o va face.
-Ce ai de gand sa faci,tampitule?!
-Sa fac ceea ce am vrut sa fac de prima data cand te-am vazut...
Mi-am aplecat fata spre ea,si am sarutat-o,la inceput incet si suav,si mai apoi salbatic si delicios.Ea incerca sa ma dea la o parte,dar eu nu am lasat-o.Dintr-o data,am vazut o strafulgerare cu coada ochiului,si o forta puternica ma arunca la pamant,dureros.Tot corpul imi era paralizat,ma durea intratat incat as fii tipat daca as mai fii avut puterea.Simteam ca ma golesc de tot sangele din corpul meu...Incepeam sa ma indepartez de realitate,si singurul lucru de care mai era constient era tipatul din apropierea mea,atat de lung,ti-ar fii sfasiat imediat inima daca l-ai fii auzit...
OCC:Lullaby sau Rose



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.730 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Inscrieri Crissu'Blacker 7 5.295 26-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: PeekaBoo
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.545 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 90.148 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)