Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku+18 Iubire Shippuuden

#41
va.anunt.cu.regrete.ca.nu.voi.mai.putea.posta.de.ce?s.a.stricat.space.back.space.enter.si+trei.sa.plec.in.alta.tara.soryy.am.calculator.acolo.dar.e.vacanta.mea.nu.mi-o.strica.nimeni.in.orice.caz.o.sa.scriu.capitolul.dar.nu.il.voi.posta.sper.ca.nu.va.ti.suparat.pe.minee
A.da.ce.ciudat.mi-a/.curs.aseara.sange.din.nas.am.o.deviatie.de.sept.nu.vb.greu.dar.catodata.imi.curge.sange.asa.si.cat.mi-a.curs.pe.bluza.mea.preferata.sangele.e.negru:|
Voi.pune.capitolul.cand.ajung.in.tara.nu.inchid.nimic.si.va.puup
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#42
heloo
Imi pare rau pentru tine. Dar nu avem ce sa facem, daca nu ai cum sa scri asta este. Nici Dumnezeu, nici nimeni nu a dorit asta. Dar sti cum se spune: "Daca ai greutati si treci peste ele, la sfarsitul calatoriei o sa-ti fie mult mai bine." asa este, poate acum arata urat, dar aceasta pauza poate o sa fiu folositoare pentru tine sau pentru fic. O sa-ti vina noi ideei.

Daca tot am intrat sa-ti spun parerea mea despre ficul rau, referindu-ma la toate capitolele.
Descrierea se formeaza cat de cat, este o distanta mare de la inceput si pana acum,ai evoluat. Naratiune este subiectiva, dar nu-mi place ca treci de la unul la altul. La primele cap vedeam in acelasi cap si pe Sasuke si pe Sakura ca povestesc din perspectiva fiecaruia, si nu o data. Dialogul mai trebuie redus, de multe ori mi se pare neclar. Poate trebuie sa-l pun la spalat ca sa inteleg:)) ? Actiunea este grabita, incearca sa nu te mai grabesti, mai stai cateva randuri la o singura intamplare. Ideea este veche, exista pe zup un fic indentic. Dar diferenta exista, acolo Sasuke o lasa in pace pe Sakura, la tine spre ca este altfel.

sper ca nu te-am suparat.

:bye:

#43
Hei mi-a reparat space dar m-am cam obisnuit sa folosesc . scuzati greselile mi-am facut timp in vacanta sa scriu merge cam greu tastatura asta dar o rezolv eu.

Capitolul 8

Sasuke:

Nu cu mult timp, in urma, am auzit ca Sakura a nascut deci nu a putut sa isi omoare propri copii pot spune ca sunt genial.Am informatii ca doar una dintre fete a mostenit kekekengaiul meu cu alte cuvinte abilitatile clanului Uchiha.Sunt asa linistit stau cu corpul sub cascada simt apa cum cade pe proprium corp cand face contact cu trupul meu simt niste fiori sa zic asa este un sentiment, sentimentele se descriu cu greu.Ca iubirea iubirea este atunci cand simti fluturasi in stomac si ca ai face totul, pentru persoana respectiva, iti pui binele lui inaintea binelui.Juugo ma informat ca "fica mea " cu Kekekengai o cheama Kayko.Si nu, imi seamana doar abilitatilor, ci si corp cealalta seamana cu maicasa.Cred ca o voi lua, de la sanul maicasi mai devreme nu vreau sa o mosteneasca adica slaba, neajutorat si poate putin enervanta.


Sakura:

Sunt si fericita, dar si tulburata, cu alte cuvinte am nascut ma simt cea mai fericita mama, dar Sasuke poate veni oricand sa mi-l ea.Nu, nu vreau chiestia asta.Ma uit incontinu la marea de alb, de pe tavan nu am ce sa fac trebuie sa astept de ce? pai... asistentele le tin sub observatie pe Sayuri si Kayko, stiti sa nu aiba vro problema stiu asta cel mai bine doar sunt medical ninja.
Prieteni mei, ma tot felicita va intrebati cum siau dat seama pai burta mea se facea cat un balon plus ca Naruto, este o gura sparta! Am primit de la ei foarte multe cadouri doua paturi de bebelusi, nu stiu de ce, dar ma simt la mila lor.Camera in care stau zici ca asteapta o pustoaica pentru ziua ei de nastere.
Dintr-o data, aud alarma vai doamne te rog sa nu fie cea ce cred eu, te rog si inca ceva doamne sunt inca suparata pe tine dau padura jos de pe mine si ma grabesc sa vad de unde este zgomotul.Il vad pe..pe...Sasuke...., dar stai tine in maini doar un copil KAYKO!
Ma pun, in genunchi si incep sa plang, prieteni mei tot vin sa ma consoleze, dar ii resping rautacios chiar cand credeam ca sunt cea mai fericita mama, s-a intamplat asta, de ce?Incep sa dau drumul la niste lacrimi parca de cristal asa straluceau ochii mei verzi la aceste lacrimi se faceau, albastri chiar imi sta bine cu ochii albastri, dar nu am de unde sa ii mostenesc mama mea (stiu cum se numesc adevarat ha!) Hitomi Haruno, iar tata Yasuo Haruno mama are parul roz si ochii caprui, iar tatal este saten cu ochii verzi (adevarat o sa dau poze).Stiu ce sa fac ma voi muta, din sat nu vreau sa se intoarca si dupa Sayuri.


Sasuke:


Am furat copilul adica nu as spune chear furat, de ce doar eu i-am facut singur bine si Sakura a ajutat la ceva da, minor adica ar mai fi insarcinata daca nu as fi violat-o?Nu...?
Ii zic lui Karin sa ii gaseasca o servitoare, o voi antrena cand va avea cinci ani va fi o masina de ucis ok exagerez de la sapte ani.Nu am avut o copilarie prea fericita asa ca sa nu exagerez cu micuta.Of cred ca micutei ii e foame mai bine sa fur o mama care sa poate sa o alapteze.O chem pe Karin dupa care ii spun sa caute o servitoare si o mama ca sa o alapteze pe...Kayko parca.


Sakura:

Stau in camera mea, si ma tot gandesc de ce? Sasuke a luat-o doar, pe Kayko, de ce nu a luat-o si pe Sayuri ?De ce sau facut intrabarile daca nu avem raspuns eu vreau raspunsuri, nu si intrebari cine a inventat intrebarile fara raspuns nu este corect of imi pun o pijama alba si pantaloni tot albi.Nu prea puteam sa dorm ma uitam intruna la tavan am luat-o pe Sayuri, din patul ei si o strang la piept dau la o parte bluza si o las sa se hraneasca nu putem face asta in fata prietenilor mai ales a baietilor nu prea avream probleme sa, o alaptez in fata fetelor doar ce am eu au si ele nu?
Ma tot gandesc, de ce eu de ce nu Ino?Karin?alte admiratoare de ce eu? nu inteleg, nu este corect nu vreau cred ca s-a disrat bine profitand de mine si apoi lasandu-ma insarcinata.
Simt ca vreau pe cineva apropiat langa mine nu ma refer la prieteni ma refer pe cineva ...cu alte cuvinte, un iubit o singura data am simtit dragostea si am suferit inca mai sufar ce am facut asa din comun...doar am iubit nu stiam ca se intampla chiestia asta daca iubesc.

~~~~Peste doua zile~~~~~


Sasuke:

Ma aflu pe asternuturile albe cu alte cuvinte pe pat stau aici cu micuta Kayko camera mea arata ca o camera pentru copii este formata din : doua paturi un pat dublu cu asternuturi albe pe cel care stau eu si Kayko, si al doilea este a lui Kayko, are asternuturi roz doar este fetita, o movila si tapetat cu niste planete pe tavan jucarioare si plusuri fel si fel caine, pasare , pisica, caine, ANBU, castori, flamingo broaste fel si fel de animale posibile si imposibile ma intreb cum se simte Sakura saraca de ea trebuie sa o creasca pe Sayuri singura.Dar de ce imi fac griji?Din capul meu iese o voce si imi zice pentru ca este copilul tau si femeie pe care tu...LALALALALALALA nu vreau sa sa spuna vocea, mea interioara tampeni mai bine mort calcat, de cai salbatici de cat sa spun ce vroia sa imi spuna vocea mea interioara.A venit Karin se pare ca a prins cele doua femei servitoarea si cea pe care o va hrani pe mica mea faptura Kayko.
-Ce, unde suntem?spune una dintre femei
-Dragele mele una va fi servitoarea mea, iar a doua o va hrani pe scuma mea Kayko ca de nu, dar nu apuc sa termin ca o idioata ma intrerupe?
-Ca de nu ce? ne faci spune aceasta razand
Ma dau jos de pe pat si formez Chidori
Intrebari le spun eu?
Cand putem sa incepem ? intreaba ambele femei.
Incep sa rad si le zic ca chear de azi
O vad pe tanara cum isi da jos bluza si incepe sa o alapteze pe Kayko mama da sani mici are nu se compara cu Sakura pacat ca tine suchienul ala si nici nu se vede.


~~~~~PESTE 2 LUNI~~~~~


Sakura:

Ma tot gandesc, cand va fi botezul, este programat sa fie azi nasi vor fi Hinata si Naruto nu s-a infiripat nimic intre de ce? pai Naruto incearca sa fie cu mine firteaza intruna Hinata trebuie sa stie ce inseamna viata adica sa lesine in fata lui doamne serios.Si Naruto e atat de prost ca nu isi da seama ce simte Hinata, pentru el.(Pein nu a facut nimica )
In dulap imi scot o rochie rosie fara bretele, pantofi cu toc rosi, si un colier cu o inima rosie, parul l-am facut ca a lui ino doar ca bretonul il las pe parea dreapta nu ce-a stanga, si doar ca un coc in spate (ca Ino la 12 ani) doar ca parul find mai mic mi-a ajuns pe la jumatatea fetei.mi-am luat un ruj rosu si eram gata am inbracat-o si pe Sayuri intr-o rochie roz cu floriciele si cu botosei roz.

Da este cam scurt, dar THIS IS A LIFE
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#44
Heya >:D< vad ca ai adus nextul si ai niste greseli ce m-a facut sa il corectez. Cred ca ti-a fost dor de comentul meu :">. Gata, ca am luat-o pe aratura rau de tot :">. Voi incerca sa nu fiu ironica si sa iti explic unde ai gresit si te rog din sufletul meu, sa imi citesti comentul ca sa evoluezi la mai mult ^.^

(13-07-2011, 11:44 PM)sasusaku_alexandra A scris: Hei mi-a reparat space dar m-am cam obisnuit sa folosesc . scuzati greselile mi-am facut timp in vacanta sa scriu merge cam greu tastatura asta dar o rezolv eu. =>Ma bucur ca ti-ai reparat space

Capitolul 8

P.O.V.Sasuke:

Nu cu mult timp,fara virgula in urma, am auzit ca Sakura a nascutvirgula deci nu a putut sa isi omoare propri se scrie cu doi de "i"=> proprii copii si, as adauga eu aici sau o virgula, asta depinde cum vezi tu situatia de monolog :-? pot spune ca sunt genial.spaceAm informatii ca doar una dintre fete a mostenit kekekengaiul kekkey-genkai-ul => la chesti din astea te-as ruga sa te uiti pe net cum se scriu corect, fiindca nici eu nu stiu unele denumiri cum se scriu, dar caut pe net. meuvirgula sau punct urma aici :-? cu alte cuvinte abilitatile clanului Uchiha.spaceSunt asa linistitpentru ca? De ce este asa linistit? Apropo urma punct si cu litera mare stau cu corpul sub cascadavirgula simt simtind apa cum cade pe proprium corp trup sau propria materie, dar al doilea exemplu trecem intr-o chestie unde imi prind eu urechile :">punct si litera mare cand face contact cu trupul meuvirgula simt niste fiori [strike]sa zic asa este un sentiment, sentimentele se descriu cu greu[/strike]Ti l-am taiat fiindca te-ai exprimat gresit. Ar veni asa: Simt niste fiori a unui sentiment ce se descria greu in cuvinte".Ca iubirea care, fiindca ai repetat de doua ori cuvantul iubirea in aceeasi propozitie este ca atunci cand simti fluturasi in stomac si ca ai face totul,fara virgula pentru persoana respectiva, si ii iti pui binele luiei, fiindca e genul feminin si se numera ca o persoana, doua persoane inaintea binelui tau.spaceJuugo ma informat ca "ficafiica mea " cu Kekekengai kekkey-genkai o cheama Kayko.fara punct sau virgula si litera mica Si nu,fara virgula imi seamana doar abilitatilor, ci si corpvirgula si cuvantul iar cealalta seamana cu maicasa.spaceCred ca o voi lua,fara virgula de la sanul maicasi mai devremevirgula si cuvantul ca nu vreau sa o mosteneascaniciodata scumpo, caracterul nu se mosteneste de la parinti, ci ti-l faci tu, ei doar ajuta putin acolo, uitase-mi de virgula adica firea slaba, neajutorat neajutorata si poate putin enervanta.


P.O.V.Sakura:

Sunt siFara si fericita, dar si tulburata, cu alte cuvinte am nascut ma simt cea mai fericita mama, dar Sasuke poate veni oricand sa mi-l ea.Nu, nu vreau chiestia asta.Ma uit incontinu la marea de alb, de pe tavan nu am ce sa fac trebuie sa astept de ce? pai... asistentele le tin sub observatie pe Sayuri si Kayko, stiti sa nu aiba vro problema stiu asta cel mai bine doar sunt medical ninja.
Prieteni mei, ma tot felicita va intrebati cum siau dat seama pai burta mea se facea cat un balon plus ca Naruto, este o gura sparta! Am primit de la ei foarte multe cadouri doua paturi de bebelusi, nu stiu de ce, dar ma simt la mila lor.Camera in care stau zici ca asteapta o pustoaica pentru ziua ei de nastere.
Dintr-o data, aud alarma vai doamne te rog sa nu fie cea ce cred eu, te rog si inca ceva doamne sunt inca suparata pe tine dau padura jos de pe mine si ma grabesc sa vad de unde este zgomotul.Il vad pe..pe...Sasuke...., dar stai tine in maini doar un copil KAYKO!
Ma pun, in genunchi si incep sa plang, prieteni mei tot vin sa ma consoleze, dar ii resping rautacios chiar cand credeam ca sunt cea mai fericita mama, s-a intamplat asta, de ce?Incep sa dau drumul la niste lacrimi parca de cristal asa straluceau ochii mei verzi la aceste lacrimi se faceau, albastri chiar imi sta bine cu ochii albastri, dar nu am de unde sa ii mostenesc mama mea (stiu cum se numesc adevarat ha!)[u]=>Aia dispare dintr-un text, fiindca niciodata nu se pune in paranteze ci - blabla - intre lini Hitomi Haruno, iar tata Yasuo Harunopunct mama are parul roz si ochii caprui, iar tatal este saten cu ochii verzi [u](adevarat o sa dau poze)=>Completarile naratorului nu au ce cauta intr-un text.Stiu ce sa fac ma voi muta, din sat nu vreau sa se intoarca si dupa Sayuri.


Sasuke:


Am furat copilul adica nu as spune chear furat, de ce doar eu i-am facut singur bine si Sakura a ajutat la ceva da, minor adica ar mai fi insarcinata daca nu as fi violat-o?Nu...?
Ii zic lui Karin sa ii gaseasca o servitoare, o voi antrena cand va avea cinci ani va fi o masina de ucis ok exagerez de la sapte ani.Nu am avut o copilarie prea fericita asa ca sa nu exagerez cu micuta.Of cred ca micutei ii e foame mai bine sa fur o mama care sa poate sa o alapteze.O chem pe Karin dupa care ii spun sa caute o servitoare si o mama ca sa o alapteze pe...Kayko parca.


Sakura:

Stau in camera mea, si ma tot gandesc de ce? Sasuke a luat-o doar, pe Kayko, de ce nu a luat-o si pe Sayuri ?De ce sau facut intrabarile daca nu avem raspuns eu vreau raspunsuri, nu si intrebari cine a inventat intrebarile fara raspuns nu este corect of imi pun o pijama alba si pantaloni tot albi.Nu prea puteam sa dorm ma uitam intruna la tavan am luat-o pe Sayuri, din patul ei si o strang la piept dau la o parte bluza si o las sa se hraneasca nu putem face asta in fata prietenilor mai ales a baietilor nu prea avream probleme sa, o alaptez in fata fetelor doar ce am eu au si ele nu?
Ma tot gandesc, de ce eu de ce nu Ino?Karin?alte admiratoare de ce eu? nu inteleg, nu este corect nu vreau cred ca s-a disrat bine profitand de mine si apoi lasandu-ma insarcinata.
Simt ca vreau pe cineva apropiat langa mine nu ma refer la prieteni ma refer pe cineva ...cu alte cuvinte, un iubit o singura data am simtit dragostea si am suferit inca mai sufar ce am facut asa din comun...doar am iubit nu stiam ca se intampla chiestia asta daca iubesc.

~~~~Peste doua zile~~~~~


Sasuke:

Ma aflu pe asternuturile albe cu alte cuvinte pe pat stau aici cu micuta Kayko camera mea arata ca o camera pentru copii este formata din : doua paturi un pat dublu cu asternuturi albe pe cel care stau eu si Kayko, si al doilea este a lui Kayko, are asternuturi roz doar este fetita, o movila si tapetat cu niste planete pe tavan jucarioare si plusuri fel si fel caine, pasare , pisica, caine, ANBU, castori, flamingo broaste fel si fel de animale posibile si imposibile ma intreb cum se simte Sakura saraca de ea trebuie sa o creasca pe Sayuri singura.Dar de ce imi fac griji?Din capul meu iese o voce si imi zice pentru ca este copilul tau si femeie pe care tu...LALALALALALALA nu vreau sa sa spuna vocea, mea interioara tampeni mai bine mort calcat, de cai salbatici de cat sa spun ce vroia sa imi spuna vocea mea interioara.A venit Karin se pare ca a prins cele doua femei servitoarea si cea pe care o va hrani pe mica mea faptura Kayko.
-Ce, unde suntem?spune una dintre femei
-Dragele mele una va fi servitoarea mea, iar a doua o va hrani pe scuma mea Kayko ca de nu, dar nu apuc sa termin ca o idioata ma intrerupe?
-Ca de nu ce? ne faci spune aceasta razand
Ma dau jos de pe pat si formez Chidori
Intrebari le spun eu?
Cand putem sa incepem ? intreaba ambele femei.
Incep sa rad si le zic ca chear de azi
O vad pe tanara cum isi da jos bluza si incepe sa o alapteze pe Kayko mama da sani mici are nu se compara cu Sakura pacat ca tine suchienul ala si nici nu se vede.


~~~~~PESTE 2 LUNI~~~~~


Sakura:

Ma tot gandesc, cand va fi botezul, este programat sa fie azi nasi vor fi Hinata si Naruto nu s-a infiripat nimic intre de ce? pai Naruto incearca sa fie cu mine firteaza intruna Hinata trebuie sa stie ce inseamna viata adica sa lesine in fata lui doamne serios.Si Naruto e atat de prost ca nu isi da seama ce simte Hinata, pentru el.(Pein nu a facut nimica )
In dulap imi scot o rochie rosie fara bretele, pantofi cu toc rosi, si un colier cu o inima rosie, parul l-am facut ca a lui ino doar ca bretonul il las pe parea dreapta nu ce-a stanga, si doar ca un coc in spate (ca Ino la 12 ani) doar ca parul find mai mic mi-a ajuns pe la jumatatea fetei.mi-am luat un ruj rosu si eram gata am inbracat-o si pe Sayuri intr-o rochie roz cu floriciele si cu botosei roz.

Da este cam scurt, dar THIS IS A LIFE

Sa incepem pomelnicul de spovedanie si datini - iar am dat-o pe aratura =_=". Ca de obicei scumpa mea Manu, mereu dai pe araturi dupa ce te bate soarele cu bata prin cap :-W :">
1. Completarile autorului nu au ce cauta in text si nici in paranteze. Incearca sa te dezobisnuiesti de acest lucru, fiindca o sa ai de furca cu profi de romana.
2. Ai inceput sa descri. Bravo (*), dar ai mici lacune si astea se traduc prin papatul de cuvinte - cine vorbeste, care le mananca pe post de mancare :"> - si nu este de bine. Reciteste textul inainte sa il postezi.
3. La unele cuvinte de care nu esti sigura, cauta pe net cum se scriu corect.
4. Actiunea inca fuge, mai incet, dar inca fuge.
5. La unele replici ai papat liniuta de dialog.
Deci si prin urmare, eu fac coment pe mare B-), in fine, ai evoluat mult de la primul capitol si astept in continuare evolutia ta ^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#45
heloo

Ma bucur ca sa rezolvat problema, spre ca nu va mai aparea pe viitor. Cat despre "(Pein nu a facut nimica )" , nu psun ca m-a deranjat ca ai pus paranteza cu un fapt neimportant pentru fic, nu spun nimic, sa lasam in aer aceasta dilema, dar tu te referi la momentul in care Hinata i-a marturisit lui Naruto ca-l place. Cred ca asta era. Mi-a placut aspectul, paragrafe bine delimitate, nici prea mici, nici prea mari, spatiu cat se poate, arata bine. Dialogul a scazut, bravo, imi place ca evoluazi. Este mai impresionant sa nu sti si sa evoluezi, decat sa sti si sa nu faci nimic ca sa te imbunatatesti. Nu am de gand sa iau greselile la rand, la spus Manu, si in plus nu prea mi-a pasat. Mie imi place ficul
tau si sunt un fan fidel 1#

:bye:

#46
P.O.V Sakura:


Daca va mai amintiti de mine de trecutul meu dureros bine pentru ca sunt aceiasi peroana doar ca mai frumoasa si cu mult mai matura am crescut singura bine nici chear singura mau ajutat si prieteni pe Sayuri.Acuma are unsprezece ani ea a fost singura care ma ajutat sa trec peste poate suna ciudat, dar de cand ma violat Sasuke nu am mai reusit sa fac nimic baieti tot firtau cu mine, dar eu ii indepartam arat de optisprezece ani maxim douazeci o voi duce intr-o tabara va sta doua saptamani.
O sa am timp sa ma relaxez a da ma voi duce la un spa totusi ce mai face Kayko sau Sa..suke am antrenat-o pe micuta si pot spune ca sunt un mini eu doar ca aceasta si-a dezvoltat niste tehnici de batalie vine o trasura ea se chinuie si isi pune hainele ma striga pa mama si imi da un pupic pe obraz.II fac cu mana la fereastra.Va pleca in tabara ninja a Konohai.Cat timp ea va fi plecata ma voi rasfata voi pleca la spaul vino, vino paradis.


P.O.V Sasuke:


Am antrenat-o pe Kayko pana la unsprezece ani spune ca vrea intr-o tabara am invatat-o tot ce stiu si-a dezvoltat proprile tehnici desi chidori la schimbat din albastru in roz.Ma intreb ce face si cealalta fica a mea si S..akura ce mi-a facut fata asta ma tot gandesc la ea oare cum arata?sunt sigur ca este foarte frumoasa chiar mi-am ales bine persoana Kayko este foarte frumasa si jur daca se mai da un baiat la ea ii mut capu de pe umeri si chiar pot sa fac chiestia asta!
Isi ia o valiza unde isi pune niste haine ma pupa pe obraz si o inbratiseaza pe servitoare da femeia care a alaptat-o a fost desul de utila sa imi satisfaca "poftele" sa zic asa si cu ea nu am ramas insarcinata nici nu as vrea va-ti uitat macar la ea of Karin aia va mai amintiti de ea pe piatra ei funerara am scris asa a murit asa cum a trait sa se dea la mine zici ca e mumie vie.Va intrebati cum am omorat-o pai am inecat-o si am folosit chidori pe ea doar atata.Am terminat de mult cu chistile ilegale de dragul lui Kayko desi daca ma mai intreaba odata cine este maicasa nu stiu ce sa fac sa ii zic nu pot sa ii zic ce sa zic a pai maicata e Sakura Haruno este superba si ma iubea am violat-o si mai ai o sora geamana stai am zis eu superba?Nu am zis incredibil de frumoasa o nu am facut-o din nou.Va fi trimisa in tabara ninja a Konohai nu nu stau in Konoha, dar este o tabara extrem de buna.Si voi pleca sa ma relaxez va fi super la un spa tot din Konoha spaul se numeste vino,vino paradis.


P.O.V Sayuri:


Nu inteleg de ce mami nu vrea sa imi zica cine e tati defapt nimeni in sat nu imi spune este o lege datade hokage Tsunade faptul ca cine imi va zice va fi condamnat la inchisoarea de maxima securitate, dar ce ia facut lui mama tata de cate ori pomenesc de el se intristeaza si isi ia o "masca" de zambet fals o data a luat oglinda s-a asezat cu mine pe pat si a inceput sa zica ca trasaturile si pielea sunt de la el doar sa ma calmeze desi eu seman leid cu mama mama ma invatat tot ce stie eu am dezvoltat tot si am creat de exemplu tehnica palmei magice este pe culoare roz si actioneaza cu mult mai bine vindecand chiar mai bine necesitand o cantitate mai mica de chakra sunt intr-o trasura trasa de niste cai albi trebuie sa mergem la toate casele care sunt programate sa mergem in tabara mai avem o oprre din cate am auzit la o fata Kayko Uchihea sau nu mai stiu cum a Uchiha nu Uchihea inca ma tot gandesc mama de ce nu a vrut sa mi-l arate pe tati oare are alta familie?mi-a aratat doar o poza cu el de varsta mea o poza cu echipa doar ca eu am rupt partea cu tata este destul de dragut jur ca daca nu era tata imi aprindeam calcaiele dupa el ajungem intr-un final si vine o fata care.. nu...imposibil..arata..ca...mine doar ca parul il are negru si ochii tot negri.Eu avand ultimul loc se aseaza langa mine care ne privim ciudat, dar doar seamana cu mine schitez un zambet pe buze, dar ea se intoarce nepasandandui ce snoaba pentru o clipa am crezut ca poate fi sora mea, dar chiesti asta este imposibila asta se intampla doar in filmele lui unchiul Naruto si matusa Hinata mama in povestea ca unchiul era indragost de mama, dar mama il iubea pe acest baiat Sasuke parca.Ajungem intr-un final imi iau bagajurul usor cu degetu mic si in el am ...nu ati vrea sa stiti fata acea Kayko ii este destul de greu asa ca m-am gandit sa o ajut ajungem intr-o tabara foarte frumoasa cu cabane cu verdeata un lac imens barci si tot tacamu si o padure extrem de frumoasa mergem undeva un vom vedea cu cine picam in camera am camera sapte perfect numarul meu preferat cred ca voi avea o surpriza placuta la coleg deoarece nu m-am uitat cu cine pic.Prefer sa vad ce surpriza imi va rezerva viata cum spunea mama viata e plina, de surize.
-Nu!Iarasi tu iesi din camera mea!
urlam amandoua eram in camera cu snoaba aia de de Kayko presimt ca va fi o bataie, pentru-ca nici nu mi-a multumit cand am ajutat-o cu bagaju.


P.O.V Sasuke

Am ajuns la centrul de relacsare unde o "bunaciune" de patruzeci si ceva de ani imi face masaj nu ma pot gandi la masajul asta stupid oare ce face Kayko cum se descurca?
Sant in zona barbatilor desi tot discuta de o frumusete de patea cealalta a gardului tot spun ca este un inger da sigur nu e mai superba ca Sakura.Ce? naiba se intampla cu mine la, la, la, la, la la.
-Ooo mai jos mai tare perrfect!
O ce bine e aici ii multumesc doamei si ma duc la apa termala
-Mai baieti cum e cu frumoasa?
-Este un inger, nu doar frumoasa continua ei inger de ce nu mi-am refacut clanul cu ea? da probabil nici virgina nu mai e daca e asa frumoasa cum zic ei
Vreau sa ma uit si eu erau doar niste babe si-au batut joc de mine daca ma ridic la ei ii omor in 2 secunde, dar nu vreau sa imi murdaresc mainele de sange degeaba totusi sa ma mai uit odata stiti cum se spune "daca nu risti,nu castigi"


Poze:

Sakura: http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...24&bih=634 doar tunsoare si imbrcamintea fata ei asta


cam scurt asta e
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#47
heloo
Ma bucur ca a aparut continuarea, chiar ma gandeam la ea. Descrierea este buna, chiar nu aveai ce sa descri, pur si simplu ai povestit, nu trebuia sentimente. Sakura si Sasuke au devenit de piatra, asa ca descrierea este cam scurta, nu cere multe introduceri. Dialogul a fost putin. Ideea frumoasa, dar am mai vazut-o. Dar nu inteleg ceva, nu prea am putut intelege capitoilul ca tot a trebui sa misc din stanga dreapta, cam nasol. " Sayuri" nu o suporta pe sorsa ? Eu asta am inteles, si cred ca este bine. Eu deja ma gandesc la conti. si vreau sa fie asa, neaparat: Sasuke se vede cu Sakura, se cearta putin, apoi se saruta. Ar fi perfect. UN viiiis.

:bye:

#48
Rog pe cineva sa imi inchida ficu temporar mie din ce in ce mai rau
Nu mai pot am febra 40 si ceva de grade ma doare maseaua in fiecare noapte sta treaza noapte nu nu mai pot va anunt cand ma fa bine fa rog fara spam mai am un pic si lesin dracu aici
Corpu e atat de slabit parca nua as fi un copil nu mai rezist
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#49
Inchizi ficu doar pentru ca iti este rau? >.< ma rog..hai ca vin si eu, adica revin.
Claritatea sa mai imbunatatit, insa sunt locuri in care nu se intelege. Nu pui toate semnele de punctuatie si nu se intelege cand incepi alta propozitie cu alta idee si asta e o mare problema. Inca ceva lasa spatiu dupa semnele de punctuatie si o noua propozitie se incepe cu litera mare..
Greseli: [doar cateva]
mau-m-au
chear- chiar [e cu "chi" am zis asta de nenumarate ori]
inbratiseaza-imbratiseaza
"a pai maicata e Sakura Haruno este superba si ma iubea am violat-o si mai ai o sora geamana" in primul rand trebuiau puse ghilimelele pentru ca aia ar putea fi o replica, in al doilea rand nu suna cum trebuie.. ..e Sakura Haruno este- tie iti suna bine, pentru ca mie nu. Corect era: "a pai maica'ta e Sakura Haruno, o femeie superba si ma iubea, dar eu am violat-o si mai ai o sora geamana." asa suna bine.
Descrierea iar nu ai, nici macar a locurilor si peisajelor ca sa nu mai spun de sentimente. Incearca sa descrii macar locurile si putin sentimentele, macar putin ca sa prindem si noi macar o farama dintr-un sentiment. Totusi e o imbunatatire la ficu tau fata de cum era, din pacate nu e mare si incearca mai mult.
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#50
Ok so..
I-am spart parola prietenei mele nu s-a inbolnavit
Are niste motive personale
So.. va rog sa nu mai ziceti asta, pentru ca nu stiti adevaratul motiv
In orice caz se simte rau dar necesita sa faca o operatie si nu asta sunt singurele probleme sunt mai multe si e prea trista sa scrie stiu ca o sa ma urasca ca am spus adevaratul motiv dar ma va ierta (sper)
[center]
My fragile soul is broken
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.747 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.984 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.147 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D) ♥Luchi♥ 12 11.131 01-06-2010, 10:10 AM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.193 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.402 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.687 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire imposibila (sasusaku) alastar 4 6.033 11-01-2009, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Sasusaku o iubire intre un demon si un inger Who said i have to be normal 13 11.466 17-10-2008, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Aly
  NaruSaku [Shippuuden] Sayuri Chan 10 8.643 22-09-2008, 07:38 AM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)