Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sarutul mortii....

#31
Buna! Deci ficul tau e genial. Decrii atat de bine sentimentele incat parca as fi eu in pielea fetei. E mnunat acest fic. Te pricepi de minune in a pastra o nota de mister, inca nu am inteles prea multe, dar imi voi da eu seama pe parcurs.
Dupa cum am mai spus, descrierea e minunata.
Dialogul.. nu mi se pare sec si e bine gandit.
Naratiunea e foarte, dar foarte buna, iar actiunea decurge frumos nefiind fugarita de nimic.
Ai avut cateva greseli de tastare, dar minore. Inca ceva, dupa semnele de punctuatie, ar fi mai estetic si mai suor de citit, sa pui space.

Abea astept urmatorul capitol deaorece acest fic e superb. Scuza-mi acest comentariu atat de scurt, insa nci nu mai vad bine tastele de somn si ma ustura si ochii.

Ne auzim la urmatorul capitol. Succes :*:*
Aha! Cum spui tu mama... 21

#32
Bunaa draga mea surioara! Acest capitol... ah, atat de frumos si lung pe de-asupra... Ti-am mai spus ca te iubesc?
Deeci.. pana acum tot nu mi-am dat seama de cine e indragostita Sara... imi scapa mie ceva?
Siii... nu pot sa cred... Adica ea, Sara, adica... ea ... l-a ucis pe Kakashi al meuuu??? Nu, nu. nuuu:((
Ce viata crudaaa:(( De ce-mi faci astaaaaa???? Saracutul de el. Cand am vazut fraza in care scria asta, mai ca-mi venea sa plangg:(( Nici acum nu realizez bine asta. Sigur nu ai facut-o in ciuda mea, nu, nu-i asa?;;)
Ai avut, draga mea, cateva greseli de tastare, dar mai putine decat m-as fi asteptat.
Si... ce ti-am spus eu tie ca dupa semnele de punctuatie a lasi spatiu, ha? :-SS

Deci... e superb, minunat acest capitol. Delicios:X
Descrierea e, e... nici nu am cuvinte.. e fabuloasa:X

Crede-ma ca nici nu mai stiu ce sa spun.
Am citit acest capitol cu sufletul la gura. Uneori mai uitam si sa respir si vorbesc in cel mai serios mod.
Ador acest fic. E genial. TU esti geniala.

Abea astept continuare si... avnad in vedere ca a venit vacanta, poate vei posta mai repede:X
Te pup si mai vorbim:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#33
All right, here I am.
Am citit primele 2 capitole, sunt foarte reuşite. Descrii puţin cam mult şi nu foloseşti figuri de stil. Încearcă să pui mai multe metafore şi epitete, va ieşi mult mai bine. În rest nu pot spune altceva. Ideea acelor capitole este superbă, m-a captivat.

Al treilea capitol m-a cam decepţionat. Sincer, ar fi fost mult mai frumos să fie ceva original, de ce trebuie să aibe nume din Naruto ? La început e bine, dar la sfârşit dialogul este puţin cam sec.

Văd că faci capitolele foarte lungi. Asta este bine. Îmi place şi că ai spaţiu între paragrafe, doar că am observat unele lungi pe care le-am citit super greu.

În rest nu ştiu ce să mai spun. Exersează mult şi te vei perfecţiona.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#34
Baka me, să-mi fie ruşine, de când n-am mai trecut pe aici. Scuze, scuze, iartă-mă >:d<.
Wow iubire ce capitol lung, aşa te vreau :x. Sincer îmi place cum descrii <3. Acţiunea a decurs normal, nici gând să o grăbeşti, nici să nu faci asta, da? Greşeli nu am văzut, dar adevărul este că nici nu am stat să le caut ca un detectiv, pur şi simplu am fost cuprinsă de lectură.
E genial, e superb. Ah vreau next-ul repede ! Ai spus că nu se mai întâmplă să intarzi, right ? Aşa că vezi tu soţioară când ajungi acasă ce păţeşti dacă nu scrii mai repede =)). [ Scuză-mă sunt dusă la ora asta =.= ].
Multă inspiraţie <3. [ Saranghaee <33 ]
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#35
Deci am ramas complet uimita . Acuma vorbesc serios. Esti atat de talentata . Ai o imaginatie extraordinara.

Ador modul tau de a descriere . Cum reusesti ? Cand vorbesc cu tine parca esti asa de aeriana , asa de distrata dar cand am inceput sa iti citesc ficul am simtit oarecum o urma de profunzime .

Descrii sentimentele personajelor extraordinar de frumos . Acea durere , acea tristete si chiar acea dorinta de razbunare ... Cand citesc parca le simt si eu .

Dialogul imi place . Mie nu mi se pare sec .

Actiunea este asa de inceata , asa de perfecta . Sa o tii tot asa . Sa nu grabesti actiunea . Asta este farmecul povestirii , actiunea inceata . Parerea mea .

Mai mult nu am ce sa iti zic . Totul este prea perfect . Tineo asa in continuare si vin data viitoare cu un comentariu .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#36
Superb capitol si eu nu a mai lasat com nu? De ce nu imi bati in geam?
Deci, imi place foarte mult cum descrii, super, e partea mea preferata din tot fic-ul. Ei bine, mai sunt si altele. Dialog, lin si placut, nu grabesti actiunea.
Nu am vazut nici o greseala de exprimare sau gramaticala ca doar si alea conteaza.
Soooo, gambateee >:D<
[Imagine: ak8THBQ.png]


#37
deki....
la capitolul trecut am plans incontinuu:(( nu mai puteam sa ma opresc...:((
orikum ceea ce scrii tu aici e de'a dreptul minunat, extraordinar... e magnific...mirific.. si toate adjectivele din lume pe care le'as putea folosii pt a'ti lauda ficul:)
il iubesC si de'abea astept sa vad ce se intampla in continuare :-x
kiss:-*... si sa pui repede nextu'
:zuppy11:

#38
frumos fic mai ai mai fata! nu-mi pare rau ca m-am amgajat sa-l citesc pe tot :)) fara resentimente...
deci sa incepem...ideea e frumoasa totusi nu prea am inteles unele chestii. Explici sentimentele personajelor f frumos, incat ma face sa traiesc si eu aceleasi clipe pe care le traieste personajul.
Descriere este multa si frumoasa, exact cum imi place mie, dialog sec nu este, naratiune interesanta este, ideea ficului este originala, iar actiunea este strunita bine. :bv:
cate o data nu intelegeam cine vorbeste, dar apoi am inteles. alte detalii imi vei da in particular...
asa ca te astept cu urmatorul capitol :X abia astept sa citesc...spor la treaba
:*

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#39
Nice fic !E unul din putinele fic-uri care imi plac. Mereu am fost atrasa de creatiile literare cu o aura de mister , la fel ca a ta. Sincera sa fiu cam repeti de mulde ori cuvantul " iubire" in formele sale de substantiv sau verb , dar nu e suparator pentru auz , deci te felicit pentru asta.

Si greselile de tastare sunt foarte putine , si ma bucura faptul ca capitolele sunt din ce in ce mai lungi si fiecare e interesant. Sa nu mai spun de ideea originala , Bravo !

Astept next-ul ! Succes in continuare ! ;]
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#40
Nu ma asteptam. Initial credeam ca ficul o sa fie unul din timpurile noastre ( intelegi tu :)) ) , am ramas O.o cand mi- am dat seama ca este ninja. Ahhh este atat de diferita ideea aceasta de ideea pe care o aveam eu despre fic. Credeam ca va fi un fic contemporan... unul foarte elegant, cu Sara.. nu stiu, ucigasa sau spioana. In fine... sa stii ca ai o imaginatie foarte bogata, imi aminteste de SF intr- o anumita masura :)) .
Inca am ramas hipnotizata de primele aliniate ale ficului, partea in care cei doi s- au reintalnit. Chiar credeam ca- i vei face sa fie din nou impreuna, sau cel putin speram ca vei face asta...
Poate oi fi eu mai grea de cap, dar nu inteleg de ce Sara nu il omoara odata pe Itachi, sau de ce nu fuge. Ehh...
Deabia astept sa vad ce ne mai aduci.:*
Mi-e foameee!!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.788 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 27.113 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Sarutul ispitei Riynka 4 4.394 10-11-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Riynka
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.708 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Sarutul trandafirului [ YAOI ] Hasamy lost vampire 118 47.688 05-08-2011, 12:06 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Sarutul vampirului Camelie. 25 12.243 18-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.449 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 2.003 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Mesajul mortii Ops! 4 3.289 16-05-2010, 12:12 AM
Ultimul răspuns: Ops!
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 3.959 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)