Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sarutul mortii....

#21
Uh! Doamne,Dumnezeule! Esti un geniu, un adevarat geniu! Ma intreb e unde iti vin ideile astea geniale. Esti sigura ca esti om?
Chiar nu ma asteptam la asta. Eu credeam ca Sara l-a inselat cu altcineva sau... cine stie ce alt lucru, nu asta! Adica... nu m-ai lamurit in totalitate nici in acest capitol. Adica... nu inteleg ca cine e Sara si... ma rog, nu inteleg multe.
Uh, vad ca ficul a inceput sa aibe legatura cu titlul:X:X:X I love this :*
Mmm... deci trebuie sa-l omoare pe Sasuke, nu? Oh, si ala e Itachi. Te ador, ador, ador! Ti-am mai spus asta, nu?:))
Inca ma roade sa aflu cine e acel baiat din amintirile/visele Sarei.
Cat de rea esti! De ce ne lasi atat in suspans, ha?:-W
Descrierea... Doamne... nu pot sa cred ca mai aduc vorba de ea. Descrii atat de frumos. Uneori, parca sunt eu in locul Sarei.
Actiunea nu e deloc...chiar deloc grabita.
Naratiunea... pai nu ai mult dialog, asta inseamna ca naratiunea pedomina;)

Esti un micv[mare:))] geniu.
Abea astept continuarea! Pupicei si succes in continuare:>:>
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#22
Un edit micuts dupa ce citesc ;))
Asa ca sa fiu macar a doua...
__________________________________________________________
Editttt:
Wow in sfarsit ceva personaje :X superb... mi-a placut actiunea din acest capitol desi am fost putin dejamagita pt ca putea deveni o scena hentai sau nu tocmai insa puteai oferi ceva detali :))
So descriere mirifica...ti-am mai spus ca te pricepi, nu, cred ca tu. Esti magnifica la descriere :D
Naratiunea si ea fabuloasa, iar dialogul fara cuvinte ;))

Cred ca te-ai grabit, numai putin ca abia tarziu am inteles ca e un vis puteai sa pui o fraza de delimitare caci ~~~ ---> chestiile astea iti dauneaza la estetica. Si e chiar ciudat au trecut trei ani de cand s-au despartit cei doi... i-a incalcat "porunca" lui Itachi si a gasit-o dupa doi ani? adica nu am inteles aici
Whatever a fost un capitol excelent si tuh devii din ce in ce mai buna.

Pupiceii si mult successi inspiratie in continuare. Nu uita sa ma anunti cand pui next :X

Chu`! :*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#23
Desi imi doream sa plang, desi imi venea sa plang nu am facut- o. Nu stiu ce nu mi- a permis sa plang la acest capitol. Imi tremurau buzele, ochii imi erau umezi, dar lacrimile nu curgeau... Da, cam asta este starea pe care mi- a trimis- o capitolul asta. Este chinuitor sa vrei sa faci ceva, stiind ca este foarte usor, dar nu poti. Intr- un fel, desi este un fic, o peveste imaginara, am ramas marcata de ce ai scris. Povestea lor de dragoste mi se parea atat de romantica si ca avea sa dureze la infinit. Mi- a placut faptul cum fata a vrut sa- i arate ca- l iubeste pe baiat, i- a si aratat, ca ultima actiune, ca ultima lor fapta, care a fost descrisa, sau mai bine, sentimentele lor au fost descrise atat de amanuntit. Nu mi- a venit sa cred cat de mult il iubea... dupa trei ani inca sa- si aminteasca de el. Imi pare rau, ar fi fost o poveste atat de frumoasa intre ei doi, o poveste cladita de mult timp care avea sa continue mult. Vad ca ai schimbat radical povestea. Nu pot sa nu spun, cat de enervant, cat de rau este Itachi, adica cred ca el este. Ahh, inca nu l- am uitat pe acel baiat misterios, iar faptul asta eclipseaza ce va avea sa faca Sara. Sa- i ofere lui Sasuke Sarutul mortii.
Initial titlul, nu ma atrasese, insa acum ca i- am inteles sensul, as minti daca ti- as spune ca nu imi place, ba chiar mai mult, mult mai mult.
Imi place ca ti- ai creat propriul tau personaj principal... e mult mai original... ca venind vorba de original, acolo trebuia sa- l postezi.. e mult prea original..
In mare, sa stii ca totul e perfect. Da, aproape totul. Ce nu mi-a placut a fost ca la un moment dat ai repetat de multe ori cuvantul " suav" , si da ai avut si cateva greseli de tastare. Off, vad ca incerci sa atribui foarte multe adjective si epitete, aproape fiecarui cuvant. Vrei sa ma innebunesti pe mine : )).
Cam atat am avut de spus. Si da. Iti ador ficul.^.^ Multumesc ca ma anunti atunci cand postezi next- ul!
Mi-e foameee!!!

#24
:( Bună :((
Doamne , cât de superb a putut fi acest capitol...mirific îti spun...am şi plâns , şi nu ştiu de ce ?...e un lucru rar să plâng la ficuri...descrierea ta este mirifică...sentimentele le descrii aşa bine...şi m-ai uimit cum ai putut face legătura cu anime-ul Naruto...well da asta este chiar interesant...Itachi , Sasuke...foarte interesant xD O intrebare tu vrei să mă chinui aşa mereu ?=]] glumesc...doamne rândurile ălea , acolo unde s-a întâmplat totul de acolo au început să-mi curgă lacrimile una câte una...povestea ta este genială :X ideea este unică xD naraţiunea la fel de bună ca descrierea , dialogul nu este sec...greşeli nu am văzut . Deci te descurci foarte bine ...Îmi place enorm începutul ficului Naruto...cum fata i-a arătat că îl iubeşte , i s-a dăruit lui ...[apropo câti ani ai să scrii despre chestia aia cu s în fic ? :)) în orice caz dacă aveai peste 13 scriai mai detaliat , dar e bine şi aşa :)) ] Şi cum ai terinat capitolul ăsta , sărutul morţii...wow ...e chiar foarte interesant xD Pe bune m-ai lăsat fără cuvinte...mno...voi aştepta continuarea . Spor la scris şi imaginaţie >:D< Biee :-h
P.S:thnx că mă anunţi când aduci next-ul xD

#25
Capitolul I

Sper sa nu te superi prea rau ssoph :D ... BUT :


1.(...) Si chiar daca ar fi salvati vor putea trece vreodata peste acesta durere?
Se vor pierde oare de realitate?
Cum vor mai trai unul fara celalalt? (...)
Urmeaza o enumeratie a celor ce vor urma:
(...) Si chiar daca ar fi salvati; oare vor putea trece vreodata peste acesta durere?
Oare se vor pierde de realitate?
Oare cum vor trai unul fara celalalt? (...)

2.(...) nu … o durere intensa se facu simtita in inima lui, (...)
O mica greseala de exprimare si ortografia:
(...) nu … o durere intensa s-a facut simtita-n inima lui, (...)

Capitolul II

1.(...) Vis care ar trebui sa dureze o vesnicie. (...)
Deja s-a terminat visul
(...) Vis ce trebuia sa dureze o vesnicie. (...)
sau
(...) Vis ce-ar fi durat o vesnicie. (...)

2.(...) dar totusi eu nu am apreciat. (...)
Ortografia
(...) dar totusi eu n-am apreciat (...)

3.(...) M-ai invatat ce e binele si raul,
m-ai aparat de toti cei ce au incercat sa-mi faca rau,
m-ai salvat din acel abis al dureri si al suferintei in care eram ratacita
in toti acei ani in care nu te-am cunoscut pe tine si n-am simtit iubirea adevarata langa mine. (...)
IMPORTANT!!! Acesasta lucrare tinde spre monolog in fraza de mai sus ... se completeaza mai bn cu: "M-a" si nu cu "M-ai" ... deoarece continua cu:
(...) Oh... si unul dintre cele mai importante lucruri este...
Sirurire gandurilor imi fusesera intrerupte (...)
Unde arata dialogul cu eul interior; presupun ca este "Of" nu "Oh" ... iar "imi fusesera" este greseala de exprimare, si corect ar fi "mi-au fost"

OK ! gata cu, critica ... ambele lucrari sunt excelente , bogate la: figuri de stil, imagini artistice, naratiune; sa nu mai vorbesc ca nu am vazut greseli de tastare si cam ata de spus despre lucrari ... pot spune ca esti geniala, idei de nota 10+ ... spre sa revii curand cu urmatorul capitol ;;)

P.S. nu am sarit peste partea a II -a de la capitotlul al 2 -lea
Cea mai inversunata lupta este cu tine insuti. Te afli in ambele tabere.(Voltaire)

de aceea

Un lucru il putem vedea clar si plastic numai daca are umbre si penumbre: moartea este umbra care da plasticitate vietii.(Lucian Blaga)

si de mentionat ca ...

Nu iubesti o femeie pentru ca este frumoasa ... ci este frumoasa pentru ca o iubesti tu ...

#26
Ce capitol frumos. Mi`au dat si lacrimile, desi nu am idee de ce am facut`o:-??. Mi`a placut mult, ai descris sentimentele asa de amanuntit si i`am simtit tristetea si dezamagirea Sarei.Povestea celor doi de dragoste m`a impresionat profund si nu pot sa cred ca dupa trei ani inca isi aminteste de el si plange pentru el.Deci Itachi [daca chiar este el si nu alt personaj] este "seful" ei si vrea ca sa`l omoare pe Sasuke Uchiha? Presupun ca intre Itachi si Sasuke nu e vreo legatura de sange, nu? Cat despre acea scena hentai sa stii ca mi-a placut numai ca ai fi putut sa descrii mult mai mult, ar fi fost si mai interesant:>.Despre dialog ce pot sa spun ... nu e sec si mi`a placut ultima propozitie spusa de Itachi:x.Actiunea nu e grabita deloc, dar mi`as fi dorit ca capitolul sa fie mai lung.Greseli de tastare nu am cautat, dar nu are rost sa o fac.
Multa inspiratie si imaginatie si sper sa aduci nextul repede!

#27
WaW :X ai idee cat de marfa scri? ai un talent de a tine lumea in suspans... =P~
Sara pare atat de puternica... ma mir ca nu a putut trece peste pierderea tipului. Dar, din descrierea aia superba a sentimentelor ei reiese ca il iubeste cu adevarat 8->
Si Itachi... pare atat de rau! de ce sa il distruga pe Sasuke? :o3
Ahh cat pot adora cum ai descris starile de spirit...
Dialogul are noanta aia de mister de care nu ma mai satur.
ortografia nu ma intereseaza, dar nu pot trece cu vederea ca nu ai greseli! Cum reusesti? :>
oricum, vreau next repede ;)
P.S.: Ăăă... nimic 4
[Imagine: 40241432_UBASAWIFV.jpg]

#28
Whai, scuze de intarziere, dar nu am mai apucat sa intru de aproape doua zile :((. Superb :X:X, poveste ia contur, ce frumos ai descris. Imi place mai ales scena in care ea i s-a daruit lui... foarte romantic. Nu am vazut greseli gramaticale sau eu stiu ce :)) deh, trebuie sa vorbim si de alea. Si dupa atata timp il iubeste, wow, ce tareee, asta da dragoste adevarata. 8-> dar totusi as fi vrut ceva mai multa actiune :>
Next, repede si promit ca o sa intru mai des >:D<
[Imagine: ak8THBQ.png]


#29
Sa incepem cu inceputul...
-Ideea mi se pare grozava.
-Actiunea nu este grabita.
-Mi-a placut foarte mult suspansul pe care l-ai creat.
-Nu am vazut greseli de ortografie .
-Descri foarte bine sentimentele personajelor .
Si cam atat ....
Spor la urmatorul capitol . ^^
B.I.T.C.H ( Beautifull.Intelligent.Talented .Charming and Hot !)
________
|FuuFuu~|

#30
Eto... am trecut si pe la ficul tau si am un singur cuvant pentru tine... Genial!!... ai cea mai tare poveste Naruto din cate am citit... ceea ce imi place cel mai mult e ca nu este o poveste tipica... actiunea decurge superb, si personajele sunt foarte bine alese... Ai o descriere frumoasa si naratiunea este excelenta... Nu mai am cuvinte doar ca astept cu nerabdare next si sper sa vina repedee;))

Ja ne! (^.^)V
[Imagine: 5w9o1t.jpg]Kill is such a friendly word
Seems the only way
For reaching aut again





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.788 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 27.110 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Sarutul ispitei Riynka 4 4.393 10-11-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Riynka
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.708 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Sarutul trandafirului [ YAOI ] Hasamy lost vampire 118 47.685 05-08-2011, 12:06 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Sarutul vampirului Camelie. 25 12.243 18-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.448 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 2.003 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Mesajul mortii Ops! 4 3.289 16-05-2010, 12:12 AM
Ultimul răspuns: Ops!
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 3.959 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)