Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Salutare tuturor !:D

#1
Sooooooooooooo Salut din nou, numele meu este Ionut, dar puteti sa imi spuneti Dobby, tinand cont ca Ionut este un nume atat de folosit ;p, am 18 ani si am venit pe acest forum cu speranta de a-mi impartasi opiniile despre animeuri/ideile dupa care au fost facute si mesajul lor, dar si cu speranta de a gasi animeuri ce inca nu am reusit sa le descopar si m-ar interesa :)

Imi plac animeurile aproape de orice fel, insa incerc sa evit animeurile cu final dramatic, am observat ca sunt destul de sensibil la lucruri de genul daca anime-ul chiar m-a impresionat.

Lista cu animeurile mele preferate se afla aici , desi nu este o lista completa pentru ca nu am reusit sa imi amintesc toate animeurile pe care le-am vazut (O sa vedeti o tona de Comedy, Harem, Ecchi, cea mai buna combinatie pentru o seara plina de buna stare ;P) .

Animeurile favorite pe tema vampirilor sunt: Vampire Knight, Trinity Blood, Hellsing, Rosario to Vampire;

Cele de comedie (din ce imi amintesc pe moment) sunt: Ouran highschool host, The Wallflower, Highschool DxD, Hagure Yuusha no Estetica

Adventure/Fantasy: Spice and Wolf, Pandora Hearts

Mystery: Another, Tasogare Otome x Amnesia
[Imagine: MEVzYF0.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Dobby101!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya Dobby xD
Eu ma bucur pentru ca ai ales sa iti faci cont si sper sa iti implinesti visul, adica sa gasesti serii interesante si care merita vizionate, sunt o gramada. Am vazut ca nu ai in lista seriile lungi si foarte cunoscute ca si Bleach, Naruto, One Piece, etc. Sunt curioasa, nu iti plac sau nu ai avut timp sa te apuci de ele? O alta intrebare, din cele vizionate, care e personajul tau preferat?
Ei bine, te las sa bantui site-ul. Read you around xD!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Salutare Dobby;
Si eu sunt nou venit in acest minunat forum, dar vreau sa iti zic si eu Bun Venit, si spor la postat.
Am si eu doar o intrebare: Ce gen/genuri de muzica iti plac? 3

#5
Felul in care ma uit la anime-uri e cam ciudat xD, odaca ce incep o serie nu ma las pana nu o vad pana la final, chiar daca sa zicem k are 3 sezoane ;d, si cam asta ar fi explicatia pentru seriile mari, insa o sa incerc Fairy Tail pana la urma, mi-au recomandat-o prea multi ca sa o pot ignora, dar nu inca totusi :d.

Personajele preferate din comedii ar fi Akatsuki Ousawa (Hagure Yuusha no Estetica), eroul ideal intru-o comedie, puternic, haios, pervert si totusi grijuliu, si Haruhi Fujioka (Ouran Koukou Host Club), intelegatoare si darnica.

Singurul personaj dintr-un anime dramatic (al carui final m-a impresionat enorm) Shu Ouma (Guilty Crown), probabil o fi si din cauza faptului ca nu prea ma uit la drame dar mi-a placut decizia lui de la final de a lua totul asupra lui.

Din partea vampirilor Yuuki Cross (Vampire Knight), personaj elegant, darnic, face sacrificii pentru cei apropiati si ar mai fi Tsukune Aono (Rosario to Vampire) si ca epic-ness ar fi Alucard (Hellsing) :)

Adventure/Fantasy : ambele caractere principale (Spice and Wolf) pentru grija care si-o poarta unul altuia

Mystery : Sakakibara, Kouichi (Another) doar pentru faptul ca a decis sa vorbeasca cu acea singuratica si misterioasa fata in ciuda sfaturilor celorlalti si Teiichi Niiya (Tasogare Otome x Amnesia) pur si simplu pentru dorinta acestuia de a ajuta :).



NightForever, in general ascult orice inafara de muzica bisericeasca, populara, manele si opera.
Prefer Rock momentan (Trupele preferate fiind Hollywood Undead, Icon for Hire, Halestorm)

Tu ce preferi ? :)
[Imagine: MEVzYF0.png]

#6
Si eu tot Rock. \m/ Imi plac toate subgenurile. Deci cam tot ce tine de muzica rock, mie imi place. 3

#7
Bine ai venit pe Animezup, Dobby, pare bine de cunostinta. Din prezentarea ta se pare ca stii exact scopul pentru care ti-ai facut cont pe acest forum si ce asteptari ai de la noi, ceea ce e mereu imbucurator sa auzi din partea noilor veniti, deoarece asa ne dam si noi seama mai precis cum putem sa ii ajutam pe acestia mai bine. Eu unul am incredere ca ne vom putea ridica la nivelul sperantei pe care tu ai pus-o in noi si nu te vom dezamagi.

Ai o lista destul de vasta de anime-uri vizionate din observ, unele serii le-am vazut si eu, cum ar fi Clannad, Elfen Lied sau Toradora, de altele doar am auzit (Angel Beats!, Chobits), iar unele imi sunt complet straine, ceea ce imi starneste curiozitatea, deoarece asa mai aflu si eu despre unele anime-uri de care nu aveam habar ca exista. Se pare ca urmaresti mult genul romcom si mai putin actiune/adventure, destul de atipic pentru un baiat, ma gandesc ca esti mai sentimental de fel, ceea ce este grozav, we always need people with more feelings and emotions around here 4.

Intrebari: Care a fost anime-ul care te-a dezamagit cel mai mult pana acum? Dupa username inteleg ca esti fan Harry Potter, dar cu toate acestea, de ce dobby? Ce cuvant crezi ca te reprezinta cel mai fidel?

Abia astept sa ne cunoastem mai bine. Laterz and enjoy your time around here Smile.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#8
Salut sii wait what ?! numele este din seria Harry Potter ?! LOL, eu pur si simplu m-am trezit cu el in cap, mi-a placut ca e un nume simplu si placut, cel putin pentru mine. :)

Legat de scopul venirii mele aici am realizat ca nu e numai cel legat de animeuri :).

Am observat multa lume de treaba pe aici uitandu-ma mai bine prin forum, cred ca nu mi-ar strica sa imi fac niste prieteni pe ici pe colo :p.

Anime-ul ce ma dezamagit cel mai mult pana acum cred ca ar fi School Days, finalul lui mi sa parut dea dreptul mizerabil, desigur era de asteptat inspre episoadele de final, dar totusi faza in care una din personaje infige efectiv un cutit de bucatarie in burta celeilalte fete ce pretindea ca avea un copil m-a oribilat.
[Imagine: MEVzYF0.png]

#9
Hey salut si bine ai venit printre noi. Acum ca sunt putin pe fuga cu scoala si cu temele si astealalte te intreb rapid ce melodie preferi si daca numele de Dobby ti-a venit din Harry Potter.

Inca o data bine ai venit si spor la postat 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#10
Salut :), nu mi-a venit de la seria aceea, cred ca o sa imi schimb numele tinand cont ca acum am descoperit si eu de unde venea xD, legat de muzica, in special rock momentan, trupe preferate Hollywood Undead, Icon for hire si Halestorm :)

Ascult melodii de genuri diverse, inafara de manele, populara, opera, bisericeasca, a si nu prea imi place Skrillex, m-am cam indepartate de dubstep-ul clasic, acum din "familia" genului acela ascult trap

A si mi-ar placea sa descopar melodii asemenea acesteia

Legat de scoala, am intrat si eu anul acesta in a 12-a, ayayayayay, o sa fie hardcore, mai ales in semestrul 2 xD

Tie ce trupe si genuri iti plac ? :)
[Imagine: MEVzYF0.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salutare tuturor fanilor Anime! Aiko88 8 4.194 07-03-2015, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aiko88
  Salutare tuturor K3nJy 8 2.618 02-04-2014, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  Salutare ! Salutare ! Am cazut din cer ! PopRockGoth 16 5.362 16-07-2011, 09:20 AM
Ultimul răspuns: PopRockGoth
  Salutare tuturor ! ~Eyes~ 9 3.726 15-11-2010, 06:40 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Salutare Tuturor!!! SdL 6 2.968 15-06-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: SdL
  salutare tuturor ^^ Kujireika 1 1.719 15-09-2009, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Zuppy
  Salutare tuturor! stefi_carmen 6 3.659 08-10-2008, 08:46 PM
Ultimul răspuns: stefi_carmen
  Salutare tuturor!!! nefram 5 2.989 02-09-2008, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Hana-chan
  Salutare tuturor dark4ever 0 1.624 19-07-2008, 03:42 PM
Ultimul răspuns: dark4ever


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)