Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rose's oneshots

#1
Well. Acesta este primul meu oneshot si totodata, prima oara cand scriu la persoana a 3 a. Nu stiu cat de reusit este dar eu sper sa va placa. Acest oneshot are un capitol si este 18+. Lectura placuta!

1. Povestea trandafirului

Trandafirul. O floare cu o varietate de culori, si anume: rosu ca focul, auriu precum soarele ce straluceste pe cerul senin si alb ca zapada. Insa, exista si trandafiri negri, aidoma taciunii, ce simbolizeaza moartea. In acest oneshot ma refer la trandafirul rosu, simbol al iubirii. Nu cred ca exista persoana, mai mult fete, pe lumea asta care sa nu iubeasca aceste flori minunate si, probabil, majoritatea v-ati intrebat dece niste flori atat de frumoase, au spini. Ei bine, m-am decis sa va spun povestea lui.

A fost odata ca niciodata, o prea frumoasa si naiva fata. Numele ei este Rose si are douazeci si trei de ani. Parul ei, care i se revarsa pe spate, era asemenea focului. Ochii ii avea mici, verzi asemenea ierbii crude de primavara. Purta o frumoasa rochie de ocazie, neagra, asemenea abanosului, evidentiindu-i sanii mici, moi si rotunzi. Rochia ii ajungea pana in dreptul genunchilor, scotand in evidenta fundul mic si plat. Era incaltata cu o pereche de sandale de aceeasi culoarea ca imbracamintea cu toc nici prea mare, nici prea mic. S-a imbracat asa cu ocazia implinirii a doi ani de logodna.

Cum in toate basmele exista printi si printese, o sa vi-l prezint pe printul nostru, un barbat de douazeci si cinci de ani, zvelt, cu parul castaniu si ochii mari, caprui. Il chema Dave. Cei doi porumbei, cum am mai spus inainte, erau de fix doi ani impreuna. O zi mare pentru ei, mai ales pentru el, deoarece, Rose i-a promis ca in ziua cand se vor implinii doi ani de logodna, o sa i se daruiasca lui. Asadar, mica noastra Rose era fecioara.

Tanarul, imbracat la patru ace, cu un costum negru, cu o camasa bleu si cravata de aceeasi culoare precum costumul, suna la soneria iubitei sale, asteptand sa ii deschida. In mana avea un buchet mare de trandafirii albi, aranjati intr-o inima, in mijlocul careia se afla singurul trandafir rosu. Aceste flori erau preferatele lui Rose. Ea, la fel ca voi, nu intelegea semnificatia spinilor.

Roscata ii deschida usa ramanand uimita de buchetul extraordinar. Il saruta dulce pe buzele rozalii si puse florile intr-o vaza de culoare portocalie. Tanarul isi pusese sacoul intr-un cuier si o lua pe Rose in brate la fel cum isi duc mirii miresele. Astepta momentul ce va urma de foarte mult timp si era extrem de fericit. Rose, insa, mai are o mica temere pentru acel moment in care isi va pierde virginitatea. Tanarul intra cu ea in dormitorul ei si o lasa pe patul imbracat intr-o lenjerie alba. De o parte si de alta a patului se afla doua noptiere maronii. Vis-à-vis de suprafata moale se afla un sifonier.

Ochii fetei ii erau atintiti asupra tavanului crem, apoi la iubitul ei care incepu deja sa isi descafa nasturii de la camasa, lasand sa se vada abdomenul bine lucrat. Se urca peste ea si incepu sa o sarute pe buzele rosii ca focul si moi aidoma pufului, in timp ce ii ridica rochia pentru a o da jos. In final a reusit sa o dezbrace de rochia neagra dupa care, o saruta pe gat si mai in jos. Intr-un sfarsit, isi dadu pantalonii jos, apoi in cele din urma boxerii. Trupul alb si fin al fetei incepu sa tremure de frica. Dave o saruta tandru spunandu-i din priviri sa nu ii fie teama pentru ca va fi bland. Ea se opri din tremuratul ce o incoltea si il lasa sa isi continue treaba. Acesta ii dadu jos sutienul si incepe sa se joace cu sanii ei mici apoi, indeparta si chilotii. Ii masa zona intima pentru a explora teritoriul. Un zambet triumfator ii aparu pe chip si baga ,,prietenul” in ,,vizuina” fetei. Aceasta a scos un geamat de durere, iar doua cristale isi facura aparitia din ochii verzui. O amorteala ii invaluia trupul insa, ea era fericita. Era fericita deoarece s-a daruit celui iubit. Fericita pentru ca era a lui. Dave mai facu cateva miscari de dute-vino dupa care, obosit, se intinde pe patul moale. Rose isi asezase capul pe pieptul lui, lasand firele inflacarate sa ii gandile pieptul, dupa care adormi.

Cand se trezi, cu ochii incetosati, pipaia cearsaful alb candva imaculat, in speranta sa il gaseasca pe Dave langa ea insa, fara rezultat. El nu mai era. Se ridica din patul moale, patat de sange, si se imbraca cu un halat roz asemenea florii de cires. Iesise din dormitor si se indrepta spre baie dupa care ciocani. Niciun raspuns. Deschide usa si se uita prin incaperea mica, toata albastra. Parasise locul si se indrepta spre bucataria destul de mare, mobilata cu lemn de cires, insa nici aici nu a gasit nimic. In cele din urma intra in sufrageria mare si observa pe masuta din fata canapelei negre un biletel pe care se afla o verigheta. Era verigheta lui Dave. Rose lasa la o parte inelul dupa care citeste biletul pe care scria: ,,Ne despartim. Dave”. Valurile de lacrimi de pe fata fetei nu incetau sa apare. Se lasa incet in jos pana atinge cu fundul suprafata abisala a canapelei. Isi acoperise fata palida in palmele mici si fine si continua sa planga, de data asta in hohote. Prin mintea acesteia aparura fel de fel de intrebari si anume: ,,De ce a facut asta? Iubirea mea pentru el chiar nu a insemnat nimic? Defapt, eu ce am insemnat pentru el? O jucarie? O papusa? De ce mi-a facut tocmai mie asta? Ce i-am facut inafara faptului ca l-am iubit? A asteptat doi ani, timp in care poate m-a inselat cu toate parasutele, doar ca sa ma raneasca atat? Pentru ce? Cu ce folos? Am fost o proasta! Am avut o incredere nebuna in el si el… Nu imi vine sa cred ca a facut asta. Imi doresc sa fie un cosmar, iar atunci cand ma trezesc sa il vad alaturi de mine spunandu-mi ca totul va fi bine.” Nu dupa foarte mult timp tanara noastra Rose a cazut lesinata.

Dupa acest incident, crezand ca viata ei nu mai are niciun rost si ca toti barbatii sunt la fel, ea a prins un obicei urat. Nimeni nu ii mai intra in voie. Devenea irascibila din orice. Se apucase de droguri, de fumat si de alte porcarii. Devenise ceea ce numim noi astazi, o prostituata.

Uitati motivul. Trandafirii au spini datorita oamenilor rai. Nu vor sa fie atinsi cu usurinta. Frumusetea trandafirului reprezinta persoana lui Rose inainte de incident, iar spinii modul in care a ajuns dupa.

______________________________

Mentionez ca nu este corectat. Sper ca v-a placut.
[Imagine: EnvYQ.png]

#2
Femeie ! Deci se recompemnseaza comentariile aduse la ficu ` meu :-" . Deci :

Citat: Ochii ii avea mici, verzi asemenea ierbii crude de primavara. Purta o frumoasa rochie de ocazie, neagra, asemenea abanosului, evidentiindu-i sanii mici, moi si rotunzi. Rochia ii ajungea pana in dreptul genunchilor, scotand in evidenta fundul mic si plat.

->Ochii ii avea mic .Sanii mici . Fundul mic . Ce este asta iubire :)) ? Repetitia asta chiar da la ochi .

Asa . Sfarsitul este pot sa zic ca dragut dar nu prea se potriveste totusi cu ceea ce ai scris mai sus . Adica e asa o extrema . Fericire - Tristete .
Cu toate acestea este frumos . Imi place . Sa ma scrii >:D<
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Mda, stai sa nu incep din prima... Ai facut o poveste ca un basm, ceea ce imi place, caci rar vad asa ceva pe Zup:D Trandafiri...frumos, mi-a placut ce ai spus de spinii trandafirului. Cum a mai spus si Zuz ., ai grija la repetitie, in rest e ok. Scena intima mi s-a parut un pic grabita, avand in vedere ca era prima data a fetei, puteai sa descri mai mult, totusi, este one-shot, deci...:bv.
Acum sa revin... WTF?? :crazy: Eu nu pot sa cred ca idiotul de Dave a asteptat 2 ani dupa ea[mai erau si logoditi] si asta doar ca sa se culce cu ea... Of doamne, uite ce se intampla in zilele astea:)) Si biletu` ala "Ne despartim. Dave" Hmm... scurt si la obiect tipu`, el astepta sa se duca la alte panarameX-( :die: Oricum, mi-a placut ca a avut "actiune":))
Te mai asteptam.


P.S. Sa ma anunti can pui next, pls:o3

#4
Prea frumos! Sicer, a fost minunat! M-ai lasat intr-o asa stare de melancolie...:))
Dar am totusi o nelamurire: eu stiam ca prostituatele sunt alea care lucreaza in bordeluri si intretin relatii sexuale pe bani. So, nu numai ca se drogheaza si altele. Marog...
Sper sa mai scrii si sa ma anunti si pe mine cand postezi ^_^ [Daca te-a deranjat ceva la comentariul meu, sa imi spui si il voi edita :-) ]
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#5
Well, well, well m-am decis sa trec si eu pe aici, doar nu puteam sa lipsesc tocmai eu. Am citit si mie una mi-a placut. Adica alte greseli in afara de aceea repetitie nu am vazut;)). Chiar mi-a parut rau de Rose, adica acel Dave nu a facut decat sa isi bata joc de ea. In fine mi-a placut explicatia pe care ai data-o la sfarsit. So, dear felicitari and thenx ca mai anuntat. Chiar imi place felul tau de a scrie.:love::bye::bye:

#6
Oh God.
Aaaa, sa vad cu ce incep. In primul rand, Dave e un dobitoc. Si Rose e o naiva.
Cum si de ce naiba a asteptat doi ani dupa ea si acum cand era doar a lui a lasat-o balta..? Aiurea.
Asaaa,fata avea totul mic :)) interesant. Sincera sa fiu nu mi-a placut cum ai descris scena intima dintre cei doi si cum ai numit, citez: 'prietenul' si 'vizuina'. Pe langa starea e melancolie pe care mi-a dat-o oneshot-ul in general, asta m-a facut sa rad.
Alte greseli nu am vazut. Sincera sa fiu, puteai sa pui +16, nu era necesar +18, dar asta e alegerea ta.
Cam atat am avut de spus. Astept un nou oneshot din partea ta. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
sincer chiar mi-a placut chiar daca e trist... mai grav e ca asa se intampla si in realitate...
sincerra sa fiu, genul acesta de povesti imi plac mie ...probabil acesta e motivul pentru care ficurile mele sunt tragice... :))
bine, bine, sa sa trec la lucruri mai serioase...amm...pai, mai vreau...e prea putin... :((
ai descris f bine sentimentele fetei, mi-s placut fff mult ^_^
naratiunea nici nu mai comentez, doar stii ca a fost ok
actiunea nu-i grabita
dialogul...aa? de fapt nici nu este asa ceva acolo.. :)) ei lasa ca mi-a placut mult mai mult fara ^^
cam atat si te mai astept si cu altele :*
kisses

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#8
Mi-a placut explicatia de la sfarsit foarte mult . Si intr-un fel ai mare drepatate (: Dave e un nesimtit . Adica a astept timp de doi ani numai sa se culce cu ea si gata? Serios acum ..In fine :D Sa mai faci ;x .

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#9
well cumnatica se pare ca in sfarsit am reusit sa ajung si eu pe`aici, sa`ti citesc oneshotul si uite ca las si un comm:>
pai, totul mi s`a parut foarte frumos... mi`a placut tema, descrierea... deci pe scurt, totul
asa cum a mai zis cineva mai sus [rushinica pentru mine ca nu am fost atenta cine:">] nu cred ca era necesar sa pui un "18+" cred ca un +16 era de ajuns;)
sau daca totusi voiai +18 trebuia sa descrii mai mult scena...
acum, sa imi spun si parerea despre "interiorul" ficului;))
DAVE e un nesimtit! Cum poate frate sa astepte doi ani ca sa o faca cu biata fata doar pentru ac apoi sa o paraseasca?... o.O aici chiar am ramas ceva gen "WTF"?
biata Rose... bine ai descris`o: "micuta si naiva Rose;;)".
deci, dear te astept si cu alte oneshoturi la fel de frumoase ca asta, pentru ca acesta a fost chiar ingenios...
sa nu uiti sa ma anunti si pe mine, ca de nu.... *dead*>:)
*Z`bYe*

#10
Sister , I'm here ! >:D< Deci Vero a facut one-shot :> . Mai , cu cazul asta trebuie sa mergem la tribunalul tinerilor , ce naiba :]]Chiar asa de nesimtit e si Dave asta , vrei sa fiu si eu nesimtita si sa divulg un secret :> ? " Ma dau cu tine la sub-brat :)) " Ce zici de asta [: te`am facut de rusine :]] . Descriere ai avut sis , si a fost frumoasa si ea . Dialogu`stai sa ma uita mai sus sa vad daca ai :]] Nup. , nu a fost prezent pe la noi prin Glendovia :]] . Naratiunea a fosst frumoasa *Mwahahaaha* Ce`ei fac lui Dave cand il intalnesc >:) I kill you , men ! Pai , spor la scris si multa inspiratie ! Aurevoir ! ^^
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.815 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Broken rose Erina Ozaki 15 10.509 27-08-2012, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Desert Rose +18 Mada Shine 13 11.278 18-06-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: lore.love28
  Rose's poems Cristiuță 3 2.982 15-12-2010, 10:18 AM
Ultimul răspuns: Cristiuță
  Red Rose Turns Black - Open Wounds [+18] candy_cane 17 9.014 24-05-2010, 05:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  the story of a rose isabel_anime 6 4.671 13-12-2009, 07:42 PM
Ultimul răspuns: isabel_anime
  Black.Immortal.Rose Kita 9 6.256 25-09-2009, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  Pink Rose Writer of Life 0 1.946 24-06-2009, 09:37 PM
Ultimul răspuns: Writer of Life
  Last Rose [+18] [yuri] Lithium-Sensui 4 4.669 15-11-2008, 09:10 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Rose atraction nadepsine 5 5.226 02-02-2008, 02:18 PM
Ultimul răspuns: nadepsine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)