Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rose's oneshots

#11
Cu putina intarziere dar totusi sunt aici ^__^
Oneshot , nu ? Draguta idee , cred ca asta te va ajuta sa scrii mai bine .
A fost destul de bine , dar dupa parerea mea este loc de mult mai mult . Pentru inceput : precum a spus si ,,Scorpia Zuzu" ai sarit de la o extrema la alta , nu este tocmai o problema la un oneshot dar totusi... e deranjant deoarece trebuia sa le descrii mai mult sentimentee.

Ai inceput sa-i descri pe cei doi , sa ne spui ce moment important s-a ivit insfarsit in viata lor , nimic de obiectat , dar sentimentele lor ? Ai uitat complet de ele . Nu ne-ai spus nimic din ceea ce simteau, nici inainte , nici in momentul in care ceea ce au asteptat atata timp s-a intamplat [^_^'}
Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca sfarsitul chiar nu-l pot intelege . A parasit-o , i-a scris un bilet si ea, isi pune atat de multe intrebarii [O_O] , intrebarii pe care le-ai lasat in aer . Ai incercat sa ne spui ceea ce simte ea cu ajutorul acestora [ce exprimare am si eu.. ] insa tot ce ai facut este sa-ti usurezi tie treaba . Te-ai grabit prea tare la sfarsit , asta a distrus tot...

Daca i-ai fi descris in trei randuri , macar atat sentimentele , cat e ea de dezamagita , lasand la o parte cateva din acele intrearii dupa parerea mea totul ar fi fost mult mai bine ^_^ .Anyway.. aceasta e parerea mea si e decizia ta daca imi vei baga in seama commul sau nu .

Nu cred ca exista persoana, mai mult fete, pe lumea asta care sa nu iubeasca aceste flori minunate si, probabil, majoritatea v-ati intrebat dece niste flori atat de frumoase, au spini. Ei bine, m-am decis sa va spun povestea lui.
-Reciteste fraza si fi atenta , gandeste-te ,,...mai mult fete.." isi are locul acolo :P ? Eu cred ca nu ^_^

Mult noroc in continoare si daca mai scri ceva , daca vrei anunta-ma si pe mine :P
Ja ne si-ti urez multa imaginatie ! ^_^


#12
Dupa mult timp, am ajuns si eu pe aici. Vreau sa precizez ca ti-am citit oneshot-ul de cand l-ai postat, dar anu am avut nici timpul nici dispozitia necesara pentru a da un reply.
Ideea e interesanta, dar ai incercat sa o pui in valoare intr-un anumit mod si sincer nu ti-a iesit prea bine. Oricum, ca prim oneshot ( am inteles ca e primul, nu? ) e destul de OK.
Nu era necesar acel +18 chiar deloc, pentru ca nu ai dat detalii ale scenei erotice si chiar ai folosit niste cuvinte... Hmm... "Prietenul" si " vizuina" : ))
Am observat ca ai un mod cam pueril de a descrie... As fi vrut sa folosesti mai multe detalii si sa ilustrezi ( daca pot sa spun asa ) mai bine sentimentele fetei.
Ai incercat sa scrii ca si cum ai fi scris un basm, lucru frumos daca nu ar fi fost atat de sec.
Nu ma intelege gresit, nu scrii rau, dar ar trebui sa-ti dai mai mult silinta, mai ales ca ideea a fost chiar draguta.
Astept urmatorul oneshot : )
Succes la scris!


Amélie
[Imagine: HaruhiSignal.gif]

#13
deci mi s-a parut foarte interesant , ai descris sentimentele fetei de teama , fericire , amaraciune imi place foarte mult chestia asta , iar baiatu tu -i mama lu mama lui doamne cum a putut face asa ceva ? Sa stea doi ani cu o fata doar pentru a-i ajunge in pat cand aceasta il iubeste cel mai mult ..Cred ca il urasc ! E un prefacut (sper ca o ta*fa sa ii faca felu daca tot e obsedat asa de sex ! Auzi la el , imi vine sa il omor , cine se crede sa ii faca asta ? Saraca fataaa . Sunt atat de trista , iar ea .. o drogata ..prostituata aici e ciudat ai sp ceva ..ca nu mai suporta pe nimeni prin preajma sa ..sau ceva de genu dar ca sa devi o prostituata ar trebui sa aiba relatii cu alti barbati . Asta ma derutat putin, dar probabil am inteles eu gresit .In fine imi place foarte mult , sper sa mai faci de acum oneshots pentru ca te descurci de minune

Tine-o tot asa my dear

Te pup si succes in continuare

#14
Genial inceputul! Mi-a placut varietatea descrierii si faptul ca ai incercat sa-i arati sentimentele.
Totusi, ai uitat sa specifici ca l asfarsitul miscarilor de dute-vino... soarele se unea cu luna, iar ea trebuia sa simta si sa gandeasca ceva... Cum ar fi: " (foarte banal) Te iubest Dave!" sau altceva.
Sfarsitul a fost ca o pleasca. Incearca sa descrii mai mult si sa nu mai sari peste trairi, ganduri , sentimente. Descrie cat de mult poti, fiindca oamenii citesc sa, intr-un fel, sa traiasca o alta viata.

Inceputul ae mare potential.

Sa nu o ti tot asa ci sa devi mai buna ;)

Succes!
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#15
Bună , chiar nu te aşteptai nu?
Oneshotul acesta l-am citit de două ori că poate n-am înţeles eu bine din prima. Spre deosebire de tine chiar nu critic autorul, ci doar opera şi deşi aş fi citit doar primele 3 rânduri , am citit tot, până la capăt din respect poate, sau speranţa că voi înţelege ceva.
Un singur oneshot şi acesta chinuit de grabă. Descrierea mai ales a momentului actului propriu-zis este foarte juvenilă şi precară. ai trecut prin acţiune precum cuşitul prin unt.
Sfârşitul este din păcate deplorabil, deşi aveam mari aşteptări din partea ta, credeam că ai grăbit acţiunea să ajungi rapid la final, că poate finalul ar fi piesa de rezistenţă. ei n-a fost aşa.
A fost dur, nearealist, forţat plin de subiectivism, exagerat.
Spun nearealist căci ai dat-o în extremă, dar serios ai dat-o, foarte puţine cazuri de acest gen există, şi serios fiind bărbat îţi pot spune că nu are sens, că prinţişorul tău nu ar reacţiona aşa. De ce? A stat 2 ani să asedieze cetatea, şi stă doar o noapte? N u stă mai multe să se bucure de \\\"pradă\\\". Dacă e s-o spun aşa mai metaforic. Dar scuză-mă totuşi, da fata a stat cu el 2 ani + timpul de dinainte, ea chiar nu ştia ce fel de om era? Te-ai bazat pe mituri şi stereotipuri urbane menite să sperie femeile de genul \\\"prinţesei\\\".
Btw nu e basm, ai să vezi că dacă bagi 2 termeni, prinţ şi prinţesă nu înseamnă că e basm... nu respectă nicio regulă a basmului.
E basm ÅŸi totuÅŸi au sonerie?...
Unde e lupta dintre bine şi rău, unde binele iese ănvingător la final?
E o dramă, drama are final tragic, basmul are final fericit.
(Da tu deja ştiai astea, tu anume ai lăsat aceste greşeli ca bietul de mine să poată comenta, să aibe ceva de zis, nu-i aşa?)
Puteam să spun mai multe, dar deja am intrat în prea multe detalii şi risc să transform acest post într-unul kilometric, dacă nu am făcut-o deja.

Să ai o noapte-zi sau ce vrei tu, bună-rea ucm vrei tu

La revedere!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.818 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Broken rose Erina Ozaki 15 10.509 27-08-2012, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Desert Rose +18 Mada Shine 13 11.281 18-06-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: lore.love28
  Rose's poems Cristiuță 3 2.982 15-12-2010, 10:18 AM
Ultimul răspuns: Cristiuță
  Red Rose Turns Black - Open Wounds [+18] candy_cane 17 9.018 24-05-2010, 05:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  the story of a rose isabel_anime 6 4.674 13-12-2009, 07:42 PM
Ultimul răspuns: isabel_anime
  Black.Immortal.Rose Kita 9 6.256 25-09-2009, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  Pink Rose Writer of Life 0 1.946 24-06-2009, 09:37 PM
Ultimul răspuns: Writer of Life
  Last Rose [+18] [yuri] Lithium-Sensui 4 4.669 15-11-2008, 09:10 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Rose atraction nadepsine 5 5.244 02-02-2008, 02:18 PM
Ultimul răspuns: nadepsine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)