Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pro sau contra manele?

#31
Manele?
Ah, da. Manelele-s niÅŸte eÅŸecuri lamentabile, deplorabile de-a dreptul.
Stau şi mă-ntreb cât de imbeciloid trebuie să fii ca să asculţi aşa ceva.
La şcoală maneaua-i o modă, mai ales în şcoala mea, unde majoritatea-s doar nişte inculţi. Când îmi aud colegii de şcoală / clasă cu porcăriile-alea, îmi vine să-i decapitez. Cum naiba să-ţi placă? Ăia cântă despre bani, duşmani, femei şi alte rahaturi d-astea. Pe mine mă oripilează.
Să nu mai spun de restul specimenelor de prin parcuri şi de pe străzi. Cartierul meu e populat în mare parte de astfel de inşi nesuferiţi, care umblă cu aşa-zisa muzică la maxim fără nici o ruşine [ da, am spus aşa-zisa, pentru că nu se poate numi muzică ]. Asta-i poluare fonică.


N-am putut niciodată să le suport şi nici nu voi putea vreodată.
Din postul meu reiese că sunt împotriva lor cu desăvârşire, nu? Dacă nu, citiţi şi recitiţi postul.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#32
Sunt contra! Nu imi plac, nu le suport. Urasc cand dragii mei vecini dau sa cante Salamu` si Parizelu` si tot frigideru` la maxim. Adica fratilor, wtf? Asculti ce vrei, e o tara libera, dar totusi nu trebui sa auda si vecinu` din Cosmos ca tu asculti manele. La un volum mai mic, cat eu sa nu aud, poate sa asculte si nea` Ion de la bunica din sat ca nu imi pasa. Dar cand trec cocalarii cu telefoanele lor "shukare" din care bubuie Guta imi vine sa ii arunc in Dunare. -.-"
Fiecare face ce vrea, problema lui, da` volumu` mic! In rest, nu avem ce face fara sa vrem trebuie sa convietuim cu ei. ^^"
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#33
Eu una nu le suport şi nici nu o să le suport vreodata
Dracii , pardon dragi mei vecini de la capătul strazi sunt iubitori mari de manele...atât de mari încât in fiecare sâmbătă(dau câte o petrcere) dau manelele atât de tare încât le aud cu geamurile(termopane)inchire.
Norocul meu cu vecina mea care urăşte de-asemenea manelele şi îi bălăcăreşte mereu ... fără efect.. dar măcar încearcă .
Concluzie : În astfel de situaţi , daţi rock-ul la maxim în căşti şi rugaţi-vă să nu poată da mai tare manelele.

#34
Citat:Adica tu care muncesti pentru salariul minim iti convine sa-l asculti pe unul care se lauda ca cheltuie intr-o zi cat faci tu intr-un an? Din pacate da. De ce?

Erm, I was sarcastic, next time I'll mention that in brackets. Evident ca, din moment ce in tot postul le-am criticat, nu mi-a venit brusc pofta sa ascult cum se lauda, dimpotriva, faceam apel la faptul ca ultimul lucru pe care ar vrea majoritatea sa-l auda e cum se ia ala cu mainile de cur si sare-n sus ca-i plin de bani, cand ei n-au ce manca.

#35
Eu nu am nimic cu manelistii si cu manelele. Fiecare cu stilul lor de viata. Si asta e atata timp cat "asculta" nu se transforma in "ascultam".
Dar in momentul in care umbli in oras cu masina, cu geaamurile deschise si cu maneaua bubuind, atunci si eu pot sa scot artileria si sa umblu cu masina su cu Rammstein bubuind... Zuppy08

#36
O sa descriu manelele intr-un cuvant : Tampenie :] De ce spun asta ? Pentru ca acei oameni care canta manele nu se pot numi cantareti . Adica, hai sa ne gandim putin . tot ce fac ei se numeste PLAYBACK ! Daca ar fi sa ii auzim cu vocea lor naturala , sunt sigura ca ar trebui sa va cumparati casti de protectie a urechilor :]] Ma enerveaza la culmea aia care merg cu masnile lor "tunate" pe strada , cu muzica la maxim, ascultand manele . Sau cei cu telegonu' ! Acum, fratilor, sincer, ganditi-va ca mai exista persoane calora nu le place asa numita "muzica" voastra .
Deci, eu una, sunt contra manelelor . Urasc acest stil de viata si urasc aceasta muzica .
I looove chocolate and I love you ! XoXo ^.^

#37
Sunt total contra manele. Si sunt deacord cu Lottie 46 Manelistii nu fac decat playback [ si sunt si cocalari ] si va dau un exemplu 24
http://www.youtube.com/watch?v=HVbsHjY7eIE
Uitativa aici. Stiu ca e veche si ca probabil unii o stiti dar nu m-am putut abtine 9
Stici ce e cel mai aiurea? Sa vezi la coltul blocului o gasca de cocalari care la inceput arata destul de acceptabil. Asta pana cand unul din ei scoate telefonul si pune o manea la maxim.
Si ieri, era un tip in trecere prin cartier pe aici cu masina in timp ce eram afara. Masina draguta, curata, alba, dar cand se apropie mai tare ghici ce asculta tipu? Manele.
Nu pot sa zic ca am neaparat ceva impotriva manelelor. Pur si simplu nu le suport si mi se par o tampenie. Sunt cantate de oameni fara voce si de cele mai multe ori in ele este vorba despre averi >.<
Puteti sa imi dati si cu un copac in cap ca eu nu imi schimb parerea...

#38
(01-08-2010, 10:42 PM)tzahranul A scris: Desi lasa ca imi iau eu carnet si imi pun o boxa mare in masina si ma voi plimba prin Ferentexas cu rock-ul dat la maxim ca sa vad cum le va mai place lor atunci! :3

Been there, done that. Cand am fost cu tata pe la bunici (si da, acolo locuiesc ei), am facut un cd special cu Sex Pistols, Anti Nowhere League si ce am mai gasit prin calculator, am dat volumul la maxim .Tatei nu prea i-a convenit si locuitorii cartierului aproape ca se uitau la masina de parca ar fi fost un OZN.

In rest, n-am nimic cu manelele. Daca mi le pun de la 12 noaptea, atunci e o problema (si da, aici m-as plange chiar daca cineva mi-ar pune Sex Pistols XD). Azi-noapte a trebuit sa inchid geamul ca sa numai aud la 2 noaptea, manelele date la maxim si niste ghertoi de bloc care isi faceau veacu prin fata blocului. Am destule cunostiinte care asculta genul asta si nu vad un banal gen de muzica ca pe o bariera intre 2 oameni.

EDIT: Oi, people, calm down : )).
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#39
Tzahranule mia bine ia-ti motor de roker, d`ala cu roata mare in fata si doua mai mici in spate 15

Bai sincer, nu cred ca e muzica "rea" sau "buna" sau "proasta" aici depinde de gusturi. Nu ma deranjeaza neaparat "stilul" muzical cat ascultatorii lui.
Da ok, aveti mesaje, cred cel putin, da spuneti, desi nu cred ca au ceva, da in fine.
Daca nu ar fi baietii si don`soarele cu suncile p`afara cu lanturile greoaie atarnand de gat si tricouri si par slinos/gelat care-ti baga m aneaua pe telefon cred ca n-as avea nimic cu manelele.
Sincer, cu maneaua...n-are decat sa fie cantata dar unora ascultatori le-as da foc, ca vrajitoarelor din inchizitie. Unora, doar.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#40
si eu ma atacam cand eram in clasa a 5a[adica a long time ago Smile ] pentru manele..pe acelasi sistem "URASC MANELELE HATE HATE HATE DIE DIE DIE"106.
Dar am trecut de mult peste faza asta,sunt mai open-minded de atat, si cunosc muzica la fel de proasta sau chiar mai proasta fata de manele. nu imi mai pasa, eu cu treaba si muzica mea, ei cu iq-ul si viata lor...ma rog, sincer urechea mea nu a dat de manele mai deloc, mai ales ca taica-miu imi baga casete cu Phoenix, acdc si cargo inca de pe la 6 ani, ma jucam de-a chitarista ,lol.
Anyhow,orice ai face sunt inevetabile, nu am avea cum sa eliminam chestia asta decat printr-un al 2-lea Hitler.Am citit majoritatea posturilor, unele sunt pline de argumente cretine, serios, cred ca si un cocalar ar da un argument mai bun impotriva rockului or somth.Adica in aproape fiecare post..
io cand eram mik ascultam manele4 dar acum asqlt green day, DIE MANELLEE" sau
"canta despre am valoare si femei", da indded, versurile sunt absolut cretine 24 ma amuza de mor ...dar am ascultat melodii rock, indie, hard, metal and so on, cu versuri la fel de lame Smile.
Nu generalizez, chiar exista mai multe feluri de ascultatori de manele 39 una din aceste categorii, aia pe care o cunosc eu, nu se poate numi "ascultator de manele"..o ard pe manele pe la un chef or somth.Cand eram in clase mai mici, si mergeam la petreceri pe la cabane si asa, inevitabil bagau si cateva manele 106 ce era sa fac, sa ma duc intr-un colt si sa plang si sa imi bag black in ipod si sa ii injur pe toti.M-am adaptat, le ignoram.Alcohol makes you peaceful.
Sincer, mai tare m-as aprinde pentru toate gagicile care se promoveaza dupa un bj well done.If you know what i mean.
Ma rog Toxic a spus cam tot ce era de zis, intr-un fel that's my pov too.

Oh si si eu era sa mi-o iau de la o pitipoanca, in autobuz o facusem cocalara sau ceva de genu, eram in perioada mea rebela, si m-a tras de par
am incercat cumva sa o lovesc si eu si am fugit de-am mancat pamantul..pentru ca eram mult mai mica.Dar am ajuns la concluzia ca n-ar avea rost sa-mi deschid gura,fie si ca sa vorbesc normal, explicandu-i unei fiinte anumite chestii in legatura cu asa zsa cultura muzicala, pentru ca oricum n-ar intelege nimic.
Cheers.

edit:
@A.Tatiana: de ce te-am omori, mie chiar imi place ca ai zis pe bune 106 nu cu faze gen , ah io ascqult rock:X:X:imi place miley, ea canta rocckk.and stuff 21
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.212 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.746 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.194 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  facebook, Twitter etc. Pro sau contra? Kashim 53 27.059 02-10-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: Loki
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.097 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)