Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pro sau contra manele?

@Fiction: aw, ce-mi place cum gandesti. Tu esti in stare sa fii indiferent la manele si fara sa ii judeci pe cei care le asculta.
Fiction A scris:Nu putem judeca alţi oamenii pentru ce muzică preferă şi nici inculţi sau mai ştiu eu cum nu-i putem numi pentru că asculta aşa ceva.
Ah, aici m-am simtit. 21 Dar sunt mai rea de felul meu and I hate a lot of things/people, si pentru mine ei chiar reprezinta niste inculti. Si pe mine ma lasa rece manelele si cei care asculta, dar asta e opinia mea personala despre ei. I wish I had your strenght XD
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

Încercam să mă împrietenesc cu o rusoaică care face cosplay, tare de tot tipa. Am discutat cu ea pe diverse teme şi când am ajuns la muzică, am văzut că avem câte ceva în comun, mai ales 30STM. Ei bine, ea a zis că ascultă cam orice, dacă muzica e bună. Atunci eu am început să îi povestesc câte de oribile sunt manelele şi cât de oribili sunt maneliştii, că ţi-e greaţă să te uiţi la ei. Fata s-a supărat şi a spus că fiecare are dreptul să asculte ce fel de muzică vrea şi că toate genurile au dreptul să existe. Eu tot o convingeam că manelele sunt o prostie şi ea nu ştie. A zis că nu o interesează, nu e frumos să judeci alţi oameni după ceea ce ascultă. Şi aşa de atunci nu ne-am mai înţeles şi nici nu am ţinut legătura. Dar oricum, a fost o lecţie pentru mine. M-am gândit un pic şi i-am dat dreptate. Iar apoi chiar am găsit şi o manea care îmi place, lol. E următoarea. Şi chiar îmi place foarte mult.

http://www.youtube.com/watch?v=HUcwZzKXsLA


Nici pro nici contra, oricum ma dezgusta mai mult campania anti-manele decat manelele ...
Incepand cu data de 12 septembrie o sa ascult zilnic manele .Smile Facand naveta zilnic la scoala soferii de maxi taxi (dupa ruta mea ) numai genul asta de muzica il asculta , asa ca vrei nu vrei asculti manele si dimineata la prima ora , sau dupa-amiaza cand te intorci. Cateodata ma simt al naibii de obosit si plictisit si numai de muzica lor din maxi nu am chef. Dar se intampla sa fiu binedispus si parca atunci le aud altfel., unele imi atrag atentia prin ritmul melodiei , iar altele chiar prin versuri si atunci ma duc acasa si le caut pe net, si le mai ascult odata sau de doua ori .
Banii sunt puterea, banii sunt mandria si banii sunt totul.

Toata lumea manele in sus, manele in jos. Nu ascult manele din singurul motiv ca ma desgusta tot ce tine de ele, de la ritm si versuri la videoclopuri si libinosii si libidoanele chele cu par intre sani care danseaza pe ele.

Si totusi, doar manele este asa rele?
[Imagine: 213987_700b.jpg]
Imma just gotta let this here.
I laik pie... and beer... period.

Nu consider că dacă asculţi manele eşti incult. Sunt ,paradoxal, şi oameni inteligenţi ( puţini) care ascultă.
Deşi ar trebui pus un mare semn de întrebare de ce majoritatea celor cu ceva grame de creier în cap, mă refer şi la oameni de cultură, sunt certaţi cu manelele.
Eu consider inculţi pentru că aşa sunt acei oameni, aşa se comportă. Nu pentru că ascultă acel gen dem uzică. Pur şi simmplu e o coincidenţă cam des întâlnită. Nu manelele te tâmpesc. Majoritatea care ascultă deja erau o cauză pierdută.
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

Eu nu ascult manele pentru ca nu imi plac de niciun fel, nu am nimic cu persoanele care asculta manele, doar sa nu le asculte in preajma mea 21
Recunosc ca UNELE manele, acelea mai vechi a zic, sunt mai acceptabile, dar astea care le asculta acuma copii cu guta si salam, despre bani, masini, gacici si atle chestii, pfoaii ti se face scarba.
Deci eu una sunt impotriva manelelor, pentru ce-i care ascuta: problema lor, din partea mea pot s-o ascule si pe satana 21, atata timp cat nu pronunta cuvantu ala cu M, pe langa mine si nu asculta, pe langa persoana mea, n-am absolut nimic impotriva 21

Pai ce sa asculti altceva nu??21Doar vrei sa auzi ca ai valoare nu??(glumesc in caz ca nu va dati seama).E poate asa gandesc multi care asculta...Anyway poa sa moara toti manelisti(cantareti)din partea mea nu am nimic impotriva dar nu ma ajuta d-zeu cu asta(stupid god).
Cat despre cei care asculta sunt 2 tipuri(din cate stiu eu)
Uni care ascuta la petreceri si acasa pentru ca le place melodia.
Si cocalari care asculta la max non-stop.
Asa inchei si postul asta intr-o veselie deci go on:
http://www.youtube.com/watch?v=8IfwLBon0b0
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

Okii , manele in primul rand nu le voi considera niciodata un gen de muzica . Serios , mi se face greata cand vad bubuind dintr - o masina , in mijlocul orasului manele . Da' frate , la maxim nu alta , sa auda tot poporu ca eo ' s jmecher . Da poi , nu ? In primul rand despre ce e vorba in manele ? Femei , bani si dusmani ? Astea ' s spubiecte normale ? Nu prea cred .

(06-09-2011, 01:35 PM)NumiPasaAkaRyuzakii A scris: Uni care ascuta la petreceri si acasa pentru ca le place melodia.
Si cocalari care asculta la max non-stop.

Crede - ma , majoritatea pe care ii stiu eu asculta peste toto cu volumu dat la maxim ca doar e cel mai tare gen de muzica frate , poi nu ? Deja mi se face rau .

Sunt contra manelelor , all day !
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

Urasc manelele, ii urasc pe cei ce le canta si chiar si pe cei ce le asculta.
Nu m-ar deranja atat acest gen de "muzica" daca nu ar fi ascultat la "maxim" seara la miezul noptii de vecinul/vecina de vis-a-vis cand oamenii care au lucrat o zi intreaga vor sa doarma.
Serios, ma pregateam pentru masa saptamana trecuta si m-am dus sa ma spal pe maini cand aud ca incepe din spatele blocului, sursa fiind o masina cu boxele bubuind o manea despre cum nu exista dusman mai rau decat cel care a fost candva amicul tau sau mai stiu eu ce altceva 29. Nu stiam cum sa ies mai repede din camera si sa nu mai aud, pentru ca pur si simplu ma apuca durerea de cap.
Nu ma intereseaza daca iubiti manelele dar ascultati-le macar la volum mic, pentru ca pe nimeni nu intereseaza daca aveti dolari peste dolari, femei sau castele, palate, cetati etc. Lalaiturile astea sunt mai rau ca Justin Bieber, Tokio Hotel sau Cinema Bizarre pentru ca pe astia 3 nu ii aud bubuind din boxele unor tigani la pieptul gol care vor sa ne arate bijuteriile lor de "haur" si fac gratar la curtea manastirii 29.
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

=.='' Oh revenim la subiectul de discutie. Deci, eu nu judec persoanele, sa aculte ce vor ei, dar sa nu ma oblige si pe mine, eu nu sport manalele pentru ca pur si simplu ma dezgusta. Adica sunt unele melodii atat de vulgare, iar videoclipurile sunt mai repele decat ultimul videoclip a lui Lady Gaga- You and I. Nu ma intelegeti gresit dar eu sunt total cotnra manelelor, daca as putea, le-as face sa dispara de pe fata pamantului, nu ne ajuta la nimic, dar acuma, nu poti schimba gusturile oamenilor...doar pe alte tale...
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.220 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.752 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.197 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  facebook, Twitter etc. Pro sau contra? Kashim 53 27.071 02-10-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: Loki
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.107 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)