Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pro sau contra manele?

Sunt contra, si am motive. Nu am nimic cu cei care asculta sau cei care le canta, dar sa le asculte la casti, nu in masina cu boxele date la maxim, ca sa auda tot poporul ca asculta el/ ea manele sau la 4 dimineata cand omul vrea sa doarma, nu poate din cauza vecinului ca are petrecere si nu gaseste sa puna altceva decat manele. In orice caz fiecare are gusturi diferite in materie de muzica, dar atata timp cat le asculta numai el, nu am nici o probleme, desi in cazul manelelor trebuie neaparat sa auda toata lumea ca il asculti pe guta sau salam.T_T

E un forum despre manga/anime/japonia...Normal ca nimeni nu asculta manele....acum nu generalizez dar mai greu cineva pasionat de asa ceva sa asculte manele
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

(06-07-2011, 03:12 PM)Ryuzakii A scris: E un forum despre manga/anime/japonia...Normal ca nimeni nu asculta manele....acum nu generalizez dar mai greu cineva pasionat de asa ceva sa asculte manele
Ba exact asta ai făcut. E vreo regulă generală?
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


(06-07-2011, 03:52 PM)History A scris:
(06-07-2011, 03:12 PM)Ryuzakii A scris: E un forum despre manga/anime/japonia...Normal ca nimeni nu asculta manele....acum nu generalizez dar mai greu cineva pasionat de asa ceva sa asculte manele
Ba exact asta ai făcut. E vreo regulă generală?

Tind sa ma repet: e complex de superioritate + prejudecata. Din cate posturi sunt aici doar cateva sunt cu cap si reprezinta o parere proprie, formata in timp, nu aere de mare rocker/punkist/raper/clubber/fan anime/alta categorie. Cand oameni astia o sa-si dea seama ca apartenenta la o anumita categorie nu ii face mai destepti o sa inceapa si ei sa-si creeze propriile pareri. Zic ca o sa inceapa, nu ca chiar o sa aiba. Dupa aia sa inceteze sa mai eticheteze dupa criterii superificiale si sa isi mai deschida mintea si... si...

Frumos off-topic nu? 5

on topic: chiar sunt curios de ce o sa iasa din amestecarea lui Salam cu Eric Clapton 21

Si un articol legat de subiectul de aici http://utopiabalcanica.net/2011/03/13/sa...ke-it-hot/ (am voie cu link-uri externe relevante pentru discutie, nu?)
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Citat:Din cate posturi sunt aici doar cateva sunt cu cap si reprezinta o parere proprie, formata in timp, nu aere de mare rocker/punkist/raper/clubber/fan anime/alta categorie.

Doamne, Kashim, cata dreptate poti avea aici. Adica acelas lucru voiam sa spun, dar nu stiu, nu am putut forma. Ai dreptate pentru ca majoritatea lasa un post de unde se intelege ceva in genul : 'prietenii mei sunt rockeri ( ca si mine ) iar ei ii urasc pe cei ce asculta manele si mai stiu eu ce. Atunci de ce sa nu fiu si eu ca ei?'
Da, poate chiar mai mult de jumatate se incadreaza aici, cum ai spus si tu, nu au o parere proprie, ci doar spun ce cred altii si tot asa.

Sper ca nu e off topic... Si daca e, tot raman de parere ca-s contra lor. Adica din punctul meu de vedere nu pot asculta/ memora/ fredona vreun ritm din ala. Or fi oameni, dar uneori prea ies in evidenta cu stupiditatea lor. ( asta e o parere personala 10 )

Bai,sa stii ca eu ascult si manele 21 nu..nu...GLUMESC!Sincer le urasc.As fii recunoscatoare daca ar disparea de pe fata pamantului.Alt 'gen de muzica' mai jenant si mai idiot ca asta nu exista.

Da, intr-adevar, smecher topi, insa sper ca au fost cu toii sinceri 21! Nu ascult manele, insa am rude si prieteni care asculta insa nu am nimic impotriva: fiecare cu gusturile lui, insa ce am observat la proful meu de muzica(venise vorba de manele si radeam cu totii) zicand ca singurul care poate urca nush pe ce voce si. . .ma rog, vorbea pe limba lui Anstein si nu prea-l intelegeam, este Salam! M-a facut sa cred ca si el asculta manele, insa nu, era doar o parere.
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




^ Recunosti ca esti paralela cu ce vorbea profu de muzica dar contesti cele spuse de el? Crede-ma, manelistii sunt intre artistii romani cu cele mai bune voci. Salam > Smiley.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Contra.
Hăhă, ce simplu. În primul rând, nu am nimic cu maneliştii. Ok, dacă vouă vă place să vă plângeţi inima şi să vă înjuraţi duşmanii, să vorbiţi despre bani şi femei, n-am nimic împotrivă. Chiar vă rog.
Totuşi, mă cam deranjează prostia lor şi felul în care merg pe stradă. Cu volumul dat la maxim de la telefon. >.> Chiar nu vreau să -l aud pe Guţă sau Salam. Că tot venind vorba de numele lor, aşa 'inspirate', sincer? Salam? În curând ne vom trezi şi cu Caşcaval. Nu, de ce nu Şuncă? : >
Mă rog. După mine, maneaua nici nu poate fi numit un gen de muzică, fiindcă well...aceleaşi versuri şi acelaşi ritm se repetă la nesfârşit.
Eniuei. Sunt contra clar.

F.

Contra, ofc. Le urăsc, nu-mi plac deloc, plus nu le pot numi gen de muzică.
Adica, n-am nimic cu maneliştii care nu mă bagă în seamă şi n-au dat volumul de la telefon la maxim, dar sinceră să fiu, pe cei care fac asta, i-aş înjura cu cea mai mare plăcere posibilă. Bine, mă rog nu i-aş înjura. I-aş jigni frumos.
Ş ce nume penibile pot avea! ._.' Bieţii oamenii. Sincer, Salam? Guţa? Prinţesa de Aur? N-au argint şi bronz, mare păcat. 78
Eniuei, sunt contra. ^^

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.220 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.752 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.197 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  facebook, Twitter etc. Pro sau contra? Kashim 53 27.070 02-10-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: Loki
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.106 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)