Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pierdut in intuneric

I love this chapter !
Aw, te iubesc : )) Nu ma asteptam la cele povestite de Lerim, m-a uimit total povestea. Sunt curioasa sa aflu mai multe, poate vei spune ceva despre acest lucru in capitolul urmator. Sunt chiar foarte curioasa o.o A fost si acest capitol unul extraordinar, la fel ca si celalalte. Imi place la nebunie de Shar: cum vorbeste, cum se comporta, cum il salveaza mereu pe inocentul nostru mic xD.
M-a cam speriat faptul ca Lerim si-a impins prietenul pe geam ._. Daca nu era Shar? Ce se intampla cu Ciryl? Oh, imi venea sa il omor cu mana mea .__. Poate patea baiatul ceva din cauza lui.
Doamne, sper ca acest fic sa nu se termine vreodata xD. Imi place la nebunie : > Nu stiu ce sa mai zic. Sti ca nu am niciodata ceva e comentat sau criticat, deoarece faci o treaba grozava. Felicitari si astept urmatorul capitol. Chuu :3
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Cred ca e primul yaoi la care las comm :"> but i cant help myself o.o !
Am un singur cuvant pentru a-ti descrie ficul si acela e " GENIAL " : x !
Povestea e foarte misto, bine gandita ( desi nu cred ca ma pot astepta de la altceva din partea ta :-" )... si imi place ca are si SF, pentru ca de obicei ficurile de pe zup nu prea au, iar eu cum sunt destul de innebunita dupa lectura de genul... e clar ca nu se putea altfel decat sa ma cucereasca povestea ta .
Imi place naivitatea lui Ciryl, desi de multe ori e destul de enervanta >.<" ! Gen... cum a fost la faza cu " ma saruti doar ca sa ma inveti cum se face " ...sau... " ce e lichidul ala albicios? " !! : )) muream eu de jena pe scaun si tipam de frustrare la ecran ( bietul meu calculator, cate are de indurat :3 )...
Hmm... ai grija cu virgulele. Asta am tot observat de-a lungul capitolelor, pui virgule unde nu trebuie. Sau, aveai unele momente cand mai grabeai nitel actiunea xDDD... si ma rog, uneori mai gaseam greseli de tastare sau diacritice uitate / puse gresit... dar la cat de reusit e ficul, nu le dadeam mare atentie :">
Nee... sa te grabesti cu nextul ca nu mai pot aiiiiiiiici :3
Si sa nu uiti sa ma anunti pe parcurs, cand pui cate un capitol nou ! : x
GAMBATE & lots of inspiratiooooonnn <333 !
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

Asa, am citit tot, m-am oprit si din mancat si respirat si din tot :3 Cineva o sa se topeasca...-eu-
E asa frumos, si Shar e atat de perfect... Si rau. ( rawr) Iar ciryl, ooh ce dulceata, si ce reguli calumea au ingerasii 8-> deci in capusorul lui de exmeplu ar trebui sa se creada unit pe viata cu perfectiunea aia de Shar. Iar Lerim... Bai... prietenul tau si il arunci pe geam? Nu l-a aruncat Shar ( care dupa spusele alora e un nemernic) si il arunca Lerim? =w= Urat, n-a fost frumos, sper ca Shar sa il scoata din peisaj cat mai repede, Ciryl e proprietate privata pe numele Shar.

Buna! >:D<
Chiar sunt curioasa ce se va intampla in urmatorul capitol, daca Shar va mai ramana cu Ciryl, si daca nu, oare Ciryl va decurge la vre-un suicid sau ceva de genul :-? si daca da cum va reactiona Shar?
Ooof ce de intrebari... Te rog raspunde-mi tu la ele cu urmatorul capitol, si cat mai curand. :D
Multa bafta la scris! Chiar daca nu ai nevoie, doar esti cea mai buna la yaoi-uri! :*
Anunta-ma cand postezi next-ul, te rog.

hugzz!

Heii!^^
In sfarsit mi`a trecut lenea si mi`am facut si eu cont si mi`am permis sa las un comm la ficul meu preferat!
Deci da, acesta e ficul meu preferat:]
So..vreau next`ul, sunt tare curioasa, sa vad ce se intampla mai departe..
Nu vreau ca Shar sa il abandoneze pe bietul Ciryl..e asa bland si dragut:o3..sau sa pateasca cumva ceva:-s..
Ma voi supara pe tine daca il "torturezi" pe Ciryl='(
In mare dupa cum am mai spus iti ador ficul..si nu este primul care il citesc creat de tine.
Esti geniala!
Dar acesta pur si simplu...il iubesc:x.

Well..sa nu o mai lungim..
Spor la scris in continuare si te rog pune, next`ul cat mai repede!

Bbye!>;d<
[Imagine: 963134_o.gif]

Nooo ;[ Am ajuns la final, ma rog la ultimul capitol postat ;-< ce rau imi paaree, vroiam sa vad ce se intampla cu Shar si Cyril >.<. Gosh! Deci a fost genial, mi-a placut, mie una, la nebunie, stiu ca ai terminat un fic >.< pe care o sa-l citesc in curand, dar inca din primele capitole se vede talentul tau si cat de mult suflet pui in munca pe care o depui ;x. Capitolele sunt lungi si geniale, pline de sentiment si drama, la un moment dat eram eu in locul lui Cyril >.> Si parca imi parea rau pentru el, bietul...

Am ramas socata cand am vazut ca si-a pierdut aripile o.o. WTF? But Why now? Why?! ;[[, ce regula la ingerii astia sa isi piarda aripile, poi practic acuma, daca nu sunt ingeri, sunt oameni? Adica sunt vulnerabili ca noi, simt durerea, sunt lipsiti de aparare si Cyril e asa sensibil, nu vreau sa pateasca ceva rau '[[, as plange in hohote.

Adooor acest ficusor <3 Si te rog frumos sa aduci repejor next ;x eut e voi astepta aici, sa ma anunti cand il pui ca sa pot sa citesc ;-" si sa las un comm poate mai lung decat asta =]]. Sa fie repejor acel next incredibil, te pupa Elz ;*.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Nu am uitat de ficul ascesta, desigur:)) un capitol cam scurt, spre nefericirea mea, insa macar exista si vor mai urma <3
Kisses^.^


Capitolul XVII

Mergand pe holurile inguste ale universitatii, incercam a-mi goli mintea care imi era blocata numai pe cuvintele brunetului si in acelasi timp ma straduiam sa nu ma pierd in drumul spre clasa. Parca eram ametit de aceleasi ganduri.
Intrand in incapere, primul lucru pe care il facusem era acela de a privi spre locul brunetului, care nu se afla acolo, asa ca imi continuasem drumul pana la banca mea in care ma asezasem plictisit.
-Hei! auzisem din spatele meu o voce prietenoasa.
Intorcandu-ma, realizasem ca acela era colegul meu ce statea alungit peste banca, pentru a ajunge aproape de mine.
-Buna... mormaisem usor surprins, observandu-i expresia fericita.
-Voi fi direct si sincer. Te plac, dar nu mi-am facut curajul sa iti spun pana acum.
Ramasesem nemiscat o scurta vreme, incercand sa ii inteleg cuvintele, insa inainte de a-i spune ceva, el continuase.
-As vrea sa ne vedem singuri intr-un loc. Ce parere ai?
-Ah... eu...Nu stiu. De fapt...
Ma simteam incurcat. Fusese prima oara cand cineva isi marturisise atractia fata de mine, insa ce trebuia sa fac cand eu nu simteam nici un interes fata de el ?
-Ah, sa inteleg ca il preferi pe Shar. Am observat ca aveti ceva impreuna, dar nu stiu cum ti-ar putea placea o astfel de fiinta. E atat de intunecat, si cu siguranta are o problema. Cred ca e nebun... si nici nu prea vorbeste.
Chiar cand ma incruntasem, vrand sa il contrazic, fusesem intrerupt.
-...Iar daca vorbeste, e de rau.
Vocea era chiar a lui Shar, care nu ma speriase doar pe mine, ci il terifiase atat de tare pe cel care imi vorbea, incat acesta tresarise puternic, ridicandu-se in picioare de parca primise un ordin.
Urmatorul lucru pe care il auzisem, fusese un raget de felina, apoi vazusem mana lui Shar in jurul gatului acelui baiat ridicat de pe suprafata podelei. Se tinea inspaimantat de incheietura brunetului, incercand sa respire... din nou, imaginea ma terifiase. De ce imi era dat sa vad numai astfel de scene care pana atunci nici in cosmaruri nu le avusesem?
Tresarisem si eu speriat, cand nimeni altcineva nu reactionase si ma prinsesem agitat de camasa lui Shar.
-Inceteaza, te rog! Nu te mai comporta asa! De ce niciodata nu poti sta de vorba si cu altii? Daca te-a jignit, isi va cere scuze...
Privirea lui incruntata era neobisnuita... lucea intr-un mod ciudat, iar sunetul pe care il scosese inainte de a ataca ma incurcase putin. Un raget atat de puternic nu putea veni de la un Shar netransformat. Nu intelegeam care putea fii cauza.
Ma agatasem totusi si mai mult de el, asezandu-mi palma peste mana al carei detinator il tinea suspendat pe "adversarul" sau, care era in totalitate dezarmat si in pierdere de aer.
-Te rog. Linisteste-te... rostisem incet, cand isi scuturase capul scurt, ca si cum s-ar fi trezit dintr-o transa.
Confuz, ii dadu drumul colegului nostru, apoi se intorsese brusc, fiind pregatit sa iasa pe usa pe care venise, insa nu inainte de ma trage si pe mine dupa el.
-Ce a fost cu reactia asta? Unde ma duci ? Iar vrei sa dispari de la ore? Il intrebasem pe masura ce inaintam in viteza. Sa stii ca eu nu mai am de gand sa fac asta, pentru ca...
Vocea imi fusese intrerupta de propriu-mi scancet cand imi simtisem spatele lipit de peretele rece al holului, neavand nicio modalitate de a inspira mai adanc de atat, deoarece, nici macar nu realizasem cand buzele imi fusesera pecetluite de ale sale.
Gemusem scurt, spre a-mi exprima surprinderea si imi asezasem palmele pe pieptul sau in incercarea de a-l impinge, insa el refuzase categoric, cuprinzandu-mi in pumnul drept suvite de par din spatele capului in timp ce bratul stang imi inconjurase mijlocul, pentru a-mi imobiliza trupul ce fusele unit cu al sau. Crezusem ca pieptul avea sa imi explodeze cand ii simtisem limba aventurandu-se in lacasul meu umed cu o asemenea ardoare... Ma lasase fara respiratie. Parca nu era Shar...
Ma impotrivisem printr-un sunet scurt si ascutit in incercarea de a-l indeparta de dragul aerului cerut de plamani, insa din nou, era in van. Nu puteam spune ca imi displacea. As fi mintit la modul cel mai nerusinat...dar modul lui de a fi atat de dominant ma sleia de propriile-mi forte.
Nu ma mai impotrivisem, dar ma agatase cu putere de tricoul sau, deoarece aveam senzatia ca altfel as fi cazut... Stiu ca el nu ar fi lasat sa se intample asta, insa mintea mea proceda altfel in acel moment. Era absenta.
Doar cand isi dorise el pusese un capat acelui indelung si profund joc ispititor, oferindu-mi placerea de a inspira adanc o gura minunata de aer.
-Te porti ciudat, remarcasem imediat, ridicandu-mi privirea spre a sa. Mai ciudat decat de obicei, adaugasem imediat, fara a fi vorba de o gluma la adresa lui.
-Mai lasa pe cineva sa se aproprie de tine, si in momentul ala va ramane fara cap, rostise aproape marait, vizibil iritat de ceea ce se intamplase adineauri.
-Dar ce ai patit? Daca imi amintesc bine, ne putem exprima liberi din toate punctele de vedere.
-Eu ma exprim liber. Mai liber decat pumnul meu in fata lui nici ca se poate.
-Ce faci tu nu e bine! ridicasem vocea, cand el se incruntase usor.
-Nu ti-am cerut parerea despre ce fac. Ti-am explicat ce se va intampla pe viitor.
-Ce...? Tu esti cumva... gelos? intrebasem cu o urma de incertitudine.
-Nu te considera atat de important. Fii fericit ca te-am avertizat, spusese inainte de a se intoarce cu spatele pentru a pleca.
-Stai putin! incercasem eu a-l opri. Ce a fost cu sunetul acela pe care l-ai scos si cu ochii tai total schimbati?
-Ce sunet, ce ochi? Intrebase nestiutor. L-am auzit pe nenorocit si in clipa urmatoare m-am trezit strangandu-l de gat. Poate constiinta mea a lesinat intre timp.
-A fost un raget, iar ochii tai luceau intr-un mod foarte ciudat...
Se oprise o secunda, ca pentru a pune cap la cap ceea ce ii spusesem, apoi inghitise in sec. Probabil crezuse ca nu ii observasem ingrijorarea din ochi, insa in pofida lui, remarcasem ca ceva nu era in regula. Isi continuase pe urma mersul, ca si cum nu fusese nimic important.
In mintea mea jucau atat de multe cuvinte si semne de intrebare incat nu stiam in ce ordine sa le aranjez, iar eu nu as fi putut sa imi raspund singur la intrebarile puse despre Shar. Mi-ar fi fost mai mult decat imposibil. Pentru mine fiinta sa inca reprezenta un mister.
-Shar, haide, spune-mi! ii cerusem pe un ton rugator, mergand pe urmele sale.
-Nu te priveste, rapunse rece, aproape facandu-ma sa ma deziluzionez. Insa nu aveam sa renunt. Voiam sa aflu totul, mai ales povestea despre amicul acela a lui Lerim despre care spusese ca s-a sinucis din cauza brunetului. Acest lucru voiam sa-l aflu mai presus de orice.
-Te rog... Macar povesteste-mi ce s-a intamplat cu prietenul acela a lui Lerim. As face orice sa aflu, pentru ca am ramas atat de curios incat as sapa pana si gropi!
-Ai face orice? Intrebase intorcandu-se curios spre mine, care ii zambisem in incantarea ca era pregatit sa imi ofere informatii in schimbul unui serviciu din partea mea. Chiar si sa mi te oferi din nou ca acolo, in oaza? continuase apoi cu acele cuvinte si o expresie serioasa care imi readuse brusc o culoare rozalie in obraiji si imi facura picioarele sa mi sa inmoaie.
Ma privise pret de cateva secunde cat incercam a-mi scotoci cuvintele, parca utilizand ajutorul degetelor pe care le incrucisasem si le miscam inconstient incontinuu, mai rau decat un copil. Amintirea vocii mele rostindu-i numele de atat de multe ori pe un ton obscen, si vocea sa atat de seducatoare vorbindu-mi in ureche, imi facea inima sa palpite si cazusem intr-un fel de transa in care doar de acel moment imi mai puteam aminti.
-Deci? Intrebase lasandu-si usor capul pe o parte, fara a-i schimba expresia, cand tresarisem brusc fiind cuprins de asemenea si de un fior care imi facuse trupul sa se cutremure involuntar.
-Ah... P... pai... ma balbaisem in cautarea unui raspuns.
-Ma gandeam eu, rostise de parca mi-ar fi cunoscut gandurile, intorcandu-se apoi pentru a parasi locul.
Ramasesem nemiscat pentru cateva momente, inca gandindu-ma si respirand cu greutate, ca si cum as fi retrait acele clipe. Nu vedeam raul in a accepta, insa ma simteam nesigur... Poate eram naiv, insa stiam ca Shar, in ciuda comportamentului sau ii pasa de mine. Simteam asta si nu voiam sa ma insel. Ceea ce se intamplase in oaza deja insemna legatura pe viata... de ce ar fi facut asta, stiind ce anume implica daca nu ar fi avut de gand sa respecte? Il consideram pe Shar misterios, insa nu un nenorocit, si asa avea sa ramana pentru mine...

Nu stiu de ce, dar am o vaga impresie cum ca Cyril se cam inseala.... Impresie doar. Cred ca si "felina" din Shar a reactionat urat deoarece ragetul si ochii cu siguranta apartin tigrului alb. Ei bine, gelozia a scos la iveala un comportament si mai violent al lui Shar si mai misterios. Ne-ai facut curiosi cu acel prieten si astept mai curioasa decat micutul ingeras raspunsul. Ceea ce ma ingrijoareaza este respectarea acelui pact, nu prea stim daca Shar il va respecta, dar eu sper ca da. Well, bafta la scris. ja ne!
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

He he, a trecut ceva timp de cand a mai fost postat un capitol, dar cum era o vorba mai veche; mai bine ca niciodata. A fost dragut sa mi reamintesc pe inger si pe Shar. Ca de obicei, ceea ce ma atrage intr-un mod deosebit de placut este dialogul. Ii dai un farmec aparte, ceea ce nu se intampla mereu. Fiecare replica te duce cu gandul la urmatoare si cand vezi ca se termina sti ca esti aproape de final. Curiozitatea mereu va persista. Nu va fi el cel curios, nici ea dar mereu va exista cineva care doreste sa stie raspunsurile al unele intrebari. Asemeni lui Ciryl - caruia nici acum nu imi dau seama cum i se pronunta corect numele - am multe semne de intrebare in cap, dar eu am "asigurarea" ca le voi micsora pe parcurs, sa zicem. Interesul mi-a crescut, cand acea persoana a spus "te plac". Nu stiu de ce, dar si mai mult mi-a placut acea replica a lui Shar; sa nu se mai creada Ciryl asa de important. Cred ca m-as mai putea lungi in cateva randuri, dar aceeasi idee o sa reiasa. Multumesc ca nu te-i lasat de fic si ca vei continua - presupun - sa ne incanti cu ideile tale. Succes in continuare cu imaginatia si dorinta de a scrie.

Psycho XD

Iza! cat ma bucur sa vad ca ai adus nextu' la ficu asta. Ti-am spus ca-l ador? Adica mi-a furat toata atentia inca din primele capitole. Shar, sa stii ca si eu am impresia ca e gelos pe amicu' lui Cyril. Da' chiar asa, eu is mai curioasa de felu meu'. Ce s-a intamplat cu iubitul lui Lerim? Apropo :> cand Cyril l-a pus sa-i povesteasca mi-a placut ce i-a zis. A fost atat de mrr. Imi place, ca, Shar incepe sa tina la micutul inger. Sau, mi se pare mie? nu e adevarat ce gandesc? Doar tu ne poti lamuri in aceasta privinta Iza!! So', astept nextu' si si si mersi ca-l continui ^^ pupici si Ja nee.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scrierile Universului pierdut Fiction 3 3.329 06-10-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.625 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Stand in intuneric Redhead Rules 0 1.612 05-10-2011, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  O sclipire in intuneric Valleee 59 28.800 27-07-2011, 12:16 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sacrificii si Iubire. Krakura Tinutul pierdut (+18) Yuki 7 5.571 21-05-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.359 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Pierduti in intuneric -un fic Chrono Crusade Erina Ozaki 5 4.523 24-12-2009, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.265 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.
  Dragostea aparuta din intuneric Mew_Miruko 19 11.493 23-05-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Mew_Miruko
  Slayers- Misterul poporului pierdut Lina Inverse 12 7.297 21-12-2008, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lina Inverse


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)