Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Personaj preferat [Full moon wo Sagashite]

#1
oki...deci ce personaj va place?

mie imi place de Mitsuki ....De ce? pei simplu...chiar foarte simplu pentru personalitatea ei...este o persoalitate puternica care seamana cu a mea si care mie imi place mult........are ceva special care ma atrage sisa nu uitam grafica ei care e buna ^_^
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#2
Pai..caracterul meu preferat este Mitsuki.De ce?Pentru ca in ciuda faptului ca era foarte bolnava,ea a decis sa isi duca la indeplinire visul cu orice pret.
Este o fata puternica care a trecut prin multe greutati,cea mai trista fiind pierderea mamei ei si a tatalui,desi..ea locuia cu bunica,aceasta ii interzicea multe lucruri.
Mi-a placut ca a acceptat ajutorul lu Takuto si Meroko si ca a facut chiar si imposibilul ca sa ajunga sa cante,plus ca a trecut si peste bunica ei.
A fost frumos sa vad cum l-a iubit pe Eichi si cum l-a cautat,dar in acelasi timp a fost si trist sa vad cum sufletul ei e distrus cand afla ca..^_^...nu fac spoiler 21

#3
Well personajul meu favorit din anime-ul Full Moon wo Sagashite este Mitsuki.Why?Este simplu pentru ca in jurul ei se invart toate actiunile,intamplarile ce au loc in anime.
Ii ador vocea,cea a carei voce a fost folosita pentru acest caracter este superba.Toate cantecele ei erau atat de superbe.Si te atingeau direct in "inima" cu fiecare cantec.
Nu doar atat,pentru ca ea este atat de interesanta si simpatica, pare sa nu se gandeasca deloc la ea in anumite ipostaze.Vrea sa cante pentru ca visul ei sa devina realitate.Vrea sa devina o cantareata dar acest lucru in principal nu era pentru ea , ci era pentru acel baiat.
M-a impresionat pentru ca fiind doar o mica fetita sa gandeasca atat de matur si complex ( in unele cazuri )
Este si amuzanta in felul ei si am apreciat puterea ei de a merge mai departe fara a plange ( pana la faza aceea cand moare baiatul pe care il place >_< ) in momentul acela , care a fost foarte trist , cred ca a fost prima oara cand a plans in anime de cand s-a despartit de el.
Ii adoram parul , era atat de simpatica cu el prins asa si ochii ei in care te puteai pierde usor.
Este un caracter impresionant si chiar merita sa fie personajul meu preferat.
Un alt personaj care m-a imresionat a fost Takuto,pentru felul lui de a fi si pentru sufletul mult prea nobil de care era "posedat" Si sa nu mai spun ca arata destul de bine ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Slayers] Gourry - cel mai tare personaj Flaw 8 8.254 25-01-2012, 08:24 AM
Ultimul răspuns: Lia
  [Inuyasha] Om, Hanyou or Full Youkai? Yanagisawa Hanako 7 5.841 13-01-2012, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Matt
  [Yu Gi Oh] Personajul preferat din Yu Gi Oh Flaw 10 10.195 03-04-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Personaj feminin preferat. Turnir 1 Aveqetura 1 2.656 04-05-2010, 06:06 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki
  Personaj Preferat [Rozen Maiden] Heratcher.21q 1 3.099 22-04-2009, 05:14 PM
Ultimul răspuns: Shizuka


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)