Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Slayers] Gourry - cel mai tare personaj

#1
[Imagine: gourry_gabriev-14068.jpg]
Ce parere aveti despre Gourry Gabriev?
Dupa parerea mea, el este cel mai tare personaj din seriile Slayers. Fara el Slayers nu ar mai avea acelasi farmec.
In primul rand e criminal de comic. Am ras de am crezut ca mor cand vedeam ce boacane a mai facut sau ce porumbei a mai scos pe gura. Din anumite puncte de vedere Gourry e prostia intruchipata si nu degeaba are parul blond
In al doilea rand, este si un luptator de temut. Posesor al vestitei sabii a luminii, el a reusit sa infranga multi adversari puternici, fiindu-i de un real folos Linei in luptele sale cu fortele malefice. De fapt, e chiar un episod in care este el controlat de regele demonilor si Lina cu greu reuseste sa il invinga.
In al treilea rand, mananca la fel de mult ca Lina. Merita tot respectul nostru pentru asta 4

#2
Tocmai faptul ca e prostanac il face un personaj interesant.. Insa nu e asa idiot >.> .. Stie ce vrea si are sabia luminii, ceea ce nu e de ignorat. Pe langa asta e un spadasin foarte priceput [repet a treia oara asta >,<] si cred ca trasaturile lui sunt putin .. nu stiu, opuse.. In mod normal e lenes si o egaleaza pe Lina la mancat [respect].. insa cand trebuie sa lupte, nu se da in laturi. O ajuta pe Lina iar certurile dintre cei doi sunt prima cireasa de pe tort >,<..
Slayers nu ar avea acelasi farmec fara Gourry.. cine ar mai enerva-o pe Lina.. cina ar mai egala-o la mancat 4 ..

#3
Yeah Gourry is really funny ..si e tare [Imagine: happy-grin1.gif] .

Unul dintre favoriti mei poate pentru faptul ca e mai "tantalau" >.>
Mereu ma binedispne prin prostiile pe care le zice sau le face,putin mai cu capul in nori dar si asa este un luptator foarte bun si nu ii e frica de lupte adica e destul de curajos exceptand momentele in care el si Lina o cam iau la fuga .Slayers nu ar mai fi Slayers fara acest personaj adica Lina nu prea ar mai avea pe cine sa isi descarce nervii..si nici cine sa ii faca nervi [asa cum ii face Gourry] ^^


#4
Mmmdaaa.. Subsemnata AS tocmai a realizat ca tipul e blond(a)... >.>

Adevarul e ca nu vreau sa imi imaginez Slayers fara Gourry. Ar fi, nu stiu, mai fad, mai putin amuzant. Blondul, cu tot vidul reunit in capul lui, da sarea si piperul. Chiar si Lina ar fi mai putin amuzanta fara el. Si cu toate astea, rolul lui nu e doar sa ne faca sa radem, sa destinda (mai mult atmosfera)... mai are si o micutza chestiune (mai mare un pic) numita Hikari no Kem - parca X.x... Deci, pe langa faptul ca e simpatic, mai are si un alt rol, clar mai important.

Concluzie: Fara Gourry, Slayers nu ar mai fi la fel de ... Slayers ^^
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#5
Asta e discriminare pura,Gourry e doar blond platinat nu si prost >.< cel putin dupa normele mele.Plus ca avand in vedere cate perle demne de un colier pentru Lina scoate pe gura,pur si simplu nu poate fi tantalau.
Tin sa mentionez ca el e cel care face "s"-ul din SlayerS,caci fara el,Lina ar fi murit de cateva ori(ori omorata de dusmani ori in urma unei indigestii)
Vreau sa cred ca e ceva mai mult decat un pachet de muschi(imagining a Gourry with huge glasses) si ca toata inteligenta lui este bine ascunsa undeva.....departe....
Este condimentul indispensabil din acest anime...si eu inca imi sustin sus si tare punctul de vedere:Gourry e adevaratul protagonist,regele din umbra(si inca cateva epitete)care in cele din urma v-a invige raul si va stapani lumea muritorilor patetici(bwuhahaha)
Cya(shutting off fanatic mode)
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#6
Ce sa zic, cred ca gourry este un personaj tare, face toate lucrurile asa de amuzante si este si un bun spadasin chiar daca nu se arata. Dar cea ce nu stiu este daca gourry o iubeste pe lina sau mancarea mai mult. Gourry va ramane mereu un personaj foarte amuzant.

#7
Gourry e cel mai simpatic si amuzant personaj din Slayers. E curajos, are un rol important si o ajuta intotdeauna pe Lina, e alaturi de ea, gata sa isi foloseasca sabia. Imi place de el pt ca spune o gramada de aiureli, e cam prostut de felul lui si foarte mancacios, la fel ca si Lina.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#8
Intr-adevar, e foarte interesant ca au pus un prostanac drept personaj principal masculin. Desi pe alocuri ma enerveaza -cel putin cand face glume despre pieptul Linei ^^-, e foarte simpatic. Imi place cand se contrasteaza Gourry cel tamp cu Gourry cel care lupta alaturi de Lina si ar face orice pentru ea. Cine s-ar fi asteptat sa ia atata atitudine in ultimul episod din Slayers Next? Din pacate a ramas fara sabie (sau cel putin asa imi amintesc, din ultimele sezoane) dar se pare ca inca a ramas langa Lina - nu e dulce? Sincer mi-ar placea sa il vad cum s-ar descurca precum sot si tatic (alaturi de.. cine altcineva?), cat ar trebui sa indure saracu'.
Mi-ar placea totusi sa se afle mai multe despre viata lui. In afara de Amelia si un pic Zelgadis, nu se prea cunoaste istoria personajelor. Am inteles ca (spoiler, bine?) Gourry ar fi avut un frate mai mare si ar fi furat sabia din sanul familiei pentru ca, nu mai stiu, ori era un fel de mar al discordiei, ori pentru protectie... in fine. As vrea sa specifice in viitoarele sezoane.
Si ca o concluzie, are un fizic de invidiat. 65
[Imagine: ls.jpg]

#9
Ah, Gourry, briliantul spadasin, mandrul posesor al unui IQ egal cu marimile la sutien ale Linei. Jellyfish brain as his fellow mates adore to name him, despite him being older than most of the group. Cred ca mult din farmecul anime-ului se datoreaza tocmai acestui personaj, atitudinii lui cavaleresti, al faptului ca e cam tont si al pairing-ului GourryxLina; care desi nu a fost exploatat la niveluri serioase, ne-a aratat indeajuns incat sa ii urmarim cu interes in continuare, sa radem de certurile lor si de momentele in care Lina (and co.) este umilita de accesele lui de tembelism si sa ne bucuram de scenele romantice (foarte rar de altfel, cu atat mai pretioase).

Cred ca episodul meu preferat cu cei doi e cel cu costumele, cand sunt creati o armata de clone chibi Lina si chibi Gourry, care desigur se iau la cearta.

Fara Gourry seria nu ar fi avut niciun fel de magie.

Hikari no Ken!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Slayers]  Lina & Gourry Ice_angel_234 9 5.355 06-05-2012, 11:45 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Personaj feminin preferat. Turnir 1 Aveqetura 1 2.681 04-05-2010, 06:06 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki
  Personaj Preferat [Rozen Maiden] Heratcher.21q 1 3.125 22-04-2009, 05:14 PM
Ultimul răspuns: Shizuka
  Personaj preferat [Full moon wo Sagashite] Heratcher.21q 2 3.826 04-02-2009, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)