Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce credeti despre Naraku?

#1
Naraku...un personaj destul de controversat.Este un fel de oaia neagra a animeului.Este un personaj puternik si foarte inteligent.Stie cum sa isi "manevreze" adversarii,astfel incat acestia sa nu il ucida.Majoritatea persoanelor ar putea spune ca Naraku este prost...ceea ce nu este deloc adevarat.In episodul in care s-a luptata cu Sesshomaru,si-a luat o masura de siguranta,rapind-o pe Rin si astfel reusind sa scape de furia lui Sesshy.Ingenios plan.Chiar daca este un personaj negativ,Naraku se afla printre personajele mele preferate.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Naraku este unul dintre personajele mele preferate ^_^ . Are niste tehnici surprinzatoare si uimitoare . Intotdeauna scapa ''basma curata'' si rareori mai afli adevararul..o_O . Este foarte misterios ( nimeni nu stie la ce se gandeste) . Este melefic si sinistru , lucru care imi place foarte mult ^_^ . Este un geniu adevarat si este foarte puternic . Are incredere in fortele proprii si nu se da nicodata batut . Este un bun santajist.
El incearca totusi sa-si ascunda punctele slabe si reuseste . Are grija la orice detaliu al planului sau , ceea ce este un lucru de admirat . Este foarte calm in lupta , ceea ce imi place la el foarte mult .
Si in legatura cu faptul cum arata..Mie mi se pare dragut <3

#3
Naraku ...ce cred eu despre el,un personaj negativ,insetat de putere si cu o mare dorinta de distrugere,cel mai complex personaj din anime dupa parerea mea,actioneaza mereu "cu cap" stie cum sa isi faca planuri si sa profite de momentele de slabiciune ale altora si stie destul de bine sa le ascunda si pe ale sale ,stie sa se faca urat de ceilalti ...si desi fiind un personaj negativ,este unul dintre preferatii mei poate pentru faptul ca e asa de " bun " ca personaj negativ [Imagine: laugh-1.gif].


#4
naraku e un semidemon ce-si doreste numai putere si are destula minte ca sa stie cum sa o foloseasca pe cea pe care o are pentru a putea face 'rost' de mai multa.isi face planuri mai mereu si are girja de fiecare mic detaliu stie cum sa scape mereu din incurcatura si cum sa-si ascunda sentimentele.imi place de el chiar daca e un personaj negativ

#5
Hm! Naraku este un personaj controversat. El este semidemon, dar are puterea demonilor. Se foloseste de orice mijloc ca sa iasa el curat. Da el aduna Giuvaierul, dar in cautarea lui se impiedica de un ciot(Inuyasha). Daca Naraku vede bucatile, Inuyasha nu.
Naraku le pangareste, Kagome/ Kikyo le purifica. Si nu de fosta preoteasa ii e frica, ci de Kagome.
Ar face orice ca sa o poata folosi.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#6
Personajul negativ clasic ...
insetat de putere
ambitios dar si excesiv de mandru ... asta ii va cauza pierzania ...
excesiv de increzator in fortele sale ...
[my evil side loves him .,, - scuze ... incerc sa controlez partea asta din mine ...]

Ce sa mai zic e reusit ca personaj diabolic ... imi place ca e un strateg desavarsit si e foarte parsiv si lipsit de scrupule ...

Salve!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Inuyasha] Sentimentele lui Naraku? Lye 3 5.358 10-04-2013, 03:41 PM
Ultimul răspuns: LLC
  [Inuyasha] Naraku vs InuYasha Lye 2 5.221 03-12-2011, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)