Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Om, Hanyou or Full Youkai?

#1
Lui Inuyasha ii sta bine asa cum e. E un personaj cam incapatanat si copilaros. Din cauza aceasta ar fi un demon penibil care actioneaza fara sa gandeasca, iar pentru un om ar fi un imatur in comparatie cu varsta pe care o are (nu-i stiu varsta doar aproximez).
Are un comportament unic si fiind un hanyou (o rasa rara), chiar i se potriveste.
Insa, mai tarziu, cand i se va maturiza mintea, cel mai bine ar fi sa fie om.

#2
Cred ca ar fi cel mai bine sa ramana hanyou pentru ca asa s-a invatat sa fie,nu de asta dar din cauza ca se lupta cu atatia demoni iar fi foarte greu sa fie om si deoarece o iubeste pe Kagome si pe Kikyo iar fi la fel de greu sa fie demon pentru ca le-ar ucide pe amandoua fara sa se mai gandeasca.Si oricum ii sta mai bine ca hanyou cu temperamentul pe care-l are(asa cred eu).

#3
I chose the Youkai form.Why?Just look at Sesshomaru,for the best example.
Intradevar,Inuyasha isi pierde si ultima picatura de ratiune caineasca cand devine full-demon,dar daca s-ar chinui un pic,cred ca ar putea sa "gandeasca" si in aceasta forma.Hey,daca ceilalti youkai pot,el de ce sa nu poata?L-ar imblanzi Kagome,cu siguranta*smirk*
Si cine stie,poate ca un youkai imblanzit ar depasi si el stadiul de inteligenta de caine la care a ramas impotmolit ca hanyou*dreaming*
Si cam asta e tot.Prefer full youkai,they are so smart*grin*
Cya
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#4
Nu prea conteaza cum vrem noi sa fie Inuyasha atata timp cat Rumiko Takahashi l-a facut half-demon si nu pare sa vrea sa-l schimbe.
But then again, avem voie sa visam 4
Cred ca ipostaza de hanyou i se potriveste cel mai bine, avand in vedere caracterul lui. Adica, ca om, pe langa faptul ca i-ar lipsi puterile (ceea ce nu e o tragedie), nici caracterul de care v-ati indragostit nu si-ar face aparitia. El e arogant si incapatanat pentru ca are anumite puteri to back him up. Dar nu e nici rece si distant cum s-ar fi intamplat in cazul in care el era un full-demon la fel ca si Sesshomaru (e nebun si nu se poate controla doar fiindca il impiedica sangele de om, daca s-ar fi nascut din 2 demoni ar fi avut puteri sa le egaleze pe cele ale lui Sesshy). Iar ca om, imaginati-va un Inuyasha mai tandru, mai respectuos, poate chiar mai romantic... No thanks, I prefer Inuyasha as he is now.
Bineinteles, aceasta este pura imaginatie, si eu, personal, habar nu am cum ar fi fost Inuyasha intr-o alta forma. Oh well...

#5
Hanyou...
de ce?
pentru ca este o combinatie intre putere si sentiment
cand este om,este doar sentiment, nu o poate apara pe kagome sau pe ceilalti de Naraku sau de alti demoni
cand este full ...
doar putere, nici macar ratiune. ucide pana va fi ucis, si nu-mi place sa-l vad spintecand totul in cale...

#6
Pai yo il prefer asa cum este semidemon , asa e cel mai bine , daca ar fi om ar fi neajutorat in fata pericolelor , demon nu se poate controla , chiar daca are mai multa putere , deci cel mai bine e semidemon , e o combinatie intre cele 2 om si demon , si rezulta ceva mai bun , nu prea sensibil , dar nici prea necontrolabil , e evident ca semidemon ,e cel mai bine.
[Imagine: o5xflv.jpg]

http://i29.tinypic.com/nexfk9.jpg

#7
Hm... Sunt de acord ca e mai dragut Hanyou nu neaparat pentru ca ar fi neajutorat sau, dimpotriva, altii ar fi neajutorati. Daca privesti viata precum un om, poti sa actionezi fara a rani pe cineva, plus ca poti sa profiti mai mult de viata, stiind ca nu va dura mult. In completarea acestei vieti vine full youkai, care iti ofera viata vesnica si putere, ceea ce poate fi folositor din moment ce oamenii sunt vulnerabili de felul lor (cu exceptia lui Kagome & co.).

In fine, daca v-am ametit, decizia mea e hanyou.
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#8
InuYasha,fie ca vrem fie ca nu el va ramane mereu un hanyo.Desi lui ii vine greu sa se obisnuiasca cu idea,a aflat ca daca ai sentimente pentru oameni si vrei sa-i protejezi nu este un lucru rau.Desi el nu vrea sa arate,isi iubeste foarte mult mama in ciuda faptului ca este un om.
La inceput a vrut sa se transforme in full Inu yokai dar a realizat cu ajutorul prietenilor sai ca daca se va transforma intr-un adevarat yokai nu va mai putea sa-i protejeze,ci ii va ucide.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Personaj preferat [Full moon wo Sagashite] Heratcher.21q 2 3.794 04-02-2009, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)