Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru ca fericirea este una de plastic

#1


Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Capitolul 1 : Inceputul

Era o alta zi de vara,insorita,in Konoha ce invaluia o parte a locuitorilo intr-o simfonia tradarii ce nu putea fi alungata decat cu vise.Vise ce puteau deveni realitate doar intr-o lume a ingerilor.O lume nevazuta,dar care exista..dupa moarte.
Era o zi ca oricare alta.Una plictisitoare,plina de antrenamente si lupta cu viata.Asa era ziua unor adolescente decand ei au plecat.
Primul a fost el,unul dintre cel mai puternici luptatori ai satului.Sasuke,un baiat,un razbunator ce cauta sa isi omoare fratele pentru ca ii ucise familia.
A plecat impreuna cu unul dintre cei mai mari dusmani ai Konohai.Orocimaru.unul dintre sanini,pe care l-a omorat dupa ce isi terminase antrenamentele.
In cautarea lor au plecat si alti luptatori.Naruto,Neji si Sai.Pentru Naruto,Sasuke,devenise fratelepe care nu il avuse niciodata.
Ce au lasat ei in urma lor?
Trei adolescente carora le-au frant inimile,chiar daca nu era nimic intre ei.
In sat au ramas fetele si cativa baieti.Choji,Shikamaru,Gaara,Kiba si Akamaru Si desigur Kankuro , care se luptau pentru siguranta satului.
Dupa antrenamentele indurate ei au devenit ninja de elita ai satului.
Sakura imbina toate elementele nature cu forta bruta si frumusetea ei.Dupa ce,Sasuke a plecat,ea sa ambitionat si a devenit cea mai puternica kunoichi din sat.Jutsul ei secret pe care nu il folosea era ce cu petalele de trandafiri “Roses”.
Avea un par,lung sir oz ca al florilor de cires de unde provenea si porecla ei “floare de cires”.Tenul il avea alb ca spuma laptelui.Parintii ei murisera in urma cu doi ani dup ace satul fusese atacat de Akatsuki.Era o adolescenta inalta,de 19 ani ce devenise jounin la fel ca si prietenele ei Hinata,Ten Ten.Ino si Temari care plecase intre timp cu fratii ei in satul Suna de unde provenea.
Hinata,isi folosea la perfectiune Biakuganul.Era la fel ca prietena ei.Dornica sa il vada pe Naruto.Se dezvoltase foarte mult,parul ei negru era lung,iar ochi ei lila numai inspirau aceeasi teama ca inainte.Se putea citii pe fata ei cat de mult suferise si cat de mult tinea la blondul acela cu ochi albastri.
Ten Ten nu isi mai tine ca inainte parul in doua coculete,parul fiindui mult mai lung era prins cu doua betisoare iar restul liber.Isi dorea atat de mult ca Neji sa se intoarca dar stia ca acesta era doar un vis.
Baietii devenisera si ei foarte puternici.Lupta prietenilor lor i-a indemnat sa nu se opreasca din antrenament devenind cei mai buni ninja.
Fapt dovedit,ei si fetele omorasera o parte din Akatsuki,iar restu au fost omorati de Naruto si Neji.Ramasese doar Itachi care era al lui Sasuke.
**In camera rozaliei,era o liniste de tacere.Avea zile libere la fel ca si ceilalti prieteni ai sai,deci se gandea lao vacanta dar nu avea cu cine asa ca a inceput sa isi sune prieteni sa iasa undeva in oras.
~In acelasi timp Sasuke tocmai il omorase pe Itachi ceea ce era bine,insemnand ca si-a dus la bun sfarsit ambitia si ca se va intoarce in sat impeuna cu prietenii lui.
**Sakurei nici nu ii trecea prin cap ceea ce avea sa se intample.Desi stia ca daca se va intoarce nu il va putea ierta preausor si nici nu va putea sad ea ochi cu el prea curand.
-Hei,Sakura..S-a intamplat ceva?
-Nu,Hin..doar ca iar am cazut pe ganduri.Sti imi este atat de greu.Imi etse dor de el,dar stiu ca nu as putea sa dau ochi cu el prea usor dupa ce a plecat si m-a lasat acolo pe banca aia..
-Da,stiu cum te simti..dar gandestete eu ce as mai putea face,pentru ca Naruto nici macar nu stia ca il plac?
-Hei nu va mai plangeti atat.Eu am fost cu Neji inainte sa plece.Si nici macar nu si-aluat ramas bun.Nici o scrisoare nimic.Ei bine daca se va intoarce cum credeti ca ma voi simti eu?
-Da ai dreptate.spusera cele doua.

~Intre timp Sasuke,Neji si Naruto se intalnira pentru ca doreau sa se intoarca in sat.
-Hei,baieti voi va intoarceti la echipa voastra?Adica la Sakura?
Cei doi ramasera usor speriati,gandinduse cum va reactiona rezalia cand v-a afla..si Hinata..desi ea nu stia Naruto o placea.
-Da pai ne vom intoarce in echipa noastra,la Sakura,desi cred ca va fi cam greu,mai ales pentru mine,pentru ca am lasat-o in seara aia pe banca..
-Da pai o sa vedem asta cand o sa ajungem acolo,tu Neji gandestete la Ten Ten,
Si acum sa mergem pentru ca mie imi este foarte dor de sat si de…nu conteaza.
-De Hinata,nu-i asa,Naruto?
-Ce te bagi tu Sasuke,hai sa mergem.


**Sakura,Hinata si Ten Ten se plimbau pe faleza fara nici macar o idée a ceva urma.Vor avea un drum lung de parcurs ca sa isi castige dragostea??Sau pur si simplu nu se vor baga in seama?

Acesta este primul meu fic,stiu ca nu este un inceput prea grozav,pot spune chiar jalnic,dar vreau sa ma perfectionez,si va asigur ca pe viitor,va fi mult mai dezvoltat!Imi pare rau ca este atat de scurt,nextul va fi mai lung,promit!

#2
Imi place ideea foarte mult.Mi-ai captat atentia de prima data prin aceast inceput ...ce se va intampla intre ei.....Asa ai reusit sa ma faci sa vreau sa citesc si nextul.Pai sa incepem cu reguliele de rigoare:
Descrie:buna ..e la locul ei
Dialog: nu e sec ,e foarte bun
Actiunea:nu prea stiu mi s-a parut unpic grabita la inceput , dar cred ca din cauza faptului ca ai vrut sa ne captezi atentia si sa vrem mai mult ,deci (rezulta) = )) ca e la locul ei si ca e foarte ok din punctul asta de vedere
Ideea : e una originala si foarte interesanta
Alte greseli:
Tastarea:- am vazut cateva greseli de tastare ,nimic grav ;) ex:"intr-o simfonia tradarii "
- in majoriatate ai respectat ordinea in pagina ,dar ai mai avut si greseli ex:-Da pai o sa vedem asta cand o sa ajungem acolo,tu Neji gandestete la Ten Ten,
Si acum sa mergem pentru ca mie imi este foarte dor de sat si de…nu conteaza." (spatiul acela lasat degeaba)
- punctuatia exista si e folosita bine ,dar ai grija ca ai facut cateva greseli ex:"la Tenten, Si acum" (aceea virgula in loc de punct)
Nimic de reprosat in rest.Astept nextul cu nerabdare.Spor la scris si multa inspiratie .:-*:X
P.S. : Sper ca nu o sa ti se pare ca am fot cam dura sau ceva de genul,doar am vrut sa stii dupa ce criterii m-am luat si am analizat ficul tau.Pot spune cu mana pe inima ca e foarte interesnt si are un inceput chiar foarte bun si captivant,asa ca sper sa nu te superi daca "ti-am reprosat" greselile facute la tastare.

JAPAN LOVER ....
TE ADORA :love:

#3
Pai daca tot doresti next-ul atunci am sa il postez..A si cu timpu nu or sa mai existe atatea greseli dar nu din primele trei capitole..Totusi sunt incepatoare:)

Capitolul 2 : Reintalnirea

In drum spre Bunica Tsunade cele trei fete au observat ca in jur era foarte multa agitatie,dar nu intelegeau de ce?Se gandeau pur si simplu ca o sa organizeze Bunica Tsunade un festival ceva mai ales ca i-a chemat pe toti jounini din sat.Dar in orice caz nu se asteptau la surpriza care va urma..

~~ -Bunica Tsunade,spune Naruto,crezi ca Sakura v-a fi de acord ca noi sa ne intoarcem in echipa?Adica intelegeti?Am parasit-o?
- Sau ceilalti prieteni ai nostri?
- Ten Ten?
- Hei,nu va mai faceti atatea griji probabil ca fetelor le va fi cam greu sa se acomodeze dar restul va asteapta de mult.Si in legatura cu ele stati linistiti.Doar aveti grija sa nu le faceti rau!

Dintr-o data la usa se auzi un ciocanit.Celor trei le bateau inimile.Stiau ca dupa acea usa se aflau ele.Si desigur prieteni lor.

-Tsunade Sama,ne-ati chemat?.....
Dar nu mai apuca sa zica nimic deoarece in fata ochilor l-a vazut pe brunet.Apoi pe blond si pe saten.Nu mai stia ce sa zica.Prin cap ii treceau atatea lucruri.In sufletul ei se dadea o batalie apriga!Cum sa se poarte cu el?Daca l-ar fi tratat cu indiferenta ar fi fost dureros pentru ea..dar si mai dureros daca il accepta de prima data.
Hinata si Ten Ten deja lesinasera la vederea celor trei.Le durea atat de tare.
Nici una dintre ele nu era pregatita pentru o asemea vizita.Dar Sakura,s-a simtit nevoita sa adapteze o figura dura dar oarecum bucuroasa.
-Sakura..rosti brunetul..Vad ca te-ai schimbat foarte mult..Si voi ceilalti sunteti mult mai maturi si ele..
-Da si voi deasemenea..rostira ceilalti in cor!
-Deci,Naruto,Sasuke voi va intoarceti la vechea echipa,adica la Sakura,Neji si tu la fel.A inca ceva cum casele voastre au fost distruse din cauza ultimului razboi,Sasuke v-a sta la Sakura,Naruto la Hinata,iar Neji la Ten Ten.Deci acum v-as ruga sa va indreptati spre casele voastre pentru ca eu am treaba,iar restul au liber.

In drum spre casa,Sakura l-a rugat pe brunet sa o ajute cu cumparaturile,deoarece trebuia sa aprovizioneze frigiderul.
-Sakura,sper ca nu te deranjeaza ca stau la tine,dar asa a hotarat Tsunade Sama.?
-Nu, stai linistit,daca asa a hotarat nu am de ce sa ma impotrivesc.
-Si ce ai mai facut in tot acest timp?
-Pai m-am antrenat,ca si tine de altfel.
-Aham..
In ochi fetei,el ramase doar un misogin rece ca si cand a plecat.Nici nu mai stia ce sa creada?Sa se bucure ca sta cu el in aceeasi casa?Sau sa planga?Intr-un fel se gandea cum v-a putea ea sa suporte un cub de gheata,cu care va locui mult timp de acum inainte.Odurea,mai ales ca il iubeaa si ca el nici macar nu o baga in seama.In ochii lui,rozalia era o persoana lipsita de ajutor care avea nevoie intotdeauna de cineva in spate ca sa o apere.Dar insa nu stia ca acea fata neajutorata era defapt foarte puternica.

Intre timp,Naruto ajunsese acasa la Hinata,o aseza pe pat si ii pregati un ceai.Bruneta dadea semne ca se trezeste.
-Hei,Hin,bea asta sigur iti va face bine!
-Multumesc..dar cum am ajuns aici?
-Pai,ai lesinat si Bunica Tsunade mi-a zis spus ca noi vom sta de acum impreuna.Si te-am adus acasa.
-Vom sta impreuna?
-Da…te deranjeaza..?
-Nu stai linistit!
Hinata era chiar in culmea fericirii stiind ca il place pe Naruto.Era chiar o sansa la un million ceea ce i s-a intamplat ei.

Neji o adusese pe Ten Ten acasa,intre timp ea se trezi.
-Hei te-ai trezit,uite nustiu daca o sa iti convina,sau daca o sa iti placa dar,Tsunade Sama a spus ca noi vom locui impreuna din cauza nustiu caror razboie..Deci raman sau plec?Tu decizi.
-Pai ramai,decizia lui Tsunade.
-Multumesc.Si vreau sa imi cer scuze ca am plecat asa.Imi pare rau.Te iubesc.Si nu te-am uitat nici o clipa.Am vrut sa ma intorc in sat doar pentru tine.Si pentru Hina.Ma Ierti?
-Da te iert.Dar sa sti ca ma durut.Macar o scrisoare puteai sa lasi.Sa stiu si eu nu sa aflu de la alti..
In timp ce spunea asta lacrimile ii curgeau siroaie dar numai apuca sa zica nimic deoarece,satenul ia cuprins buzele intr-un sarut dulce,romantic,parfumat.Satena ia raspuns sarutului cu multa pasiune.Se vedea ca ia lipsit mult si ca il iubeau.Ca se iubeau.
In timp ce o saruta ia dat bluza jos,dar nici Ten Ten nu sa lasat mai prejos si ia dat si ea jos camasa.Trupurile lor se impleteau armonios intr-un dans senzual.
-Esti gata?
-Da.
O patrunse incet,si incepu sa faca miscari dute-vino in corpul ei.
O durea dar nu spunea nimic.Placerea era prea mare,si se vedea ca il iubea mai mult decat orice pe lumea asta.
Trecuse o noapte plina de pasiune pentru cei doi.
Dar restul ce aveau sa faca?
Vor fi impreuna vreodata?
Sau vor fi doar niste straini?Niste straini care nu se privesc cu atata ura,si atata dispret incat nu te poti apropia la mai mult de 10 metri de ei.?Oare...cat de multe intrebari pot fi puse?In orice caz nu multe au raspuns in ceea ce ii priveste pe ei si relatiile lor,incordate...

#4
Capitolul 3 : Petrecerea de adio

Ten Ten si Neji se intelegeau din ce in ce mai bine pe zi ce trece.Mergeau in parc,la cumparaturi,la filme.Pentru ei viata era roz.Aflasera deja ca vor avea un copil si erau in culmea fericirii.Neji avea mare grija de Ten Ten,dar atent si cu serviciul.Era un nija foarte bun,dar prefera ca in timpul liber sa “faca” pe avocatul si castiga bine din asta.Cei drept era ca ii statea foarte bine in costum si avansase destul de mult la acest profil.
-Hei,Ten Ten,am o veste grozava pentru tine!
-Da,spune,mai facut curioasa?
-Pai,dupa cum bine sti am avansat foarte mult la capitolul avocatura,deci am primit un nou job,foarte avantajos in Tokyo,deci ma intrebm daca esti de accord sa ne mutam?Sponsorii mi-au spus ca vom avea si unde sa locuim,asta desigr pentru o perioada de doi ani,dupa care ne putem intoarce si desigur putem veni in vizita din cand in cand!
-Eu,sunt de acor Neji,si ma bucur foarte mult pentru tine.
-Multumesc,multumesc,multumesc.Te iubesc.Hei sti ce?M-am gandit sa dam o petrecere de adio.Adica asa ar fi frumos din partea nostra,sa nu ne lasam prietenii asa doar cu o veste,ca plecam pe o perioada de doi ani,mai ales pe Hinata,de care trebuia sa am grija,sper doar ca Naruto va fi acolo pentru ea..spuseasta cu o urma vizibila deingrijorare in glas.
-Dragul meu,stai linistit,Hinata va fi foarte bine langa Naruto,iar prietenii nostri vor fi incantati pentru noi,asa putem sa ii anuntam ca avem si un copil,iar peste doi ani cand ne intoarcem ne putem casatorii,si ar fi foarte draguta o petrecere de adio,defapt este o idée foarte buna!
-Bine pai de mancare si de decoratiuni ma ocup eu,iar tu desigur decorezi casa si camera si ai grija de mese si de bauturi si de invitatii,este ok?
-Da,cred ca este ok.
Ten Ten,era organizatoare de petreceri deci stia foarte bine cum sa faca lucrurile sa decurga bine.Alesese muzica pe gustul prietenilor ei,bauturile erau niste combinatii intre energizante si sucuri naturale.Camera o decorase cu multe baloane albastre.roz.albe.roze si verzi in special pe scari unde decorase cu mult stil balustrade cu baloane si confetii.S-a gandit sa aleaga si niste filme de groaza sau romantice poate reusea sa mai apropie cateva cupluri.
Neji se descurcase excelent cu mancarea,intru-cat aveau reserve pentru cei mai mare fomisti dn lume,gen Naruto.
Ten Ten gasise cateva modele de invitatii dintre care alese una violet de modele florale albe, pe care s-a decis sa scrie ca vor face o petrecere de adio unde sunt invitati cu totii acasa la Neji in jur de ora 17:00,unde pot ramane peste noapte.
Toate erau gata si camera frumos aranjata.Ten Ten s-a decis sa poarte o rochie alba pana la genunchi s o pereche de sandale.Neji era imbracat simplu,intr-o pereche de pantaloni negri,cu un tricou alb,chiar la timp pentru ca deja cineva sunase la usa.
-Raspund eu,strigase,Ten Ten.
-Buna,Ten Ten,sper ca te bucuri ca am venit cu totii de odata,ca sa nu mai deschizi usa de atatea ori,spuse naruto cu un usor amuzament in gals.
-Da,Naruto,stiai nu m-am gandit niciodata la asta ca asa va rugam pe toti sa fiti aici prezenti fara nici-un intarziat,care desigur 100% erai tu.
Toti incepusera sa rada,de gluma lui Ten Ten,dupa care intrand in casa,curiosi sa afle mai multe despre aceasta petrecere de despartire,despre care nu stiau prea multe.
-Hei,Ten Ten,spunene si noua mai multe detalii despre aceasta convocare,sa o numim asa,ca suntem cu totii curiosi!?..spuse Sakura cu foarte mult entuziasm.
-Pai cred ca cel mai in masura sa faca asta este Neji,ca despre el este vorba in mare parte,deoarece decizia am luat-o amandoi.
-Da asa este inainte sa raspund da am intrebat-o si pe ea.Pai ca sa va lamuresc,stiti cu totii desigur ca am excelat in serviciul meu,deci am primit un contract pe doi ani,cu o casa asigurata in Tokyo,si am acceptat.
-WoW,felicitari,si mult noroc,sa va intoarceti peste de ani,dar se ne mai si vizitati,ca ne v-a fi dor de voi.spusera ei in cor.
-Naruto,intervene, Neji,te-as ruga sa ai grija de Hinata in lipsa mea,daca tot stati in aceeasi casa.
-Sa traiti dom’le..Spuse Naruto si incepusera cu totii sa rada,Hinata inrosindu-se in obraji.
Au inceput sa petreaca ,gandindu-se la prieteni lor ce vor pleca.Au vazut doua filme de groaza si unul romantic,au dansat si au mancat multe floricele si Naruto desigur mult ramen,mancarea lui preferata.Se facuse deja tarziu,obositi fiind s-au hotarat sa se culce.Hinata dormea cu Naruto,Saukura cu Sasuke.Ino cu Sai,iar Kiba cu Shino si Shikamaru.
-Inainte,sa mergem la culcare,as vrea,defapt am vrea sa mai facem un anunt..interveni Ten Ten.
-Da asa este si anuntul este ca vom avea un copil!
Aceasta veste ii lasa cu gura cascata pe toti,cum de ii anuntau acum cand plecau.
-Pai felicitari,dar promiteti-ne ca veti veni aici cand il va aduce pe lume pe urmasul vostru da?
-Promitem!
Toti s-au dus in camerele lor,inca socati deveste,dar incercand sa uite putin si sa zboare intr-o lume a viselor,unde nimeni si nimic nu ii va putea rani.
Sakura a tinut neaparat sa faca un dus.Picaturile de apa fierbinte ii loveau trupul cu putere facand-o sa tremure de placere.Mirosul de crin se imbiba in pielea si parul ei.Mirosea ca o floare frumoasa,ceea ce era defapt.
S-a dus sa se culce,observand ca brunetul era doar intr-o pereche de boxeri,vizibil faptul ca avea un corp bine lucrat.Prinse putina culoare in obraji care diparu imediat ce gandul ca nu o suporta ii veni in cap.Se aseza pe pat si inceca sa uite de tot si de toate.
Brunetul simti mirosul de crin,ce il trezi imediat.Tentatia era prea mare.Fata era si frumoasa si destapta si acum chiar ca ii veni de hac.Vroia sa ii spuna ca o iubeste,dar credea ca e prea tarziu si ca nu il mai iubeste,asa ca se comporta cu ea mai rece ca oricand,in speranta ca o va uita,mult mai greu acum ca locuia cu ea.Ne avand nici o banuiala ca si rozalia incerca acelasi lucru.
Naruto si Hinata se intelegeau din ce in ce mai bine,dar niciunul nu avea curajul sa treaca mai departe.Nici macar Naruto,tupeistul.Deoarce nu puteau dormi au inceput sa vorbeasca despre diferite lucruri.
-Hin si cu ce te mai ocupi tu?
-Pai ei sunt designer vestimentar,tu?
-Eu,sunt tot designer dar de interior,adica de locuinta.
-Dragut,chiar aveam nevoie de unul,crezi ca ma poti ajuta as vrea sa schimb ceva prin casa.
-Da desigur mi-ar face placere,daca ma ajuti si tu pe mine cu hainele.
-Cu cea mai mare placere!
-Si ce ai mai facut in tot acest timp?
-Pai,nimic interesant,adica mi-am facut rost de serviciu,am ajutat si copii de la academie,am iesit cu prietenele si cam atat tu?
-Pai eu chiar ca nimic interesant,adica am omorat cativa din Akatsuki,apoi am incercat sa fac si eu rost de un serviciu,pe care l-am obtinut.
-Interesant.Pai cel mai bin ear fi san e culcam e tarziu si mie imi este cam somn.
-Da si mie,noapte buna,Hin!
-Si tie!
Dimineata soseste cu pasi grabiti.Neji si Ten Ten au foat condusi la aeroport de toti prieteni lor de la care si-au luat la revedere,cu parere de rau,dar promitandu-le ca vor veni in vizita cat de des vor putea.
Dup ace au plecat,ceilalti s-au reintors la casele si vietile lor,unde poate vor avea parte de noi surprize.Unele placute..Altele mai putin placute..Pentru nimeni nu poate sti ce ii rezerva viata.

#5
Ok. Am ajuns pe la ficul tau.
In general mi-a placut ce am citit, desigur ca naratiunea ar fi fost mult mai buna daca ar fi fost mai multa descriere. Dialogul cam sec, deci pune mana si mai aprofundeaza ceva.
Intrebare:
Mai ai vreun fic? Adica confunzi ideile. :| De la ninja cei mai puternici la avocat, designer vestimentar si de interior? Pai asta e cu totu si cu totu altceva. Sau poate nu stiu eu si de mai demult sar peste noapte in viitor:|

#6
Nu ştiu ce m-a atras la ficul tău, însă ceva tot a făcut-'o. Mi+a plăcut că nu ai avut greşeli în narare. Mi+a plăcut că ai ţinut cont de gramatică. Am observat că nu mulţi ţin cont de ea, din nu ştiu ce motive.

Ai avut destulă inspiraţie pentru titlu, însă odată mai de mult repetasem că nu se pun semne de punctuaţie la titlulri, însă las asta căci eu mă axez pe ideea titlului in sine. Nu mi-a luat mult să văd cum ce şi ce fel în ficul tău, căci am o bună vizualizare în ceea ce priveşte ficurile şi chiar mi+a plăcut să văd pe cineva ca scrie totuşi bine la capitolul gramatică. Poate nu am fost eu atentă, însă ai ţinut cont şi de virgule. Sunt bine plasate. Ţi-aş sugera să dezvolţi capitolul, să-l faci mai lung, mai mare. Încearcă să descrii sentimentele fiecărui personaj în parte, să descrii mai pe larg acţiunea şi să nu o mai grabeşti.

Citat:-WoW,felicitari,aici nu trebuia o virgulă ci un semn al exclamării. E o mirare- si mult norocpunct,sa va intoarceti peste de ani,dar se ne mai si vizitati,ar fi mers fără virgulă şi un *caci* ca ne v-a fi dor de voi.cu literă mare. spusera ei in cor.


Încearcă să scrii cu literă mare după punct.


[edit]

Dialogul e foarte bun
-

#7
Of da stiu ca am cam grabit actiunea:(
Dar ma rog m-am axat pe o idee..Si o sa continui cu ea:)
Sper sa va placa:)[posturi unite]
Acum next-ul:)Asa ca maine este Craciunul:))

Capitolul 4 : Accidentul.Ceva neasteptat.

Sakura si Sasuke inca se gandeau la plecare prietenilor lor in incercarea de a uita complet de aceasta tristete dar nu reuseau.In incercarea lor disperata soneria i-a salvat.
-Buna ziua,sunt domul Waymundo si o caut pe domnisoara Sakura Haruno?
-Da eu sunt,dar pentru ce ma cautati?
-Am fost insarcinat sa va anunt ca parintii dumnevoastra au vost victimele unui accident destul de grav in urma caruia au intrat in coma,doctorii neputand spune ce va urma.Se afla la spitalul principal.
-Multmesc..
Sakura inchise usa si cazu.Lacrimile ii curgeau siroie pe fata ei alba ca spuma laptelui.Nu stia ce sa mai creada.Parinti ei?De ce tocmai ai ei?Cu ce gresise ea?De ce ea?O durea atat de mult mai ales ca nu ii mai vazuse de mult.
Sasuke vrand sa vada ce se intamplase a gasit-o pe rozalia pe jos,lesinata.A luat-o si a dus-o in camera.Ii pregati un ceai de tei ca sa o mai linisteasca.
Incetul cu incetul,fata se trezea usor dintr-un cosmar ce avea sa devina groaznic.
-Te-as ruga sa nu mai ma sperii asa niciodata!Bea ceaiul asta si povesteste-mi ce s-a intamplat.
Dupa ce a baut ceaiul,care a calmat-o,a inceput sa ii povesteasca tot ce a aflat.Cand a terminase,deja doua pachete de servetele erau la gunoi din cauza lacrimilor,care nu se mai potoleau.Fata incerca sa se descarce,dar nu reusea.
-Trebuie sa fi puternica,pentru ca trebuie sa mergi acolo sa ii vezi,trebuie sa fi langa ei,pentru ca vocea ta i-ar putea ajuta mai mult decat crezi.
-Stiu,dar totul este atat de greu.Mai intai Neji si Ten Ten,apoi ei.Este atat de greu.
In incercarea de a o linisti a luat-o in brate.O privea cu caldura in ochi.O caldura care nu o putea vedea prea des in ochi lui de gheata,sau in sufletului rece.
Ea era putin fericita din cauza ca acum se afla in bratele lui.
Au hotarat sa mearga la spital.Sakura incapatanata vroia sa conduca ea,dar pana la urma sa lasat cu greu convinsa de Sasuke,ca nu este intr-o stare prea perfecta pentru a conduce.
Ajunsa la spital,a fost condusa catre camera parintilor ei.Cand a intrat si i-a vazut conectati la atatea aparate care aratau ca nu prea exista viata in ei,sufletul ei a fost spart in mii de bucatele.Stia ca trebuie sa fie pyuternica pentru ei,dar nu putea,ii era atat de greu.Isi amintea vremurile cand era atat de slaba si in timp isi cladise un suflet de piatra.Acum realiza ca a stricat totul.S-a calmat si cu ajutorul brunetului dar si cu ajutorul vointei de piatra care nu putea fi distrusa.Vroia sa ii arate lui ca se schimbase si ca nu mai era aceeasi fetita,ceea ce reusise deja.In ochi lui,ea se maturizase.
Sakura incerca sa vorbeasca cu ei.Le spunea ca ii pare rau daca a gresit,ca ii iubeste,ca are nevoie de ei,ca sunt foarte importanti pentru ea,ca sunt steaua ei norocoasa,ca trebuie sa lupte cu moartea,ca trebuie sa fie acolo langa ea,ca odata si adata trebuie si ea sa se casatoreasca si ca ei sunt cei mai importanti si nu pot lipsi de la acel mare eveniment,care desigur v-a marca viata ei.
Zilele treceau,dar nici un semn ca se vor trezi sau ca se vor face bine.
Pe rozalie o durea sufletul,dar trebuia sa fie puternica.In plus toti prietenii ei erau aproape de ea.Inclusiv brunetul.Defapt el cel mai mult.Se pare ca acest incident nefericit ii apropiase mult dar nu suficient de mult.Intr-o zi la spital auzi o discutie intre medici..
-Se pare ca parintii domnisoarei Haruno,incep sa dea semne ca se vor face bine.
-Eu nu cred,poate sunt miscari involuntare.
-Poate da,poate nu,dar trebuie sa fim increzatori.
-Da trebuie,dar trebuie sa fim si realisti.In plus nu putem sa ii spunem nimic inca,daca nu avem vreo dovada.Adica nu ii putem da sperante false.
-Da asa este,dar in orice caz,vom supraveghea acest caz cu multa atentie.
Fata deja prindea sperante si incepuse sa vorbeasca mai mult cu ei,ceea ce dadea bine,penru ca observasera si ea si medici reactiile bune,fapt ce insemna ca se faceau bine.Fata deja nu prea mai petrecea timp pe acasa.Sasuke era ingrijorat de sanatatea ei.Era tot timpul langa ea spunandu-i sa manance si sa aiba grija de ea,pentru ca asa nu mai merge.
-Sakura,astazi mergi acasa fie ca vrei,fie ca nu vrei!
-Dar..
-Nici un dar mergi acasa si punct.Trebuie sa ai grija si de tine.
Adevarul era ca acasa era mult mai bine supravegheata si o putea ajuta mult mai mult.In comportamentul ei se vedeau imbunatatiri.Dormea mai mult,se alimenta mai mult si era mai fericita.
Dupa un timp parintii ei isi revenisera.Din fericire nu au ramas cu alte
consecinte in urma accidentului.
Fata era fericita,mai ales ca si-au revenit,dar putin trista ca acum plecau dar le-a cerut sa fie mult mai atenti.Si era fericita pentru ca prietenii ei au fost aproape de ea si ca in prietenia cu Sasuke era mai multa caldura.Spera insa ca lucrul acesta nu se va schimba odata cu revenirea parintilor ei.Defapt lucrul acesta era mai mult o dorinta.
Ajunsa acasa,Sasuke ii pregatise masa,afara la lumina luni,mari si rotunde,ce dadea un aer romantic locului.
-Hmm..Sakura ma intrebam sti daca ai vrea sa mergem la un film ceva?
-Da,defapt chiar as fi incantata.Nu am iesit undeva de prea mult timp.
Era ciudat.Foarte ciudat.Sasuke vroia sa se intalneasca cu ea?Era placut surprinsa.
Au mancat,dupa care au mers la film.Foarte ciudat acel film era unul romantic.Sasike si-a tinut pe parcursul filmului mana in spatele Sakurei.Si mai ciudat era ca o tinea aproape in brate.Ciudat dar placut.Avest lucru ii cauza fluturasi in burta rozaliei,ceea ce ii placea,dar era si trista pentru ca stia ca lucrurile nu vor merge mai departe,desi ea asa isi dorea.Filmul se termina iar rozalia a tinut sa se duca pana la baie.Cand s-a intors l-a gasit pe brunet,sarutandu-se cu Karin,dusmanca ei din liceu.O durea atat de mult.Stia ca visurile ei nu puteau deveni realitate.A inceput sa planga si a fugit spre casa sau asta incerca.Alerga intr-o directie pa care sigur nu scria casa.Sasuke observand asta ia tras o palma roscatei si i-a spus sa nu mai faca niciodata asta.A inceput sa fuga dupa ea,spre norocul ei,pentru ca tocmai o salvase dintr-un accident.In fuga ei cat mai departe de el,a ajuns sa o calce masina,norocul ei ca a venit brunetul la timp.
A luat-o in brate pentru ca sigur nu putea sa mearga singura dupa spaima pe care o trase si s-a indreptat spre casa.Ajuns acasa a asezat-o pe pat.
-Uite.Sakura,tot ce ai vazut,nu era real.Nu eu am sarutat-o pe Karin,ci ea pe mine.
-Uite ce e Sasuke,nu-mi pasa cine cum v-ati sarutat.Esti un om liber,poti sa faci ce vrei.
-Dar atunci de ce plangeai?spuse asta cu un zambet smecher pe fata.Stia ca daca o intarata prea rau poate actiona.
-Pentru ca..
-Pentru inca ma iubesti.
-Asta nu e adevarat.sari rozalia ca si arsa.
-Nu e adevarat a?Dar atunci de ce plangeai?
-Exista o explicatie logica pentru asta!
-Si care este acea explicatie logica?
-Aaaaa…
-Asta inseamna ca nu este nici o explicatie logica.Ma placi si cu asta basta.
In momentul acela fata ia tras o palma.
-Asta pentru ce a fost?
-Crezi ca te poti juca cu oricine?Ei bine afla ca nu!Cine te crezi tu pana la urma?
-Ha!Incerci sa pari dura,dar nu poti!
-Cine vorbea..domnul “eu sunt un ghetar mai rece ca orice altul”!
Atunci Sasuke ii trase o palma.La care Sakura a inceput sa planga si a vrut sa fuga de el si de lumea intreaga.Dar nu reusi,pntru ca brunetul a luat-o de mana si a tras-o spre el.A pivit-o in ochi facand-o sa se piarda si mai rau.Putea citi cat de mult il iubea.
-Ce?Acum ce mai vrei?u ti-a ajuns?Chiar atat de mult ma urasti?
-Uite ce e.Nu ti-am tras palma aia ca asa mi-a venit mie.Ti-amtras-o pentru ca spui numai prosti.In primul rand nu te urasc eu te..si nimic
Nu a mai spus nimic si i-a cuprins buzele ei moi si catifelate intr-un sarut tandru.O saruta cu toata pasiunea din suflet si din inima.Era un sarut tandru si pasional,in care s-a lasat cuprinsa de sentimente si prinsa in sarut.Cel mai rau era pentru ea ca ii placea si mai vroia.Vroia mult mai mult.El si-a exteriorizat toata dragostea ce o purta pentru ea in acel sarut….

#8
Capitolul 5 : Viata este plina de surprize

Hinata statea pe terasa gandindu-se ce ar putea face ca sa il impresioneze pe Naruto.Prin minte ii trecea sa isi cumpere un parfum nou,sau sa sa faca rost de o achizitie care sa ii puna corpul intr-o valoare mult mai buna.
Naruto se plimba prin parc cu gandul ca trebuie sa o ia prin surprindere pe Hin.Dar nu stia cum.In drum spre casa trecuse pe langa un magazine de animele.A intrat,stiind ca Hinata adora animalutele.Timp de o ora a cautat ceva dragut dar nu a gasit nimic.Descurajat,fiind a vrut sa plece,dar in ultima secunda a zarit un motanel,mic negru,si cu ochi albastrii.Din prina clipa in care l-a zarit a stiut ca se potrivea perfect cu cadoul minunat pe care il avea in gand.Nu a mai stat pe ganduri,a luat motanelul si desigur nu putea sa il dea pur si simplu.A gasit un cosulet mov de o nuanta mai inchisa cu o pamblica mov deschis,culorile preferate ale brunetei.
Intre timp Hinatei ii trazni prin cap o idée geniala.S-a hotarat pana la urma sa se immbrace cu o rochita scurta,lila,in picioare o pereche de cizme tricotate,pana la genuchi,mov.Parul l-a lasat liber prinzandu-l doar o mica clamuta petru a-si sustine bretonul.Dar asta nu era tot ca surpriza sa fie surpriza s-a hotarat sa gateasca ramen dupa reteta speciala a familiei Hyuga.Acest ramen avea o finete deosebita,fata de celelalte si desigur acesta era mai bun pentru ca era pregatit cu un ingredient secret,dar nu foarte secret pentru ca multi il cunosc si se numeste DRAGOSTE.Bruneta pregati masa afara pe terasa.Aseza toate lucrurile si a inceput sa astepte si sa astepte in speranta ca blondul va veni mult mai repede.Cel putin in seara asta.In sperantele ei,usa se auzi trandindu-se.
-Buna,Hin,ce faci?
-Bine..Naruto tu?
-Pai uite ce pot sa fac..de la serviciu,hm sti ma gandeam daca ai vrea sa mergem,undeva in oras?
-Nu mai este nevoie,pentru ca am pregatit eu ramen.
-Multumesc,brunet-o,nimeni nu a mai facut asa ceva pentru mine.
S-au asezat la masa,incepand sa manance.Naruto cerea din ce in ce mai multe porti de ramen,pana cand resursele s-au epuizat.Hin a inceput sa stranga masa,dar nu reusi deoarece blondul a cuprins-o de spate si a luat-o pe sus ducand-o in camera.
-Sti..nu esti singura plina de surprize,asa ca sper sa iti placa.Cadoul tau este pe pat.A vrut sa plece,dar nu inainte de a trage—o de par spre el.A sarutat-o pana cand a lesinat.
Trezindu-se,bruneta si-a amintit ultima scena petrecuta si s-a dus catre pat.A observat in mijlocul lui un cosulet cu un motanel foarte draguts.L-a indragit din prima clipa.A decis ca numele lui va fi Miu.
-Hei,Miu,iti place numele asta?
-Miiiiauuuu..
-Cred ca da..si incepusa sa rada cu pofta.Isi adora motanelul si persoana care i-a furat un sarut,persoana de la care avea motanelul.In cosulet mai era un bilet semnat de Naruto.Cu frica a deschis plicul si a inceput sa citeasca:

“ –Draga Hinata,am vrut sa iti dau acest cadou,ca sa sti ca insemni mult pentru tine.Altceva mai potrivit nu am gasit.Stiind ca iti plac animalutele ti-am luat acest motanel in semn de despartire.Imi pare rau ca trebuie sa afli in acest mod,dar plec undeva in tara,nu stiu pentru cat timp.Imi pare rau.Ma voi intoarce!”


Naruto!

Recitind ultimele randuri,lacirimi reci si pline de durere curgeau din sufletul ei,pe obrajii palizi.Nu credea ca Naruto ii va face asa ceva vreodata.Mai rau era ca a si sarutat-o.Acum chiar ca nu il putea uita prea usor.Ia taiat sufletul cu un cutit adanc,sfaramandu-l in mii de bucatele care mai de care,ranite si sangerande.Nu mai era o persoana,sufletul din ea zburase odata cu blondul care i-a facut sufletul sa sangereze.Cel mai rau o durea ca a aflat printr-o scrisoare.Prefera sa i-o spuna in fata.Isi incalcase promisiunea fata de Neji.Trebuia sa aiba grija de ea.Ceea ce nu a facut,ba mai mult chiar persoana lui a trimis-o catre celalalt taram.Incerca sa gaseasca o cale,sa se adune,sa-si limpezeasca gandurile si sa revina la normal.Dar era imposibil.Ranile din razboi erau prea mari si multe pentru a fi vindecate printr-un singur gand.Un gand nobil,ce nu era de ajuns.Avea nevoie de multa putere,pe care desigur nu o avea.De ce?Pentru ca nu era pregatita pentru o asemenea lovitura.Cel putin nu acum,cand era mai fericita.Singura ei alinare era Miu care miorlaia intr-una intr-o incercare disperata de a o face putin mai fericita.Miu ii aducea in sulfet o raza de lumina,o raza de speranta,o raza de iubire si una de gheata.
In minte i se derulau,imagini din trecut.Imagini frumoase dar si dureroase.Pasii lui grabeau prin amintiri facundu-le sa doara si sa zboare in uitare.Intr-un final de lacrimi amare adormii..cu gandul la el.
A doua zi de dimineata ii dadea lui Miu de mancare in timp ce il mangaia.Se vedea pe fata ei,cat putea sa sufere.Hinata blanda,miloasa,care oferea iubire a disparut.In locul ei a venit o noua Hinata mai rece ca orice altceva.Trebuia sa fie dura si sa infunde iubirea ce o mai avea pentru el intr-un coltisor ascuns si departat din inima ei de piatra.
Timp de multe zile nu mancase sau bause nimic,asa ca in final a ajuns la spital.Noroc cu menajera care a gasit-o aproape moarta.In spital i se administrau 5 perfuzii pe zi,dar nu dadeau rezultat.Doctorii erau nevoiti sa o oblice sa manance.
Intr-un final realizand ceea ce face,ca murea cum sar zice pentru el,a inceput sa manance.Putin cate putin,pana cand si-a revenit si a fost lasata sa plece acasa.A ascuns toate aceste de toti prietenii ei,pentru ca nu dorea mila nimanui.Dorea sa fie singura cu Miu si cu gandurile ei din departare.
Toata ziua statea inchisa in camera ei fara sa iasa nici macar la baie.Intr-o disperare menajera,Mia,s-a hotarat sa o scoata la plimbare.
Mergea prin parc cu Miu in brate,fiind atenta chiar si la cel mai mic amanunt in parte.Cel mai mic amanunt ce ii putea schimba viata
A inceput sa isi reia viata de zi cu zi,lasand trecutul in trecut,gandindu-se doar la viitor.La munca era mult mai activa,seful promovand-o.Nimic special,s-a bucurat dar nu a facut mare haz de necaz.Cel putin nu avea cu cine.De Sakura numai auzise nimic,dar nici de ceilalti,dar nici ca dorea sa se intereseze.Cel putin o perioda mica de timp,ca sa isi revina,dupa va incepe sa iasa si in oras,ca viata ei sa fie completa.
Completa la figurat.Niciodata nu va fi completa fara el.Stia ca isi face singura rau,asa ca a incetata sa se mai gandeasca la el.Evita discutiile despre iubit si dragoste pana cand a reusit sa il uite de tot.Nu se mai gandea la el,nu se mai intrebare oare ce face?,Pur si simplu a spus stop si asa a fost.Cel putin viata ei sa intors la normal.Era mai fericita,mai implinita,a inceput sa umble din nou cu prieteni si era fericita de rezultatul muncii ei.Devenise un designer foarte cunoscut.Avea multe comenzi iar prietenii ei erau mandri de ea.Dar nu a uitat niciodata ca daca el se va intoarce nu il va mai ierta.
Dar cine stie ce surprize ii va rezerva viata?

#9
Hello,sunt Onna,dar acount-ul acela este banat,din pacate!De acum in colo,nu voi mai folosi acel account,ci pe acesta!!
Si acum next-ul!!

Capitolul 6 : Amnezie

Nemaiputand sa doarma din cauza razelor soarelui,care se jucau pe fata ei,rozalia se trezeste,inca obosita dupa noaptea pe care o petrecuse in oras cu prietenii.Observa ca brunetul numai era in camera,asa ca s-a hotarat sa mearga sa faca un dus.Daduse drumul la apa fierbinte.Picaturile de apa se loveau de corpul ei ca si focul de apa.
Folosise gelurile ei de dus favorite care ii relaxau corpul si mintea ducand-o intr-o stare de moleseala completa.Parfumurile o ameteau facand-o sa simta fluturasi in stomac din cauza gandurile necurate.Iesii din baie si alesese o tinuta simpla pentru astazi.O futita roz si un maieu alb.Dupa ce sa imbracat s-a indreptat spre bucatarie deoarece stomacul ei isi cerea drepturile,desi pasii ei greoi aratau altceva.In bucataria aceea,mare si albastra,mirosirile se impleteau intr-o aroma ce iti aducea numai pofte.
-Gatesti??
-Pentru tine orice!
-Multumesc.
Sakura era cea mai fericita persoana.Nici un baiat numai facuse asa ceva pentru ea.Inca isi amintea aceea seara plina de magie.

Flashback

Rupse acel sarut plin de dragoste si ii sopti cu caldura la ureche “Te iubesc mai mult decat orice pe lumea asta”.Ii cuprinse buzele intr-un alt sarut de neuitat.Un sarut ca in basmele cu printi si printese in care printesa isi indoaie piciorul in spate.Aici era mult mai mult de atat.Era un sarut brutal ce a tinut doar cateva secunde,altul senzul,tinut alte cateva secunde,intralte secunde,unul romantic,iar in zeci de minute unul bland si plin de dragoste.Se desprinse din sarut si ii mai soptise odata la ureche “Te iubesc” si o prinse intr-un alt sarut.Deja ii cunoastea fiecare coltisor al lacasului ei umed.Isi plamba limba din colt in colt facand-o pe fata sa inebuneasca de placere.O lua in brate si o duse in pat,o musca de gat si ii spuse ca “Niciodata nu ne vom mai desparti.Te iubesc!”.

End Flashback

In timp ce manca ouale prajite cu sunca si cascaval,facute de brunet,isi amintea acea noapte,pe care la sigur nu o va uita vreodata.
-Hei,rozalio,dute si pregateste bagajele.Plecam la mare.
-Poftim?
-Exact cum ai auzit.Fac eu curat aici,tu dute si fa bagajele.
-Sasuke,sti cat mi-ar placea sa mergem,dar gadestete,Hinata..Trebuie sa fim alaturi de ea.
Brunetul nu mai scoase nici un cuvant.Doar isi termina treaba si pleca.Sakura isi dadu seama ca s-a suparat,dar nu ii mai spuse nimic.Stia ca nu v-a putea sta prea mult departe de ea.Desi ea nu stia,Sasuke,isi pregatise bagajul si plecase la mare.Il durea faptul ca rozalia l-a refuzat si a hotarat sa se razbune pe ea,fara sa se gandeasca la consecinte.
Seara se asternu ca un cearceaf magic cu un inger pazitor,luna si subalterni ei,stele, peste sat.Sakura era din ce in ce mai ingrijorata pentru brunetul ei care nu mai dadu-se nici un semn de viata.Cu o strangere de inima,s-a dus catre baie pentru a face un dus,unde a facut teribila constatare.Sasuke o parasise.Hainele lui numai erau.Numai era nimic ce ii apartinea.Ba da,greseala,era.Era inima ei,sfaramata si facuta pulbere.Acum ii parea rau ca l-a refuzat,dar ii parea si bine pentru si-a dat seam ace fel de om era.Isi amintea cand ii spunea ca nu se vor mai desparti vreodata.O durea faptul ca o mintise.Era distrusa,pentru ca ajunsese sa il iubeasca mai mult decat viata ei,el fiind viata ei.
Trecusera prea multe zile in care ea si Hinata se consolau reciproc,desi Hinata isi mai revenise.Sakura,era deja la limite.Au hotarat sa se plimbe prin parc poate o va ajuta putin deoarece nu mancase nimic timp de o saptamana.
-Nenorocitu’.Iti jur Sakura,ca daca va vrea sa te vada,asta se va intampla doar peste cadavrul meu.
Cand auzise fin nou de el,Sakura a inceput sa alerge cu lacrimi in ochi,desi nu vedea unde se intreapta continua sa alerge sis a large pana cand s-a izbit de o masina.Se rostogoli si ajunse pe cealalta parte a drumului.
-Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,Sakura,striga Hinata in disperare,cu lacrimi in ochi.Incerca sa se linisteasca sis a sune la salvare.
-Domnisoara,sunteti ruda cu doamnisoara Sakura Haruno?
-Nu,dar sunt prietena ei cea mai buna.
-Regret sa va anunt,dar nu ii dam prea multe sanse.Are multiple fracturi de coaste si un cheag de sange la plamani.
-Multumesc…
In gand Hinata il injura pe Sasuke si isi promitea ca daca se va face bine,ea nu il v-a mai lasa sa se apropie de rozalie.
-Puteti intra sa o vedeti.O anunta cineva.
-Multumesc..
-Sakura,te rog revino-ti.Nu si tu,te rog.Esti tot ceea ce mi-a mai ramas.Te rog..
Bruneta o privea neajutorata.In fiecare zi vorbea cu ea si ii aducea flori roz,preferatele ei.Toti prieteni ei o vizitau si incercau sa vorbeasca cu ea,dar nimic nou.Trecusera deja doua saptamani de cand el a plecat,dar ea era in aceeasi stare.
Intre timpSasuke se intalnise cu Karin la mare.A inceput sa filtreze cu ea,roscata facand acelasi lucru.
-Si,iubitel,stiam eu ca o sa te intorci la mine mai devreme sau mai tarziu,dar cum ti-ai dar seama?
-Nu am chef acum de discutii,dar ce zici ne intoarcem in sat?
-Sigur.Era cea mai buna ocazie a lui Karin sa o faca pe Sakura sa sufere,dar nu stia ca planurile ei vor fi date peste cap.
Intre timp cei doi ajunsesera acasa la rozalie,dar nici un semn de viata.Si-au instalat lucrurile in a doua camera si au inceput sa se giugiuleasca in sufragerie.Dintr-o data usa de la intrare s-a deschis iar brunetul a apucat-o de gat pe Karin si a sarutat-o.
-Sasuke????Karin????
-Hinata?
-Da eu,dar voi ce cautati aici?
-Pai in caz ca nu sti,eu stau aici.Iar ea este iubita mea si am decis san e mutam impreuna,probleme?
-Pai,eu nu am nici o problema,dar cum va reactiona Sakura,tu te-ai gandit,e casa ei!
-Da asa este.Dar nu am ce face,atata timp cat asta etse hotararea lui Tsunade-sama.
-Hmm..Eu ma duc pana sus sa ii iau o pereche de pijamale noi,Sakurei.
-Da sigur cum zici tu.Si o saruta din nou pe roscata.
Hinatei nu ii venea sa creda,dar fu’ trezita din gandurile ei de un sunet enervant.
Trrrrr Trrrrr Trrrrr Trrrr Era telefonul ei.
-Alo?
-Domnisoara Hyuga?
-Da eu sunt,dar cine ma cauta?
-Sunt doctorul prietenei dumneavostra,puteti veni urgent?
-Da,sigur ca pot,dar s-a intamplat ceva?
-Da,domnisoara s-a trezit!
-Vin cat de repede pot,multumesc,la revedere.
-Va asteptam,la revedere.
Hinata,lua cateva haine pentru Sakura si pleca in graba,trantind usile si sperindu-i pe cei doi.
-Ce o fi patit?intreaba curioasa Karin..
-Nu stiu.
Bruneta era nervoasa la culme.Nici un taxi nu era disponibil,blondul nu mai era si trebuia sa ajunga urgent la spital.Singura solutie era sa il roage pe Sasuke.Nu ii venea sa creada ca ea va face una ca asta,dar nu avea incotro.
-Sasuke,am si eu o rugaminte,sigur asta daca nu esti prea ocupat..
-Pai spune..
-Trebuie sa ajung urgent la spitalul principal,iar toate taxi-urile sunt indisponibile,crezi ca poti sa ma duci si pe mine?
-Da sigur,Karin ma astepti aici,pentru ca nu intarzii mult.
-In regula.
In drum spre spital,niciunul dintre ei nu spuse nimic,pana cand Sasuke,sparse linistea..
-Hinata..am si eu o intrebare,dar sper ca nu va fi prea indiscreta..?
-Da sigur spune.
-Pentru cine te grabesti asa de mult sa ajungi la spital,s-a intors cumva Naruto?
Un moment de tacere sa asternut la auzul numelui acela,dar pana la urma bruneta isi face curaj si ii raspunde.
-Nu,de Naruto nu mai stiu nimic.
-Pai si atunci?
-Sakura….
-Sakura, cei cu ea?
-Pai pentru ea ma grabesc asa.
Brunetul ramase uimit.Nu se astepta la asta.Se gandea la oricine altcineva,dar nu la ea.
-Dar ce a patit?
-Dupa ce ai parsit-o,a cazut in depresie.Nu a mancat nimic timp de o saptamana,pana cand m-am hotarat ca nu trebuie sa o las asa si am rugat-o sa mearga in parc.A acceptat propunerea mea,si eu ca o proasta ce am fost i-am adus aminte te tine.S-a intristat a inceput sa planga si a fugit in orice directie numai in cea potrivita nu.Si din toate astea a rezultat un accident,ea fiind in coma de doua saptamani,astazi am primit un telefon cum ca s-a trezit,dar nici mie nu imi vine sa cred.
Sasuke ramase ca un ghetar.Nu mai spunea nimic,aproape ca nici nu mai respire.Era vina lui.Numai din cauza lui s-a ajuns aici.
-Acum de ce nu zici nimic?
-Ce sa mai zic?
-Buna intrebare.Nu stiu.Orice..
-Vreau sa o vad.
-Imi pare rau dar asta este imposibil.
-De ce?
-Pentru ca o sa imi respect promisiunea.Sakura s-a trezit,iar eu mi-am promis ca daca o va face,nu te voi mai lasa sa te apropii de ea,in caz ca nu ai realizat din cauza ta era sa moara,pentru ca doctorii nu ii mai dadeau sanse.
-Stiu si imi pare rau.Chiar mai rau decat crezi,pentru ca ea este totul pentru mine.
-Totul pentru tine?Acum mai si minti?Cei sa intamplat cu tine Sasuke?
-La ce te referi?
-Karin..desigur..tu la ce credeai?
-Da Karin..Am vrut doar sa ma razbun pe ea..
-Da credema mi-am dat seama,dar trebuia sa o intelegi,mai ales pentru ca i-ai promis ceva.
-Da,credema imi este atat de greu.Nu vroiam sa se ajunga aici.
-Hmm..am ajuns ma duc sa vad ce se intampla..
-Pot veni si eu?Te rog?
-Hmmm…bine..
Cei doi se grabira pana sus,in speranta ca vor primi niste vesti bune.
-Domnule doctor?
-Da,ma bucur ca ati venit,dar domnul cine este?
-Tot un prieten.
-Da pai intrati,ca trebuie sa discutam.
-Este grav?
-Nu este foarte grav,dar este ceva important.Domniosara s-a trezit,este bine,dar are amnezie.
-Amneziee???strigara cei doi in cor..
-Da amnezie,Din pacate nu putem spune pentru cat timp,stim doar ca este temporara.
-Si este amnezie totala,intreba bruneta?
-Nu chiar.Isi aminteste decat de un sigur nume,acela fiind Hinata.
-Si cam cand putem sa o luam acasa?
-Astazi,pentru ca aici numai avem cum sa o ajutam,dar orice ar fi,nu trebuie sa fie nervoasa,sau ceva in genu,ceea ce este foarte periculos pentru ea.
-Desigur,vom avea mare grija de ea.
-Nu uitati,ii trebuie afectiune.
-Nu o sa uitam,fiti sigur,spuse Sasuke.
Dupa ce iesira din cabinet Hinata il luam la intrebari pe brunet.
-Nu o sa uitam?
-Desigur,acum ea este proritatea ea.
-Sasuke nu uita,ca mai este si Karin!!
-Karin nu conteaza,o sa ii spun sa plece.
-Hmm,bine…daca asta o va face fericita pe Sakura..Dar sa sti un lucru,o singura data daca ii mai faci rau,singur iti faci bagajele si pleci!!!!
-Am inteles,sa traiti!
Hinata era bucuroasa ca macar pe ea o recunoastea rozalia.Cu incredere,Sakura i-a spus,ca brunetul acela cu care a venit arata foarte bine.Hinata era oarecum bucuroasa,dar inspaimantata la gandul ca odata si odata tot trebuie sa isi aminteasca cine este,defapt,acel brunet.O ajuta sa se imbrace sis a isi faca bagajul.Se vedea ca era bucuroasa ca nu mai sta in acel spital.Sakura fiind ingrozita de spitale.
Ajunsi acasa,Hinata observa ca deja Karin nu mai era,un zambet stregar aparadui pe fata.
-Ai fost rapid,ii sopti ea la ureche.
-Multumesc.
-Hei ma ajuta careva?
-Da desigur spune?
-Nu am idée und ear putea fi dormitorul meu…
-Te conduc eu,spuse Sasuke.
-Multumesc.
Rozalia era foarte fericita si se gandea ca intr-o zi ar putea fi impreuna.Dar mai intai sa isi aminteasca cine este.
-Hei,sti,dupa,crezi ca poti sa ma ajuti sa imi amintesc cine sunt?
-Desigur,apropos ma cheama Sasuke..
-Sasuke..numele asta imi este foarte familiar..
-Desigur ca iti este suntem prieteni..foarte buni.
Poate vom fi mai mult decat prieteni,gandi ea.
Oare isi va aminti rozalia pana la urma trecutul ei?Si cum va reactiona cand isi va aminti ultimele momente dinainte de accident?Asta nimeni nu stie…

Happy new year!

#10
Capitolul 8 :Ceva mai plictisitor decat cea mai plictisitoare moarte

Hinata,era langa patul de nebunie curata,al prieteni sale,pusa pe gandurile amintirilor,desigur amintindu-si ceva.

~Acum, este seara,deci incep cu intr-o seara,una plictisitoare,extrem de plictisitoare imi aduceam aminte plictisita,chiar foarte plictisita,ceva plictisitor,extrem de plictisitor,ce ma aducea la limita plictiselii.
Din toata aceasta chestie plicticoasa,iesea ceva plictisitor,anume un brunet,pe nume Sasuke Uchiha.Ce va pot spune despre el?
Pai in academie,era un tip plictisitor,dar cu toate era foarte foarte frumos.Aproape toate fetele cu exceptia mea si a lui Ten Ten,erau innebunite dupa el.De ce?Aici nu pot raspunde,pentru ca nu am fost in situatia de al place.Printre fetele din acel grup plicticos,se afla si cea mai buna prietena a mea,Sakura Haruno,o fata cu parul rozaliu si ochi mai verzi decat cel mai pur smarald.Ea il iubea si il iubeste,daca il va mai iubi,asta nu stiu,dar in prezent il iubeste,chiar daca nu isi aminteste,dar cel mai bine sa revenim la trecut sa ne amintim in continoare.El era un ingamfat fara pereche.Un tip dur si rece.Sasuke nu dadea nici cea mai mica atentie vreunei fete.Pentru acel brunet,la trecut vorbind ca acum s-a schimbat,fetele erau doar subliniez doar niste fiinte insipide,slabe,care trebuiau aparate,fara nici un rost pe lume.In dorinta lui prea mare de a-si omora fratele,ceea ce a si facut,dar nu am chef sa intru acum in detalii,a plecat din sat frangandu-i inima rozaliei.
Dupa cativa ani,plictisitori,s-a intors cu tot cu inima Sakurei.Ea l-a iertat,desigur nu pra usor,da rau a facut,pentru ca acum,intr-un final trist si dureros,dar plicticos,a ajuns sa fie o nebuna patetica si amnezica pe patul pe care este scris cu litere mari si invizibile,asta doar pentru mintea mea bolnava de disperare,”Drumul cel mai sigur catre nebunie”,langa care ma aflu eu acum,indurerata de ceea ce a patit rozalia asta incapatanata,desigur asa a fost ea din totdeauna.
Intr-o singura privinta,nu am inteles-o vreodata.Cum o fiinta umana,atat de pura si putin sarita de pe fix,la asta ma refer in general,putea fi atat de sensibila,gingasa,iubitoare,luptatoare,intelegatoare,dura,iertatoare si rece in acelasi timp?Dar sigur niciodata o fata patetica ca mine,nu va putea intr-un final,sa o intlega.Eu,Hinata,care nu am stiut sa il tin aproape,pe blondul visurilor mele,care ma parasit,lasandu-mi drept cadou de despartire un pisoi pe nume,adica pe care l-am botezat eu Miu,nu va putea intelege asa ceva vreodata.
Miu era un motanel,mic,negru cu ochi albastri.Bine zis era,pentru ca acum este un motanel,mai mare,negru si cu ochi albastri.A,si am uitat,ca printr-o prostie extrem de plictisitoare sa mentionez,ca este cel mai dragut motanel,fost motanel mic,acum mare,pe care l-a putut vedea cineva.Desigur,blondul are gusturi bune,n-am ce comenta,mai ales ca il ador pe el si pe motanelul meu Miu.
Acum ma gandesc cu groaza,ca se va intoarce odata si odata, cu cine stie ce iubita,si ca va veni cu o scuza patetica si plictisitoarea,cum ca ii pare rau,ca s-a intamplat…
Imi dau lacrimile numai cand ma gandesc la ce nenorocire a provocat nenorocitul ala in sufletul meu si cate ramasite am adunat singura pe urma.Singura,pentru ca diavolita din mine m-a oprit sa zic ceva cuiva cand,desigur aveam cea mai mare nevoie.Dar,daca prostia doare,nu am avut ce face decat sa indur,singura,chinuri oribil de groaznice.
Si ce frumos era,era ca a fost si numai e,cand eram impreuna..~

Si in amintirile ei dureroase si plicticoase,Hinata adormi,langa Sakura mai tarziu decat brunetul,fara sa afle ceva nou pe ziua de astazi.
A ramas acelasi mister urmat de o gaura neagra,neagra, neagra,in legatura cu viitorul Sakurei,frumoasa rozalie.Dar o nebunie curata nu se vindeca asa usor,mai ales cand nebunul,mai este si amnezic si toate astea din cauza iubirii.
Hinata inca visa un somn cateva zicale,tot gandindu-se la ea si la blond…
Un destept spunea:
“Dragostea este ca o ciorba..reincalzita numai are acelasi gust”
Un prost spunea:
“Dragostea este ca o ciocolata,defiecare data cand incerci o noua aroma,placerea este din ce in ce mai placuta”
Ea spera ca in cazul ei cu blondul sa fie a doua..dar…
Dar toata aceasta palavrageala,este atat de plictisitoare,pentru ca toate aceste detalii erau deja cunoscute.Doream sa aflam ceva nou in legatura cu verdictul rozaliei nebune..Dar na’ fost sa fie…



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.584 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.752 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Dragostea ta sau fericirea celorlalti? Xandra iubire14 13 8.134 03-01-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: lilycutza^_^
  Am redescoperit fericirea.. Debb.' 20 15.301 22-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.165 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)