Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru ca fericirea este una de plastic

#11
Capitolul 9 : Fericire incompleta

PS:Imi cer scuze pentru capitolul trecut,dar,era tarziu in noapte cand a fost conceput,in plus mai bausem si putin,bine poate putin mai mult,vin.

~Dupa o noapte plina de vise si amintiri,unele frumoase,altele oribile,dar au trecut si astea.La fel ca si viata.Bruneta irosea fiecare secunda,trecea si asta,trecea si alta,treceau multitudini ,treceau grabite mai bine zis cu cat mai repede cu atat mai bine.Timpul trecea fara folos,dar cu siguranta toti deveneau mai batrani,in special Hinata.
25 august,ziua ei de nastere.Si ce coincidenta sumbra,astazi 25 august,doua luni decand Sakura a innebunit.Ciudata zi,greu de descris.
Orice om intreg la minte s-ar intreba ce e de facut?Sa o sarbatoreasca pe Hin,sau sa planga pentru rozalie?
Grea decizie…
Era deja ora noua,dimineata,in timp ce incerca sa se dezmeticeasca,observa ca pe scaunul unde a stat Sasuke,se afla un bilet.

“Hinata,m-am trezit pe la sapte,asa ca m-am gandit sa ma duc putin pana acasa,fac un dus,mananc ceva,apoi ma indurc,dupa poti pleca tu.
Ai grija de rozalia mea!
Sasuke!”

-Sigur,lasa-ma singura ca asa e normal,spuse indignata bruneta,
-Cine esti?Ce cauti aici?Ai venit sa ma omori!!
Ajutooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooor!
-Nu,nu nu,stai linistita,suntem cele mai bune prietene….
-Ajutoooooooooooooooooooooooooooooooooooor!Ajutoooooooooooooooooooooooooor!
-Asistenta!!!
O privea indurerata cum se zbatea din toate puterile sa scape de inamicul ei numarul 1.Injectia.Se zbatea parca sa scape de moarte.Dar in fond pentru ea injectia era egala cu moartea.Injectia cazu pe jos,dupa palma pe care i-o trasese asistentei.Aceasta chema ajutoare sa ii puna camasa de forta.Acum arata ca o papusa neajutorata,dar in ochi ei,ochi ei puri,se vedea cat de mult suferea.Te durea sufletul sa stai langa ea cand avea crize de genul.Dar fiind cea mai buna prietena a ei,trebuia sa o faca.Intr-un final adormi,calmata de efectul injectiei.
-Hei,Hin,s-a mai intamplat ceva,cat timp am lipsit eu?
-Nu,nu s-a intamplat nimic,decat ca a facut o criza spunandu-mi ca vreau sa o omor.Eu?Sa imi omor cea mai buna prietena.Nai idée cat m-a durut sa aud asta,mai ales sa vad cum se zbatea si cum ii puneau camasa de forta..
-Camasa de forta?Atat de rau?
-Mdaaa…..
Bruneta plangea in suspine grele,acum mai lipsea doar Naruto,cu o iubita noua si un copil.Asta ar fi distrus-o pe vecie.Nu credea ca va rezista daca asta de va intampla.Pur si simplu se va arunca de la etaj.Asta o vedea ca o posibila solutie…
-Linistestete,se va face bine,sunt sigur de asta.Uite,dute acasa,calmeaza-te,mananca ceva,fa un dus si cel mai important odihenestete,ai nevoie.A si la opt,te-as ruga sa vi putin pana la mine!
-Offf….bine,voi fi acolo!
-Ne vedem atunci!
-Da…Ne vedem…
Ajunse acasa si se tranteste in pat,obosita.Era deja prea mult pentru un timp atat de scurt.Oare cat timp va mai suferi de acum incolo?Oare prietena ei rozalie se va face bine?Oare se va intoarce Naruto?Oare ce mai fac Ten Ten,Neji si copilul lor?Oare…?
Toate aceste intrebari,erau grele si fara raspuns.Nimeni nu stie ce se va intamla.Nu ramane decat asteptarea si alinarea cu gandul bun…
Peste cateva momente lacrimogene,adormi.Se vedeau semne ale oboselii acumulate in ultimul timp.Luni intregi fara somn,sau pline de cosmaruri.Acum dormea linistita,fara cosmaruri sau vise.
A fost cel mai odihnitor pui de somn pe care l-a putut avea de cateva luni incoace.Somnoroasa inca,incerca sa se trezeasca pentru ca deja era sase.la opt trebuia sa fie acasa la Sasuke.
Se indrepta cu pasi greoi catre baie,Dadu drumul la apa,iar in cada pusese gel de dus cu aroma de liliac,preferatul ei.Apa calda si mirosul ametitor de liliac ii dadeau o stare de relaxare profunda.Gandurile ei se limpezeau si ii aratau drumul corect catre o viata linistita.Avea de cand sa le urmeze,dar cine stie cine sau ce in viitor putea sa ii spulbere idealurile.
Lasa apa sa curga,isi puse un prosop in jurul corpului si se indrepta spre bucatarie,deoarece stomacul ei isi cerea drepturile.
Pegati spaghete cu un sos special al familiei din care provenea.Numai mancase de mult asa bine.Curata bucatarie si se indrepta catre camera sa.Incepu sa isi onduleze parul,ei lung si brunet cu placa.Nu uitase nici macar o clipa ce zi era defapt.25 de ani.Frumoasa varsta,si inca necasatorita si fara copil.Oare cand se va aseza si ea la casa ei?Fiind ziua ei,a hotarat sa se imbrace cu o rochita mov,putin mai sus de genunchi si o pereche de sandale cu toc albe.A ales pentru par o bentita,alba cu flori,eleganta,ce se potrivea de minune cu tinuta pe care o alesese.Arata ca o papusa fericita,dar zambetul ei era de plastic.Nici macar nu se putea bucura de ziua ei,dupa cate patise.
Era deja sapte si jumatate,dar,inainte sa plece s-a hotarat sa se mai uite odata in oglinda,pentru a se asigura ca arata bine.Observa cat de bine ii punea rochia in valoare ,corpul.Avea un decolteu generos,rochia mulandu-se foarte bine pe solduri.
A iesit din casa,plimbandu-se oarecum pe strazi.Era o seara perfecta.Cerul era mai magic ca oricand.Stelele formau un cerc armonios in jurul lunii pline.
Cuprinsa in aceasta vraja debea si-a putut da seama ca ajunsese la destinatie.
A inceput sa bata la usa,dar nimic,asa ca a decis sa intre.In fond erau prieteni si nu se va supara.Lumina era stinsa,lucru foarte ciudat,dar un lucru era sigur,acela fiind ca nu vedea nimic.
-Sasuke????
-Surprizaaaaaaaaaaaaaaaa!La multi ani!
-Multumesc..
Siroaie de lacrimi curgeau pe chipul ei fericit,inima fiind doar partial fericita.Restul era acoperita de valul de tristete din ultimul timp.Se pare ca pana la urma prietenii nu au uitai de ziua ei de nastere,fiindca erau toti prezenti.Ei bine aproape toti.
-Hinata,ce s-a intamplat?Nu te bucuri?Intreba brunetul..
-Ba da,dar cum sa fiu complet fericita daca Sakura,Ten Ten si Neji nu sunt aici??
-Da,totusi ai dreptate…Dar haide sa ne distram!
-Da,totusi….
Sasuke se descurcase grozav cu petrecerea.Decoratiile erau perfecte.Mancarea,bauturile,muzica,nu lipsea nimic.Se vedea cat de mult l-a putut schimba dragostea…
Petrecerea surpriza chiar ca era o surpriza dar surprizele dupa cadouri, nu se vor opri aici ci in dormitorul ei.
-A fost o seara grozava,dar trebuie s aplec.Noapte buna,ne vedem maine!
-Te conduc,inca o data la multi ani!
-Multumesc,Sasuke,pentru tot!
Bruneta ajunse acasa si se indrepta bucuroasa spre dormitorul surprizelor.Se schimba im pijamalele ei preferate,o pereche de patanloni scurti si un maieu,ambele mov,cu o dantela alba,eleganta.
A vrut sa se tranteasca in pat dar ceva ,mai bine zis cineva o prinse,punandu-i mana la gura,ca sa nu tipe.
Hinata se intoarse cu prudenta si observa chipul unei personae cunoscute.Lacrimile ii napadira ochi,dar se calma si le sterse.
-Tu?
Ii puse degetul aratator pe buze in semn ca trebuie sa taca..
Oare cine era acea persoana misterioasa?Oare ce se va intampla cu Hinata?Oare va avea de suferit?Oare asta e un semn rau?
Oare…..?

Asta pentru ca nu am mai postat demult!

Capitolul 10 : Rapeste-mi inima

Bruneta ii dadu o pala violenta de ii inrosi obrazul si il intoarse si pe celalalt.Avea putere in brat,nu gluma.
-Sa tac?De ce sa tac?Ai cumva vreun drept asupra mea?Esti cumva tata?
Avea atata durere in suflet incat s-a oprit din ai mai reprosa ceva.O durea din nou si de data aceasta mai puternic.Se gandea ca cine stie de ce a mai venit.Oare va putea rezista?Acum astepta doar raspunsul..
-Raspunsul meu este negative la aproape toate intrebarile tale.Spun aproape toate pentru ca la una am sa iti raspund.
-Am auzit deja destule!Sincer,chiar nu ma intereseaza vreunul dintre raspunsurile tale josnice!A si usa este chiar in fata scarilor,te poftesc sa iesi afara!
-Joci dur,a?
-In primul rand ca eu nu sunt copil ca sa mai ma joc,asa ca tine.In al doilea rand iti mai repet odata,te poftesc sa iesi afara!
-Si daca nu vreau?
Atunci bruneta enervata la culme de acel comportament de mitocan,chiar la ea acasa,ii trase drept rabunare una intre picioare.El simtea ca moartea ii era aproape,dar se mobilize cand vazu vrea sa apese tasta de apel catre politie.
Hinata nu mai apuca sa apese catre apelare rapida din cauza nesimtitului care o adormise si mai mult de atat,in culmea nesimtirii o mai si legase de scaun.
Vazand ca nu se trezeste i-a trecut prin capatana aia de imbecil sa arunce un vas cu apa rece,care nu a intarziat cu efectul.Bruneta cazu cu scaunul,in incercarea de a scapa din stransoare,dar in zadar.Legaturile acelea erau foarte puternice,incat nici cel mai musculos dintre musculosi nu putea scapa.Surpriza,ca erau facute de catre un imbecil.
-Naruto,nenorocitule!M-ai intai m-ai parasit,m-ai lasat singura in voia sortii fara sa iti pese de ce se va intampla cu mine,si acum asta?Ce crezi ca vei rezolva ceva?Vise!
-Te-am parasit,da recunosc,am fost un prost,imi pare rau!Acum da-mi in cap daca poti!
-Te crezi mare si tare,ca ce?Ca m-ai legat si nu pot sa ripostez?Asta da dovada de cata lasitate ai in tine!
-Ai grija cum vorbesti!!
-Ca ce?Ce-mi faci?Apropo ai grija tu ce faci si cum vorbesti,ca inca te afli in casa mea,iar cand voi scapa de aici te voi da in judecata pentru violarea intimitatii!
Blondul enervat la culme de tupeul brunetei,intr-o dorinta de razbunare si de a o speria s-a asezat peste ea,unindu-si corpul de al ei.Ia bagat mana pe sub bluza,masandu-i sanii lasciv in timp ce o musca de gat.
Ea era deja facuta pachetele de nervi si frica.Nu ii venea sa creada cat tupeu pe nesimtitul ala.O cam manca genunchiul sa ii dea una in zona sensibila,incat sa il paralizeze,da ghinion,era legata.
Naruto se ridica si mai arunca un vas cu apa peste fata,de data asta si mai rece.
-Porcule,esti un porc fara pereche.Cine te crezi?
Enervat si mai rau ii rupse maieul lasand-o doar in suien.Isi holba ochi insistent la sanii mari si rotunzi ai brunetei.Mai ca ii curgeau si balele.
Hinata era speriata,enervate si in culmea oboselii.Acum trebuia sa mai lupte si contra sentimentelor.Singura sa arm ape care o detinea era comportamentul care lasa de dorit.Nici macar nu intelegea de ce se poarta asa cu ea?Era atat de schimbat..Pret de cateva clipe fericite ,dar a fost trezita de un alt vas de apa rece.
-Cat de tampit poti fi?
-Nu e timp de dormit!!!!!!
-Ei bine sa fie ,nu-mi pasa de tot ce ai tu in cap dar sunt la mine acasa si vreau sa dorm,ca nu am mai facut-o de trei luni.
-De parka ar fi vina mea.
-Boule,pentru o luna,este.
Blondul ii rupse si pantalonii.Acum ramasese doar in chiloti si sutien,nu ca nu ar arata bine.Arata prea bine.
-Pervers,maniac ce esti,nu vreau sa te mai vad.Maaaaaaaars.
Ii daduse o palma de ii sa rotit si paru cu tot cu cap.Asta chiar ca era nesimtire,cum sa dai intr-o fata?Si ce are de gand sa faca cu ea?
-Papusa,o sa ma vezi mult timp de acum in colo.Distractia ta cu Kiba s-a terminat.
-Papusa sa ii zici lu mata,si ce tot vorbesti atat de Kiba,te-ai indragostit de el cumva?
-Ai grija cum vorbesti,Pai,da,iubitul tau Kiba,cu care tot te-ai distrat pana acum.
-Cred ca ai ai gargauni in cap?Eu cu Kiba?Doamne fereste,ma faci sa rad!!!!
-Pai,mai esti si mincinoasa.Dupa ce am plecat eu,te-ai dus dus repede la Kiba,sa te consoleze.
-Cred ca ai innebunit tu in locul Sakurei!In primul rand,dupa ce ai plecat tu am cazut in depresie.Apoi peste cateva saptamanii mi-am revenit,dar a cazut Sakura,dupa ce a parasit-o Sasuke.A avut parte si de un accident oribil,apoi dupa cateva saptamnaii s-a trezit din coma,dar surpriza , era amnezica.Dupa un timp si-a revenit,dar s-a certata din nou cu Sasuke,a uitata din nou tot ce si-a amintit si pe deasupra a si innebunit.In prezent se afla la o clinica de psihiatre.Astazi a inceput sa urle dupa ajutor ca vreau eu sa o omor!Cum as putea face asa ceva?
Dup ace termina de istorisit mica ei mare povestioare,lacrimile curgeau ca un rau de durere pe chipul ei angelic.Toate aceste amintiri dureroase,infingeau cutite in inima ei.Incepuse sa tremure din cauza vaselor de apa aruncate asupra ei.
Blondul si-a dat seama de greseala comisa.O dezlega si o invelise in prosoape fierbinti.
Acum,a inteles cat de mult a iubit-o,cat de mult o iubeste,la cat de mult s-a lasat condus de gelozie.Gelozia,bat-o vina!
-Hinn,imi pare atat de rau,m-am lasat condus de gelozie.Sti ca eu Naruto,nu ti-as face tie asa ceva,mai ales tie!Daca ai fi fost in locul meu,sa primesti un telefon de la unul dintre cei mai buni prieteni ai tai care sa iti spuna ca du pa ce ai plecat,iubita ta sa dus sa se culce cu el,si cat de bine va intelegeti impreuna.
-Deci daca ai fost atat de gelos..
-Inseamna ca te iubesc,te iubesc mai mult decat ochi din cap,tu fiind lumina ochilor mei.
Ii cuprinse buzele,intr-un sarut pe care amandoi si-l doreau de prea mult timp.Le era atat de dor unul de altul.
-Promit,ca nu o sa mai plec,vreodata,de langa tine!
Ii musca buzele cu lacomie si o saruta din nou.Naruto continua mai jos si mai jos.Isi introdu-se limba printer dintii ei in timp ce ii masa sani,ei,moi si rotunzi.Trase asternutul peste si ii desfacu sutienul.Nici ea nu se lasa mai prejos si ii dadu jos camasa.Au continuat tot asa pana cand au ramas fara haine.
-Esti gata?
-Da
O patrunse usor si incepu sa faca miscari lente.O lacrima de durere-placere se prelinse fierbinte pe pielea ei catifelata.Dar disparu odata cu urmatorul sarut.Stranse cerceaful cand miscarile au devenit mai accelerate,dar dupa ceva timp durerea s-a transformat in placere.Dupa o ora de miscari dute-vino,au cazut extenuati.
-Acum esti a mea si nimeni nu mi te mai poate fura!spuse victorios, Naruto.
Blondul o lua in brate si o saruta in semn de noapte buna,spunandu-i ca ii pare rau pnetru tot si ca o iubeste.
-Mi-ai rapit inima,nu am cum sa nu te iert!Te iubesc!

Capitolul 11 : Haruka

Hinata se trezi dis de dimineata cu gandul la blond,observand din prima ca este singura in camera.Gandurile negre cum ca ca profitat de ea si deja a parasit-o misunau prin capul ei ca la parada.A incercat sa isi alunge temerile cu un dus fierbinte,dar in zadar.Nimeni si nimic nu putea alunga vreun gand tampit de-al ei.Gresit.O singura persoana putea,Sakura.Isi aminti de prietena ei,cazand intr-o stare de depresie.Vroia sa se plimbe din nou prin parc,pe la mall,la film,cu prietena ei.Ii era atat de dor de clipele petrecute impreuna cu ea.Atunci cand isi faceau planuri de casatorie,cand plecau la vanatoare de posibili miri.Nimic,din toate astea nu mai era posibil.De ce?Din cauza marelui Sasuke Uchiha,care i-a distrus viata,dar cine ii putea despartii pe astia doi si marea dragoste dintre ei?Raspunsul..Nimeni!
Asta da,dragoste.Oricine ar fi incercat sa ii desparta,sigur se va alege cu un loc pe gratis in cimitirul principal,sau cu un bilet doar dus,catre patul de inconstinenta.
Si-a ales o tinuta simpla pentru o noua zi,banala,din viata ei.O perche de pantaloni scurti,din blug,si un tricou lila,simplu.In picioare a ales o perche de converse,albi.Parul l-a prin intr-un coc,fara macar sa se intereseze daca exista fire rebele.Cu pasi greoi se indreapta catre bucatarie,acolo simtind miros de oua prajite cu sunca si cascaval.
-Neata’,somnoroas-o!Ai vazut cat este ceasul?Ii spuse,Naruto,luand-o in brate pe la spate.
-Neata’,spuse uimita bruneta.
-S-a intamplat ceva?
-Nu,nu sa intamplat nimic,doar ca…Uita,nimic important!
-Esti sigura?
-Da foarte…Si tu ai facut micul dejun?
-Da eu,singur,doar pentru tine,iubirea mea.
-Multumesc!
-Au mancat delicatesa pregatita de blond,apoi s-au indreptat catre spital,acolo gasindu-l pe Sasuke.
-Lume noua,Naruto,cei cu tine de te-ai intors?
-Cu mine?Cum as putea sa stau prea mult departe de Hinn?
-Ooooo,domnul indragostit…
-Cine vorbea,ce mai iti face prietena?A stai e innebunit!Din cauza cui?A da…A ta…
-Terminati,va purtati ca niste copii de gradinita,in plus Sakura este cea bolnava aici!!Interveni,bruneta,suparata de tupeul celor doi.
-Si cum se mai simte?
-Pai.Naruto,din fericire,doctorul a spus ca observa imbunatatiri.Memoria ii revine,incetul cu incetul,dar va mai dura ceva pana se va vindeca complet.Si-a amintit…De parintii ei.
-Asta este o veste buna,pai eu ma duc sa ii las un buchet de flori,apoi plecam!’
-In regula!
Hinata ii adusese a deobicei,florile ei prferate,mai frumoase ca data trecuta.Luminau si improspatau putin acea celula.Rozalia dormea ca un copil,nou nascut.Cearcanele disparusera de la ochi ei.Probabil visa ceva frumos.

..Dupa doua zile..

Toata gasca de prieteni,cu exceptia rozaliei,se indreptau spre casa lui Neji.Se pare ca Ten Ten a nascut o fetita si s-au intors in sat pentru a ne prezenta noul membru al familei.Nepotica Hinatei.Cu totii i-au luat cate un cadou special,ca un dar de bun venit in familie.Hinata alesese o rochita mov,cu dantela alba.Blondul,un set de bijuterii din argint,Sasuke un urs enorm,Sai si Ino o casa de papusi,Kiba un catel,Shikamaru tot o rochita,dar alba,la fel si Choji.
-Ten Ten,cat de bine arati!Spusera toti in cor
-Multumesc..Dar Sakura?Ea unde este?
-Sakura….Este intr-un spital de psihiatrie.
Satena incepu sa rada cu pofta.Toti se uitau la ea si nu intelegeu ce se intampla.
-Bine,bine,baieti,asta da gluma..Vorbesc serios,unde este Sakura?
-Intr-un spital de psihiatrie.Ten Ten este o poveste lunga,foarte lunga,dar o scurtez si vina ii apartine lui Sasuke.
-Offf..inainte sa plecam,o vom vizita si noi,dar Hnata in seara asta nu scapi,ai foarte multe de povestit.
-Placerea va fi de partea mea.
I-au dat cadourile micutei,toti tinand sa o vada inainte sa plece,deoarece fiecare avea treaburile sale,in plus nimeni nu avea vreun chef de petrecere sau ceva in genu.
Fetita era un incer.Avea ochi lui Neji,dar la fata semana cu Ten Ten,era atat de firava incat le era frica sa o atinga.
-Si v-ati hotarat in privinta numelui?
-Da,numele ei este Haruka,intervene Neji.
-Frumos nume.
Dupa un timp,fiecare s-a indreptat catre casa lui,cu exceptia brunetei si a blondului care au ramas sa le mai povesteasca proaspetilor parinti ce sa mai intamplat.
Dupa o mica istorisire pe scurt a celor intamplate,si desigur o mica iesire de-a lui Neji pentru ca Naruto o parasise pe Hinata,s-au instreptat cu totii catre camerele lor.
Hinata statea in bratele lui Naruto,gandindu-se cat de mult va trebui sa sufere in continuare.Sakura inca nu isi revenise.Era mult.Mult prea mult.Toate sentimentele,si cele frumoase si cele urate,toate puse la un loc formau un cerc,asemea unei sfere de culoare neagra.Fericirea nu prea avea loc in viata ei,dar Naruto era clar soarele care ii fura cate un zambet din cand in cand.
Prinsi inr-un sarut magic,din lumea lor universala,simteau furnicatori in stomac,un lucru bun,dar au fost intrerupti..
-Tu????? Spusera amandoi un cor.
Era ceva ciudat,fapt ca acea persoana se afla acolo?Ce cauta,nici macar nu putea sa se elibereze din stramtorile puternice cu care fusese legata.Cum a ajuns aici?Cum a putut sa se elibere?Cum si-a amintit..?
Multe intrebari,insemnificate fara nici o valoare,care nu aveau un raspuns anume.Erau doar intrebari ce circulau prin capul lor ca o masina pe o autostrada fara sfarsit.Parca se aflau intr-un univers paralel.Visau sau ce?
Dar,in mintea lor totul se petrecea acum,in momentele traite in prezent.Sau cel putin asa credeau.Totul parea atat de real..Nimic nu putea sa indice ca era un vis,dar persoana ii inducea in eroare!
Oare ce se intamla…?

Capitolul 12: Surpriza!

Statea nemiscata lasandu-se purtata de val in mainile blondului.Era cu totul confuza in tot ceea ce se intampla.Numai intelegea cine este,ce este..Ce se intampla..
-Sakura..
-De ce va uitati la mine ca la un zombie?
-Pai..Tu trebuia sa fi la nebuni..Spuse Naruto uimit.
-Poftim..?
Sakura era atat de coplesita de situatie.Sentimente de teama,tristete,neintelegere,confuzie,deja-vu se invarteau ca un vortex in sufletul ei.Convinsa de cei doi,accepta sa mearga la spital pentru cateva controale.Acolo il intalneste pe Sasuke si ii sare in brate ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
Medicii ii dau un verdict fericit: este complet sanatoasa.Nimic nu ar fi fost posibil fara “magicul” sarut a lui Sasuke.Acesta a trezit-o din uitare.Anezica..Nu se putea spune ca nu este.Nu isi amintea ultimele luni dar mai bine asa.
Oare totul va reveni la normal?
-Domnisoara este sanatoasa,asa ca nu mai avem nici un motiv sa o tinem in spital.O puteti lua acasa.Domnul Sasuke, putem discuta ceva inainte sa plecati?
-Desigur.
-Vroiam sa te anunt ca nu isi aminteste nimic din ultimele cateva luni.Testele arata ca nici nu isi va aminti.
-Multumesc.
Pentru brunet,era chiar o binecuvantare ca nu isi aminteste. Asa puteau sa isi ia viata de la capat.
-Sakura, mergem, se face tarziu!
-Da mergem.
Naruto si Hinata au plecat acasa,dar nu inainte sa isi ia la revedere de la rozalie.Cei doi si-au luat talpasita grabiti spre cuibusorul lor de nebunii.
-Cat ma bucur ca sunt din nou impreuna.
-Da si eu..
Au ajuns si acasa.Sasuke pregati o camera de bun venit pentru iubirea lui.Una plina de petale de trandfiri roz cu betisoare parfumate si lumanarele in forma de inimioare.Era camera ei transformata intr-un coltisor de paradis.Era atat de..Romantic.Contrarul brunetului.
-Tu ai facut toate astea?
-Da,pentru ca te iubesc.
-Si eu,mai mult decat orice pe lumea asta.
Isi uni buzele cu ale ei,si le tinu apasat timp de cateva minute bune.O lua in brate si o aseza delicat pe pat..


Dupa 2 ani:

Sakura: Stau pe veranda din marmura de culoare bej,in balansuar si imi privesc fetita in varsta de 1 an.Are parul roz la fel ca al meu,dar ochi..Ochi sunt ai tatalui ei.Negri ca abanousul,dar se citeste caldura in ei.Ea este rodul iubirii dintre mine si Sasuke.Seamana cu amandoi.De fel este o persoana jucausa.
-Sakura,cum te descurci cu Anelise?
-Este cam obositoare,dar nu sunt singura.Dar tu Hinn?
-Shintaro este cuminte, desi mai face si nazbatii, din cand in cand. Dar ce sa facem, sunt copii.
Stateam impreuna cu cea mai buna prietena a mea si palavrageam despre copii in timp ce sotii nostrii aveau grija de cei doi micuti.Inca eram uimite ca am ajuns sa intemeiem o familie cu cei doi.Cu mult timp in urma nu credeam ca toate acestea erau posibile,dar se pare ca imposibilul devine posibil.
Sasuke da devenit un alt om de cand ne-am casatorit.Este mult mai atent,mai ales cu mine si Anelise,isi face mai multe griji.Este total schimbat, fata de cum era inainte.Si imi place la nebunie.
Apusul ne face cu ochiul ca trebuie sa mergem la culcare.Desi era o zi de vara, racoarea punea stapanire peste sat.Deja primele stele isi facura aparitia pe cer.
-Sakura, intra si tu, se lasa frigul si este posibil sa racesti.
-In regula.
Toata seara am stat in bratele lui, in fata focului de la semineu sin e-am sarutat.As putea fi mai fericita de atat?Nu cred..

Hinata: Imi amintesc fericita nunta de vis de care am avut parte.O data cu cei mai buni prieteni.Pe malul marii.A fost toul perfect.Sarea a fost atat de magica.Nu o sa uit niciodata ziua in care mi-am unit destinul cu al blondului.Am fost toti atat de prinji in vraja in acea zi incat nu ne-am dat seama ca am trecut peste atatea impreuna si am ajuns unde am ajuns.
Imi privesc minunea cum se joaca cu motanelul meu adorat, Miu.Copilul asta este o binucuvantare si ma bucur ca tatal lui este Naruto.
-Hinn,iubire,il culc eu pe Shintaro,tu odihnestete.
-Daca ti neaparat.
De cand sunt din nou insarcinata, blondul are mai multa grija de mine si il culca in fiecare seara pe Shintaro.
Ma bucur ca intr-un final Sakura si-a revenit din nebunie\amnezie si ca nu isi mai aminteste acea parte a vietii ei.Sper ca vor traii fericiti pana la adanci batraneti..Cum se spune in povesti.

Si aici se sfarseste minunata lor poveste.Hinata a ramas cu Naruto si a nascut o fetita caruia iau dat numele de Ai.Sakura este cu Sasuke, fara sa isi mai aminteasca de tot ce s-a intamplat dupa plecarea lui Sasuke si revenirea la viata.
Si sa speram ca vor trai fericiti.

END.


Sper ca v-a placut, sper sa nu vi se para prea putin, dar nu prea am mai avut chef de el asa ca am grabit end-ul.Nici greselile de tastare nu le-am corectat.Imi cer scuze pentru asta!

#12
Wow..sunt si eu noua pe aic..si ti-am citit fic-ul!^^
E super!Mi-a placut mai ales ultima parte!Ce sa mai spun,greseli nu prea ai si e chiar frumos.Sper sa mai faci si alte fic-uri..ce sa-ti spun eu..a da: gambate in continuoare in tot ce faci!^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.584 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.752 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Dragostea ta sau fericirea celorlalti? Xandra iubire14 13 8.133 03-01-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: lilycutza^_^
  Am redescoperit fericirea.. Debb.' 20 15.301 22-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.165 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)