Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Am redescoperit fericirea..

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj [ inafara de cele create de mine ] ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.


Ok :D Pai m-am gandit sa fac si eu un fic.. Nu e prima mea incercare doar ca celelalte au fost postate pe alte site-uri, de unde mi-am sters contu` :D
Ei bine.. nu imi pasa daca sunt critici dure pentru ca vreau neaparat sa ma perfectionez :D
Ei bine.. ce pot zice decat: Sper sa va placa!



Capitolul 1 : Amintiri


Clic.. S-a aprins becul. In pragul usii sta o fetita cu parul rozaliu, cu cohi mari, verzi si somnorosi. E imbracata cu o rochita de noapte rosie, iar in mana stanga tine ursuletul ei de plus.
- Mami?
- Fugi Sakura! Fugi!
- Mami!!
- Fugi!!!
Asta, este ultima amentire pe care o am cu mama. A fost omorata chiar in fata mea, de catre un hot. Nu stiu cine era, dar stiu ca a omorat-o pe mama. Nu realizam ce se intampla. Eram mica si aveam trei ani. De atunci, in ochii mei se poate citi doar durere. O tristete de nedescris. Chiar daca de atunci au trecut doisprezece ani, inca nu imi pot scoate din minte acea scena dramatica. Stiu ca tata era plecat cu afaceri in acea noapte si urma sa vina a doua zi dis de dimineata. Cand a venit, eu eram tot in pragul usii, privind in gol. Fara sa stiu ce sa zic si cum sa reactionez.


Flashback

Cheia se invarte in broasca, iar usa se deschide. Pe ea intra un barbat, cu par brunet si ochi verzi.
- Sakura? Ce s-a intamplat? intreba acel barbat.
Nu schitam nici un gest. Stateam nemiscata. Parca uitasem sa respir. Indemnat de privirea mea, tata se uita si el, spre locul ce imi atrase atentia. Cand vazu acea imagine, ochi verzi i se umplura de lacrimi. Acestea se scurgeau incet pe obraji, pana ce ajungeau la barbie, de unde cadeau pe podeaua rece. Ma lua in brate si ma duse in camera mea, asezandu-ma pe pat.
Se intoarse in camera, luand telefonul si chemand politia.

EndFlashback

Pentru ca viata mea nu putea fi mai urata, cand aveam doisprezece ani, tata a venit sa ma ia de la scoala. Am urcat in masina si am inceput sa povestim. Aproape uitasem tot ce s-a intamplat cu mama, insa alta tragedie s-a intamplat. Cand treceam o intersectie, un tir a venit cu viteza din partea stanga. Ne-a lovit masina din plin.
Cateva zile mai tarziu, m-am trezit in pat, la spital.


Flashback

- Domnisoara nu e grav ranita. Are doar mici zgarieturi. auzeam o voce.
Incerc sa deschid ochii, dar parca imi sunt lipiti cu scoci. Mainile incerc sa le misc dar nu reusesc. Deschid usor buzele, iar primul cuvant care imi iese pe gura este tata.
- Sakura? Sakura! Te-ai trezit? aud vocea unei femei.
Deschid ochi. In fata mea se afiseaza o femeie cu par brunet si ochi rosi. E imbracata cu o bluza maro, o pereche de pantaloni negri si niste pantofi negri. Ma uit confuza prin camera si vad alta silueta. Era un barbat, probabil doctor dupa imbracamintea lui. Tinea in mana niste hartii, pe care le examina cu atentie.
Camera avea o noanta de alb spre albastru. Un geam cu jaluzele albastre, doua fotolii, o masa, un cuier, o noptiera care se afla langa pat si patul in care ma aflam eu.
- Sakura ma auzi? o aud din nou pe femeie.
Realizez dupa putin timp ca este matusa mea, Kurenai.
- Tata? intreb eu.
O vad pe matusa mea uitandu-se la doctor. Acesta da afirmativ din cap, iar privirea rosiatica a matusii, are din nou ca tinta, ochii mei verzi.
- Tatal tau a.. a murit. imi zice ea lasand privirea in jos.
Raman parca inghetata. Parca ceva ma impietrise. Mii de ace simt ca imi strapung inima.

EndFlashback

O suferinta mai mare ca aceea nu exista. Sa-ti pierzi mama la o varsta asa de frageda, iar dupa aceea, sa-ti pierzi si tatal intr-un accident de masina. Cand imi aduc mainte de tata, dau vina doar pe mine. Daca nu venea sa ma ia de la scoala, acum totul era bine. Eu si tata eram fericiti, dar se pare ca nu a fost sa se intample.
Acum, locuiesc cu matusa mea Kurenai, unchiul meu Asuma si verisorul meu Sai. Ei sunt ca niste parinti pentru mine, iar Sai, ca un frate. Chiar de cand a murit mama, ei ne-au ajutat si ne-au fost aproape, iar de cand si tata a murit, ei m-au crescut. De la varsta de doisprezece ani. Azi se implinesc trei ani, de cand am ramas fara tata. De fiecare data cand vine aceasta zi, ma inchid in camera mea si plang ore in sir. Nu mananc multe ori cat ai incerca sa ma faci. Pur si simplu, in aceste zile nu am pofta de mancare.
Ceea ce nu stiu, este de ce accidentul s-a produs in aceeasi data in care mama a murit.
- Sakura, micul de jun de gata. aud vocea matusii mele de jos.
Se pare ca am uitat sa ma prezint. Sunt Sakura Haruno. O tanara de cincisprezece ani. Am parul roz si lung pana la fund, iar ochii sunt verzi ca doua smaralde.
Imi iau din dulap o pereche de pantaloni trei sfert negri, un tricou simplu gri, o bluza de trening tot gri, pe care mi-o leg la mijloc si o pereche de adidasi de sport. Imi iau MP3-ul si cobor jos.
- Neata rozalio. il aud pe unchiul Asuma. Are ochi negri iar parul brunet cu noante de albastru. Totdeauna ii place sa ma tachineze si sa ma faca sa ma simt bine.
- Neata unchiule Asuma. ii zic eu zambind fals.
- Se vede ca tu si Sai sunteti rude. Amandoi aveti vesnicul zambet fals. imi zice matusa punandu-mi mancarea in fata.
- Sakura, deja ma copiezi? ma intreaba si Sai, venind jos.
- Gura. i-o tai eu scurt.
- Te duci din nou la alergat? ma intreaba unchiul.
- Da. raspund eu si incep sa mananc.
Nu termin din farfurie, ca de obicei. Cei trei deja sunt obisnuiti cu asta asa ca n-au nimic de comentat.
Ma ridic de la masa si imi iau din frigider o sticla mica de apa. Ies din casa si ma opresc in prag. Inspir adanc si privesc in jurul meu.
Soarele e sus pe cer, aruncandu-si incoace si in colo razele auri. Cativa norisori albi, plutesc in jurul sau, dand cerului un aer aparte. E senin, ceea ce inseamna ca astazi va fi frumos. Oamenii misuna pe strazi, facandu-si fiecare treaba. Ma indrept spre parc si ma asez prima data putin pe o banca, pentru a privi frumusetile. E plin de verdeata in ori ce directie. Copacii aud coroana bogata, iar pasarelele se bucura de umbra acestora. Prin iarba de un verde crud, se zaresc mici pete de culoare. Flori de toate soiurile sunt imprastiate ici si colo.
Ma ridic de pe banca, in timp ce imi bag castile in urechi. Dau drumul la muzica si incep sa alerg pe aleile parcului. Aceasta este ultima zi de vacanta. Maine eu si verisorului meu Sai, vom incepe scoala. Desi nu prea imi sta in fire, ard de nerabdare.


Cam atat :D Sper sa nu am greseli :-? le-am cautat si poate ca mi-au mai scapat unele ..


Sakura: http://media.photobucket.com/image/sakur...6.jpg?o=60

Sai: http://media.photobucket.com/image/sai/c.../s.jpg?o=7

Kurenai: http://media.photobucket.com/image/kuren...ai.jpg?o=8

Asuma: http://media.photobucket.com/image/asuma...a.jpg?o=16

#2
Uite aici si nextu` :D Sper sa va placa


Capitolul 2: Prima zi de scoala


Soarele patrunde incet, incet printre jaluzelele deschise, atintindu-se asupra chipului meu. Imi deschid ochii incet si clipesc de cateva ori, pentru a ma obijnui cu lumina. Ma ridic in sezut si ma frec la ochi. Imi indrept privirea spre ceas si vad ca este ora 6:58 dimineata. Of.. iar m-am trezit inaintea ca ceasul sa sune. Ma trantesc inapoi si inchid timp de un minut ochii.
Oare cum va fi prima zi de scoala? Eu, matusa, unchiul meu si cu Sai, tocmai ne-am mutat aici, in Konoha. Deci eu si Sai vom fi colegii cei noi.
Sunetul arsurzitor al ceasului ma face sa-mi opresc sirul gandurilor. Intind mana spre el si il opresc.
Aud pasi repezi venind spre camera mea. Usa se deschide, lovindu-se cu putere de perete, iar pe ea si face aparitia Sai, spunandu-mi sa ma grabesc.
- Vezi ca o sa mai schimbam o usa din cauza ta. ii zic eu rece.
Brunetul imi scoate limba, dupa care dispare in camera lui. Merg la baie si dau drumul apei sa curga. Ma privesc in oglinda si.. parca sunt o matura. Parul rozaliu e tot incalcit, iar ochii verzi sunt pe jumatate deschisi.
Imi dau cu apa pe fata, in speranta de a ma inviora putin.
Dupa ce imi fac toaleta, intru inapoi in camera, indreptandu-ma spre dulap. Il deschid si scot de acolo umerasul pe care se afla uniforma. Arunc o privire asupra ei si mi se pare chiar.. draguta. E formata dintr-o fustita scurta neagra cu caroruri rosi, o camasuta alba cu maneca scurta si o vestuta neagra.
Ma imbrac, dupa care imi piaptan parul. Il las desfacut, acesta ajunagandu-mi pana la fund. Cotrobai prin dulapul cu incaltaminte si scot de acolo o pereche de bascheti negri cu sireturi albe. Ma incalt si imi iau ghiozdanul, coborand jos. Il vad acolo doar pe Sai, care manca micul de jun.
- Unde sunt matusa Kurenai si unchiul Asuma? intreb eu, asezandu-ma pe scaun.
- La lucru. Unde ar putea fi? intreba el.
- Poate fac rezervare la un psiholog pentru tine. ii zic eu zambind ironic.
- Hahaha! Am uitat sa rad. imi zice el privindu-ma nervos.
Ii scot limba dupa care ne mancam micul de jun in liniste. Asta chiar e ceva nou. Adica daca noi ramanem singuri acasa, nu dureaza mult si se prabuseste. Niciodata nu m-am inteles cu Sai si probabil ca nici nu o voi face.
Imi iau ghiozdanul de langa masa si merg in sufragerie. Caut cu privirea MP3-ul si il vad pe masuta. Il iau si merg la usa, unde Sai se incalta. Iesim amandoi pe usa, incuind-o.
- Trebuie sa-ti fac cunostinta cu gasca mea. il aud pe brunet.
- Wow! Tu ai prieteni? Stai sa ghicesc.. o gasca de maimute? il intreb amuzata.
- Nu! imi zice el dupa care imi scoate limba.
Ajungem in fata liceului. Sai inainteaza, insa eu raman in fata portii. Oare cum vor reactiona ceilalti? Daca nu ma va placea nimeni.
- Haide rozalio. il aud pe Sai.
Calc in curtea liceului si simt toate privirile atintite asupra mea. Uff.. urasc cand mi se intampla asta. Ma simt asa de jenata.
Ma uit dupa brunet si il vad ca se indreapta spre niste baieti. Deci nu sunt niste maimute prietenii lui. Imi face semn sa ma apropii. Merg spre el si mi prezinta pe fiecare.
- Baieti, ea este Sakura. Verisoara mea! Sakura, ei sunt prietenii mei si nu sunt niste maimute. imi zice scotandu-mi limba.
- Mda. zic eu.
- Buna Sakura! Eu sunt Naruto! il aud pe unul dintre ei.
Acest Naruto, are parul blond si ochi alabstri, ca cerul senin in timpul verii. Pare foarte energic dupa cum il vad eu.
- Eu sunt Neji. imi zice un baiat saten, cu parul lung, prins la varfuri si cu ochi indigo.
Pare de treaba baiatul.
- Sasuke. il aud pe ultimul.
Sasuke are parul negru cu noante de albastru, iar ochii negri, ce cerul fara stele. E asa de indiferent si .. rece. Ehh.. de paca imi pasa.Din partea mea poate sa fie cum vrea.
- Hei Sas`ke! se aude o voce pitigaiata.
Ma uit in spate si vad ca spre noi alearga o tipa cu parul roscat sangeriu si ochi rozali. Ce poarta ea, numa uniforma nu pare. Fusta aceea e mai scurta ca a celorlalte fete, vestuta e descheiata, iar camasa e legata, lasandu-i buricul gol. Sar ela gatul lui Sasuke, mai sa-l darame.
- Uff.. frunte-lata asta cine e? zice uitandu-se la mine.
- Asculta aici tarfa, nu te-am intrebat nimic ca sa te iei de mine. Ai grija ce vorbesti ca nu ai nici cea mai vaga idee cu cine te pui! ii zic eu nervoasa, plecand de acolo.
O aud cum erupe de nervi. Zambesc satisfacuta si intru in scoala, indreptandu-ma spre panou. Vreau sa vad la ce etaj este clasa mea. Arunc o privire peste foi si vad ca sunt la etajul doi, clasa a X-a B. Sunt in clasa si nu roscata aia. O doamne. O sa mor.
Urc scarile pana ce ajung la etajul cu clasa mea. Merg pe hol, privind in toate partile. Ce naiba! Aici nu scrie numarul clasei pe usa?
Mergand asa neatenta, dau peste cineva. O fata dupa voce. Imi ridic privirea, iar in fata mea se afla o tanara cam de varsta mea, cu parul blond spalacit si ochi albastri. Ma ajuta s ama ridic, intrebandu-ma ce caut.
- Clasa a X-a B, sunt noua si nu stiu unde e. zic eu.
- Deci tu esti colega cea noua! Eu sunt Ino. imi zice blondina zambind.
- Sakura. ii zic si eu.
- Am auzit ca va mai fi si un baiat. imi zice aceasta incepand sa mearga.
- Da, verisorul meu nesuferit. zic eu amuzata.
Ma conduce pana in clasa si imi spune sa ma asez in ce banca vreau.
Clasa e frumos amenajata. Pana la mijloc, peretele este vopsit cu un albastru mai inchis, iar restul cu o noanta de albastru spre alb. Sunt trei geamuri, acoperite de jaluzele albastre. Bancile sunt de cate o persoana, asezate cate cinci pe cate un rand. Sunt patru randuri.
Ma asez in banca a doua de la geam. Examinez fiecare persoana foarte atent. Vad ca spre mine se indrepta Ino, alaturi de doua fete. Una are parul castaniu si ochi caprui, ca de ciocolata, iar cealata are parul negru cu reflectii de mov si ochii indigo, ca ai lui Neji.
- Sakura, ele sunt Hinata si TenTen! Hinata poate iti pare cunoscuta, este sora lui Neji. imi zice Ino.
- Mda.. Dar si tu imi pare ca semeni cu cineva. zic eu ganditoare.
- E sora pamapalaului de Naruto. zice TenTen incepand sa rada.
- Nu e pampalau! zice Hinata.
- Asta crezi tu, fiind ca il placi! i-o intoarce Ino, la care bruneta roseste puternic in obraji.
Incepem sa ne cunoastem mai bine, iar TenTen mi-a povestit cate ceva despre toti din clasa. Sunt chiar de treaba fetele astea.
Dupa cateva minute, apare si Sai, cu gasca sa si bien inteles, roscata aceea tinandu-se dupa ei. Doamne ce mi-as baga mana in parul ei.
- Roscata aia cine e? o intreb pe Hinata, profitand de faptul ca sta in fata mea.
- Karin sau aragaz cu patru ochi. E innebunita dupa Sasuke. Adica, toate fetele din scoala sunt cu exceptia mea, a lui TenTe si Ino, iar acum poate ca si tu. imi zice ea.
- Totusi, ce vad asa de special la el? o intreb.
- E destept, joaca in echipa de fotbal a scolii si a primit si numele de cel mai frumos baiat din scoala. se baga TenTen.
Dau afirmativ din cap si il urmaresc cu privirea. Nu e chiar asa de frumos.. sau e? Draci Sakura! Imi zic in minte si imi scutur capul Eu nu m-am indragostit niciodata. Nu vreau sa incep acum.

Cam atat pentru azi.. Va rog sa ma scuzati daca am greseli, insa e facut in graba! Trebuie sa plec :-h ...

Poze:

Sasuke: http://media.photobucket.com/image/sasuk...ha.jpg?o=7

Naruto: http://media.photobucket.com/image/narut...e.jpg?o=46

Neji: http://media.photobucket.com/image/neji/...n.jpg?o=15

Hinata: http://media.photobucket.com/image/hinat...i.png?o=18

Ino: http://media.photobucket.com/image/ino/c...kl.jpg?o=6

TenTen: http://media.photobucket.com/image/tente...-2.jpg?o=8

#3
Hei se pare ca nu ai comentari la fic si am sa incep eu *yes sunt primaa*.
Asa sa incepem, la prima vedere este destul de simpatic ficul ca sa zic asa dar la originalitate... poate o sa devina mai original pe parcurs. Se observa ca nu este pimul tau fic pentru ca este foarte reusit dar este loc si de mai bine. Acum o sa incep sa comentez decat la al 2-lea capitol :">.
Naratiunea: Este buna, insa uneori cam deviaza de pe sosea ca sa zic asa in rest este aceptabila.
Descrierea: Aici nu am ce comenta ai descris binisor, sti sa imbini foarte bine cuvintele ca sa iasa o armonie perfecta intre ele.
Dialog: Este in exces cea ce strica formatul ficului in rest este OK. Well astept nextul sa vad ce se mai intampla :*>:D<.
Just the
way you know me..

#4
Mersi mult Lette pentru ca mi`ai comentat ficul >:D< .. as fi putut sa pun nextu` mai repede dar deabea acum am ajuns acasa.. deci.. iata`l.. sper sa va placa ;)


Capitolul 3 : Anuntul

Dupa cateva minute de asteptare, usa clasei se deschide, iar pe ea isi face aparitia o femeie cu parul blond, prin in doua codite joase si ochi caprui. E imbracata intr-o pereche de pantaloni negri, o bluza crem si o pereche de pantofi maro. Tine in mana un carnetel, pe care il examineaza cu atentie. Isi ridica privirea si ne priveste putin, dupa care incepe sa vorbeasca:
- Miercuri, va avea loc o petrecere in sala de sport. Este la ora 19:00, dedicata voua elevilor. Prezenta este obligatorie. ne zice dupa care iese din clasa.
Cum iese, incepe si galagia. Toti sunt agitati iar unii deja incep cu invitatiile. Un moment imi sare in ochi. Karin se indrepta spre Sasuke, pasind gratioasa si plina de incredere. Ajunge la banca lui si se pune in fund pe ea. Sasuke nici macar nu a observat-o, sau vrea sa faca sa para asa.
Roscata tuseste fals, incercand sa-i atraga atentia. Brunetul se intorce spre ea plictisit.
- Sasuke, nu-i asa ca tu vi cu mine la petrecere? il intreaba roscata, facand toata clasa sa rada in hohote.
- Sigur Karin, incepe Sasuke cu o voce bladan, uimind toata clasa, daca nu as avea creier! zice el rastit.
Roscata pleaca de acolo toata un car de nervi, asezandu-se furioasa in banca sa.
Trebuie sa recunosc, a fost amuzant.
Imi rotesc privirea prin clasa si il vad pe Sai vorbind ceva cu Ino. Blonda e toata rosie deci il place! Dar ceva ma uimeste. Sai nu are acel zambet fals. Simt ca ceva trebuie sa se intample!
Ma ridic din banca si ma prefac ca vreau sa merg langa banca Hinatei. Trec pe langa ei si incerc sa ascult ce vorbesc. Despre petrecere! O da! Insfarsit Sai a facut si el ceva cu creierul.
Plec de acolo pentru a nu da de banuit si merg la TenTen si Hinata care vorbesc aprins pe o tema.
- Fetelor! exclam eu, atragandu-le atentia.
- Ce s-a intamplat? intreaba satena.
Incep sa le povestesc ce s-a intamplat, iar pe buzele lor apare cate un zambet viclean. Le citesc deja mintile. Pun pariu ca au planuit ceva.
In timp ce noi mai vorbim despre cate ceva, langa noi isi face aparitia Naruto. Nu stiu cand si cum, stiu doar ca am vazut-o pe Hinata toata rosie.
Blondinul vine in fata mea, putin rosu in obraji. Isi tine bratele incrucisate iar privirea o are atintita in podea.
Bun, copilul asta deja ma enerveaza. Urasc baietii timizi.
- Sakura.. incepe el, ai vrea sa.. v-vi cu min-mine.. la petrecere? ma intreaba in cele din urma.
O vad pe bruneta cum isi lasa privirea in jos, gata gata sa dea drumul lacrimilor. Ma uit la TenTen care da dezaprobator din cap.
- Nu! ii zic eu scurt, facand-o pe Hinata sa isi ridice privirea in sus. In ochii ei indigo, se putea citi acum doar fericire.
Naruto pleaca cu coada intre picioare din fata mea, intrand inapoi in clasa.
Cand Naruto nici nu se mai vede, Hinata sare pe mine darmandu-ma. Asa ajungem amandoua pe jos, cu privirile tuturor atintite asupra noastra.
- Multumesc Sakura! imi zice ea.
- N-ai pentru ce, eu oricum nu-l suport pe Naruto. ii zic scotand putin limba.
Apare si Ino, avand pe buze cel mai mare si larg zambet din lume. Ne uitam la ea de parca e cazuta din luna.
- Ce? intreaba ea.
- Mergi la petrecere cu Sai. zic eu.
Blonda face o gura pana in pamant, intrebandu-ma de unde stiu. Nu-i zic nimic, doar ii fac cu ochiul si dispar in clasa, lasand-o cu un semn de intrebare.
Dupa putin timp, in clasa intra un domn cu parul argintiu si ochi caprui. Acesta ne scrie orarul pe tabla, dupa care ne imparte manualele.
- Eu sunt Kakashi Hatache. Dirigintele vostru. ne spune, asezandu-se la catedra.
Noi il privim fara sa punem intrebari.
Dupa cateva secunde de liniste, se aud batai in usa. Argintiul spune un simplu intra, iar pe usa isi face aparitia un baiat cu parul saten si ochi caprui. TenTen se intoarce catre mine si imi zice ca el este fratele ei mai mic, Kiba.
- Ma scuzati ca va intrerup ora, insa doamna directoare Tsunade, va chemat la ea. i se adreseaza dirgintelui nostru.
- Copii, puteti pleca, azi nu veti face ore. ne zice si pleaca dupa saten.
Toti incepem sa ne strangem lucrurile in liniste. Ino vine langa mine si ma intreaba daca vreau sa merg cu ele si baietii mai incolo la un suc. Dau afirmativ din cap iar aceasta zambeste.
Drumul spre casa a fost amuzant. Asta pentru ca a trebuit sa mergem alaturi de gemenii Uzumaki. Naruto a facut o gramada de boacane iar Ino, la fiecare prostie il pocnea. Am aflat ca ei stau la trei case distanta de noi.
Dupa ce ne luam la revedre de la ei, intram in casa. Nici bine nu ma descalt ca suntrasturnata de ceva. Ma uit atent cine e faptasul si imi dau seama ca e un.. catelus?! Asta cum a mai aparut aici? Ma intreb, uitandu-ma atent la mica faptura ce se uita la mine, dand voios din coada. E un labrador mic si dragut. Sai il ridica de pe mine, ducandu-se in bucatarie. Acolo se afla matusa Kurenai. Il urmez si eu imediat, oprindu-ne amandoi in tocul usii. Brunetul se uita la mama sa, iar eu mangaiam catelusul din bratele lui.
- Copii! exclama mea cand ne vede. Cum ati venit? intreaba ea, uimita sa ne vada.
- Pe usa. ii zice Sai amuzat, asezandu-se la masa.
- Nu m-am exprimat bine, adica ce faceti acasa asa de repede? intreaba ea.
- Nu am mai facut ore. ii zic eu.
Sai o intreaba ce e cu catelusul, iar bruneta ii spune ca l-a gasit in fata usii. I se facuse mila de el, asa ca il lua.
- Cum il cheama? intreb eu.
- Ce ziceti de.. Rexi? intreaba matusa Kurenai.
- De acord! exclam eu alaturi de brunet.
Dupa ce mancam, urcam amandoi in camerele noastre. Eu ma uit prin dulap, cautand niste haine pentru a ma imbraca la iesirea aceea in oras. Aud un miorlait si merg spre usa. O deschid, iar in fata ei se afla Rexi. Acesta cum ma vede, imi sare in brate, ascunzandu-si fata in pieptul meu.
- Al naibii catel! il aud pe Sai.
Merg in camera lui, curioasa de ce a patit. Cand deschid usa, Sai sare pe mine, in speranta de a-mi zmulge catelusul din brate. Eu, vazandu-l asa de aproape de mine incep sa tip sa se dea jos de pe mine.
Curioasa de sursa tipetelor, matusa urca sus, sa vada ce e cu atata galagie.
Il ia pe brunet de pe mine, iar eu ma ridic imediat de jos, nervoasa. Plec furioasa in camera mea, trantind usa. Las catelusul jos, iar acesta se urca imediat in patul meu.
Eu ma duc inapoi la dulap, in speranta de a gasi ceva pe placul meu.
In cele din urma, scot din dulap o fusta de blugi cu o curea alba, un maieu negru cu cateva stelute albe, iar in picioare o pereche de sandale negre ce se leaga pe glezna. Imi las parul liber, punandu-mi in el o agrafa neagra. Merg la baie si imi dau cu putin creion dermatograf si un gloss de buze transparent. Imi bag telefonul si niste bani in buzunarul de la fustita si il iau pe catelus in brate. Cobor jos si il vad pe Sai gata imbracat.
- Duceti-l si pe Rexi la o plimbare. ne zice matus aKurenai, aruncandu-i lui Sai lesa.
- Tu il duci! imi zice brunetul.
Imi dau ochii peste cap in timp ce oftez. Ma aplec si ii pun lesa la gat catelului. Acum suntem gata de plecare.

Cam atat pentru azi :-? .. ei bine sper sa va placa.. scuzati daca am greseli dar lenea asta nu m-a lasat sa-l corectez :-" .. a zis sa va las pe voi :))

#5
Al 2-lea capitol in sfarit... defapt daca stau bine sa ma gandesc l-ai postat mai repede de cat credeam deoarece nu am mai intrat pe zup de 2 zile:((. Asa sa trecem la subiect, este din ce in ce mai interesanta povestea si vad ca incepe incetul cu incetul sa fie mai original. Capitolul asta a fost foarte amuzant si Sai seamana prea mult cu varul meu si deja incep sa o compatimesc pe Sakura:)). Bun.. descrierea e buna dar ar fi trebuit sa fi descris si imprejurarile decat personajele si sentimentele lor ca spun asa, iar dialogul este bunicel in sensul ca nu e sec, greselile de taste au fost doua insa acum nu stau sa le mai caut ca au fost minore oricum...

Im waiting for new chapter kisses :*>:D<.
Just the
way you know me..

#6
Saluuuuut lumee! :)) Nu ma luati in seama.. Sunt cam nebuna in ultimul timp .. cred ca am inghitit prea multa apa.. m`am hotarat sa va aduc nextul :D ... dar oameni buni.. vreau si eu ceva mai mlte comuri.. :o3 .. cer chiar asa de mult? singurele care mai lasa comentarii sunt Lette si SmileyMiley.. nu`mi pasa daca sunt dureee trebuie sa ma perfectionez si eu nu`i asa..? ;;) ..
In fine.. Uitati nextu` :

Capitolul 4 : O zi plina de distractii!


Ne plimbam impreuna cu noii nostri prieteni pe strazile orasului, discutand diferite chestii. E o zi asa de frumoasa. Una perfecta pentru iesiri in oras. Nici prea cald nici prea frig. Multi adolescenti de varsta noastra circula pe strazi si nenumarate cupluri isi impartasesc dragostea.
- Deci unde mergem? ne intreaba Hinata.
- Stiu! Ce ar fi sa mergem in parcul de distractii? vine Naruto cu o idee.
- Naruto.. trebuie sa-ti marturisesc ceva. il aud pe Sasuke.
- Ce? intreaba blondinul.
- Sa nu spui ca esti gay si ca vrei sa fi cu el! zice TenTen amuzata.
- Nu.. dar este prima data cand vine si el cu o idee buna. ii zice brunetul.
TenTen e chiar amuzanta. Scoate pe gura niste cuvinte la care nici nu cred ca m-as fi gandit vreodata in viata mea.
Deci cum a zis blondul, mergem spre parcul de distractii. Ajunsi acolo, ne gandim prima data unde am putea sa-l lasam pe Rexi. In carusele cu siguranta nu o sa ne lase cu el.
Ne uitam toti, sperand sa gasim un loc.
Parca cineva stie ca avem nevoie de un loc pentru caini. Chiar langa casa groazei, se afla o pancarda pe care scria cu litere mari si negre: " Locuri de joaca pentru caini! " .
- E infricosator! Nu credeti? intreaba Ino.
- Sa sti.. zicem toti.
Mergem unde ne indica pancarda si ajungem intr-un loc frumos amenajat. Se pare ca si altii au avut nevoie sa-si lase cainii. E plin pe aici.
Il lasam pe Rexi in grija unei fete si plecam sa ne distram. Naruto era cel mai agitat. Umbla de colo colo prin fata noastra, pana cand Ino il pocni calumea.
- Fetelor, vreti in Casa Groazei? Sau Castelul Bantuit? ne intreaba Sai zambind viclean.
Deja presimt ce o sa se intample. Parca vad ca o sa ne ia pe sus si o sa ne duca direct acolo. Ma incord la acest gand si strang din pumni, fiind pregatita sa fiu luata pe sus.
Hinata se face verde la fata cand aude aceste cuvinte.. Stiu ca ea e mai timida dar nu si fricoasa. Adica din cate stiu de la fete, ei ii plac provocarile. Pe TenTen deja a luat-o pe sus Neji, alergand in mare graba cu ea spre Castelul Bantuit. Naruto face la fel, luand-o pe Hinata, doar ca acesta se indrepta spre Casa Groazei.
Eu cu Ino ramanem incremenite. Ne uitam una la alta, dupa care la cei doi bruneti ce se aflau in fata noastra. Se pare ca si ei erau pregatiti sa-i urmeze pe ceilalti doi. Amandoua facem un pas in spate cand ii vedem ca se apropie. Vazand ca fac si mai multi pasi spre noi, o luam la fuga amandoua, cu cei doi pe urmele noaste.
Ocolim cu grija orice persoana ne iese in cale si incercam sa ne indepartam de baieti. Uff.. trebuie sa alerg mai mult! Imi zic si continui cu alergatul.
Dupa opt secunde, amandoua ne intoarcem privirea inapoi. Nu-i mai zarim pe baieti asa ca incetinim putin. Surpriza! Sai apare in spatele nostru si o prinde pe Ino, mergand spre casa groazei. Ma intorc speriata si-l vad pe Sasuke. Incep din nou sa alerg ca dementa prin parc, cu un brunet pe urmele mele.
Ma ascund dupa un zid, lipindu-ma cu spatele de acesta. Incep sa respir sacadat, incercand sa ma mai odihnesc. Nu am stat nici trei secunde, ca simt doua brate cuprinzandu-mi talia. Ma intorc speriata si il vad pe Sasuke cu un zambet de baiat rau pe fata. Ma ia pe sus, alergand spre castelul bantuit. Ajunsi in fata casei de bilete, ma pune jos, iar eu vreau sa fug, insa ma prinde de mana zicandu-mi ca nu mai poate alerga.
Barbatul ce ne da biletele incepe sa rada vazandu-ne pe amandoi gafaind. Ne ureaza distractie placuta si sa nu ne speriem prea tare.
Ma uit unde aveam sa intru. Inghit in sec si ma dau in pas inapoi.
- Haide rozalio. il aud pe Sasuke.
- Eu nu intru acolo. zic speriata.
- Haide! Doar nu o sa mori nu-i asa? imi zice, apucandu-ma de mana.
- Ba da! zic eu bosumflata.
Intram inauntru si nici bine nu trec cinci secunde ca se vede o umbra pe perete. Eu tip ca arsa si-l strang pe brunet de mana. Ma uit speriata in ochii lui, insa nu-i gasesc. E destul de intuneric pe acolo, asa ca deabea il zaresc.
Aud zgomotul unei vaze sparte. Sar ca arsa si vreau sa plec, insa Sasuke ma trage inapoi. Vad o lumina alba, apropiindu-se de noi. Ma dau in spate si vreau sa ma ascund dupa Sasuke, insa acesta ma ia in brate, ascunzandu-mi chipul in pieptul sau. Ok! S-a apropiat prea mult de mine. Cand m-a luat de mana a fost mai .. insa acum a intrecut masura. Ma linisteste, insa deja a ajuns prea departe.
Ma smucesc din bratele lui si ma departez de el un metru. Atunci trece printre noi cvea. Nu stiu ce, insa am auzit pasi. S-a oprit cu fata spre mine cred, deoarece simt o respiratie pe fata mea.
Atat mi-a trebuit sa simt, ca tasnesc ca din pusca spre iesire. Il aud pe Sasuke fugind dupa mine insa nu-mi pasa. Vreau doar sa ajung afara. Uite lumina! LUMINA!
Ajung imediat afara, ciocnindu-ma de ceilalti. Toti cadem jos, tinandu-ne cu mana de cap.
- Woow Sakura! Ce intrare! zice Ino.
- Mai bine zis iesire! soune Hinata incepand sa rada.
- Buuu! ma sperie Sasuke in timp ce imi pune mainile pe solduri.
Sar ca arsa vreo doi metri in sus si tasnesc in spatele lui Sai. Ma tin de umerii lui, uitandu-ma speriata la fiecare. Toti se uita pret de cateva minute la mine, dupa care rabufnesc toti in ras.
Nu casc bine gura, ca sunt darmata de Rexi, care alerga spre mine. Incepe sa ma linga pe fata, in timp ce eu radeam in hohote.
- Mi se pare mie sau e prima data cand razi cu adevarat de cand... insa Sai nu-si finalizeaza propozitia, stiind ca ma voi intrista.
Apare si domnisoara ce avuse grija de Rexi, zicand ca ii pare rau doar ca a scapat.
Dupa inca o ora de distractie, ne hotaram sa mergem pe plaja, pentru aprivi apusul.
Intunericul deja se instaleaza in oras. Multi oameni se retrag in casele lor. Soarele se lasa incet, incet in jos, luandu-si la revedere. Alergam toti spre plaja pentru a prinde apusul. Ajungem chiar la tanc. Exact cand ultimile raze luminau cerul, stingandu-se si ele incet, incet. O dara rosiatica se vedea pe mare, dandu-i un aer aparte.
Ne descaltam toti si pasim pe nisipul caldut. Eu ma spre apa, pana ce dau de nisipul ud. Stau acolo putin timp, pana ce simt cateva valuri line atingandu-mi picioarele.
Il simt pe Sasuke venind langa mine.
- Parca ai fi un copil mic. imi zice acesta.
- Daca zici tu.. zic eu incet, aplecandu-ma.
Iau putin apa sil stropesc pe fata. Acesta sta putin pe loc, dupa care incepe sa ma fugareasca. Alergam pe plaja ca niste mici copilasi. Exact cum zice el. Fac eu ce fac si ma impiedic de ceva, cazand jos, cu el peste mine. Suntem amandoi plin de nisip, de parca acum iesisem din groapa de joaca. Ne mai lipsesc doar lopatelele.
- Hei, Romeo si Julieta! Veniti aici. Trebuie sa plecam. il auzim pe Naruto.
- Gura pampalaule! i-o taie Sasuke, ajutandu-ma sa ma ridic de jos.
Uite asa se sfarseste o zi plina de distractii pentru mine.


Cam atat.. sper ca va placut! ;)

#7
Şi acum e timpul pentru comentariul meu^^. Pentru început aici Letty, nu Lette. Oricum.

Idea mi se pare cât de cât originală [ce tot spun? originală maică]. Îmi place cum descri sentimentele/acţiunea/întâmplările hazlii. Way, am râs puţin la ultimul capitol. Nu ştiu dacă datorită faptului că e amuzant ficu sau că am vorbit cu o sis nişte tâmpenii de ale noastre, dar în orice caz, frumos. Mi-a placut casa sau castelul groazei, cum o fi. Şi Sai ăsta revoltat pe săracu căţel.

Citat:- Hei, Romeo si Julieta! Veniti aici. Trebuie sa plecam. il auzim pe Naruto.
- Gura pampalaule! i-o taie Sasuke, ajutandu-ma sa ma ridic de jos.
Uite asa se sfarseste o zi plina de distractii pentru mine.
După cum ţi-am spus şi pe mess una dintre cele mai tari faze din ultimul capitol.

Succes in continuare:bye:

#8
Ok Letty.. cum am zis si pe mess, uite nextu`.. nu vreau sa ajung la spitalu judetean O.O ..

Capitolul 5 : Pregatiri pentru petrecere!


Soarele se ridica pe bolta cereasca, incepand sa straluceasca ca un bulgare de aur. Cateva mici raze jucause, patrund prin jaluzelele deschise, cazand pe chipul meu. Mormai incet, dupa care deschid ochi. Ma ridic in sezut si ma frec la ochi, dupa care clipesc de cateva ori pentru a ma obijnui cu lumina. Ma uit la ceas, iar acesta indica ora sapte si douazeci. SAPTE SI DOUAZECI?! O sa intarzii! Unde e Sai cand ai nevoie de el ?! Alerg la baie si imi fac repede toaleta. Intru inapoi in camera lunandu-mi uniforma. Imi piaptan parul si il prind intr-o coada sus. Ma incalt cu o pereche de sandale negre, care se leaga pe glezna. Imi iau ghiozdanul si alerg spre usa, insa cand sa o deschid, aceasta se loveste de perete iar Sai cade peste mine.
- Idiotule ! De ce nu m-ai trezit ? urlu eu la el.
- Stai calm rozalio ! Tocmai m-a sunat Neji si mi-a zis ca azi nu facem ore, fiind ca profesorii sunt plecati la nu stiu ce inspectie. imi zice brunetul.
- Vrei sa zici ca am alergat pe aici ca o dementa deageaba?! tip eu cat ma tin plamanii.
- Cam asa ceva. imi zice el amuzat.
Il scot afara trantind usa dupa el. Minunat ! Am alergat pe aici degeaba. Imi las ghiozdanul jos si imi dau jos uniforma. Imi iau o pereche de pantaloni scurti albi, un maieu roz si o pereche de balerini roz. Imi iau telefonul si o sun pe TenTen.
- Alo..? se aude o voce somnoroasa.
- `Neata TenTen! Ce bine ca te-am prins acasa. ii zic eu.
- Unde as putea fi la ora opt dimineata, intr-o zi in care nu facem ore? ma intreaba ea, vizibil nervoasa ca am trezit-o.
- Scuze, dar ma intrebam daca ai vrea sa mergem mai incolo cu fetele la mall ? intreb eu.
- Sa facem niste cumparaturi pentru petrecere? ma intreaba ea.
- Exact! exclam eu.
- Ok. imi zice ea dupa care inchide.
Le sun si pe Ino si Hinata, zicandu-le despre ce am planuit impreuna cu TenTen. Sunt si ele de acord cu mine, zicandu-mi ca ne intalnim acolo la ora doisprezece.
Dupa ce inchid, ma trantesc in pat, cu speranta de a adormi. Nu stau bine cinci secunde ca aud zgomot din camera lui Sai. Ma ridic bombanind si merg intra colo. Cand deschid usa, sunt intampinata cu mare "caldura" de o perna in fata. Cand ma dezmeticesc, imi dau seama ca toti baietii erau in camera lui Sai. Ma scuzati ! Dar e ora opt dimineata ! Ce fac astia asa devreme aici?
Ma uit atenta la ei si ii vad rosind. Ce naiba..? Sunt numai inlenjerie sau ce?! Ma uit la mine si observ ca breteaua de la maieu a cazut in jos, lasand sutienul la vedere. Eu ce sa fac? Tip in gura mare si inchid usa, fugind in camera mea. Ok.. Asta chiar a fost jenant. Dar ceea ce mi se pare stanjenitor este ca .. m-a vazut Sasuke ! Este cel mai penibil lucru posibil. Stai asa! De ce imi pasa daca m-a vazut Sasuke ? Doar nu-l plac nu-i asa..? O ba da! Cred ca il plac. Dar de ce el..? Adica sunt o gramada de baieti in scoala, iar eu fix de el m-am indragostit. O iau pe urmele lui Karin. Imi scutur capul si imi iau din dulap alt tricou. Nu o sa mai pot da ochii cu baietii niciodata.
Ies pe hol, asigurandu-ma cu baietii nu sunt. Pasesc incet pana ajung in capatul scarilor. Ascult si imi dau seama ca toti sunt acolo, povestind de .. mine?! Nu e corect! De ce e viata atat de cruda? Chiar cand vreau sa pasesc pe prima scara, Rexi alearga pe langa mine, dezechilibrandu-ma si facandu-ma sa cad in jos pe scari. Ma rostogolesc pe scari, fiind suta la suta sigura ca voi face " contact " cu podeaua. Ca prin miracol, simt doua brate care ma prind. Cand deschid ochii, il vad pe Sasuke, in timp ce imi zambeste ironic. Ii multumesc, iar acesta ma lasa jos.
- Rozalio, vad ca esti si stangace. imi zice Sai in batjocura.
- Taci branza. zic eu scurt.
Merg in bucatarie si scot din frigider o sticla de suc. Iau din dulap un pahar si pun lichidul portocaliu in el.
- Sakura! Il aud pe Naruto. Vrei sa vi cu mine la o inghetata?
- Merg cu fetele la mall. ii zic, iar acesta isi lasa privirea in jos.
Sai isi da o palma peste frunte, zicand ca ar trebui sa fiu si eu mai blanda cu baietii. Eu merg in dreptul lui, turnandu-i sucul in cap. Ceilalti bufnesc in ras, in timp ce eu si Sai alergam in jurul canapelei. Sai e nervos din cale afara, in timp ce eu sunt amuzata pana peste masura. In calea mea apare Neji, care ma prinde si am ia pe sus, ducandu-ma in fata lui Sai. O sa fie o teroare. Imi zic si astept pedeapsa. Brunetul incepe sa ma gadile in timp ce eu radeam in hohote.
Dupa cateva secunde, Naruto ma scoate din mana verisorului meu.
Se aude soneria. Sai merge si deschide, iar in fata lui se afiseaza fetele. Intra in sufragerie si vin catre mine, salutandu-ma.
- Umm Sai ? De ce mirosi a portocale? intreaba TenTen.
Brunetul auzind intrebarea, imi arunca o privire fulgeratoare, ceea ce ma face sa-i scot limba. Le chem pe fete dupa mine in camera. Acestea intra si se aseaza pe pat, asteptandu-ma sa ma pregatesc si eu. Le intreb cum de au venit asa de repede, iar acestea imi zic ca dupa ce le-am sunat, nu au mai putut sa adoarma. Le cer scuze, dupa care merg spre dulap. Imi iau de acolo o fustita roz, cu carouri negre, un maieu negru cu nsite stelute roz si o pereche de sandale negre ce se leaga pe glezna cu cateva stelute rozali. Imi dau cu putin creion dermatograf si un gloss de buze cu gust de capsuni. Imi iau gentuta pe o parte si imi puna acolo portofelul si telefonul. Imi prind parul intr-o coada spic si coboram jos.
Cum ajungem in sufragerie, Naruto se indrepta spre bruneta. Aceasta se inroseste, dandu-se un pas inapoi.
- Hei Hinata, ma intrebam daca ai vrea sa vi cu mine la petrecere? zice blondinul.
- D-da N-Naruto.. Mi-ar face placere. zice bruneta, gata gata sa lesine.
- Atunci te iau pe la sase jumate. ii zice Hinatei.
Bruneta se inroseste si mai tare. Isi lasa privirea in jos, pentru a nu lasa pe ceilalti sa o observe. Neji o intreaba acelasi lucru pe TenTen, care accepta si ea imediat. Se vede foarte clar ca il place pe saten, insa ii e prea frica sa recunoasca. Nu vroia sa-i zica sentimentele ce le are pentru el, fiindu-i prea frica de ceea ce va zice acesta.
Ino o ia pe TenTen de mana iar eu pe Hinata, tragandu-le afara. Se observa faptul ca nu se pot misca nici una.
Ajunse la lumina, cele doua prietene ale noastre se dezmeticesc.
Ne indreptam spre mall, de unde trebuie sa ne cumparam fiecare cate o tinuta pentru petrecere.
Ajunse acolo, alergam din magazin in magazin, pentru a gasi cate o rochie perfecta.
Ino deja si-a gasit o rochie, fiind acum in cautarea pantofilor. Rochia ei e mova si se leaga dupa gat. Hinata isi alese si ea o rochie mov, pe care puse de mult ochii. E fara bretele si are in partea dreapta o fundita.
TenTen si-a ales o rochie neagra, fara bretele cu o panglica alba legata sub sani. Eu mi-am ales o rochie gri, pana deasupra genunchilor, care se le leaga dupa gat, lasand la vedere un decolteu destul de adanc.
Dupa inca doua ore de alergat prin magazine, ne hotaram sa mergem la un suc. Ne asezam la o masa, comandand fiecare cate o CocaCola.
- Fetelor, veniti maine la mine sa ne pregatim? ne intreaba Hinata.
- Sigur Hinata. zicem toate in cor.
Dupa ce terminam de baut sucurile, ne indreptam fiecare spre casa. Era deja ora sase. Nu prea petrec eu timpul prin malluri, dar se pare ca azi am pierdut timpul pe acolo cat pentru toata viata.
Cum deschid usa, in fata mea apare Rexi, urmata de matusa Kurenai, care ma ajuta cu sacosele. Urc sus si le pun pe pat. Ma asez pe scaun, rasufland cu greu. Huh.. trebuie sa alerg mai mult. Imi zic si merg spre pat. Scot din sacose tot ce am cumparat, impaturind si bagandu-le in dulap.
Dupa cateva minute, aud batai in usa. Zi cun simplu intra, iar pe usa isi face aparitia Sai. Se aseaza pe patul meu, intrebandu-ma ce fac.
- Zi ce vrei. i-o tai eu scurt, lasandu-l mut de uimire.
- Ce te face sa crezi ca vreau ceva? ma intreaba el.
- De obicei cand incepi cu " ce faci " , vrei ceva. Deci ce e? intreb eu.
- O sa razi. imi zice el.
- Promit sa nu rad. Zi-mi ce! ii zic eu.
- Inavata-ma sa dansez. imi spune el.
Raman putin socata. Sai nu stie sa danseze. Asta da veste. Ii fac semn sa se apropie. Acesta se ridica de pe pat, venind spre mine. Imi pun mana dreapta pe umarul sau stang, iar cea stanga in mana lui dreapta.
- Asa, acum miscate usor. Pe melodii ritmate banuiesc ca sti sa te misti nu-i asa? il intreb eu.
- Da. imi zice el rusinat.
- Haide, nu te rusina! Multi nu stiu sa danseze. ii zic, facandu-i cu ochiul.
Acesta imi multumeste, in timp ce imi urmeaza indicatiile.

Cam atat.. scuze daca am greseli dar nu am nici un chef sa le caut :)) .. lenea asta .. :-" ..

#9
Hei buna... am intarziat o zi si tu deja ai postat 2 capitoleO_O? Deci azi am avut ce sa citesc Sa incepem acum. Deci am avut dreptate chiar seamana Sai dupa apucaturi cu varul meu. Am sa incep sa comentez decat ultimul capitol desi l-am citit si pe penultimul. Nici nu stiu ce sa comentez pentru ca a iesit totul foarte bine. Naratiunea nu este grabita.. ei bine are unele scapari uneori dar pana la urma a luat-o" pe calea cea buna" :)), iar descrierea, cam aceasi poveste ca la naratiune. Acum dialogul nu este sec si nici in exces. Cam atat pentru azi doamnleor si domnilor =)) I'm kidding astept nextul >:D<.
Just the
way you know me..

#10
Bun >.< ... mor de plictiseala asa ca m`am gandit sa va aduc nextu` si aici ..

I Hope You Like It ^_^


Capitolul 6 : Sa inceapa petrecerea!


Toate suntem prezente la Hinata acasa. Ne ajutam una pe alta pentru a arata cat mai bine la petrecere. Bruneta noastra e cea mai incantata, fiind ca merge cu Naruto, baiatul la care viseaza de mult.
Pe de alta parte si TenTen e incantata. Nici nu mai stie cum sa se aranajeze pentru al impresiona pe tanarul Hyuuga. Toti stiu ca il place inca de la gradinita.
- Fetelor ? Ma ajutati cu parul? o auzim pe Hinata.
- Vin eu. spune Ino indreptandu-se catre ea.
Ii onduleaza putin parul, facand-o sa arate precum o zana. Oare de ce Naruto nu prea sta in preajma ei? E chiar draguta Hinata. Imi zic in minte dupa care zambesc in coltul gurii.
Parul blond spalacit al lui Ino, ii cade pe umeri incet, ajungandu-i pana la fund. Al lui TenTen, e lasat si el liber, intins cu placa pana sub umeri.
Parul meu rozaliu, e intins cu placa, ajungandu-mi pana putin mai jos de fund. Totdeauna mi-a placut sa am parul lung, de aceea nu am lasat pe nimeni sa se atnga de el.
Merg spre satena si o dau cu putin fard crem, creion dermatograf si un luciu de buze roz. Si ea ma machieza pe mine, dandu-mi cu putin fard argintiu, creion dermatograf si un gloss de buze cu gust de capsuni.
Ino impreuna cu Hinata se fardeaza reciproc. Bruneta o da pe blonda cu putin fard albastru, creion dermatograf, rimel si un luciu de buze transparent.
Ino ii da brunetei cu putin fard mov, creion dermatograf, fond de ten si un gloss de buze cu gust de zmeura.
- Acum suntem gata! exclama satena.
De jos se aude vocea doamnei Hyuuga, care ne anunta ca au venit baietii. Merg spre usa, iar cand dau sa ies, le vad pe fete speriate.
- Haideti! Baietii nu musca. le zic facandu-le cu ochiul.
Acestea dau afirmativ din cap si ma urmeaza. Cobor prima scarile, lasandu-le in urma. Nu aveam pe cine sa impresionez si nici de cine sa-mi fie frica.
Ii vad pe Naruto, Sasuke, Neji si Sai, imbracati la patru ace. Trebuie sa recunosc, chiar arata bine. Merg la ei si ii salut, uitandu-ma spre scari. Fetele nu mai apar. Ce au patit? Le-au cazut rochile de pe ele in timp ce mergeau?
- Ma scuzati putin ! zic cu un zambet dulce pe buze.
Merg in fata scarilor si parca astept sa le pocnesc pe fiecare cand apar. Acestea stateau in capatul scarilor. Urc scarile si provoc zgomot din cauza tocurilor. Le iau de mana tragandu-le in jos pe scari. Acestea cauta sa scape insa nu reusesc. Le duc in fata baietilor si ies pe usa, lasandu-i singuri. Nu dupa mult timp, apare si Sasuke in spatele meu.
- Unde iti e partenera? intreb eu.
- As putea sa te intreb acelasi lucru. mi-o intoarce el.
- Prefer sa merg singura. zic incet.
Pe usa ies cele trei perechi cu cate un zambet urias pe buze fiecare. Ii las pe ei in fata, eu mergand in urma lor, privind cerul.
Un abis infinit, cu o multime de pete aurii pe el. Asta e tot ce vad. Asta si minunatul bulgare de argint ce straluceste neincetat. O priveliste minunata pe care ai putea s-o privesti la nesfarisit. O imagine ce te rapeste imediat.
Ajungem in fata salii de sport. Acolo vad o multime de elevi pe care nici nu ii cunosc. Sasuke fiind cel mai aproape de mine, il trag de maneca intrebandu-l ce se intampla.
- Petrecerea asta o avem impreuna cu o alta scoala. ma lamureste acesta.
Dau afirmativ din cap si ma uit la ceilalti elevi. O gramada de fete se tin dupa noi. Asta deja devine enervant. Cine l-a facut pe Sasuke asa frumos ..? Opss.. iar am spus-o.
Intram in salade sport si ramanem placut impresionati. O multime de mese cu cate opt scaune. Trei mese plne ochi cu mancare si bautura, un ring de dans unde misuna o multime de lumini roz si albastre, multe baloane in forma de inima plutesc in aer si nu in cele din urma, o multime de elevi care se distreaza.
Mergem si ne asezam la o masa. Nu dupa putin timp, apare si Karin imbracata ca si cum tocmai a iesit din barul de streapteas. Poarta o rochie pana putin sub fund, fara bretele, neagra si cu o crepatura in partea stanga. Sare imediat pe Sasuke ce sta langa mine.
- Sasuke! Cat ma bucur ca ai venit! Nu ma inviti la dans? intreaba ea.
- Dispari ! i-o taie Sasuke, la care roscata pleaca scotand aburi pe nari.
Naruto deja o invitase pe Hinata la dans. Era o melodie mai ritmata si se pare ca blondul chiar stie sa se miste. La scurt timp, Neji o invita si el pe satena la dans. Aceasta accepta bucuroasa, alaturandu-se primei perechi.
Ma ciocnesc de privirea lui Sai, care ma intreba din priviri ce sa faca. Ma uit la Ino dandu-i de inteles ce ar trebui sa faca.
- Ino ? intreba acesta.
- Hmm ..? se intoarce blondina spre el.
- Vrei sa.. dansezi? reuseste sa zica in cele din urma.
- Da. accepta, Ino rosind vizibil in obraji.
Cei doi se indrepta si ei spre ringul de dans, alaturandu-si celorlalti. Ma intorc si privesc cele trei perechi, care acum dansau pe o melodie lenta. Vad cum spre mine se indrepta un baiat cu parul castaniu si cu ochi mov. E imbracat cu un costum gri.
- Scuza-ma domnisoara, dar, ai vrea sa dansezi? ma intreaba.
Ii arunca o privire glaciara lui Sasuke si observ asta.
- Imi pare rau Asuhi, dar ea e cu mine ! il aud pe Sasuke.
Castaniul pleaca nervos de langa noi si ma uit uimita la Sasuke. Isi da seama din privirea mea ce vreau sa zic, iar acesta imi zice:
- Asta e de la scoala cu care avem petrecerea. Ar fi de preferat sa nu stai prin preajma lui.
- De ce? intreb eu.
- S-a culcat cu toate fetele din scoala lui. imi zice, in timp ce duce paharul cu suc la gura.
- Multumesc Sasuke. zic eu.
Brunetul se multumeste doar zambindu-mi.
Melodia se sfarseste iar perechile vin inapoi la masa. Baietii se uita urat la Sasuke, insa nu stiu de ce. Privirea abisala a brunetul se intorce spre mine, fiind gata sa ma intrebe ceva. Ma uit la fete care chicotesc incet. Ce au planuit acum ?
- Vrei sa dansezi? ma intreaba Sasuke.
Ok.. asta chiar e cel mai frumos lucru posibil. Tocmai a inceput o melodie lenta, iar brunetul ma intreaba daca vreau sa dansez cu el. Nu pot sa-l refuz. Ochii lui exprima in acest moment numai dragoste. Dau afirmativ din cap, iar acesta imi intinde mana dreapta spre mine. Imi pun mana in a lui, ridicandu-ma de pe scaun.
Ajungem pe ringul de dans, unde Sasuke isi incolaceste bratele in jurul taliei mele, iar eu ma agat de gatul lui. Imi las capul pe umarul sau si incepem sa ne miscam pe ritmul melodiei.
Cand am avut opt ani, l-am rugat pe .. tata sa ma invete.

Flashback

- Tati ! strig eu.
- Da floare de cires. Ce e? ma intreaba tata.
- Ma inveti te rog sa dansez? intreb eu.
- De ce? ma intreaba acesta zambind.
- Pai am vazut la televizor si vreau si eu. zic incet.

EndFlashback

Imi e de ajuns. Nu mai pot sa-mi stapanesc lacrimile. Imi pun palmele pe pieptul brunetului, ridicandu-mi capul de pe umarul sau. Acesta tresare, uitandu-se la mine.
- Scuza-ma Sasuke! zic si ma eliberez din imbratisare, fugind afara.
Merg in spatele scolii, sprijinindu-ma de un copac. Nu mai suport. Am tinut prea mult in mine. Trebuie sa ma eliberez si eu cumva. Stiu ca nu rezolv nimic cu plansul, mama si tata nu se vor intoarce daca plang, insa nu stiu cum sa reactionez acum. Nu pot afce altceva acum. Este singurul mod in care ma pot elibera.
Ma pun jos pe iarba pufoasa. Imi pun palmile pe pamant si izbucnesc in plans, lasand lacrimile sase scurga pe obrajii mei, pana ce ajung la barbie, de unde cad pe iarba. Imi las fata in palme, incercand sa ma opresc. Nu pot. Plang in continuu.
Simt doua brate cum ma imbratiseaza. Nu-mi pasa cine e. Poate fi ori cine. Trebuie sa ma eliberez.
Doua maini imi indeprteaza palmele de la fata. Pot observa chipul angelic al brunetului. Imi ia fata in palme, stergandu-mi incet lacrimile. Cand vede ca ma mai linistesc, ma trage in bratele lui, magaindu-mi incet parul. Este singurul care ma poate intelege. Simt ca pot avea incredere in el.
Izbucnesc din nou in plans, strangand in maini sacoul baiatului.
O adiere usoara, imi trece prin par, facandu-l sa "zboare" incet, dupa care sa-mi cada ca o perdea pe spate.
Afara deja se racoreste putin. Sasuke se elibereaza din imbratisare si isi da sacoul jos, punandumi-l pe umeri. Ma imbratiseaza din nou, lasandu-mi capul pe umarul sau. Ceilalti ies afara, insa cand ne vad in aceasta ipostaza, intra inapoi.
Telefonul brunetului vibreaza in buzunarul sacoului. Simte si Sasuke asta, scotandu-l si uitandu-se la ecran. Se pare ca primi un mesaj. Il deschide, lasandu-ma si pe mine sa vad ce scrie.

" Sasuke, se pare ca verisoara mea isi poate da frau liber sentimentelor in preajma ta. Are incredere in tine. Poti te rog sa o duci acasa? Mama si tata sunt plecati asa ca sunteti singuri.
Sai "

Brunetul isi baga telefonul in buzunarul pantalonilor, ajutandu-ma sa ma ridic. Ma ia de dupa talie, apropiindu-ma mai mult de el.
Mergem spre casa fara sa scoatem vreun cuvant. E liniste totala si sim ca innebunesc.
- De ce iti pasa de mine? il intreb.
- De cand te-am vazut, am putut citi in ochii tai tristetea si durerea pe care o purti asupra ta. Sai mi-a zis ca ti s-a intamplat in copilarie. Ai incredere in mine. imi zice si ma opreste in mijlocul drumului.
Imi ia fata in palme si se apropie de mine. Inchide ochii, ceea ce fac si eu. Ii simt respiratia aproape de chipul meu, ceea ce ma face sa tremur de emotie.
- Se pare ca vam prins din urma ! se aude o voce, intrerupandu-ne chiar cand intre buzele noastre mai era doar un centimetru.


Cam atat >:D< .. sper ca va placut .. greselile.. scuze daca am .. cum vam mai zis.. lenea a pus stapanire pe mine :))

Asuhi : http://media.photobucket.com/image/anime...ck.jpg?o=6



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.589 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.752 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Dragostea ta sau fericirea celorlalti? Xandra iubire14 13 8.139 03-01-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: lilycutza^_^
  Pentru ca fericirea este una de plastic Onna 11 7.694 28-02-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: CurePeach


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)