Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery

#21
Oiii ^^
Scuzele mele că nu m-am prezentat şi la capitolul postat de DeDal >.<' But, capitolul a fost frumos, mai ales ultima fază, aia din maşină. : ))
Revenind, Aaron ăsta-i un scump. Ochii verzi şi păr roşcat ? God, ăsta-i al meu. Şi nu accept vreun refuz. [- ( Mă întreb cum va decurge lucrurile între cei trei. Adică Ai sigur se va îndrăgosti de Aaron, dar Saphira ? Şi ea pare a se simţi 'ciudat' în preajma lui. Mi-ar plăcea să fie ceva între ei. ;> Pff, sunt curioasă cum va reacţiona Ai că scumpa lui soţie a venit acasă cu ultra - mega - superbul Aaron. ;> Ei, şi ? Se spune că, curioşii mor repede, ne ? Nu-mi păsa. EU aştept capitolul următor, aşa că m'a DeDal să nu mă faci să aştept prea mult, ne ? ;>
Spor la scris şi baftă darlings ^^

punct.

#22
Oke oke, am aterizat si eu liin aici :D.
In primul rand, felicitari fetelor!
Imi place ca ficul are prolog (se anunta de ploaie cu capitole) si inca e si bun. Intradevar, stilul vostru este simplu si la obiect, dar este un lucru bun. Faceti un "cuplu literar" superb.
Ai...Ingafat, plin de sine, dar dragostea il inmoaie. Si sotia lui, hm, nu prea stiu ce sa zic de ea. Pare un personaj suspect v.v .
Cat despre pianist, e clar ca starneste multe controverse. Pana la urma, sigur si Ai si Saphira s-au indragostit de el.
In al doilea rand,vreau sa vad ce se va intampla mai departe (: !Ce legaturi dubioase si pervese sunt pe aici :>.
Daca nu imi place fata ta...
cu siguranta imi place spatele :3!
[Imagine: 9l8v3d.jpg]
Look how I look at you. Ieeeeee! Teoria pupazitului.

#23
Deci, ma pronunt profund dezamagita. Dar asta trece, probabil. Am venit cu urmatorul capitol, sper sa va placa. Incerc sa adaug o aura de mister lui Aaron dupa cum vedeti si voi. Enjoy, dears...

Capitolul cinci: Ficţiune într-un mic zgomot

Aaron aici? Visez?
Uşa trântită de Saphira mă trezi la realitate. Nu, nu era un vis. Nu era nici imaginaţia mea. El era aici. O singură privire mai atentă şi imaginea lui de roboţel dispăru. Mă înşelasem dar nu conta. Acum adevărul ieşise la suprafaţa. O păpuşă veche de lemn mişcată de mâinile unui maestru.
Acesta se apropie de mine şi pocni din degete în faţă ochilor mei. Părea amuzat de modul în care îl priveam.
- Ca cauţi aici?
Acesta îşi înclină capul plictisit apoi reuşi să scoată câteva vorbe.
- Iar pui întrebări prosteşti. Ştii, nu cer să îţi aud vocea. M-ai stresat destul după spectacol şi acum iar. Potoleşte-te, adaugă acesta pe un ton mai serios, schimbându-şi privirea.
Îl priveam uimit şi incapabil să mai vorbesc. Cine naiba se credea? Venea cu soţia mea acasă, el cu soţia mea, un necunoscut.
- Ce vrei?
Un hohot de râs umplu încăperea şi mă făcu să tresar speriat. Râsul lui semăna cu un chicotit. Acesta păru că se îneacă dar îşi reveni rapid. Cu aceeaşi privire şireată aproape că îmi şopti apropiindu-se.
- Saphira vrea sa ne certăm. ea crede că eşti gelos şi aşa ar trebui să fii, am dreptate?
Da, avea dreptate. Eram gelos, nu era urmă de îndoială pentru acest fapt. Dar întrebarea era...
- Pe cine eÅŸti gelos, Ai?

Bat încet la uşa dormitorului. Soţia mea era acolo. Trebuia să vorbesc cu ea, să aflu ce s-a întâmplat. Am auzit un mormăit şi luându-mi inimă în dinţi, am deschis uşa încet.
- Saphira...
Acesta stătea în fund pe marginea patului. Părea dezamăgită de ceva necunoscut mie. Îşi întoarse privirea către mine şi atunci am observat că avea lacrimi în ochi.
- Ce vrei?
Întrebarea nu m-a luat nepregătit.
- Ce s-a întâmplat? Cum de ai venit acasă cu el?
Această se ridică şi începu să se plimbe incoaci şi încolo.
- Atâtea întrebări Ai...prea multe. Ştii, nu mi-am dat seamă până acum, suntem închişi într-o colivie, dragul meu.
Ultimele cuvinte erau spuse pe un ton retoric, aproape în scârbă. Vreau să ştiu ce avea în gând, cu disperare vroiam să îi aflu gândurile în felul în care ea le afla pe ale mele. Dar înainte să pot spune ceva, această explodă.
- Am venit acasă cu un alt bărbat, cu un alt bărbat Ai! Nu poţi să fii măcar puţin gelos? Nu te poţi preface nici cât să mă poţi păcăli?
Eram stupefiat. De ce îmi spunea aşa vorbe? Cu ce greşisem faţă de ea?
- El, Aaron, te-a sărutat? Te-a atins cum nu trebuia? Din câte văd eu, a avut grijă ca mica ta răzvrătire să nu ne aducă pagube. Am dreptate?

Stăteam întins pe canapea, total plictisit şi profund zguduit de modul în care acel spectacol îmi schimbase ziua. Nu mai simţeam deloc palma primită de la Saphira. Tot ce încercam era să desluşesc acea persoană. De unde ştia cum mă cheamă? De unde stai numele soţiei mele? Ei, asta era o întrebare retorică, probabil că ea i-l spusese. Dar tot ce îmi doream era să îl am în faţa mea în acest moment. Vroiam să îi mai văd odată privirea. Să îi mai aud râsul. Să încerc să îl desluşesc.
Vroiam doar să...
Şirul gandurloir îmi fu întrerupt de soneria telefonului. Speram doar să nu fie cineva de la firmă. Dar numărul îmi era necunoscut, aşa că am răspuns curios.

Priveam în jurul meu. Eram într-o mică pădurice, aşteptând. Pe cine? Nici mie nu îmi vine să cred. Telefonul primit era de la acel roşcat. Şocat de realitate şi profund tulburat de vocea lui, am acceptat să ne întâlnim aici, la marginea oraşului. Dar de ce?
Aud un zomot de crengi strivite şi mă întorc. Aici, în faţa mea, îmbrăcat complet în alb stătea Aaron, enigma pe care încercam să o dezleg. Îi simţeam privirea ce mă cerceta din cap până în picioare. Aveam impresia că vedea prin mine cu ochii lui leneşi.
- Ai, mă bucur că ai venit. Avem de discutat, adaugă acesta distant.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#24
Oh, ficul a devenit si mai interesant ca la inceput:love: Atatea intrebari.... Ce-a apucat-o pe Saphira? Mai intai, il aduce pe Aaron in casa ca vezi doamne, il gaseste pe afara, apoi se cearta[ma rog, e o cearta mai minuscula] cu Ai.X-(
Revenind, Aaron asta pare cam tupeist si nu-mi place...:-? Ce-i cu toata agitatia aia? Adica ma refer la intalnirea din padure.. Oh, si e in padure.:perv: In timp ce Saphira o sa stea acasa, cei doi o sa aiba o discutie importanta, din cate vad si nu numai o discutie.:*
Fetelor, va astept cu urmatoarele capitole>:D< Va pup:*

#25
Ok, las locul rezervat. Dau edit putin ma tarziu dupa ce termin de citit si mai am ceva de facut.
Cum am promis, dau edit

Imi place si acest capitol. Misterul se acumuleaza pe zi ce trece, asta imi place. Imi place naratiunea, descrierea e buna, iar dialogul e partea mea preferata de data asta. Pur si simplu ador repliciile. Am observat cateva greseli de tastare, dar deh, se mai intampla. Paragrafele sunt delimitate corect, am putut citii. Chiar sunt curioasa cu ce se va intampla in continuare. So, va spun bafta si sa aduceti repede next.>:d<
[Imagine: j5atg3.png]


#26
Eu ~ Dau edit again puţin mai târziu. Defapt acum încep să citesc tot şi editez, aşa că nevermind.

Edit : Aww, ce seducător este Aaron : " > Îmi place foarte mult felul cum îl conturaţi, este cel mai complex personaj.
Având în vedere că Ai şi soţia lui se vor despărţi aştept de la voi, fetelor, mai multă descriere despre luptă interioară a amândurora. Măcar puţină, pretty please ^^
Iar tu, DeDal, ai misiunea cea mai grea. Trebuie să ne spui cât de confuz este Ai, cum oscilează el între soţia lui şi roşcat, cum se frământă întrebându-se ce se întâmplă cu el şi toate celelalte.
De obicei nu sunt fană a poveştilor yaoi, dar dacă o faceţi cum îmi place mie voi deveni.
Şi aş vrea capitole puţin mai mari : >

Succes şi inspiraţie ca de obicei.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#27
Voi nara din partea lui Aaron ^^'.
Enjoy >:D<.


Capitolul şase - O mică afacere

Îl priveam cum se uită la mine cu o nedumerire în ochi. Sigur nu ştia despre ce urma să vorbim, adevărul era că nu vroiam să-i dau indicii înainte de vreme. Îmi plăcea să-l văd cum tânjeşte după ele. E chipeş sau cel puţin mie îmi place. Părul lui blond mă face să mă gândesc la o zi însorită în Bahamas, iar ochii săi căprui sunt ca o alinare pentru mine. Însă nu pot nega că şi Saphira este frumoasă, chiar foarte frumoasă. Fac ei un cuplu perfect, dar eu îl voi strica. Când mi se pune pata pe un lucru sau o persoană, ca în acest caz, trebuie să o am sau voi turba.

I-am zâmbit cu toată voinţa mea, chiar dacă nu prea-mi plăcea să-mi arăt dinţii, cum spun unii.
- Despre ce ar trebui să vorbim? m-a întrebat până la urmă.
Credeam că eu voi sparge gheaţa, dar dacă el şi-a luat inima în dinţi nu aveam ce face.
- Despre noi doi ÅŸi Saphira.
Era şi mai nedumerit decât înainte. Cât de mult îmi plăcea să-l torturez doar eu ştiam.
- Ce vrei să spui?
Am început să râd la auzul acestor vorbe. Chiar începea să mă enerveze. Până şi cel mai prost de pe planetă şi-ar fi dat seama de intenţiile mele. Sau nu?
- Vreau să spun, dragul meu, că trebuie să te ajut să-ţi schimbi orientarea sexuală şi să avem parte de puţină plăcere amândoi, iar dacă nu eşti de acord ...
Nu am mai continuat ceva timp, nu vroiam să-i dau o bombă aşa de repede, încât să leşine. M-am apropiat încet de el şi i-am pus o mână pe umăr, apoi i-am şoptit:
- ... Saphira moare.

A sărit de lângă mine ca ars. Am început să râd. Îl înţelegeam în mare parte, dar nu credeam că ţine atât de mult la soţia lui. Săraca Saphira .. oare care îţi va fi soarta? Dacă ar ştii soţul tău, că orice ar alege pedeapsa nu ţi-o voi lua din cârcă, dar mai bine tac sau risc să se sinucidă.
- Nu poţi face asta!
A spus Ai printre lacrimi. O, te rog! Era bărbat sau ce?
- Că cine spune? Uite ce e, decizia e doar a ta! Dar ceasul nu se opreşte! Tic-tac, tic-tac! Vreau răspunsul.
A oftat şi a bătut în retragere. În sfârşit a luat decizia corectă! Mă simţeam mult mai bine acum când ştiu ca pot profita de el. Ce gânduri pot avea. Da! Om malefic, ce să spun!
L-am luat de mână şi l-am trântit pe iarbă. Sper că nu a durut impactul cu solul, iar dacă a durut într-adevăr voi şterge eu urmele acelei aşa-zise căzături.

M-am pus peste el şi am început să-l sărut posesiv. La început nu vroia să mă lase, până când a intrat în jocul meu şi a început să-mi dea hainele jos. Se pare că sunt un bun cuceritor.
Muşcându-mi buzele de dorinţă, am început să-l mângâi uşor introducandu-mi mână în pantalonii acestuia. Am început să-l penetrez, dar nu ştiam dacă îi place. Mă simţeam ciudat să o fac cu cineva care nu mă place, sau nu vrea să recunoască ca mă place. Îl simţeam cum tremura şi îi auzeam gemetele înfundate. Am ajuns la un moment dat în care fiecare atingere, era ca un electroşoc pentru amândoi. În sfârşit eram egali. M-am împins mai adânc, dorind să-l simt cât se putea de bine. Am început să măresc pasul, deşi nu cred că era nevoie. Mă bucuram că în sfârşit îl aveam pe acel bărbat misterios. De când îl văzusem prima dacă îl dorisem, iar acum dorinţa mea devenise realitate. Eram o singură persoană acum, iar senzaţia era nebunească, nefirească şi unică.

Când totul se terminase mi-a zâmbit. Probabil nu credea că se va simţi aşa de bine, dar nu mai avea ce să facă. E al meu şi sunt al lui.
- Hei, Ai! Aş avea o întrebare pentru tine.
- Spune.
- Ştiu sigur ca ţi-a plăcut. Ce zici să ne mai distrăm din când în când?
A început să radă şi privindu-mă în ochi mi-a răspuns favorabil.
- Cum vrei tu, dar o chestie îţi spun! De Saphira nu te atinge!
I-am făcut cu ochiul şi am privit cum maşina lui se pierde în noapte.
- Ai! Dacă ai ştii tu ce-i voi face soţiei tale!
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#28
Dau edit! Uite că de data asta nu o să fiu intârziată!
Zău, aveam vaga idee ca am dat editul mai repede, în ultima vreme sunt cam visătoare :-s.
Atâta mister, dramă, ah îmi place Aaron si chiar vreau să aflu ce surprize ne mai aduce acest personaj. Îmi place cum joacă Aaron, e misterios şi cool :-". ACest capitol a fost bine gândit şi se observă şi latura perrversă a lui Snowy : > .
Nu ştiu de ce am impresia ca v-aţi cam grăbit la final :-? incă ceva printre rânduri ar fi fost perfect, dar şi aşa este foarte bine :- " . Felicitări ambelor scriitoare si mult noroc la următorul capitol :p

Thanks DeDal pentru mesajul de la profil >:D<


#29
Loc rezervat special for me :)) Dau edit dupa ce citesc. Eh, nu mai sunt prima, e Sophie.
Cum am promis, edit :
Imi place si acest capitol. Are ca de obicei, tot ce ii trebuie. Felicitari, my dear >:d<. Naratiunea e buna, dialogul imi place, iar descrierea se imbina perfect cu celelalte doua moduri de expunere. Asezarea in pagina ca deobicei e perfecta si nici urma de greseli. Omg, deci ador cum ai descris cum a decurs aceea scena hot :)). Abia astept sa mai existe astfel de scene. So, eu va spun ca deobicei bafta si sa aduceti repede next.*Hug*
[Imagine: j5atg3.png]


#30
First. Prima am spus. Dau edit mai târziu, după ce citesc ^^
Edit : Nuuuuuu... sunt a treia T.T

Edit 2 : Oh. O mică afacere.
Hm, încă nu ştiu de ce Aaron este aşa hotărât, cum i s-a pus pata pe Ai şi pe Saphira (care este, apropo, un nume foarte frumos).
Sunt în mare parte de acord cu Lilah, acţiunea e grăbită destul de mult, mi-ar fi plăcut mai multe detalii despre cei 3 şi cred că am spus mai înainte de câteva ori, despre personalităţile şi trecuturile lor.
Paragrafele sunt delimitate foarte bine la amândouă.
Aaron deja începe să fie ciudat, damn it. Credeam că nu e aşa obsedat, că o vor lua mai încet.
Anyway, aştept capitolul următor.

Succes. Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Unlimited Pleasure Beatrix LaVey 73 45.054 30-07-2012, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Midnight Waltz Lucifer 10 8.739 06-01-2012, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Pain and love Lexx45 8 4.010 08-09-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Midnight Drama Queen 23 9.913 26-08-2011, 06:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Pain and tears Roses.on.fire 10 5.419 04-08-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  Pain and tears Roses.on.fire 1 1.889 08-07-2011, 03:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Fucking Law [ || yaoi || +18 || ] Contagieuse. & DeDal N. DeDal N. 16 9.528 27-04-2011, 04:43 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.768 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  No pain, just love ... Vex 27 11.353 30-12-2010, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Cronicile Trecutului - Cuget in clar de luna [+12] [ mistery / sf ] SethMeth 4 2.718 28-07-2009, 08:27 AM
Ultimul răspuns: Vampire`Illusion


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)