Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oracolul iubiri

#1
deci eu si sori mea shatell@ ne-am hotarat sa scriem un fic nou si revolutionar
declaram: nu detinem nici un personaj din animeul Naruto , doar cele create de noi

Capitolul I

Baieti de la Liceul Muzical din Konoha au un oracol in care isi sriu fiecare parerile in acea zi si isi transmit mesaje unul altuia .

" Doamne azi s-a tinut dupa mine toata ziua nu stiu ce sa ma fac. Incepe sa ma calce pe nervi e oribila chiar nu intelege? Si Sakura nici nu observa."
Sasuke

" Da frate e asa cretina fata aia , dar sa stii ca te inseli in privinta Sakurei , ea sufera cu adevarat cand Ino iti sare ca desteapta in brate . Apropo .... Hinata m-a invitat azi la cafenea si ar fi bine sa ma grabesc "
Naruto
" Frate Hinata a trecut serios la treaba nu pot sa cred asa ceva. Nu era ea fata aia timida ce sa dadea in laturi de la a iesi cu baieti? Dar Sasuke esti nebun , tu ori esti orb ori esti prost . Nu vezi ca Sakura e topita dupa tine? Du-te odata si vorbeste cu ea !"
Kiba
" AH.... dracie! Baieti Hinata cred ca a aflat de jurnal tocmai l-am scos din dulap ca ea a intrat in clasa si a fugit tipand pe coridor:"Sakura". Ce ne facem?"
Naruto
Seara la scoala , fetele au intrat pe geam in clasa , doreau sa afle ce parere au baieti de ele. Si-au pus asta in cap , nici nu puteau crede ca baieti chiar aveau un jurnal de pareri. Sakura nervoasa ca nu se deschidea dulapul a tipat la Hinata , fara ca macar sa vrea:
- AHH....Firar al naibi! Care zice-ai ca-i codu ala nenorocit?
- De unde sa stiu eu. Sparge naibi dulapu odata!
- Esti nebuna ,vrei sa activezi alarma? raspunnde Temari nervoasa
- Am reusit fetelor , haideti sa vedem ce parere au porci astiade noi! raspunde Ino
Fetele au deschis dulapul si au luat oracolul. Aveau asa mari emoti la deschiderea oracolului .Au inceput sa se certe carea sa citeasca prima, dar Hinata le-a smucit oracolul si a inceput sa citeasca:
- " Ochii ei verzi sunt plini de viata si jucausi si cand se apropie de nime am fluturi in stomac. Ce ma fac baieti? Data viitoare cand o vad s-ar putea sa o sarut si ea sa creada ca imi bat joc de ea."
- Cine a zis asta?
- Sasuke si acum Ino ar trebui sa-l lasi inpace asa zice aici.
- Ce zice?
- "Doamne azi s-a tinut dupa mine toata ziua nu stiu ce sa ma fac. Incepe sa ma calce pe nervi e oribila chiar nu intelege?" asta o zis Sasuke si o Temari o sa fi asa bucuroasa fi atenta: " Vai deci azi cant m-am apropiat de Temari , am simtit ca mor , m-am intimidat .Si ca sa se termine aici mi-a pus mana pe cap intrebandu-ma daca am febra."
- Ah ce dragut e. Si stai sa inteleg asta a zis Shikamaru?
- Da fato, dar eu sunt cea mai tare . spune Hinata bucuroasa. Fiti atente: " Hinata asta ma omoara cu zile .... azi am vrut sa o invit in ooras dar cand am salutat-o a lesinat. A fost asa ciudat...". O fetelor ati auzit dorea sa ma invite in oras.
Dar nu a apucat bruneta sa termine ca cineva a intrat pe usa , atunci toate fetele s-au ascuns pentru a vedea cine a intrat . Spre surprinderea lor au venit toti baieti din clasa la dulap pentru a vedea daca fetele au apucat sa ia oracolul lor secret.
Dupa ce au deschis dulapul au vazut ca fetele au luat deja oracolul. La vazul acestu-i fapt Sasuke a tipat reusind sa o faca pe Sakura sa tresara si sa se loveasca cu capul de banca sub care era ascunsa. Baieti auzind acest lucru baieti sau apropiat de Sakura si cand au zarit-o pe rozalie au zambit cu gura pana la urechi. Kiba deja isi musca buza superioara si se indrepta sfidator spre aceasta. Sakura speriata a inceput sa tipe :
- Iesiti acum! Acum!
La auzul semnalului fetele au iesit pe usa , iar Sasuke s-a indreptat spre Kiba si l-a pocnit spunandu-:
- Esti nebun? Chiar nu poti sa te abtii? Asculta-ma nu te mai atinge de Sakura si tineti sarpele acasa.

Sper sa va placa :*:*

#2
Hello! un fic nou si este destul de dragut. Repetitiile m-au cam deranjat si pe mine insa a spus Lexi destule despre lucrul asta. Dialogul nu este chiar foarte sec insa puteai sa pui frazele mai lungi si mai ample.Puteai deasemenea sa pui mai mult accent pe ceea ce simteau personajele. Descrierea este bunicica, adica mi-a placut .....este bine ca exista. Sasuke preferam sa fie putin mai bad boy. Ai cam grabit actiunea....adica in primul capitol au fost mentionate cateva pareri si brusc , tot in primul capitol fetele au si apucat sa citeasca.....puteai sa mai lungesti si tu putin , acestea puteau macar sa ii urmareasca intr-una dintre pauze sa descopere daca chiar e un jurnal acolo sau ma rog....orice alceva.
Ideea mi-a placut foarte mult, pentru ca nu am mai intalnit-o.....este foarte originala. Cu toate acestea fiind spuse astept nextu'. :* si spor la scris.

#3
Daca nu'ti plac comentarile mai dure nu citii.....nu te oblig sa faci asta >.<





(30-05-2009, 06:16 PM)love_naru_hina A scris: deci eu si sori mea shatell@ ne-am hotarat sa scriem un fic nou si revolutionar
declaram: nu detinem nici un personaj din animeul Naruto , doar cele create de noi

Capitolul I

Baieti de la Liceul Muzical din Konoha au un oracol in care isi sriu fiecare parerile in acea zi si isi transmit mesaje unul altuia .ce isi scriu?ce au?...ce oracol?pff=)):))=))....pf fetitzo unde te trezesti?...baietii sa aibe oracol?=))...imaginatie extra.....

" Doamne azi s-a tinut dupa mine toata ziua nu stiu ce sa ma fac. Incepe sa ma calce pe nervi e oribila chiar nu intelege? Si Sakura nici nu observa."pff Sas'ke gelos?...WoW=))
Sasuke

" Da frate e asa cretina fata aia , dar sa stii ca te inseli in privinta Sakurei , ea sufera cu adevarat cand Ino iti sare ca desteapta in brate . Apropo .... Hinata m-a invitat azi la cafenea si ar fi bine sa ma grabesc "
Naruto
" Frate Hinata a trecut serios la treaba nu pot sa cred asa ceva. Nu era ea fata aia timida ce sa dadea in laturi de la a iesi cu baieti? Dar Sasuke esti nebun , tu ori esti orb ori esti prost . Nu vezi ca Sakura e topita dupa tine? Du-te odata si vorbeste cu ea !"
Kiba
" AH.... dracie! Baieti Hinata cred ca a aflat de jurnal tocmai l-am scos din dulap ca ea a intrat in clasa si a fugit tipand pe coridor:"Sakura". Ce ne facem?"
Naruto
Seara la scoala , fetele au intrat pe geam in clasa , doreau sa afle ce parere au baieti de ele. Si-au pus asta in cap , nici nu puteau crede ca baieti chiar aveau un jurnal de pareri. Sakura nervoasa ca nu se deschidea dulapul a tipat la Hinata , fara ca macar sa vrea:
- AHH....Firar al naibi! Care zice-ai ca-i codu ala nenorocit?
- De unde sa stiu eu. Sparge naibi dulapu odata!
- Esti nebuna ,vrei sa activezi alarma? raspunnde Temari nervoasa
- Am reusit fetelor , haideti sa vedem ce parere au porci astiade noi! raspunde Ino
Fetele au deschis dulapul si au luat oracolul. Aveau asa mari emoti la deschiderea oracolului .Au inceput sa se certe carea sa citeasca prima, dar Hinata le-a smucit oracolul si a inceput sa citeasca:
- " Ochii ei verzi sunt plini de viata si jucausi si cand se apropie de nimemine am fluturi in stomac. Ce ma fac baieti? Data viitoare cand o vad s-ar putea sa o sarut si ea sa creada ca imi bat joc de ea."
- Cine a zis asta?
- Sasuke si acum Ino ar trebui sa-l lasi inpacepff tu nu ai auzit ca inainte de "p" se pune intodeauna, repet INTODEAUNA "m" ?!....altada sa jti asa zice aici.
- Ce zice?
- "Doamne azi s-a tinut dupa mine toata ziua nu stiu ce sa ma fac. Incepe sa ma calce pe nervi e oribila chiar nu intelege?" asta osuntem la tara?....suntm in Moldova?..."a" fetitzo zis Sasuke si oca sa iti iasa aceasta propozitite va trebui sa pui vitgula Temari o sa fi asa bucuroasa fi atenta: " Vai deci azi cantpff tuh canti asa?..."cand" m-am apropiat de Temari , am simtit ca mor , m-am intimidat .Si ca sa se termine aici mi-a pus mana pe cap intrebandu-ma daca am febra."
- Ah ce dragut e. Si stai sa inteleg asta a zis Shikamaru?
- Da fato, dar eu sunt cea mai tare . spune Hinata bucuroasa. Fiti atente: " Hinata asta ma omoara cu zile .... azi am vrut sa o invit in ooras...din cultura mea generala "oras" se scrie cu un "o" nu cu o mie ;) dar cand am salutat-o a lesinat. A fost asa ciudat...". O fetelor ati auzit dorea sa ma invite in oras.
Dar nu a apucat bruneta sa termine ca cineva a intrat pe usa , atunci toate fetele s-au ascuns pentru a vedea cine a intrat . Spre surprinderea lor au venit toti baieti din clasa la dulap pentru a vedea daca fetele au apucat sa ia oracolul lor secret.
Dupa ce au deschis dulapul au vazut ca fetele au luat deja oracolul.pff "fete" baietzii"...ji iar asa...rpetitii nu'mi plac >.< La vazul acestu-i fapt Sasuke a tipat reusind sa o faca pe Sakura sa tresara si sa se loveasca cu capul de banca sub care era ascunsa. Baieti auzind acest lucru baietiai mai zis odata...so nu mai repeta >.<sau apropiat de Sakura si cand au zarit-o pe rozalie au zambit cu gura pana la urechi. Kiba deja isi musca buza superioara si se indrepta sfidator spre aceasta. Sakura speriata a inceput sa tipe :
- Iesiti acum! Acum!
La auzul semnalului fetele au iesit pe usa , iar Sasuke s-a indreptat spre Kiba si l-a pocnit spunandu-:
- Esti nebun? Chiar nu poti sa te abtii? Asculta-ma nu te mai atinge de Sakura si tineti sarpele acasa.

Sper sa va placa :*:*
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.915 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.948 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.512 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.950 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.267 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.303 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.155 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.284 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Memoriile unei iubiri ஜSheirஜ 5 5.775 18-05-2009, 11:10 PM
Ultimul răspuns: ***candy bar***
  Flacara iubiri...(Naruto Fic) †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † 6 7.681 26-04-2009, 02:51 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)