Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flacara iubiri...(Naruto Fic)

#1
CAPITOLUL I : Inceputul...


In Konoha,satul ascuns printre frunze,si casa marilor shinobi,oameni incep sa se trezeasca unul cate unul.Soarele este ridicat pe cer si poate fi asemanat cu o minge de foc.Pe crengile copacilor sunt pasarele care canta fremecator.Iti mangaie urechile.Pe jos este asternul un covor format din mii si mii de petale de ciresi.Intr-o casa frumoasa, aranjata cu stil , o fata inca dormea.Parul sau roz era ravasit pe o perna moale si alba , era asemenea unei mari de margele roz.In timp ce cateva suvite ii cadeau bland peste chipul sau angelic.In toate aceasta atmosfera ca si in basme intra si o pasarea cu penele albe.Ateriza usor pe pervazul geamului si incepu sa cante mladios.Rozalia isi deschide usor pleoapele si descopera niste ochii mari si verzi mai pretiosi decat orice smarald din lumea intreaga.Se ridica usor in sezut si se uita la geam,cand vazu micuta pasare ce canta asa de minunat ,ea incepu sa zambeasca gingas.Se ridica si se indrepta cu pasi marunti catre geam.Intinse incet un deget catre pasare , iar aceasta se urca pe degetul sau .O ridica usor pana in dreptul capului sau ca sa o observe mai bine, nu vazuse niciodata atata frumusete de pasare.O apropie incet de buzele sale carnoase si o saruta usor pe cap .Pasarica isi ridica capul si o mangaie pe obraz pe rozalie.Aceasta zambi gingas si intinse mana afara pe geam ,iar pasarica zbora pe ciresul din fata casei.O urmari pret de cateva secunde dupa care se indrepta spre baie cu pasi marunti pentru asi face toaleta de dimineata.Dupa ce iesi se indrepta spre un dulap mare facut din lemn de cires, pe una din usi era o oglinda ,iar pe cealalta erau pictate flori de ciresi de catre rozalie.Are un talent deosebit in arta.Prin toata casa sunt asezate pe pereti minunate tablouri realizate de ea.Din dulap isi alege kimono de un roz bombon, pe care erau imprimate niste floricele de ciresi,o pereche de sandale albe ,iar in par si aseza bandaua ce era inscriptionata semnul frunza.Cobari jos unde isi saluta mama ,dupa care manca micul de jun ce il pregatise.Ii spuse la revedere mamei sale dupa care pleca usor pe strada populata de oameni.De fiecare data cand intalnea o persoana mai cunoscuta o saluta politicos si ii zambea gingas.Cand aproape ajunge la Academie o persoana ii puse mana pe umar , si o sperie putin .Cand intoarse capul vazu o tanara cu ochii mov cu o tendinta de alb.Parul brunet si tuns pana la umeri ,lasand sa cada peste fata doua suvite care ii manghaiau chipul.Era imbracata bluza mov ,o pereche de pantaloni negri .Aceasta zamibi usor dupa care spuse:
-Salut Sakura,nu ne-am vazut de mult timp.Ce mai faci?spuse Hinata continuand sa zambeasca
-A,Hinata , ce bine imi pare sa te revad ,raspunse Sakura continuand sa zambeasca gingas.
-Haide!I-am vazut pe ceilalti,sa mergem la ei.
-Ok.
Au intrat in curtea academiei ,aceasta era plina cu multi elevi care acum au cu toti niste puteri incredibile .Deasupra unui cires esre ceilalti prieteni ai lor :Sasuke,Naruto,Kiba,Ten- Ten,Neji,Temari,Sikamaru,Choji,Gaara,Kankuro,Rook Lee, si bine inteles nu putea lipsi de acolo Ino care in continu il tot enerva pe Sasuke.Cu toti erau bine dispusi ,desigur inafara de Sasuke care era serios.Radeau si discutau,Naruto ca de obicei facea tot felul de boacane care aduceau pe fetele celorlalti rasete.Sakura rase putin cand vazu ca nu s-a schimbat nimic.Naruto de cum le-a observat a sarit in sus dupa care a alergat dar nu s-a uitat pe jos si s-a impiedicat de o radacina,cu toti au inceput sa rada cu pofta,inafara de Sasuke ce statea sprijinit de trunchiul ciresului si privea.
-Naruto,se pare ca tu chiar nu te-ai schimbat,spuse Sakura razand usor care era deja langa toti ceilalti.
-Hei,frunte lata,credeam ca nu o sa mai apari, am crezut pentru o clipa ca ai plecat si te-ai mutat la o alta scoala,spuse Ino putin iritata ca ceilalti baieti se uitau la Sakura si ea parca era invizibila.
-Ino termina o data,si fa joc de glezne de aici ca daca nu ma insel au venit pretioasele tale prietene,ii spuse Temari cu un zambet rautacios pe buze.
-Bine , bine , plec de aici .Cred o sa ma infectez cu prostia voastra intr-o zi.Sasuke sa sti ca tu nu faci parte din asta.
-Sa sti ca te corectez,tu esti deja infectata cu prostie,ii raspunse Ten-Ten razand.Iar Ino pleca nervoasa de acole scotind foc pe gura.
-Hei, prieteni nu as vrea sa va stric buna dipozitie dar cred ca s-a sunat deja.Haideti sa mergem!spuse Neji.
Cu toti intrara in clasa si se asezara in bancile lor pentru a astepta profesorul lor.Sakura se aseza in banca cu Naruto si Sasuke.Toti elevi erau asezati in banci de cate trei pe echipe.Sasuke se aseza la geam ,Sakura in mijloc si langa ea Naruto.
-Sakura,tu crezi ca Iruka-sensei ne va da test din prima zi?spuse Naruto putin speriat .El nu este chiar un geniu cand vine vorba de teste scrise,de cele mai multe ori le pica.
-Nu Naruto,nu cred.Probabil o sa ne spuna discursul lui de incepere a noului an, si despre cum putem sa ne ferim si sa pacalim inamicul in timpul unei misiuni ,ii raspunse Sakura.
-Hiuuuu!Ce bine,multumesc Sakura-chan ca mai linistit,spuse Naruto usurat ca nu va trebui sa dea vreun test scris deoarece asta nu este punctul lui forte.
Sakura nu mai apuca sa mai zica ceva ca Iruka intra in clasa.Elevi l-au salutat politicos si el la randul lui.El s-a indreptat spre catedra,dupa care in centrul clasei unde incepu sa spuna lungul si plictisitorul sau discurs de inceput.Aproape nimeni nu il mai asculta pe Iruka.Acesta era mundru ca poate sa citeasca despre minunata iostorie a Konoha si despre toti Hokage care au existat pana acum.Despre mii de locuri unde te poti ascunde .Singuri care mai asculta dar erau si ei putin plictisiti erau Sakura ,Hinata,Neji Sasuke si Gaara.Saraca Ino sforaia cu capul pe banca,cand dintr-o data incepu sa vorbeasca ceva in somn.Din fericire Iruka o auzi si lua niste carti groase si le tranti cu forta in banca.Blonda isi ridica capul .
-Hei,nu vezi ca dorm?Vrei sa imi stic somnul de frumusete ?Hhhhh?Daca nu vresi sa ai probleme lasama sa dorm idiotule.Ai inteles?Saraca Ino deoarece era inca adormita nu a vazut cu cine vorbeste ,dar imediat cum a realizat si-a pus mainile la gura dupa care cerandusi mii de scuze ,insa degeaba.
-Nici nu vreau sa aud scuze!La director cu tine!Este inacceptabil ca un ninja sa adoarma la ora si sa viseze,ce sa mai vorbesc despre nesimtirea cu care mi-ai vorbit.
-Dar...dar domnule nu eu sunt de vina,frunte la...adica Sakur a facut un jutsu si m-a adormit si m-a facut sa ma comport asa .Se joaca cu mintea mea.Nu sunt eu de vina.Ino incerca sa se scoata si sa o bage pe Sakura.
-Este adevarat Haruno?intreba Iruka nervos.
-Eu nu am facut nimic.Doar am stat si v-am ascultat.Sakura chiar spunea adevarul in comparatie cu Ino care mintea.
-Va veti duce amandoua la director,raspunse Iruka.In acel moment cu toti au sarit ca arsi cand au vazut ca si Sakura este pedepsita,cu toti in afara de Sasuke care doar privea scena.Au inceput sa comenteze si sa spuna ca Sakura nu a facut asta si nici nu ar face.Sakura era uimita cand a vazut ca toata clasa ii sare in ajutor,ea doar statea si privea.Iruka afland adevarul de la elevi lui ,a luat-o pe Ino de brat si a dus-o la director care era chiar Ibiki.Celorlalti le-a dat drumul acasa.Cei care mergeau pe acelasi parte cu Sakura era: Sasuke,Naruto,Hinata,Neji,Kiba si Ten-Ten.Prima care a spart gheata a fost Sakura.
-Hei,va multumesc ca m-ati ajutat in clasa,spuse Sakura.
-Nu are nimic,oricand,ii raspunde Naruto care avea mainile la ceafa.
-Apropo voi da o mica petrecere de ziua mea,spuse Kiba.
-Serios?Naruto deabia astepta ceva unde se putea destinde.
-Naruto,nu asa de repede,inainte sa ies din scoala Kakasi sensei mi-a spus sa va zic ca maine vom avea niste antrenamente.Si a zis ca nu va fi usor.
-Offffffff:Dar stai un pic!Kiba tu cand iti ti ziua?intreba Naruto cu entuziasm.
-Pai sambata viitoare.De ce ? Are ceva ?
-Nu ,este chiar perfect.Atunci ,Kiba ramane petrecera sambata?Bine?intreba Naruto.
Rand pe rand s-au desparit si au mers spre casa lor.Sakura de cum intra in casa se duse sa faca un dus dupa care se schimba in ceva relaxant, dupa care se puse in pat sa se odihneasca si sa se gandeasca la ce ar putea sa cumpere pentru ziua lui Kiba.[posturi unite]
Capitolul II :Merite rasplatite


In Konoha,soarele se pare ca deja este sus pe cerul albastru ,care din cad in cad se mai iveau niste norisori albi ca niste oite jucause.Natura se trezeste ,florile isi deschid petalele,pasarele canta si oameni isi incep linistiti activitatea de zi cu zi , ce mai o dimineata perfecta de marti.In casa Sakurei era liniste ,pana cad ceasul incepe sa faca un zgomot infernal.Rozalia se ridica usor ,dupa care isi face toaleta de dimineata si se imbraca cu un tricou rosu,o pereche de egari negri si scurti ,peste egari o fustita rosie si o pereche de cizmulite negre cu un toc micut.Isi pune bandaua cu semnul frunza si iese din casa indreptandu-se spre cascada Konoha.Cand ajunge aproape de cascada priveste in fata.Aceasi priveliste obisnuita.Naruto cascand de mama focului stand sub umbra unui cires batran ,si Sasuke care statea in copac.Rase usor astfel incat sa nu o auda baieti.
-Buna dimineata baieti !spuse Sakura zambind gingas.
-Buna Sakura-chan !Ce mai faci ?intreba Naruto incercand sa filtreze putin ca fata ,dar fara nici o sansa.
-Bine,multumesc de intrebare Naruto!
-Hei Sasuke ,Sakura ne-a salutat politicos !Tu nu o saluti?
-Mdea....Neata!spuse Sasuke cu jumatate de gura si putin iritat ca nu era lasat in pace ca nu este lasat in pace .
-Asa mai merge !spune Naruto punandu-si mainile la ceafa.
-Baieti ,Kakasi-sensei nu a aparut inca?
-De parca nu il cunosti pe Kakasi,Sakura ?Probabil va inventa o scuza banala ca de obicei,ii raspunse Naruto cascand cu pofta.Nu a mai apucat nimeni sa mai zica ceva deoarece Kakasi a sosit ,spre surprinderea tuturor,toti au cazut pe spate (in stil anime).
-Kakasi-sensei ?Va simtiti bine ?Adica ce s-a intamplat de ati venit asa de repede ,deobicei intarziati cu orele si veneati cu cate o scuza penibila.Si ce s-a intamplat cu cartea dumneavoastra :"Vino,vino paradis" ? Cum de nu cititi din ea ?intraba Sakura profund uimita de profesorul ei.
-Da,Sakura are dreptate.Naruto isi sustinea si el colega.
-Pai am venit mai repede ca sa va instiintez ca vom merge intr-o calatorie ,sau mai bine zis excursie pe care ne-a oferit-o Tsunade-sama pentru misiunile bine indeplinite.Asa ca mergeti acasa si facetiva bagajele pentru trei saptamani.Ne intalnim la iesirea din Konoha in trei ore.Cu aste fiind spuse Kakasi dispare intr-un nor de fum.Copii au plecat si ei de acolo.Toti trei mergeu in aceeasi directie.Naruto a fost primul care a plecat .Inainte de a pleca si-a salutat colegi ,Sakura spunand sa aibe grija sa nu intarzie ,iar Sasuke obisnuitul "Mdea".Pe drum cei doi nu au spus nimic decat atunci cand s-au despartit.
Ajunsa acasa Sakura s-a indreptat spre baie ,unde a facut un dus scurt dar revigorant.Dupa cateva minute a iesit din baie luandu-si un halat alb imaculat .S-a indreptat spre dulat unde a luat un ruxac mov ce avea imprimat pe el niste micuti fluturasi in mai multe culori.Inauntru a bagat cateva tricouri cu maneca scurta dar si cu maneca lunga in caz ca era mai rece,trei perechi de blugi,trei fustite,si costumul de baie.Apoi se imbraca cu o maleta mov,o pereche de blugi negri tip pana,niste cizme negre cu un micut toc ,si in spate o jacheta roz.Si-a prins parul in doua codite.Isi lua geanta in spate si pleca putin grabita spre iesirea din Konoha deoarece nu vroia sa intarzie.Ajunsa acolo isi vazu prieteni care erau deja acolo.Chiar cand sosit a ajuns si Kakasi.
-Sunteti gata de plecare ?intreba Kakasi.
-Da!!!raspunsera in cor.
-V-ati luat tot?intreba din nou Kakasi.Si din nou acestia raspunsera "DA".Sasuke era putin enervat de comportamentul senseiului lor ,iar Naruto numai putea de bucurie.Sakura rase usor si gingas ,dar a avut grija ca ceilalti sa nu o auda .
Ei au continuat drumul fara nici un alt incident ,inafara de boacanele lui Naruto ,care ii faceau de fiecare data pe ceilalti sa rada.Si de fiecare data cand Naruto facea cate ceva ,primea cate un pumn in cap de la Sasuke si ii spunea ca este prost sau natarau,sau idiont ,tot felul de insulte.Kakasi ca de obicei citea din cartea lui "Vino,vino paradis" ,iar Sakura isi continua drumul linistita urmarind peisajul ce o inconjura , era fascinata de minunatia locului.
-Kakasi-sensei ,cat mai avem pana ajungem la cabana unde vom sta ?Imi este tare foame si sunt obosit, si imi este foarte sete ,si sunt plictisit , vreau....
-Naruto ,termina ! NU te mai plange atata ,vom ajunge in cincisprezece minute.Si atunci vei putea face ce vrei ,ii raspunse Kakasi.
Exact cum a zis Kakasi.Au ajuns imediat.Ei au intrat intr-o cabana mare si aranjata cu bun gust.Aceasta va fi casa lor in urmatoarele sapltamani.
-Kakasi-sensei ,cum vom dormi ?Sper ca nu vom dormi doi in aceeasi camera doua persoane.Deoarece eu refuz sa dorm asa.Sari revoltata Sakura.
-Nu ,bine inteles ca nu veti dormi asa ,o linisti Kakasi pe Sakura.Deci deoarece sunt patru camere ,fiecare dintre voi va avea cate o camera.Camera mea este in fata camerei lui Naruto ,iar a Sakurei in fata camerei lui Sasuke.Acum va rog sa intrati in camere si sa despachetati si dupa aceea sa veniti jos ca sa mancam.Ati inteles ?intreba Kakasi.
-Desigur sensei,raspunsera in cor cei trei.Dupa aceea au intrat fiecare in camerele lor ca sa despacheteze.Dupa ce au gatat fiecare au coborat jos unde au servit cina pregatita de nimeni altul decat Kakasi.Au mancat cu pofta toti ,deoarece erau cu toti infometati.Si-au spus cu toti noapte buna dupa care au intrat in camerele lor ca sa doarma.Sakura s-a schimbat intr-o pijama care era de fapt o rochita alba pana la genunchi,si cu un decolteu generos care se mula pe sanii ei rotunzi.
S-a bagat in pat incercand sa doarma dar nu a reusit.La un moment dat a auzit niste bataturi in geam.Sa ridicat din pat ,a deschis geamul dar nu a vazut pe nimeni asa ca la inchis inapoi.Sa bagat inapoi in pat si sa asezat pe spate.A vrut sa se intoarca intr-o parte dar nu a putut .Cineva a pris-o de ambele maini de la incheietura si i le-a ridicat deasupra capului ,si cu o cealalta mana a pus-o in dreptul gurii ca sa nu tipe.
Capitolul III:Misteriosul demascat..


" S-a bagat in pat incercand sa doarma dar nu a reusit.La un moment dat a auzit niste bataturi in geam.Sa ridicat din pat ,a deschis geamul dar nu a vazut pe nimeni asa ca la inchis inapoi.Sa bagat inapoi in pat si sa asezat pe spate.A vrut sa se intoarca intr-o parte dar nu a putut .Cineva a pris-o de ambele maini de la incheietura si i le-a ridicat deasupra capului ,si cu o cealalta mana a pus-o in dreptul gurii ca sa nu tipe."Atacatorul misterios continua sa o imobilizeze pe rozalie ,continuand sa o priveasca.Printre niste suvite de par negru ca abanosul se pute observa niste ochii rosii ca sangele si trei pete negre in jurul pupilei.
-Am sa iti dau drumul doar daca promiti ca nu scoti un sunet, bine?Daca nu gatul tau frumos va face cunostinta cu sabia mea.Auzind aceste cuvinte Sakura se sperie."Daca nu fac cum zicee nebunul asta ,probabil ma va ucide fara nici un efort.Mai bine fac cum zice,sunt curioasa sa vad ce vrea si cine este".A probat apoi din cap iar persoana necunoscuta a luat mana de la gura Sakurei si a dat gluga jos de pe capul lui.
-Cine esti si ce vrei da la mine?intreba Sakura putin iritata deoarece acela isi plimba usor mana peste corpul rozaliei.Aceasta a incercat sa se zbata ca sa scape dar fara folos.Barbatul era prea puternic pentru ea.
-Ma numesc Itachi . Si in legatura cu vreau ...... este pe tine!Acesta continua sa isi plimbe mana peste corpul fetei.A coborat apoi si a ridicat rochita pe care o purta fata ,ridicand-o pana in dreptul pieptului.A inceput sa se zbata si mai tare insa si de data aceasta a fost degeaba.Cand a inceput Itachi sa o sarute aceasta a inceput sa tipe ,iar barbatul ia ars o palma zdravana peste obrazul ei finut care a inceput sa ia o culoare de la roz spre un rosu.Itachi ia acoperit din nou gura fetei nervos ca ia fost oprita reprezentatia .
-Idioato ti-am spus ca daca vei scoate un sunet mai puternic iti voi lua gatul.Dar ce pot sa fac tu m-ai provocat.A scos incet sabia lui lunga ingrozind-o foarte tare pe Sakura.Dar spre norocul ei atunci cand a tipat Sasuke a auzit-o deoarece camera lui era in fata camerei rozaliei.Sasuke sa ridicat incet si a luat un cutit kunai cu el si a iesit usor din camera.A pus urechea pe usa si a auzit sunetul sabiei ce iesea incet din suportul ei si geametele Sakurei in incercarea de a scapa.A deschis usor usa dar Itachi a auzit ,a sarutat obrazul fetei spunandui ca data viitoare nu va mai scapa ,dupa care iesind pe geam si disparand in intuneric facanduse nevazut.Sasuke a deschis atunci puternic usa si ce sa izbit puternic in perete .Sakura sa speriat si mai tare si a inceput sa tipe tare sin timp ce lacrimile ii izvorau usor pe obajii ei.Sasuke sa indreptat sprea ea cu pasi marunti analizand cu Sharinganul camera in caz ca se mai afla cineva acolo.Cum inca Sasuke se apropia de patul fetei aceasta ii spuse:
-Pleaca...te rog lasama....nu imi face nimic,aceste au fost singurele cuvinte pe care le-a putut rosti printre lacrimi.
-Sakura ce ai patit ?Nu iti fac nimic ,linistestete sunt eu ,Sasuke.Sakura nu a mai putut sa mai spuna ceva deoarece in usa au aparut Naruto si Kakasi si ei cu cate un cutit si putin speriati deoarece au auzit-o pe Sakura tipand si au crezut ca a patit .
-Sakura esti bine ?Ai patit ceva ?intreba Naruto speriat ca a patit ceva colega lui si persoana care il accepta.Pentru el Sakura nu este considerata colega lui de echipa sau amica lui ,el o considera sora lui deoarece a fost prima persoana care la acceptat.
-Da Naruto,sunt bine acum.Am avut doar un cosmar nimic mai mult.sakura incerca sa minta dar Sasuke sia dat seama de asta deoarece a auzit ceva suspect in camera ei inainte de a intra in ea.
-Nu ne minti Sakura,inainte sa intru in camera am auzit ceva si nu era un cosmar.Cine a fost la tine in camera ?intraba Sasuke putin enervat deoarece tocmai fusese mintit in fata.
-Bine va spun adevaraul.Tot ce stiu esta ca dupa ce m-am schimbat si m-am bagat in pat am auzit niste bataturi in geam , am deschis geamul dar nu a fost nimeni asa ca l-am inchis la loc.M-am bagat din nou in pat dar am fost imobilizata de o persoana tot ce stiu despre ea este ca are parul brunet ,iar printre suvite am putut observa niste ochii rosi cu trei pete pe ei.Ma amenintat ca daca scot vreun sunet ma va ucide apoi ma tot ma tins pe corp .A inceput apoi sa ma sarute pe langa buric ,atunci eu am tipat prima data.A vrut apoi sa ma ucida ca nu l-am ascultat iar apoi a plecat ca ati venit voi aici.
-Pe unde a iesit?a intrebat Kakasi curios.
-Pe geam a iesit ,pe unde a si intrat.a raspuns Sakura intorcanduse cu fata catre geam si ia fost vazut obrazul rosu.
-Sakura ce ai patit la obraz?intraba Naruto incercand sa se uite mai bine la obraz dar Sakura la acoperit la mana.Daca il prind pe nenorocitul ala sa vezi ce ii fac!spuse blondul enervat la culme deoarece a ranit-o.
-Naruto calmeazate ,nu este nimic grav,spuse Kakasi aducand o batista imbibata cu apa rece.A spus cumva cum il cheama?intreba barbatul.
-A spus parca Itachi,nu mai stiu sigur.Toti au ramas muti .Sasuke a aplecat privirea in jos si a stras puternic din pumn.Am spus ceva gresit?Ce are numele asta Itachi?Sasuke a strans din nou pumnul iar Sakura a observat acest lucru dar nu a zis nimic deoarece stia ca va primi un raspuns.
-Exista o singura persoana cu numele de Itachi ,si acela este Itachi Uchiha,fratele meu,o lamuri Sasuke.Cel care mi-a distrus clanul , si cel pe care il voi ucide pentru asta.Sakura amuti.
-Sa nu imi spui ca nu stiai despre trecutul lui Sasuke,spuse blondul.
-Ba da dar nu stiam cum il cheama sau cine este ,spuse Sakura aplecand capul in jos.Imi pare rau Sasuke.Am fost o fraiera ,daca eram mai atenta poate te puteam ajuta cu ceva!ii spuse rozalia in timp ce doua lacrimi isi faceau loc pe obraji ei.
-Lasa sa nu iti para,mai bine sa mergem sa ne culcam,spuse Sasuke cu raceala in glas.Au plecat apoi cu toti in camerele lor si au adormit linistiti si fara alte evenimente neplacute.

Capitolul IV:O zi cu surprize (PARTEA 1).....



Dimineata sosi cu repeziciune peste echipa sapte.Intr-o camera cu o nuanta spre mov si cu mobila draguta ,o fata cu parul roz avea un somn dulce.Parul ei era inprastiat pe perna alba ,iar niste suvite ii mangaiau fata rozaliei.In geam sosi o pasara cu penele rosi ca sangele incat puteai sa crezi ca are penele acoperite cu sange.Se uita cateva secunde la fata dupa care isi lua zborul printre copaci mari si inverziti.Fata deschise ochii incet dupa care se ridica in fund si clipii de cateva ori .Se ridica si cu pasi marunti se indrepta spre baie.Ajunsa in fata oglizii isi priveste orazulsi constata ca nu o mai durea,fapt ce o inveselii.Isi facu toalea si se inbraca apoi intra fustita neagra in carouri roz inchis si deschis si un maieu mov,iar in picioare niste balerini albi cu o fundita mov.Cobora apoi jos petru a servi micul de jun ,a fost surprinsa cand a vazut ca nu este nimeni in buctarie asa ca sa gandit sa pregateasca ea mancarea baietilor.Dupa ce o pregati pe masa,asezata frumos isi face un ciai de menta .Isi ia cana cu ea si pleaca in terasa ca sa savureze deliciosul ciai ,privea peisajul ce ii se arata in fata ochiilor ,dar ce nu a observat ea era ca din nou pasarea cu penele rosii o privea de pe creanga ciresului din fata casei si din nou aceasta pleca din nou nevazuta ca data trecuta ducand mai multe informati unei persoane.Era asa de atenta privind peisajul incat nici nu a observat ca Sasuke era acum langa ea.Acesta nu spuse nimic ci doar privea peisajul ,dar pana tot el sparse gheata.
-Neata,cum ai dormit dupa seara pe care ai avut-o?intreba brunetul.
-Aaa...buna dimineata Sasuke-kun,bine, am dormit bine.Vreau sa imi cer scuze ca v-am deranjat aseara.spuse Sakura dupa ce se desmetici din visarea ei cu ochii deschisi.
-Ok,ma duc sa vad ce mai face Naruto ,parca il si vad cum o sa se dea el mare si tare cadeobicei,spuse Sasuke ironic si o facu pe Sakura sa rada putin.Vii?
-Da!raspunse fata luand-o inainte .Cand a ajuns jos a bufnit-o rasul.Naruto era cu ochii mari si cu gura larg deschisa in timp ce niste firisoare de saliva ii curgeau in jos si se prelingeau pe gatul blondului.Chiar si Sasuke zambi pe seama baiatului.
-Wow! Voi vedeti ce vad eu acum?Cine ar putea pregati o masa asa de frumos?spuse Naruto curgandui inca saliva.Sakura rase incet ca sa nu fie auzt dar Kakasi tot a auzit.
-Ce este asa de amuzant?intreba Kakasi,iar prin masca ce ii acoperea fata si putea zari un micut zambet.
-Pai,m-am trezit devreme si m-am gandit ca as putea sa va pregatesc eu micul de jun.....Sakura nu mai apuca sa spuna ceva deoarece Naruto sari si o lua in brate si ii multumi frumos pentru ce e facut.Apoi cei trei se asezara la masa iar Sakura avrut sa iasa din bucatarie dar a fost intrerupta din nou de Naruto.
-Sakura dar tu nu mananci cu noi?intreba Naruto infulecand o bucate de paine prajita cu miere.
-Nu multumesc Naruto,eu nu prea mananc dimineata...multumesc oricum.Eu ma duc in camera mea.Pofta buna,spuse rozalia iesid pe usa.
-E mai bine ca a plecat acum putem discuta fara nici o problema,spuse Kakasi serios.Deci ce vom face acum cand am vazut ca Itachi o vrea pe Sakura.Si mai important...de ce?continua Kakasi.
-Aceasta este o intrbare interesanta Kakasi sensei,spuse Naruto care pentru prima data in viata lui era serios.
-Ar trebui sa o supraveghem ,in cazul in care a aparea din nou Itachi....iar acum nu o sa imi mai scape....il voi ucide orice ar fii,spuse Sasuke cu o privire ce te putea ingheta.Era atat de nerabdator,deoarece vroia sa isi razbute clanul.Nimeni nu a mai putut spune ceva deoarece Sakura a trecut prin fata bucateriei vrand se iasa din casa .
- Sasuke, tu mergi si urmaresti-o iar in caz ca se intamla ceva anuntane si vom veni cat de repede putem.Ok?intreba Kakasi.
-Dar sensei de ce nu pot sa merg eu?Si eu sunt puternic si pot sa o ajut pe Sakura!tipa Naruto.
-Pentru ca tu trebuie sa stai aici.Sasuke poate sa se ascunda mai bine decat tine,iar tu ai putea sa te dai de gol.Intelegi acum?ii raspunde Kakasi.
-Bine,bine...Sasuke dute dupa ea pana nu pleaca prea departe.Spune Naruto cu putina dezamagire in glas.
Sasuke nu mai astepta ca cineva sa mai spuna ceva ca pleca in padure dupa urma Sakurei.Sarea din copac in copac urmarind-o.Rozalia se plimba linistita prin padure fara ca sa observa ca doi ochii rosii ca sangele o privesc din departare .Dar oare Sakura si Sasuke stiau ca mai este o persoana care o privea pe Sakura si stia ca este si acel baiat cu ochii negri ca cea mai intunecata noapte si cu parul ca smoala.Ce se va intamla in continuare?Cine este acea persoana?Ar putea fi Itachi?Oare ce vrea cu Sakura?Ii vrea raul?La aceste intrebari va voi raspunde in continuare.

#2
Capitolul V (PARTEA II):Regasirea fratelui pierdut......



"Sasuke nu mai astepta ca cineva sa mai spuna ceva ca pleca in padure dupa urma Sakurei.Sarea din copac in copac urmarind-o.Rozalia se plimba linistita prin padure fara ca sa observa ca doi ochii rosii ca sangele o privesc din departare .Dar oare Sakura si Sasuke stiau ca mai este o persoana care o privea pe Sakura si stia ca este si acel baiat cu ochii negri ca cea mai intunecata noapte si cu parul ca smoala."
De dupa crengile copacilor persoana continua sa o analizeze pe fata sa vada daca este cu adevarat Sakura Haruno,despre care se credea ca este ultima supravietuitoare a clanului Haruno,iar despre familia ei nu se cunosc prea multe date.Baiatul continuand sa o privesca pe fata isi da seama ca este cu adevarat Sakura Haruno,deci se hatareste sa iasa afara din ascunzatoare.Sare de pe acea creanga si se afiseaza in fata Sakurei.Rozalia ramane incremenita,ea nu stia cum sa reactioneze in fata lui.Sasuke ramane si el uimit dar hotareste sa ramana ascuns sa vada ce vrea de la ea si cine este,iar in cazul ca ii vroia raul sarea in ajutorul ei.Baiatul necunoscut a spart primiul gheata.
-Spunemi,tu esti cu adevarat Sakura Haruno?o intreba baiatul.Sakura se sperie,nu stia de unde ii stie numele,Sasuke ramane la fel de uimit.
-D...da...dar de unde imi sti numele,spunemi?Te cunosc de undeva?intreba Sakura.
-Aaaa...te rog sa ma ierti.Numele meu este Yuki Haruno.Eu sunt fratele tau.
-Poftim?Eu nu am nici un frate.Nici macar o ruda.Iar acum vii tu si imi spui ca esti fratele meu?Ai vreo dovada cum ca ai fii fratele meu?Sakura era uimita de spusele lui Yuki.Sasuke era la fel de uimit.
-Lasama sa iti dovedesc.Tu ai tatuat pe brat o floare de ciresi roza.Am dreptate?Uite vezi?Yuki isi ridica putin maneca ce acoperea tatuajul in forma de ciresi la fel ca si a rozaliei.Sakura era uimita.Nu mai spunea nimic si nici nu mai vorbea doar statea si se uita.
-Ma crezi acum?o intreba Yuki in continuare?
-Poi....da dupa ce mi-ai aratat...Da te cred.Vino cu mine,ii spuse Sakura luandul de mana si plecand cu el spre cabana.




Da,da stiu este foarte mic....dar ce pot sa spun acum ma cam lasat imaginatia deoarece sunt cam obosita.Comentarile chiar daca pot fii dure ,nu ma voi supara...
~~~~~JA NE~~~~~

#3
So...
Deci ca sa zik de la primul capitol care a fost extrem de lung, treci la urmatorul care este cam un sfert!
Greseli de tastare nu mia zik.
Descrierea este plecata, si dialogul nu mai spun
AgentEli ti-a zis tot si te-a omorat asa ca nu maia re rost sa mori a doua oara:D
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#4
sunt deacord cu ce au spus ji ceilalti^^'
nu te supara pe mineh dar toata lumea spune intruna "sa renunt?....nu e bun....gata o sa renunt!"....sa nu faci tampenia asta k ficurile te ajuta ji la scoala....de exemplu iti dezvolta mai mult imaginatia ceea ce te ajuta ji la compuneri,descrieri,caracterizari,demonstratii k's opere epice,lirice,pasteluri^^'
nu te lasa....dak vrei iti fac ji galerie^^'....sami zici k iti fac la celalalt capitol
ja':*
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#5
sunt de acord cu ceilalti..cum a spus si miss_sakura_uchiha primul capitol a fost extrem de lung si urmatoarele... :-S...greseli de tastare ce sa mai spun...dialogul a plecat in vacanta si descrierea la fel...eh...se mai intampla dar te rog sa verifici ficul inainte sa-l postezi..cam atat am avut de spus...au da...si pune mai repede capitolul urmator...deja ma gandesc cum va fi 8->(fara greseli mari)

#6
tocmai ce ti-am citit ficul si am ramas: "Wow :O "...ideea e originala...ficul e super, dar ai avut cateva greseli de tastare(le-a mentionat Agent Eli)...si cum a zis saku_love_saku: mai bine ai verifica ficul inainte sa-l postezi :D...insa o sa ne suparam fooooarte moooolt daca nu pui nextul cat mai repede:P
bafta la scris
Ja ne ^______^

#7
Buna!
Nu am de gand sa ma apuc si eu sa-ti enumar greselile, deoarece tuturor ni se mai intampla ... Plus ca ceilalti au facut-o deja.
Totusi , am vazut ca ai scris ciai in loc de ceai.

Revenind la felul in care ai scris ficul, povestea este destul de captivanta. Mi-ar placea sa aflu si date despre echipa 7 (cam ce varsta au in ficul tau ).

Cat despre aflarea fratelui pierdut, puteai sa explici mai mult totul. Adica, Sakura pleaca in vacanta si , dintr-o data, un baiat vine la ea si ii spune ca e fratele ei pierdut... Daca mi s-ar intampla mie asta, trei luni de zile n-as mai iesi din soc.

In legatura cu titlul , corect e "Flacara iubirii ".

In rest, totul e OK. Se vede ca ai idei si astept sa vad ce vei mai scrie...

:)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.922 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Flacara iubirii dydy 1 2.009 28-01-2012, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.954 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Flacara Iubirii nu se stinge atat de usor MooN. 23 11.899 15-03-2011, 12:25 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.531 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.954 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.272 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Flacara luminoasa a iubirii ( SasuSaku) sasu_saku@love.bobo 5 5.422 27-01-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: Obsession.
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.330 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.191 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)