Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples]

#11
Off topic: Thx de comment, Yaku-chin!

Cap. 5- Inceput promitator

Prima zi de munca in fruntea companiei N-G, era pe cale sa inceapa pentru Shuichi si Yuki.
In acea dimineata, Shuichi se trezi la ora 7, mai devreme ca de obicei si imbraca o camasa alba si stramta pe care o asorta cu o pereche de blugi negri cu talie joasa.
Apoi, solistul merse in baie si scotoci intr-un dulapior pana gasi ce ii trebuia. El scosese din dulapior o cutiuta din care scoase o sticluta de parfum pe care il gasise Craciunul trecut sub brad, dar nu il folosise niciodata pentru ca nu stia cine ii luase acel cadou atat de scum dar atat de deosebit.
Shuichi deschise micul flacon si isi pulveriza putina substanta pe incheietura mainii ca sa vada ce mireasma rafinata avea. Apoi el inchise ochii si inspira aroma parfumului care ii rascoli memoria pana la un moment din trecut.
Flashback
In mall-ul din Tokyo este agitatie mare ca in orice zi de sambata. Pe culoarele pline de magazine se plimba o sumedenie de oameni, printre care si solistul trupei Bad Luck, Shuichi Shindou, alaturi de celebrul novelist Yuki Eiri.
Shu se opri din mers holbandu-se la o vitrina cu sticle rafinate de parfum si apoi se uita la Yuki rugator.
-Poti intra, dar sa nu spargi nimic ca iti sparg eu tie capul pe urma. S-a inteles? ii spuse novelistul.
-Yay! striga Shu fericit si intra in magazin urmat de Eiri.
Din toate parfumurile pe care le incerca, lui Shuichi ii placu cel mai mult unul numit "Sakura Yume" (Vis cu flori de cires) dar nu apuca sa-l cumpere in acea zi.

End of flashback
Si iata ca dupa atata timp, Shuichi reusi sa se dea in sfarsit cu parfumul pe care-l dorise in acea zi, cand era doar un adolescent visator.
In scurt timp, solistul pleca de-acasa, lasand-o pe Mellissa adormita.
Ajuns la companie, el se grabi spre biroul pe care de acum inainte avea sa il ocupe alaturi de Eiri.
Shu deschise usa si il vazu pe Yuki deja instalat in birou, stand intins pe scaunul lui Tohma cu picioarele pe masa pe care directorul N-G tinea de obicei partiturile trupei Bad Luck.
Si spre surprinderea lui Shuichi, Yuki nu avea laptop-ul in brate ci doar un telefon la caare parea ca scrie un mesaj.
-Careia dintre multiplele tale amante ii scri mesaj, Yuki? intreba Shuichi ca sa-l scoale din "transa".
-Hai nu ma lua cu d-astea de dimineata, Shuichi! spuse novelistul. Ma uitam la lista de treburi pe care ne-a dat-o Tohma ca sa o facem.
-Aham.... si ce ne pune mai exact sa facem? intreba apoi Shuichi.
-Deocamdata trebuie sa ne uitam pe partiturile tale asa ca vino langa mine sa-mi explici.
-Desigur.
Shuichi isi trase un scaun langa Eiri si incepu sa ii explice aceluia despre fiecare cantec.
Curand, novelistul se lasa absorbit de faptul ca statea lang Shuichi si nici macar nu-l mai asculta pe acela, ne facand altceva decat sa-l priveasca.
Curand, Shu isi dadu seama ca Eiri nu-l asculta si se intoarse cu fata spre el intreband:
-Yuki tu...
"...Nu ma asculti?" ar fi continuat intrebarea vocalistului daca Yuki nu i-ar fi inchis gura cu un sarut, la care Shuichi ii raspunse si apoi isi puse bratele in jurul gatului lui Yuki, in timp ce novelistul il mangaia usor, ciufulindu-i parul rozaliu si moaleprecum matasea.
Dar cea ce nu stiau cei doi, este ca cineva i-a vazut in acel moment. Da nu oricine, ci nimeni altul decat Ryuichi Sakuma, cea mai barfitoare persoana din compania N-G, acela din urma alergand spre studioul de inregistrari al trupei Bad Luck cu telefonul la ureche, transmitandu-i lui Tohma ultima barfa.

#12
Off topic: A new one.... Sper sa comentati this time.

Cap. 6- Probleme noi la orizont

Dupa acel sarut, Shuichi pleca sa repete la noul sau cantec deoarece nu dorea sa-si neglijeze cariera de solist.
Ajuns in studio, fu surprins ca toti colegii sai il priveau taios. Numai pe chipul lui Ryu nu se vedea asa ceva. Pe chipului nu era decat o dezamagire profunda fata de prietenul sau.
-Ce-i cu fetele astea, baieti? intreba Shu mirat.
-Se pare ca ai revenit la "vechile obiceiuri", domnule Shindou. Si noi te credeam barbat asezat la casa lui! ii spuse Hiro indignat.
-Baieti... Ce aveti cu mine? intreba solistul, mai mult speriat decat curios.
-Shu, noi chiar credeam ca o iubesti pe Mell! ii reprosa si Fujisaki.
-Dar o iubesc! striga cantaretul.
-Atunci de ce accepti ca Eiri sa se dea la tine cu prima ocazie?! izbucni Ryuichi, aproape plangand.
-Oh... deci asta era. Atunci banuiesc ca asta este si cu formatia noastra, nu? spuse Shuichi frustrat.
-Ce vrei sa spui? il intrebara toti socati.
-Ca de azi nu mai aveti solist. S-a terminat. Shuichi Shindou demisioneaza. De acum sunt prezent doar in biroul lui Tohma. S-a inteles? incheie Shu, dupa care pleca trantind usa si lasandu-i pe toti cu gurile cascate.
Solistul pleca spre biroul sau si al lui Yuki cu ochi plini de lacrimi la fel de veninoase precum cele pe care le varsase cu trei ani in urma, atunci cand a crezut ca renuntase la singurul lucru care-i era mai drag decat cantatul.
Stia ca de data asta alesese dragostea lui si nu cariera, ca atunci cand renuntase la Yuki pentru ca asa crezuse ca e mai bine pentru viata lor publica.
Pentru moment avea postul lui Tohma. Dar ce va face atunci cand adevaratul sef de la N-G va reveni din nou la putere? Ei bine nu stia dar stia un lucru sigur si anume, ca trupa nu va mai fi niciodata la fel de unita ca inainte chiar daca s-ar fi impacat, deoarece prietenii lui se schimbasera fata de el.
Inainte sa deschida usa biroului, Shu isi sterse lacrimile, apoi intra salutand foarte inbcet, aproape tacut si asezandu-se la locul lui.
Solistul se prefacea ca citeste niste hartii doar ca sa nu fie vazut de Eiri ca plange. Dar novelistul nu se lasa usor inselat stiind ca Shu patise ceva si de aceea se duse langa el, sprijinindu-se de spatarul scaunului lui Shuichi.
-Ce ti s-a intamplat? ii sopti Yuki.
-Nimic. De ce crezi ca am patit ceva? ii replica Shuichi cu un glas stins.
-Esti incordat, iubitul meu. Hai spune-mi! Ce ai patit? incerca sa-l induplece novelistul, in timp ce ii masa umerii iubitului sau.
-Yuki....
Dar Eiri nu-i mai spuse altceva. Doar ii saruta gatul solistului, trasand apoi o dara de saliva pe pielea moale ca matasea si alba ca zapada a lui Shuichi.
-Nu te necaji. Imi vei spune cand vei fi pregatit, nu-i asa? ii spuse apoi novelistul, stiind ca-l mai inmuiase.
-Da. Nu stiu cum sa-ti spun dar.... trupa mea... nu mai cant cu ei. Intelegi? ii explica Shu isbucnind in lacrimi si cuibarindu-se la pieptul iubitului sau.
-Deci asa... mizerabilii aia te-au lasat. Dar nu conteaza. Nu te mai necaji, bine? ii spuse novelistul dandu-i un sarut scurt.
In acea zi, desi era trist, Shu trecu peste toate pentru ca Eiri il invitase sa mearga pana la el apoi, iar solistul stia ce inseamna asta.
Intr-adevar, nu se inselase. In acea seara petrecu cateva ore foarte placute cu iubitul sau.
Au luat cina si s-au sarutat, iar apoi lucrurile au scapat de sub control. Dar niciunuia nu-i pasa. Ei doar s-au lasat prada pasiunii care parca le controla miscarile tandre si respiratiile sacadate.
Intr-un tarziu, novelistul il duse acasa pe solist, lundu-si ramas bun cu un sarut scurt.
Shuichi intra in casa. Dar spre surprinderea lui, Mellissa nu dormea. Tanara il astepta in sufragerie privindu-l taios.
Oare ce se va intampla cu casnicia lui Shu dupa acea noapte?

#13
Nu am mai postat din cauza scolii iar ce voi scrie aici nu va fi tot ce am de comentat..Deci:
Again..prea mult dialog ~x( ... 60% dintr-un capitol este acaparat de dialog...
Descrierea...cam scartaie dar merge.. sper ca pe viitor sa pui 60% descriere si 40% dialog.
Si acum revenind la actiune...Shu nu ar fi renuntat niciodata la Bad Luck..pentru el formatia era viata lui...dar inteleg e ficul tau si poti sa modifici caracterul lor.
Incepi sa te perfectionezi :bv: dar nu te lasa pe tanjala pentru ca dupaia o sa dai rasol...
Astept un nou capitol dar nu te supara daca nu postez pentru ca nu o sa am timp din cauza scolii.
Gambate!
:bye:
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#14
ce se va intampla cu casnicia lui sincer eu cred k se alege parfu...si cei din formatia lui shu...oo fosta formatie sa reactinoneze asa...mm habal prieteni trebuiau sa isi dea seama ce simte shu pt yuki....dar na.....eu sper sa se imace si sa cante din nou in bad luck deoarece el a creat trupa...si ar fi pacat tocami el sa demisioneze....si totusi nimeni nu la oprit.....dar macar sia gasit refugierea in bratele iubirii sale yuki eiri:X....totusi sa trecem peste lucrurile triste... a fost un cap frumos:X ast urmatorul:X
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#15
buna felicitari pentru fic pana acum din cate am citit e chiar reusit
continuare sper sa vina cat mai repede cat despre noul capitol doar atat am de spus FRUMOS
sunt curioasa ce o sa se intample cu casnicia bietului dhu am o vaga banuiala ca o sa iasa praf
bafta si mult succes in continuare

#16
heyya mira-chan!!
ei, se pare ca nu m-am putut abtine, so a trebuit sa vin si eu aici sa comentez :D
greseli: [mwhahaha]
-- mi se pare ca trebuia sa subliniezi mai mult acea latura rece a lui Eiri, pe care el o afiseaza mai tot timpul, dar care o intalnesc prea rar in capitolele tale;
--nu prea sunt greseli de tastare [nici nu am cautat], dar uneori mai ai greseli gramaticale si mici dezacorduri;

acum sa trecem la partea frumoasa a lucrurilor:
--combini foarte bine descrierea, naratiunea si dialogul, in general, ca mai sunt si parti in care suna tras de par [si inca rau]
--te perfectionezi pe zi ce trece, si abia astept sa citesc viitorul capitol

ajung la partea mai neserioasa...

Yeah!! e primul fic yaoi la care imi permit sa comentez!!
so, miky-chan[or vanilla-chan, pentru mine e the same] considera ca ai potential, dar scrierea mai trebuie aranjata putin, sa dea un aer mai relaxat textului

good luck [I said good, not bad] si see you next time :bye:
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#17
Yey, aterizez si eu pe-aici!

Spre deosebire de Ruby, se pare ca aici nu ai greseli, sau nu le vad eu, fiind pre absorbita de capitole :x Pentru ca daca yaoi e obsesia mea, Gravitation e dublu-obsesia mea :))
Vad ca te-ai perfectionat, dialogul e exact cat trebuie, iar descrierea nu e trasa de par. Tu ai reusit sa faci exact ceea ce mie nu-mi iese :))
Cam atat, nu prea am ce comenta. Se pare ca aici nu te voi omori ca la Ruby :))

Abia astept nextu'! Gambatte & Kissu
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#18
Off topic: Gomene ca ati asteptat atata timp dupa mine dar am avut cateva belele si in plus, nu mai sunt decat trei capitole.... din primul sezon (nu ca v-ati speriat ca se termina?) al acestui fic si cum yo imi propun cam patru sezoane... o sa mai fie destule chestii pana la final, so be ready for the final countdown, starting with this number 3:

Cap. 7- Disperare fatala

Soarele diminetii lumina bland capitala nipona in acea zi.
In fiecare colt al orasului, fie el cat de mic si inghesuit, se simtea parfumul florilor de cires ce inmiresmau acea zi senina de vara, care din nefericire avea sa se sfarseasca cu cateva pareri de rau si chinuri interioare pentru un anumit cuplu.
Pe poarta firmei N-G intra o masina sport, rosie ca sangele, din care se dadu jos un cantaret celebru.
Tanarul vocalist in varsta de douazeci si trei de ani isi dadu suvitele rebele de culoarea florilor de ciresi la o parte de pe chipul ingandurat, parca scluptat in marmura.
Ochii lui de culoarea cerului pe timp de noapte aratau tristete si mai ales scarba. Ii era scarba de sine insusi.
Merse cu pasi usori, fara tragere de inima catre biroul in care lucra, soptind un scurt si anost "buna dimineata" catre colegul sau de birou, primind o scurta tachinare din partea aceluia:
-Numai buna nu e aceasta dimineata! Nu-i asa, Shuichi? spuse blondinul amuzat.
-Sa mergem. Intarziem la prima noastra sedinta de comitet... I-o taie Shuichi.
-Cum spui tu. Dar mai tarziu....
-Sa mergem, Yuki! spuse Shu exasperat, tragandu-l pe novelist dupa el.
-Nu ma trage! Camasa asta e de firma. M-a costat o avere, desteptule! ii replica Yuki tragandu-i una dupa ceafa.
-Nu ma lovi, desteptule! O suvita din parul meu costa o avere pe E-bay...
Si asa, mica lor disputa continua pana cand, cu intarzierea cauzata de mici "turbulente", ajunsera la acea sedinta de comitet.
Orele treceau cu greu, acele ceasornicului parca stand pe loc.
In timp ce orasul vibra de energie si voie buna, intr-o sala de sedinte din compania N-G era o atmosfera grea si plictisitoare.
Atunci cand comitetul decise sa ia o pauza de o jumatate de ora si toti se intorceau in birourile lor, rozaliul simti o senzatie calda in palma si o mana care o cuprinde pe a lui. Isi intoarse privirea in partea stanga unde il zari pe frumosul novelist care mergea mandru langa el tinandu-l de mana.
-Nu in companie, desteptule! spuse Shuichi incercand sa-si smulga mana din cea a novelistului.
-Ete na! De cand imi impuneti reguli de conduita, domnule Shindo? ii spuse novelistul ranjind copilaros.
-De cand am si eu o reputatie de om casatorit. Vrei sa-i spuna careva' Mellissei ca noi....
-Ne iubim ca doi adolescenti.... ii replica Yuki pe un ton seducator.
-Vad ca ai chef sa-ti bati joc de mine.... spuse Shuichi incruntandu-se.
-Nu... eu doar am chef sa bat un mic apropo dupa aceasta discutie...
-Si ce apropo ai vrea tu sa bati, Yuki draga? il intreba Shuichi zambind.
-Pai... ce-ai zice daca, dupa ce se termina aceasta zi plictisitoare de lucru, sa mergem la mine si sa....
-De acord. Oricum ii spusesem Mellissei ca vin tarziu. Dar mai bine ne intoarcem la treburile noastre acum.
-Sa mergem, atunci! ii spuse Eiri, cei doi indreptandu-se inapoi spre sala de sedinte.
***
Seara se lasa incet peste marele oras japonez, in timp ce mici fluturasi arginti se rasfirau pe marele policandru de culoarea gandurilor intunecate ale unui rau-facator.
Intr-un apartament aparte insa, atmosfera era altfel.
Pe patul imens se odihneau doua trupuri acoperite doar de un cearceaf subtire.
Cei doi tineri stateau unul cu fata la celalalt.
Degetele blondinului se plimbau prin parul roz al iubitului sau, mai apoi mangaierile sa se mute pe chipul vocalistului.
-Yuki... mai sti cand ti-am spus ca nu mai suntem doi adolescenti? incepu rozaliul discutia.
-Dragostea mea pentru tine va fi mereu ca una de adolescenti. Exact ca prima oara cand am fost impreuna.... ii spuse novelistul, in timp ce un zambet nostalgic ii aparu pe chip.
-Da... acelea au fost momente frumoase, insa viata se schimba si... ei bine acum e si Mellissa in viata mea... adica intelegi ce vreau sa spun.
-Inteleg perfect ce vrei sa spui. E clar ca sotia ta este mai buna la aceasta materie decat mine. Dar acum culca-te, sunt obosit. ii raspunse Eiri intorcandu-se pe burta si afundandu-si fata in perna.
-Nimeni nu a fost, este sau vai fi mai bun decat tine, Yuki. Tu esti singura persoana care ma poate face cu adevarat fericit si de asta te iubesc cel mai mult.
Astfel, se incheie discutia dintre cei doi, Shuichi dandu-i iubitului sau un sarut pe umar si adormind imbratisandu-l pe novelist, care era mult prea tulburat ca sa adoarma.

#19
waw deci waw ce frumos si ce frumos si ce minunat si ce poveste de dragoste frumoasa si ce splindit si ce mult imi place e minunat yuki si sho mereu is perfecti numai impruna is perfecti despartiti nu imi plac:( si app imi place foarte mult noua schimbare de comportament si a lui yuki si a lui shindo si cum lai descris pe shindo super ..:X:X deabea astept nexu :*:X
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#20
Heya! ^^ Incepem direct cu greselile? ;;) Don't warry, sunt putine:


Intarziem la prima noastra sedinta de comitet... I-o taie Shuichi. -> Aici nu sunt sigura, dar cred ca e "Intarziem la prima noastra sedinta de comitet..., i-o taie Shuichi."


careva' -> ehm...acel apostrof nu are ce cauta acolo :| a fost greseala de tastare?

policandru de culoarea gandurilor intunecate ale unui rau-facator. -> ehm...asta mi se pare cam trasa de par...

cearceaf -> cearsaf

mai sti -> mai stii

- ...sunt obosit. ii raspunse -> - ...sunt obosit , ii raspunse

vai fi -> va fi


Cam atat am gasit...Oricum sunt putine greseli, ceea ce imi scade recordul de comm-uri nasoale >.< So:

Gambatte & Kissu

:bye:
[Imagine: thekillers.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.273 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.963 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Blank pages of time [+16] ringingBells 5 5.805 31-10-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.141 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 45.422 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Gravitation-fik Flash 7 6.596 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Once upon a time... Kiubi 2 3.286 05-10-2008, 03:27 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Gravitation $w33ty 5 5.787 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.787 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)