Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal)

#31
Chapter 600

Ahm... Rin? Seriously? Zuppy03

Finalul a fost oke insa... Se pare ca au totusi o legatura destul de puternica si ca e probabil un discipol de-a lui Madara? Oricum... not really what I was expecting, premisa acesta, referitoare la motivul pentru care Obito a devenit asa si a facut toate astea, pe cat de personala o fi pe atat de stupida, this is not freakin' Troy, what the... Gee. Merg totusi in continuare pe idea ca e exista ceva mai multa consistenta la mijloc, asa cum zicea si Yugao in al doilea paragraf. Premisa insa... mie unu mi s-a parut dezamagitoare, ce pot sa zic. I mean totusi... RIN?! Oh my... 21 (imi pare rau pentru cei ce vad ceva romantic si dragut in toata asta, not intended to offend anyone, e doar simpla mea parere).

Voua ce impresii v-a lasat? Zuppy02

#32
(05-09-2012, 04:11 PM)George A scris: Chapter 600

Ahm... Rin? Seriously? Zuppy03

I was WTF-ing a lot after I've seen that.

Cum nai...? Adica aveam o vaga banuiala ca de asta, dar ma asteptam la ceva mai wow, adica motivul Rin? Exista destule shojo-uri in care razbunarea se bazeaza pe asta. Am ajuns sa ma intreb daca Naruto facea acelasi lucru in cazul in care Sakura murea. 21 Pentru ca da, nu se putea ca Obito sa nu aiba o pasiune secreta pentru o fata, ca Naruto, din echipa sa, ca Naruto, si celalalt baiat din echipa sa aiba parte de dragostea ei, ca Naruto, iar tootul sa devina o scena in care Naruto spune ca stie *ton dramatic* exact felul in care se simtea Obito si suferinta prin care a trecut. Meh, ma enerveaza ca uneori povestea pare atat de previzibila si intra in clisee si chiar sper sa nu fie acelasi sfarsit ca la fi-e-ca-re sfarsit de lupta a lui, vreau ceva la care sa nu ma fi asteptat sub nici o forma, pentru am atatea variante plauzibile care contin aceleasi clisee cu care ne-a obisnuit. Kishimoto, fa sa merite orele pierdute pentru Naruto (chiar daca am sarit peste n episoade de umplutura) si anime, si manga.
Ca fapt divers, imi place cum arata Naruto cand foloseste chakra lui Kurama si inca astept sa vad ce se intampla cu Sasuke (n-am vrut ca Itachi sa moara, waaa, era preferatul meu).
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#33
Sunt... speechless... wtf, Kishimoto, don't turn this into a soap opera, i f***ing beg you!!!
Da. Ma asteptam la ceva iesit din comun si care sa ma ingretoseze din cale afara... dar deja e prea de tot. Ce naiba i-a trebuit sa lungeasca atat povestea? Ramane fara idei si o ia din nou pe-aratura. Dezamagire mare, asta e clar.

Da, mi-a placut sfarsitul. Mi-a placut faptul ca l-a introdus din nou pe Madara, perfect. Sa spunem ca poate compensa balaria de "poveste de dragoste" dintre Obito si Rin, totusi? No, i'm too disgusted to allow that. Aggie, ai dreptate, mare mare dreptate. Cliseele sunt la ordinea zilei si la un moment dat ajungi sa simti ca-ti pierzi timpul, pentru ca oricum totul se repeta.

Ma doare... Inca astept sa se intample ce-am scris in paragraful al treilea din postul trecut.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#34
Haideti totusi sa ne calmam un pic Zuppy02 Things got a lil' hot in here (cu toate ca inteleg frustrarea).

Cel mai bine e sa asteptam ceva mai multe informatii, pana una alta oricum nu putem deduce mare chestie, banuiesc. Eu tind in continuare sa cred ca toate astea sunt parte dintr-un plan ceva mai oke. Let's not lose our faith, not yet at least Smile Kishi are tendinta sa inbuneze lucrurile pe parcurs.

Off-topic: Ar trebui sa deschida cineva si un thread de genul pentru Bleach, I believe. Lucrurile sunt ceva mai interesante acolo si sunt sigur ca s-ar putea discuta la fel de mult, pe tema asta. La urma urmei e pentru prima oara cand urmeaza sa vedem cel mai puternic Bankai din Seireitei, mergand pe teoria ca Bankai-uri atat de puternice ca a lui Yamamoto nu pot fi sigilate de catre cei din Vandenreich (sa speram... otherwise ar fi the most epic let down ca Tite sa ne fure chestie asta cu ceva de genul:dead: sau ma rog, poa' s-o faca, atata timp cat reusim sa vedem Bankai-ul at it's full power, intr-un final xD). Let me know what you think.

#35
Naruto 601

Now that was weird xD Nimic din ce nu ne-am asteptat deja, se pare... insa asa cum ziceam, a fost ceva weird in it. Pentru inceput, ni se da acea una bucata relatie ciudata intre Madara si Obito despre care vorbisem in postul trecut. Din ce am vazut in manga se pare ca acesta (Madara) l-ar fi salvat dupa incidentul de la Kannabi Bridge mission (pe Obito) iar obviously, dupa aceea, l-a indoctrinat cu cine stie ce chestii... Din ce am vazut totusi pe fata lui Obito, era ceva nesiguranta, atunci cand Kakashi i-ar fi reprosat cum ca "un asemenea om a devenit?", prin urmare... parerea mea e ca acesta nu e total in liga lui Madara, facand-o poate din obligatie, teama (n-ar fi de mirat) sau chiar santaj (ma gandesc ca i-o fi promis ceva omului, nu m-ar mira sa o vedem si pe Rin revived or something). Cat despre Madara... ultima pagina ni-l arata ca fiind batran insa... that would still not make much sense... Madara a trait pe vremea lui Hashirama, cand amandoi sa zicem ca aveau pana in 30, afterwards Sarutobi (care era mic atunci), a fost antrenat de fratele lui Hashirama (care era de asemenea, de o varsta cu el), iar Obito a aparut cand(?)... cu vreo 10 ani inainte ca Sarutobi sa moara sa zicem(?), deci se mai adauga vreo 55-60 de ani (ai lui Sarutobi) la cei 30 deja avuti de Madara... Asta ar rezulta undeva la cat(?)... almost 100 years? Well, n-ar fi THAT much, cine stie, poate chiar asa o fi. Theory: Madara a stat in solitudine undeva ascuns, cautand posibilitatea de a reveni la putere sau pur si simplu de a se razbuna; la batranete a gasit oportunitatea prin intermediul tanarului Obito care urma a fi antrenat de Madara, pentru a ajunge mai tarziu liderul unei mari organizatii de genul Akatsuki. Akatsuki insa a fost doar un cover, pentru Nagato in primul rand, crezandu-se ca el este leaderul, ca mai apoi pentru "Maretul Obito"... ca intr-un final, Madara sa fie in spatele intregii miscari. Acesta a murit, intr-un final insa i-a lasat ca "mostenire" lui Obito intregul plan iar de aici incolo... e obvious, in urma celor intamplate, Nagato ar fi trebuit sa-l reinvie pe Madara la viata iar acesta fiind din nou tanar si cu o asemenea armata/putere in posesia sa, sa puna mana pe tot si toate.

Voua ce impresii v-a lasat minunatia asta de chapter?

#36
A fost chiar interesant, nu m-a dezamagit, am cateva neclaritati si unii termeni pe care ii foloseau si inainte nu ii cunosc, asta e din cauza ca am sarit peste episoade/capitole, hehe, dar imi place cum evolueaza povestea si astept urmatorul capitol sa ma lamureasca, desi in mare sunt de acord cu ce a zis George, care se vede ca e cu toate evenimentele la zi si stie mai bine ca mine tot firul povestii. Am citit cateva comentarii, multi zic ca Sasuke s-ar putea sa aibe un rol important in a-i invinge pe Madara/Obito impreuna cu ceilalti, asta daca se trezeste la realitate.
Siii nu vreau sa moara Tsunade, blah.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#37
Ramane de vazut Aggie ^^ Mersi de implicare, once more.

Cat despre Tsunade, da... nu stiu ce sa zic. Eu sunt aproape sigur de moartea ei (cu parere de rau, pentru tine), insa a cam venit vremea, toti ceilalti s-au dus, e timpul ca si batrana Tsunade sa isi castige locul in muntele acela xD A fost odata pe cale sa se duca si sa fie ales Kakashi insa a revenit la limita, nu cred ca se va mai repeta aceiasi chestie chiar si acum, e nevoie de un sacrificiu pentru ceilalti Kages iar acela, zic eu, sta in moartea ei. Oricum, e spre final manga-ul (from my POV) iar... fara Naruto, Hokage, it just doesn't seem right 4 So... ori moare, ori in urma ranilor (or something related), renunta la post. Naruto a devenit si e, oricum, by far, cel mai puternic om din Konoha at the moment.

Now, Sasuke, well... uitasem de micul razbunator si vendetta sa in miscare insa... ar fi destul de mare handicapul daca Sasuke, odata sosit pe campul de lupta, s-ar alatura tot lui Madara. E totusi Naruto, not effin Goku so... o sa aiba nevoie de tot ajutorul lui Sasuke care... zic eu ca o sa vina. Mai ramane de vazut, referitor la tot ce s-a zis ^_^ Nu e neaparat ceea ce se va intampla, e doar ceea ce imi place, mie unu, sa cred si in primul rand ceea ce pare cel mai verosimil la momentul actual. Pana acum ne-am descurcat cu totii binisor, am intuit ce si cum, de acum insa... sper sa fie mai mult decat simply words din partea povestii. Sasuke ar devenii prea lame daca dupa atata vreme si atata indiferenta + ochelari de cal activated all over the place, sa fie, cum va place voua sa ziceti, "dat pe brazda" 4 Din nou de niste simple cuvinte. Trebuie sa fie ceva super macar aici... MACAR AICI.

You go, Kishi! Zuppy02

#38
Ultimul capitol a fost mai bunicel decat cel de dinainte (cel putin eu ma asteptam sa pastreze ceva tare pt capitolul 600...dar n-a fost sa fie pt ca acum s-a ajuns la partea aia cand se dau multe explicatii si actiunea stagneaza).

In fine, e clar ca pe viitor se va explica evolutia lui Obito( from a brat to an evil genius)...Si acum se stie cine a fost in spatele lui(si nu e chiar atat de suprinzator). Madara a dat de inteles ca maretul plan malefic e coordonat de el...ca el trage sforile si Obito executa...Teoria ta George e foarte plauzibila (cel putin asa gandesc si eu) dar e clar ca Obito e indoctrinat ca lumea. Nu stiu daca pe fata lui se putea citi neaparat nesiguranta...poate la fel de bine sa fie o expresie de repros...kind of "you don't know anything " or something...or simply a poker face ^^'''' In fine, cat despre faza cu Rin...Seems legit... La o adica, Obito e frustrat ca Rin e moarta si incearca sa remodeleze lumea...Daca ar aduce-o pe Rin inapoi acum,nu cred ca ea ar fi prea incantata de situatie...si nici nu prea stim cum a murit so...ramane de vazut.

Si intr-o alta ordine de idei...cu toate ca mi-ar parea rau daca Tsunade ar muri ( I like her a loooot), nu prea vad nici eu cum sa mai traiasca in conditiile de fata...Ar fi un pic trasa de par daca ar supravietui...pentru ca ea intentioneza sa-i salveze pe ceilalti ( care oricum sunt mai mult morti decat vii) si deja a folosit multa chakra...nu cred ca i-ar mai ramane prea multa...chiar daca katsuyu ar putea s-o "puna la loc", asta inseamna iar ca ar trebui sa foloseasca chakra multa... Anyway, I'm kind of curious what's going to happen with the kages...si unde-i restul lumii? In curand va fi nevoie de intariri.(probabil vor veni pe ultima suta de metri...)

Cat despre Sasuke..prea imprevizibil. Aici intradevar ar trebui sa se intample ceva ca lumea (sper).

Edit: Am folosit "brat" cu intelesul de pustan. Scuze de neintelegere ^.^"" Cat despre "evil genius". Depinde cum te uiti...pana sa se afle ca Obito este Tobi, cam asta era impresia pe care ti-o lasa Tobi,nu? Sa zicem ca m-am referit la imaginea aia a lui Tobi. Da, oricum, Madara s-a folosit de idealurile lui Obito pentru a-l indoctrina. Dar exista doua posibilitati:1. Obito este pur si simplu controlat de Madara; 2. Avand in vedere ca Obito a actionat pe cont propriu, se poate la fel de bine sa fi facut totul din propria dorinta. Sau bine, poate niciuna dintre chestiile astea nu sunt adevarate. Pt ca daca te uiti cu atentie, in capitolul asta nu se spun neaparat niste lucruri concrete, ci se lasa de inteles... In fine, adevaratele intentii ale lui Obito sunt deja chestii de finete... Cred ne va lumina urmatorul capitol...
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:

#39
Oh my, scuzati eventualele greseli din ultimele 2 posturi, am dat un edit la ce mi-a mai sarit in ochi. ^^"

Cat despre Obito, nu stiu ce sa zic, posibil si asa insa... mie Kishi mi-a transmis o chestie, referitor la el, prin capitolul acesta, si anume ca... nu pare a fi ATAT de into this, like Nagato was. Nagato era mult mai blind parca si imun la orice (cu exceptia lui Naruto, intr-un final)... In Obito insa... asta dorisem sa spun, ca se observase o anume nesiguranta; nu parea total de partea lui Madara ci asa cum ziceam, usor obligat de imprejurari sau asa ceva. Ma rog, e doar o parere insa for some reason ma astept sa existe niste mici schimbari de aliante in curand. Chiar nu mi se paruse ca vad un Obito diferit in capitolul acesta, fata de ceea ce stiam deja despre el, de cand era copil... acum insa, e doar un copil mustrat de niste chestii banale (pentru noi cel putin) intr-un cadru total neoportun banuiesc.

Also, la ce te-ai referit prin "from a brat to an evil genius"? Nu mi se par a i se potrivi niciuna. Pentru inceput, nu fusese niciodata "a brat" , doar daca nu te-ai fi referit prin "brat" la sensul acela de "pustan" (daca da then my apologies). Cat despre Evil Genius... again, chiar nu mi se pare. Chiar si tu ai zis-o: "Madara a dat de inteles ca maretul plan malefic e coordonat de el...ca el trage sforile si Obito executa". De aici si toata idea mea de mai de sus, ca e doar un pusti nesigur, in continuare, condus de niste idealuri marunte ptr noi, mari pentru el, de care Madara a profitat iar plecand de la aceasta premisa a reusit sa-l transforme in unealta sa (si inca ce mai unealta...). Eu sincer chiar ma astept la ceva bun din partea lui Obito (daca acestea vor fi circumstantele in care se afla saracul personaj) dar pentru asta va mai fi nevoie de ceva capitole in plus, banuiesc. Hell knows, man. o.o Ma astept in continuare sa fiu surprins! XD

#40
Chapter 602

Oke well that wasn't much of a chapter I guess... Cat despre vreo "luminare"... nu observ nici una, pana acum. Am vazut una bucata Madara Uchiha batran si nebun dupa acoliti care sa-i readuca inapoi lumea roz in care traia, conectat la niste "sugative", mai ceva ca Nagato, folosing o coasa si explicand unui pustan de 13 ani, o teorie pe care daca Obito va avea sa o inghita va fi cel mai lame lucru (so far insa, am observat ca nici Obito nu era prea impresionat de spusele lui Madara so... I still have faith adica totusi... One does not simply talk sh*t and influence others so easily :< ). Alta chestie ciudata e capul dublu (lawl) al lui Obito? Din prima pagina, last panel pare-mi-se. Nu stiu daca se dorea a fi efectul unei miscari bruste a capului din stanga in dreapta insa... nu pare dinamic deloc, chiar pare a avea 2 capete doar... w/e. Singurele chesti care lasa locul semnelor de intrebare ar fi: "Cui i-a oferit Madara ochii sai? " si in special pagina 17, panoul din mijloc... vorbesc despre acele "ramasite" de corpuri, atarnand, formate din "corp artificial a la Hashirama", din spusele lui Madara, cu scop de healing sau cel putin salvare de la o moarte sigura probabil. Oficial ma gandisem ca... ar mai fi fost si ALTII, inaintea lui Obito but... on a closer look, partea de cap a ramasitelor par foarte similare... Zetsu (daca nu ma insel?) iar al doilea e clar Tobi so... I don't know, banuiesc ca o sa aflam mai multe soon. Altceva... nu stiu, ar mai fi idea asta, de aflare a motivului pentru care Obito a acceptat. M-ar deranja enorm totusi, sa aflu ca ar fi stat acolo o buna vreme impotriva vointei sale iar intr-un final, cand Rin a dat coltul, acesta sa fi fost singurul motiv pentru care a renuntat la dorinta de a mai revenii acasa si a ales sa-l ajute pe batranul Madara. Poate lucrurile vor deveni mai interesante mai incolo, acesta a fost insa, pentru mine cel putin, un inceput putin ciudatel si slow. Also, sunt singurul care incepe sa creada ca Madara e a lil bit obsesed with Hashirama :\ ? Il considera cel mai puternic inca dinainte sa se lupte, pe urma dupa lupta cu el se refugiaza intr-o pestera for God knows how long, multiplicand clone ale corpurilor lui Hashirama iar primul lucru care-l face dupa ce revine la viata (in prezent) este sa vorbeasca, AGAIN, despre Hashirama si ce mare shinobi a fost. Overly Attached Madara?
:dead:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 caractere din naruto care nu iti plac Capsunica 25 16.354 07-11-2015, 09:26 AM
Ultimul răspuns: daniel.uchiha92
  Naruto sau Sasuke? i Ramenn. 13 11.116 22-04-2014, 01:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Cum a fost cand ai vazut prima oara Naruto? Ayuu. 17 12.998 22-04-2014, 01:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Fillerele din Naruto se termina! Yondaime 1 2.890 09-04-2014, 09:43 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Naruto - aproape de final! Yondaime 5 4.258 21-03-2014, 04:24 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Top 5 fete din Naruto Hikari 112 71.323 23-08-2013, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto funniest moments! Yin 6 5.040 20-08-2013, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto si Hinata Debb.' 11 8.795 20-08-2013, 07:44 PM
Ultimul răspuns: girl from hell
  Discutii manga Naruto *spoilers* Yondaime 9 11.482 23-05-2013, 11:21 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intrebari si raspunsuri din Naruto ady_x 131 83.980 27-10-2012, 01:06 AM
Ultimul răspuns: Ada


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)