Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari si raspunsuri din Naruto

#1
Nici în această secţiune nu am văzut un asemenea topic aşa că am zis să deschid eu unul.
Dacă aveţi nelămuriri sau intrebări din serialul Naruto vă rugăm să postaţi aici iar cei care sunt la zi sau cei care ştiu răspunsul vă vor ajuta cu mare plăcere.
Un asemenea topic este folositor deoarece serialul este lung...ÅŸi mai este ÅŸi Naruto Shippuuden.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#2
As avea o intrebare4
Cam prin ce episod apare Pein in Naruto?
mnoh... asta ii pein:
http://www.naruto-wallpaper.net/images/4/1180.jpg
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#3
black A scris:As avea o intrebare4
Cam prin ce episod apare Pein in Naruto?
mnoh... asta ii pein:
http://www.naruto-wallpaper.net/images/4/1180.jpg

Din moment ce Naruto Shippuuden s`a lungit cu niste episoade care nu apar in manga,nu pot spune cu certitudine,dar,Pein aparea pe undeva in jur de 366-370 chiar nu`mi aduc foarte bin eaminte.Ca sa te satisfac,am incercat(don`t ask) sa fac un mic calcul(mai mare decat crezi tu) si sa vad cam pe la ce episod ar ajunge Pein.
Cum am gandit eu:
La zi suntem cu episodul 58.Bun.sa zicem ca aceasta "longitura" cu Misiunea lor etc etc ce nu apare in manga dureaza cam 7(deoarece am vazut ca apar si alte personaje.Ma rog) episoade.S`ar putea sa ma insel,s`ar putea sa nu.Apoi..urmeaza faza cu Asuma..ii dau vreo 6 cu tot cu razbunare s.a. Pana acum suntem pe la 71..deci de la 71 in sus..cred eu ca va aparea si Pein..poate ma insel..la cata matematica stiu eu...ma rog..

Alte intrebari? 4
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#4
Cate episoade are Naruto Shippuuden?
mnoh... ca m-am incurcat rau in episoade...
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#5
poi vineri park sau nu stiu o aparut ep 59 si nu stiu clar cate ep sunt in total sau cand o sa apara ep 60 4 pt orice informatie intra NMA 4
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#6
salut sunt noua pe forum si as vrea sa stiu si eu care sunt intentiile lui itachi de ce a vrut sa distruga clanul uchiha si daca e adevarat ca a vrut de fapt sa-l protejeze pe sasuke.pana la urma in manga itachi va fi bun?
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#7
Well..lemme explain...chiar daca nu am inteles nici eu prea bine,well itachi a fost pus sa`si omoare clanul dar nu a putut sa`si omoare fratele asa ca i`a spus lu` Sarutobi ca sa nu`i zica prin urmare sa`l urasca si intr`o buna zi sa devina destul de puternic ca sa`l omoare...si o face..(spoiler) itachi`s dead TT^TT

Edit: E bine sa recitesti ^^"

Deci din ce am inteles eu:
De`a lungu anilor,in timp ce s`a format konoha din clanul Uchiha condus de Madara si clanu` Senju condus de Primu` Hokage,Madara era nemultumit ca [,] clanul uchiha erau numai niste "sclavi" ai primului hokage..ma rog...el si`a parasit clanu` care nu observau chestia asta,a plecat din sat,iar cand s`a intors,le`a provocat pe primu` hokage (sau Hashirama) si a fost "ucis" de acesta.De fapt el inca traia.Ma rog,Apoi a urmat atacul Kyuubi.. iar deoarece clanul uchiha era cel mai capabil sa controleze puterile kyuubi`ului,Danzou si batranii aia doi ^^" i`au acuzat pe uchiha`s.Batranii satului au pus Black Ops in jurul clanului Uchiha si i`au izolat undeva la marginea satului..Pt ca Clanul Uchiha planuiau o lovitura de stat (Coup d`etat) batranii konohei(al treilea hokage,danzou si batranii aia doi ^^") au implantat un spion,acela era Itachi..

Asa,revenind..Se pare ca tatal lu` Sasuke si Itachi era seful acestei lovituri de stat..Se pare ca Itachi era un fel de dublu agent,deoarece tatal lui l`a pus in Black Ops numai pt a spiona..deci dublu agent pt ca el informa konoha despre Clanul Uchiha..De ce si`a tradat clanul?Pt ca,dupa cum zice madara,la varsta de 4 ani a vazut "imagini" din al treilea razboi shinobi.. adica..a suferit ceva traume..Aceasta trauma l`a transformat intr`un om pasnic..El era inocent si iubea satul,iar asta a fost ca un avantaj pt batranii satului..Si i`au dat o misiune secreta..Acea misune era sa ucida clanul uchiha..Dar a facut`o numai ca,clanul sau sa nu inceapa un razboi..Chiar daca Sarutobi a incercat sa conviga pe Danzou si batrani sa nu il puna sa faca asta,a fost refuzat.So Sarutobi is still a good one ^^..Asa ca l`a ucis,dar nu a putut sa`si omoare singurul frate..Dupaia a facut o intelegere cu Sarutobi pt a avea grija de Sasuke ca sa0l protejeze de Danzou si de Batrani..Ca sa`l faca mai puternic pe Sasuke ca intr`o zi sa`l omoare,i`a spus toate chestiile alea TT^TT..Si l`a rugat pe Sarutobi sa nu`i zica nimic.Itachi a vrut sa`l protezeje pe Sasuke de Batranii satului si de Danzou,asa ca dupa moartea lui Sarutobi s`a intors in sat..sa`i avertizeze..


Ei bine,sper ca ai inteles..
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#8
daca itachi este de fapt bun de ce cand s-a intors in sat l-a bagat pe sasuke in spital? si de ce il vroia itachi pe kiubi? care este planul lui madara ce vrea el defapt sa faca si de ce nu l-a lasat pe sasuke sa moara? der istori clanului uchiha nu e adevarata ? itachi nu il vrea pe tenegu?
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#9
Stai..prea multe intrbari..te rog sa`ti modifici postul,pt ca ai facut doble post..modifica`l pe primu si pune ce ai scris in al doile.Acum:


daca itachi este de fapt bun de ce cand s-a intors in sat l-a bagat pe sasuke in spital?

El voia numa sa`l faca pe sasuke sa`l urasca mai mult ca nciodata pentru a putea sa`l omoare..

si de ce il vroia itachi pe kiubi?

Nu vioa,el facea asta numai ca "lumea" sa creada ca el este rau si ca este de partea Akatsuki..adica e logic ^^"

care este planul lui madara ce vrea el defapt sa faca si de ce nu l-a lasat pe sasuke sa moara?

Din cate am inteles,madara vrea sa colcteze toti Jinchuuriki`urii(Shukaku,Nibi,Sonbi,Yonbi,rokubi,shichibi,Yamata no Orochi si Kiuubi) ca sa faca...ceva ^^" inca nu am prea priceput.Ceea ce stiu este ca la acest moment,in manga,sasuke se lupta pt yamata no Orochi..parca..Pai nu l`a lasat sa moara pt ca,dupa cum zic eu,ii trebuie o noua "jucarie" acum ca Itachi nu mai e..adica..gandeste`te..are nevoie de cineva puternic.+ca majoritatea membrilor Akatsuki au murit...

der istori clanului uchiha nu e adevarata ?

Cum sa nu fie adevarat..ce am scris in potul de sus(postul de mai sus) e istoria clanului si a lu` itachi..

itachi nu il vrea pe tenegu?

Ce sa vrea?Ce`i ala? 22



Edit: Nu Am Auzit in viata mea de chestia asta.Nu e in manga.Eu ma limitez la raspunsuri din anime si manga,nu din povstestioare care cine stie sunt pur si simplu fan mande.Dar parerea mea:

Mi se pare credibil,adica faptul ca Madara se putea teleporta de la distante mici chiar si asa explica multe lucruri..

Si multe alte lucuri sunt adevarate,dar AUTORUL adica Kishimoto-sensei nu a mentionat niciodata de asa ceva,am cititi tot manga`ul Naruto si Naruto Shippuuden de la cap la coada,am vazut toata seria Naruto si Naruto Shippuuden de 8 ori,dar nu`mi amintesc de asa ceva.. o sa ma mai gandesc si daca e revin cu un edit,dar daca aveti alte intrebari..


Later Edit:Aceea este doar o teorie a cuiva care stie sa faca asa ceva.Asa la terorii am si eu o tona,heheh,doar ca mie lene sa le pun la punct..Oricum,pana ce aceasta teorie nu apare in manga,nu pot crede..asa sunt eu,nu`mi pasa cat de adevarata poate fi huh
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#10
sakura mai este indragostita de sasuke in shippuden? sasuke se va mai intoarce in konoha?
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.837 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.355 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)