Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal)

#11
Exista un topic cu Intrebari si Raspunsuri sau asa ceva dar.. merge si aici banuiesc, cu toate ca tema e oficial alta.

Naruto are 2 parti (pana acum), si anume Naruto cu un numar de 220 de episoade iar acum se lucreaza la Naruto Shippuden care e inca in decurgere, saptamanal (de cele mai multe ori) aparand cate un episod nou.

Iti multumesc de ajutor, Tatiana.

---

Uhm, sunt singurul care asteapta cu nerabdare urmatorul chapter cat si episod? Zuppy02

#12
Deci eu cel putin mereu astept cu nerabdare sa apara episoadele si capitolele din Naruto. E destul de interesant 176-177 si care vor urma 178 presupun, in care se arata cum a ajuns Iruka sa il aprecieze pe Naruto.
Ma enerveaza ca tot astept sa apara manga 509, care ar fi trebuit sa apara pe 9(sept) si nu a mai aparut. Adica sunt curioasa cum vor lua pergamentul, ce se va mai intampla in continuare, cu Naruto si ceilalti. Personal, nu m-a deranjat prea tare lupta dintre Gai si Kisame.
Ba mai mult am ras cand Gai zicea ca si-l aminteste si de fapt il uitase. De 3 ori! 24
Si cica zice Gai: Hoshigaki Kisame! Imi voi aminti mereu numele tau!
Nu stiu de ce, dar m-a pufnit rasul. Nu i-a putut retine chipul dupa ce s-au vazut de 2 ori, sa ii mai retina si numele? 21
In fine, abia astept continuarile :X
[Imagine: zo71ux.jpg]

Zambeste cand viata pare sa nu iti mai ofere nimic. Cine stie ce apare peste un minut?

#13
Mai.. nu o sa ma pronunt in legatura cu episoadele, chit ca probabil nu sunt plictisitoare (ca cele din Bleach).. nu m-am uitat, recunosc.

In schimb manga *totally blown me away* Zuppy02

Odata cu 510 am observat cum nici macar Madara nu e invincibil si cum pana si puterile sale au o limita. Totusi, as fi vrut ceva mai multe explicatii, nu mi s-a parut prea detaliata iesirea din mijlocul exploziilor. In fine, a fost oke iar Madara a "jucat" grozav. Cat despre Konan, sincer ma asteptasem la ceva de genul acesta din partea ei, mereu a fost calma si a parut mai tot timpul inofensiva dar asa cum e vorba aceea, apele calme sunt adanci, asa se pare ca a fost si ea. Acel jutsu de altfel a fost grozav, nu conteaza ca Madara i-a scapat, trebuie sa recunoastem ca Jutsu-ul a fost foarte bun. Mi s-a parut de altfel foarte emotionanta partea in care ridicase bratele spre cer si oprise ploaia (abia astept episodul =D) dupa care a fost injunghiata, argh.. mi-a parut rau de ea sincer. Abia in acest chapter am observat de altfel cat de sexy poate fi (patetic din partea mea dar chiar m-am simtit foarte atras de ea ^^"). Sincer, o consider la momentul de fata cea mai draguta tipa din Narutoverse. Mai era o pustoaica intr-un filler cu sosete inalte, meh, era din nu stiu ce clan, imi amintea de cineva din Pokemon, weird. Anyway, acesta a fost review-ul meu ptr. ultimul chapter. Poate ma ajuta cineva si cu unul ptr. episod, eu unul chiar nu ma simt in starea necesara sa urmaresc un filler.

Thanks in advance! Zuppy02

LATER EDIT: Stateam acum si ma gandeam la teoria aceea cu pelerinele. Se discuta intr-o vreme pe anumite forumuri cum membri Akatsuki mor odata ce nu mai au pelerina pe ei, si in cazul tuturor se pare ca s-a intamplat asa. Iar.. Konan nu si-a pierdut pelerina, drept urmare e posibil sa fie inca in viata =D ? E doar.. o ipoteza, nu ma bazez pe asta dar.. ar fi dragut sa ramana in viata.

#14
Deidera back in business se pare (in a weird way).
Cat despre armata lui Madara, nu a fost tocmai cel mai neasteptat lucru. A fost funneh cand Zetsu (parca) i s-a adresat cu "Tobi" totusi =D

http://mangastream.com/read/naruto/18743083/1

M-am gandit sa pun si link-urile mai nou (sper ca nu incalc vreo regula prin asta)

Lectura placuta.

Cat despre anime, meh, nu am mai urmarit, daca are cineva ceva de adaugat, e invitatul meu.

:dead:

#15
Manga 512 :O
AM ramas masca cand am vazut 100 de mii sau 10 parca nu mai stiu sigur , de Zetsu cred , nu ? 39 Poate nu am diclit eu bine 10 Si Kabuto mai nou Kabuchimaru , cred 71 Ce face cu Dei 71 Eh nu e cel adevarat , dar ma inerveaza ca are puterile lui Orochimaru si tehnica aia cred ca e una si aceiasi cu cea de a folosito Orochimaru cand s-a luptat cu Sarutobi . Parca fusese si un numar din manga in care ii inviase pe cei morti din Akatsuki pt Madara in schimbul lui Sasuke 47 Mda sunt tare curioasa sa vad ce va urma in amnga 513 , am vazut tot in 512 parca ca si-a revenit Tsunade-sama :X Yey 71 pana la urma a trecut destul de mult de cand Sasuke l-a omorat pe Danzo .
Si mai e un lucru care nu-mi place in episoade apar multe amintiri si uite asa se creeaza o diferenta mare intre manga si anime . CU toate ca in amnga nu da detaliat asa aflam ce ne intereseaza mai repede .
Despre ep 180 hmm a fost acela cu amintirea lui Naruto despre baietelu ala , nepotu lu constructoru' ala , scuzele mele imi stau pe limba numele lor si nu pot sa le dau jos *laugh* Draguts episod , adica interesant lucru fiind ca noi nu vazusem asta inainte 4 Eh cam atat , am eu de zis , cred 4 Momentan , sa vina saptamana asta 181 si 513 si iar comentez 71

#16
Sincer sa fiu.. pentru mine e o enigma totala oricum, vorbesc despre chestia asta cu.. Kabuchimaru

In primul rand nu inteleg cum a reusit sa scape de puterea sabii Totsuga (Sabia folosita de Susanoo-ul lui Itachi) care.. din cate ne-a fost spus nu are ocolisuri.. portite sau.. cai de scapare. Ori nu am urmarit eu cu atentie chapterul ori ceva chiar nu e clar aici. Idea e ca.. toata chestia asta cu.. transpunerea lui Orochimaru tocmai in Kabuto e.. weird.

Cat despre Deidera, e doar o papusa anyway. Ceea ce ma mira e faptul ca are.. o forma, ceea ce nu ar mai fi trebuit sa aiba dupa.. ultima explozie <3 Jutsu-ul cu ajutorul caruia l-a reinviat pe Deidera, Impure World Resurrection il are inca din prima parte a seriei deci nu inteleg idei intrebarii tale, daca Kabuto a preluat puterile lui Orochimaru, l-a preluat si pe acesta, reusind astfel sa-i "reinvie" pe toti acei shinobi.

Sunt curios ce boom nou v-a mai scoate, promisese acum un chapter parca o noua versiune a fostei explozii, mai buna. This should be interesting.

Legat de ultimele chaptere.. actiunea s-a petrecut interesant, rapid dar.. interesant, chiar nu mai eram in stare de un alt arc nefolositor, 4rd Shinobi War suna bine, in schimb. Zuppy11

#17
^Up. Daca mai e cineva interesat. Zuppy11

Ultimele chaptere au fost foarte oke si au evoluat intr-un mod si mai oke, chiar pare ca.. Naruto si-a revenit si sincer ma astept cu adevarat la o continuare la fel de buna.

Kabuchimaru vs Madara - suspicios, dubios, interesant, <3
Kakashi vs. Zabuza & Haku (respectiv Seven Swordsmen of the Mist, mai nou) - SUUUGOI, priti cul as well!!
Iar restul razboiului.. pana acum s-a desfasurat destul de interesant, sunt curios ce va mai scoate Kabuto la suprafata =D Inca vreau sa cred ca acel 'cineva' va fi Sage of the Six Paths <3

Per total 9/10 pentru felul in care a evoluat totul.
Singurul regret ar fi faptul ca urmatorul capitol va aparea abia in a 2-a saptamana din noul an.. Eh.. asteptam, ce putem face.

PS: Un an nou fericit si tie Zup Zuppy02

#18
^Stiu, e destul de vechi topicul, nu aveam nicio intentie in a il reainvia or something, daca doriti sa postati in continuare, ma bucur, daca nu, nu este nici o problema insa nu simtisem nevoia sa deschid un topic nou doar pentru ceea ce doream sa va scriu.

In orice caz, ghiciti cine a revenit in manga dupa o lipsa (oarecum) indelungata. Da, e vb. despre Sasuke care se pare ca ne dezvaluie si noul look al Eternal MS-ului sau:

http://img.mangastream.com/m/1/81418428/...b55cc4.png

Poza e din ultimul chapter, link here: http://mangastream.com/read/naruto/81418428/1

Personal ma bucur ca a revenit, nu eram neaparat un mare fan insa e unul din antagonistii principali si ma bucur sa revad ca isi face din nou aparitia in cursul povestii. Sunt curios ce jutsu'uri noi aduce aceasta versiune noua a Sharinganului, de asemenea. Voi ce pareri aveti?

@Anime: Cat despre episoade.. momentan sunt doar fillere, cica s-ar indrepta spre Lightning Village de ceva vreme insa pare mai degraba ca se indreapta spre Grand Line la cate episoade cu pirati, barci ori insule am avut lately.. In orice caz, nimic foarte interesant, nu cele mai bune, nu cele mai proaste.. fillere, intr-un cuvant. Asteptam reintrarea in sirul povestii.

#19
Hey guys! O incercare timida de a reinvia topicul, in modesta idee potrivit careia, ar mai exista cineva interesat sa discute cele intamplate lately(?) [Imagine: zuppy02.gif]

Voi incerca sa fac un review pe cat de scurt pot, fara sa va plictisesc prea mult, asupra ultimelor chaptere. Dupa cum probabil stiti deja, unii dintre voi, manga-ul a ajuns in acea parte unde razboiul dintre Tobi/Kabuto si restul lumii se intensifica ceva mai tare, Tobi scotand la iveala toate bestiile capturate so far, folosindu-le pentru ai inlatura pe Naruto si B, cat si pe cei ce ii ajuta (Gai & Kakashi), si pentru a le lua puterile (vechea poveste), ca pe urma sa-si duca la bun sfarsit "Eye of the Moon Plan", toate acestea dupa ce Naruto impreuna cu B si restul trupelor au inlaturat deja o buna parte din shinobii reinviati de Kabuto. In acelasi timp, de cealalta parte a baricadei, Kabuto il pierde pe Itachi de sub control iar acesta la randul lui il scoate pe Nagato din joc, ceea ce il enerveaza pe Kabuto si decide sa scoate la iveala acel sicriu misterios din capitolul 490(<-clickable) cu ajutorul caruia il santajase pe Tobi, odata cu asta, dezvaluie si continutul acestuia, Madara fiind cel ce era inauntru in tot acest timp, ceea ce de altfel pune, din nou, sub semnul intrebarii, adevarata identitate a lui Tobi.
Madara, readus la viata pare a avea legatura cu cei doi (Kabuto si Tobi), Kabuto vorbind cu acesta prin intermediul jutsului cu care-l reinviase, respectiv telepatiei (din ce observasem) punandu-l la curent cu situatia actuala. In timpul discutiei exista o mica neintelegere intre cei doi iar Kabuto ii cere o mica demonstratie a puterii acestuia, Madara i-o ofera atacandu-i pe cei din aflati pe campul de lupta, Onoki (Tsuchikage), clonele lasate in urma de catre Naruto si Divizia a Patra, in scurt timp insa ceilalti Kage li se alatura, Madara fiind pus in situatia in care trebuie sa se lupte cu toti cei 5.

Ultimele 2 chaptere s-au bazat cel mai mult pe bestii (Bijus) si relatia dintre acestea (oarecum), 8-cozi purtand tot soiul de discutii cu 9-cozi (incercand sa-i explice diverse lucruri, dorind in fond sa il faca pe acesta sa ii ofere lui Naruto forta de care are nevoie pentru a putea face fata inamicului), fapt care il amuzasera oarecum pe Naruto. Naruto la randul sau este inghitit de 4 cozi in ultimul chapter si poarta o discutie cu acesta, din care aflam de asemenea ca numele bestiei este Son Goku(<-clickable) ceea ce ma amuzasera un pic, banuiesc ca nu mai e nevoie sa explic de ce. De asemenea, Son Goku dezvaluie si numele bestiei lui Naruto, acesta fiind Kurama.
Pentru mai multe informatii puteti citi ultimul capitol, personal imi place actiunea si intorsatura luata, de cand cu revenirea lui Sasuke totul pare din ce in ce mai dinamic si progresiv, odata pentru Sasuke, a doua oara pentru Madara si aparitia acestuia pe campul de lupta si nu in ultimul rand pentru Naruto care (sper) ca va dobandi (cel mai probabil) puterea lui Kyuubi, reusind sa faca fata lucrurilor ce vor urma.
Multumesc celor care s-au deranjat sa dea un ochi peste si sper sa vad mai multe postari! [Imagine: zuppy11.gif]

PS: Nu am scris nimic despre Anime deoarece inca nu consider ca ar fi cine stie ce de povestit insa daca doreste cineva sa o faca, personal, nu am nimic impotriva. ^^

O seara placuta!

#20
9-Tails e in sfarsit eliberat de catre Naruto, credeti ca a fost doar un plan marsav al acestuia de a profita de situatie, si a sentimentaliza cu Naruto pentru a ajunge aici sau e vorba de mai mult, acesta dorind sa ajute, asa cum afirma? Usor relativ, urmarind panourile si expresiile acestuia insa, I (personally) hope for the best, oricat de brusca ar fi trecerea asta! ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 caractere din naruto care nu iti plac Capsunica 25 16.416 07-11-2015, 09:26 AM
Ultimul răspuns: daniel.uchiha92
  Naruto sau Sasuke? i Ramenn. 13 11.150 22-04-2014, 01:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Cum a fost cand ai vazut prima oara Naruto? Ayuu. 17 13.059 22-04-2014, 01:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Fillerele din Naruto se termina! Yondaime 1 2.907 09-04-2014, 09:43 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Naruto - aproape de final! Yondaime 5 4.280 21-03-2014, 04:24 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Top 5 fete din Naruto Hikari 112 71.509 23-08-2013, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto funniest moments! Yin 6 5.053 20-08-2013, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto si Hinata Debb.' 11 8.823 20-08-2013, 07:44 PM
Ultimul răspuns: girl from hell
  Discutii manga Naruto *spoilers* Yondaime 9 11.522 23-05-2013, 11:21 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intrebari si raspunsuri din Naruto ady_x 131 84.254 27-10-2012, 01:06 AM
Ultimul răspuns: Ada


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)