Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Muzica sufletului meu

#31
Alright ... Am ajuns si eu pe aici, doar ti-am spus ca voi ateriza cu un comm. :]] Si din fericire, am prins si ceva timp liber. :))
Exact cum ai zis si tu, ma bucur ca vei continua, asta e cel mai bine si o sa capeti experienta astfel, o sa vezi. ^^
Btw, am vazut cateva greselute mici, ofc, neluand in considerare cele de tastare, se mai intampla, deci calm down, nu te spanzur or smth. =]

arata foarte copil - " arata ca un copil " sau " se poarta ca un copil ".
calmeasa-te - calmeaza-te.

#Astea mi-au " sarit " in ochi involuntar, deci posibil sa ma fi deranjat. * laughs *. Revenind, cred ca ar fi bine daca ai mai lucra putin la exprimare si la descriere, incearca sa folosesti acest mod de expunere impreuna cu celelalte. Off, ce tot spun aici ? .. Sa fiu sincera, si eu am aceeasi problema. >.< Adica folosesc descrierea doar cateodata, insa ar trebui sa o folosim in tot ch.
In orice caz, capitolul mi s-a parut putin plictisitor la inceput, nu te supara .. :-s Dar apoi cand am auzit de Anthony si de tipu` ala nou, Sam.. :X Omg,. crede-ma. Mi-ai starnit curiozitatea. <333
Si ofc, ma astept ca seara fetelor si a baietilor sa fie una luuunga. * cough-cough * Bineinteles, nu uita sa ma anunti. Sper ca data viitoare sa nu mai intarzii atat de mult. Pentru mine, chiar inseamna mult . xDD

XoXo MusicxD. aka ®.xD . * hugs *

#32
Hop, hop si eu aici...

Imi place titlul ficului, Tonalitatea muzicii reprezentand parca succesele si coborasurile din viata ale lui Kristen. Desi, inca nu ai prea definit cuvantul 'muzica'. Ideea sau mesajul pana cand e unul comun, sper ca pe viitor vei adauga ceva mai multa ardoare/pasiune si nu atata nostalgie... si poate ceva detalii mai specifice ce va face ca ficul sa fie cat de cat mai original din toate.

Am ramas uimita la faptul ca scrii bine in general, chiar foarte bine fata de altii. Ai probleme cu exprimarea, prea multa descriere si repetitia acelei conjunctii 'dar' [ ai grija ca e cuvant parazit].
Well, incep cu exprimarea...nu ma pot abtine, dar in capitolul anterior[cap.4 partea1] am observat in prima propozitie:
*Testul fusese foarte simplu...*nu e gresit teoretic, insa practic e gresit. Puteai sa inlocuiesti cu un adverb de calitate, adica *Testul fusese destul de simplu...*. Am identificat si cateva in capitolul urmator, dar nu sa mai dai exemple.
@-) Pentru cine atata descriere :-?. Trebuie sa descrii ce e mai principal ca noi [cei care citim ] sa tragem atentia si nu sa ne plictisim cu detalii.Dai prea multa informatie despre personaje, si ce e mult strica. Garderoba fetei puteai descrie in cateva cuvinte si nu intr-o fraza unde n umai culoriile predomina mai mult de jumatate. Si, observ ca iti lipseste "actiunea". Adauga mai mult sare si piper, dar fara exces.
Ah, si sa nu uit.. vazusem pe undeva la inceput:
*Nu numai ca era frumos din cale afara, dar modul in care se poarta, modul in care vorbeste, te ametesc si la propriu si la figurat. * ai scapat un "si" de legatura.
*Nu numai ca era frumos din cale afara, dar si modul in care se poarta, modul in care vorbeste, te ametesc si la propriu si la figurat.*
Vad ca ai un vocabular ceva mai amplu, incearca sa folosesti mai mult sinonime ca sa nu repeti cuvintele, spun asta din cauza lui 'dar', stii cam deranjeaza, scapa de el inlocuind cu alt cuvant ce are aceeasi sens ca cel precedent. Si, mai adauga in text ceva epitete, personificari, comparatii si ect ca textul sa para mai bogat.

Si, in final prea mult te axezi trecut, am impresia ca vei termina cu tot aceeasi drama din trecut. Poate gresesc pentru ca tu vrei cu pasi mici sa parcurgi metamorfozele peronajului principal :-?. Ideea e ca esti cam lenta si fara 'scantie'. Ei si ce ca au venit Anthony si Sam :-?? nu prezinta mare interes pana ce,sper sa intorci cumva situatia. Interesant va urma: o noapte plina de confesiune sau incendiara :-?. Ah, aflam in capitolul urmator... nu uitati sa va pregatiti sucurile si popcornul ca se anunta ceva maret :)).

O.o ce post kilometric am :-S. Castig vreun premiu? Glumesc.

Bafta in continuare.^^
[Imagine: aaaakip.jpg]

#33
So....I know Im late...I suck X.X dar.....vreau sa spun ca adooor idea, adica chiar o adooooor :) Pe bune imi place tare mult...nu stiu dar ai un dar sa creezi situati calmante si interesante, un dar pe care nu l-am mai vazut decat la o singura persoana pana akm, sora mea dar ea nu prea scrie, in special nu posteaza pe forumuri pt ca a plagiat-o cineva o data si nu a putut sa dovedeasca calumea...Anywayz sper ca nimeni sa nu-ti fure idea, sa fie numai a ta sweetheart ^^
Cat despre greseli, le-au spus userii de mai sus, care sincer sunt mai calificati ca mine in acest domeniu :D Alte chestii, well I like Anthony ♥ ♥ ♥ Da p-asta o stiai ;)) In rest sper ca Sam sa nu o "abuzeze" sau whatever pe Dia...sper sa se inteleaga bine si sa iasa frms nextu'
My advice, care pun pariu ca o sa iasa cu o bataie de oua stricate, e sa nu exagerezi, in unele ficuri de pe Zup am vazut prea multe epitete si personificari si etc... Nu spun sa nu pui dar sa nu pui prea multe, numai pe forumuri am vazut asa ceva, si da, iti imbogatesc textul dar il pot impopotona....adica si ficul poate fii over-cooked sau cum vrei tu sa-i spui.

Te pup dietatietoru' meu favorit si spor la scris :*
______________________________________________
App: Ai evoluat, cu mult :] I is zo happy!!!
App2: Pt cei care cred ca am spirit de turma daca-mi plac robotzii, da asa e, si sunt mandra :P Robotzii rocks!!!
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Muzica si mai mult ..... alex 2 2.535 17-09-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: alex
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.418 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Ochii tai sunt oglinda sufletului meu Mina-chan 18 8.889 20-02-2012, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Pacatul sufletului meu... Lussya 5 3.990 12-11-2011, 12:14 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Note pe portativul sufletului Unia 13 7.643 10-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Paralizia sufletului. Abbeh. 18 8.879 14-07-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Andrei.
  Cioburile sufletului meu. Trioxide chocolate.۩ 1 2.488 25-05-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Apa, muzica si tu tamoshiku 7 6.042 30-01-2011, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  Heroina sufletului - Return to innocence LivingInYourLettersMikela 0 1.764 16-08-2010, 11:59 PM
Ultimul răspuns: LivingInYourLettersMikela
  Muzica si Talentul Iubirii Reea4 4 5.572 23-07-2009, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Eve.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)