Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love,music and you...

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul / manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) si nu fac profit pe urma acestor personaje / intamplari.

De cateva zile imaginatia mea cere sa fie folosita,asa ca m-am gandit sa fac si eu un fic. Este inspirat din viata mea. Este primul meu fic si as vrea sa ma perfectionez, astept orice commuri. Sper sa va placa si va urez: Lectura Placuta!


Love, music and you ...



Capitolul 1


- Un nou coleg de banca -

O zi frumoasa in Tokyo. Soarele straluceste mandru peste cerul senin. Eu ma plimb plictisita prin parcul central, gandindu-ma ca maine va fi prima mea zi de clasa a zecea. Sunt atat de nerabdatoare. Deabea astept sa imi revad toti profesorii, colegii si prietenii cei mai buni. Off...ce dor imi este de prietenii mei, vara asta nu prea ne-am vazut si cred ca avem multe sa ne spunem.Prietenii mei cei mai buni sunt Hinata, TenTen, Temari, Naruto, Neji si Shikamaru. Bine, ar mai fi si Sasuke in grupul nostru doar ca el nu as zice ca imi este chiar un prieten, defapt nici nu il cunosc prea bine. Stiu foarte putine lucruri despre el...stiu ca pe parintii lui ii cheama Fimiko si Takashi Uchicha, nu este mai nimic importanta dar na...nu prea am vorbit cu el...poate ca maine voi vorbi cu el. El este un tip dragut, glumet, amuzant, de gasca dar asta doar cu prietenii sai, nu prea vorbeste cu fetele. Are parul precum cea mai intunecata noapte, ochii la fel si un corp bine facut. Este destul de inalt, cu vreo 10 cm. mai inalt decat mine si...cam atat stiu despre el. Cred ca nu m-am mai gandit niciodata atat de mult la el, defapt nu m-am gandit vreodata la el, dar nu mai conteaza.

Ma gandesc ca ar trebui sa va zic cate ceva si despre mine. Bine, sa incepem: ma numesc Sakura Haruno, am 16 ani, parul de un roz asemeni florilor de cires abea inflorite, ondulat si lung pana la talie, iar ochii mei sunt de un verde precum iarba uda. Eu sunt o fire mai timida dar in acelasi timp si rebela. Stiu, e ciudat. Sunt genul de fata care cateodata incearca prea tare sa impresioneze lumea, foarte geloasa, mereu vesela si cu zambetul pe buze, gata de o noua aventura. Nu am foarte mult tupeu, dar totusi destul. Imi place muzica foarte mult in special cele rock si cele triste. Am un singur vis, acela de a fi o mare cantareata. Vreau sa cant pe scene, in toata lumea, in fiecare seara si sa aud multimea cum aplauda si aclama zgomotos. Off...din pacate nu am o voce prea buna si nu stiu cum as putea sa fac acest vis sa devina realitate. Gata cu visatul si sa revenim la mine. Imi place foarte mult sa cant, la chitara si vocal, sa compun cantece, sa dansez si sa desenez. In fiecare seara stau la geamul din camera mea si ma uit la stele gandindu-ma la visul meu. In timpul liber prefer sa stau cu prietenii, pe care ii cunosc din clasa a cincea, si sa facem diferite lucruri amuzante, ca de exemplu: sa mergem in parc, sa facem glume, sa ne plimbam prin oras si multe alte lucruri distractive. Culorile mele preferate sunt roz, negru, verde si albastru. Ma emotionez repede si plang destul de mult, nu ma intrebati de ce pentru ca nici eu nu stiu. Nu am avut nici un iubit pana acum...dar astept baiatul potrivit. Sunt genul mai romantica, mai mereu cu capul in nori, o fata deschisa si iubitoare.

Locuiesc impreuna cu parintii mei, Kumiko si Tadashi Haruno, intr-un apartament nici prea mare, nici prea mic, langa parcul meu preferat, Parcul Central Tokyo, in centru.

Acum ma indrept spre casa,deoarece este ora 19:00 si incepe sa se intunece, iar eu trebuie sa ma pregatesc de prima zi de scoala. Nu am observat cat de repede a trecut timpul...am stat vreo 3 ore in parc, cred. Pe drum am observat trecatorii mergand agitati dintr-o parte in alta. Mergeam incet spre intrarea blocului, observand fiecare lucru din jurul meu. Parea mai interesant decat oricand. Am ajuns in bloc si ma uit mirata la interiorul acestuia, de parca ar fi fost prima data cand pasesc pe acolo. Deschid cu greu usa de la intrare si intru in cas anuntand-o pe mama ca am ajuns acasa. Vazand ca nu raspunde nimeni m-am dus spre bucatarie. Acolo am gasit un bilet pe care scria ca mama si tata au plecat la o intalnire de afaceri si ca se intorc in seara asta, tarziu.Inca o seara in care voi sta singura.

Am niste parinti minunati, nu mi-as dori vreodata altii, dar urasc faptul ca tot timpul au intalniri de afaceri si trebuie sa plece aproape zilnic undeva, lasandu-ma mai mereu singura. Mama este doctor chirurg la cel mai mare si bun spital din Tokyo, iar tata este un om de afaceri...nu prea stiu exact cu ce se ocupa.

Imi amintesc ca eu inca eram incaltata apoi fug repede in hol si ma descalt rapid. Imi pun balerinii la locul lor si ma duc spre camera mea. Era una destul de spatioasa de culoarea ciresilor,cu mobila din lemn de cires, modern amenajata, precum si restul casei. Pe usa erau lipite niste postere cu trupele mele preferate, langa ea este biroul meu si niste rafturi cu carti. In fata usii se afla un pat mare, de doua persoane, cu lenjerie roz bombon, deasupra caruia este fereastra, cu vedere la parc. Langa este o mica noptiera plina de chestii neimportante. Deasupra biroului este un televizor cu plasma, iar in partea opusa patului este o usa care duce spre baie. Langa baie se afla garderoba mea plina cu foarte multe haine colorate. Baia avea o nuanta de blue deschis, sters, destul de mare, care continea toate necesare mie: o cada, o cabina de dus, o chiuveta deasupra careia este o oglinda, un W.C. iar pe un perete se afla cateva dulapioare.

Am de gand sa fac un dus dupa care sa ma bag in bat. Chiar daca este devreme mie imi este somn,nu stiu de ce, pentru ca nu am facut mai nimic special azi. Ma indrept spre baie, ma dezbrac, imi pun hainele la spalat si dau drumul la apa. Intru in cabina de dus si las picaturile calde ale apei sa-mi atinga incet corpul, facandu-ma sa tresar la fiecare atingere. Era atat de bine, nu as mai fi iesit niciodata de acolo...eu iubesc apa, inca un lucru care ma face sa ma simt vie...apa si muzica...Dupa aproape jumatate de ora un zgomot ma trezeste din visat. Era telefonul meu care suna din ce in ce mai tare. Cand realizez asta opresc repede apa, ies repede din dus, dar avand in vedere ca pe jos era o mica balta, alunec si cad. Ma ridic repede, imi iau un prosop pe mine si ma indrept spre camera mea, mai exact spre pat, pentru a-mi lua telefonul, un iPhone 4.

Era mama, care deja se ingrijora. Raspund intr-un final. Ea respira usurata apoi ma intreaba de ce am raspuns atat de greu. Eu ii zic ca eram la dus, iar ea se scuza ca m-a deranjat. Ii spun ca nu are pentru ce sa se scuze si o intreb de ce m-a sunat, ea zice ca doar ce a iesit dintr-o operatie si ca vrea sa vorbeaca cu mine. Adevarul era ca si eu imi doaream sa vorbesc cu cineva.Dupa aproximativ 20 de minute de povestit ii zpun mamei ca vreau sa ma culc iar ea imi zice ca ei vor ajunge peste 2 ore acasa, apoi inchid. Ma duc din nou in baie, sterg apa de pe jos dupa care ma uit in oglinda. Iau o perie si imi pieptan parut ud. Ma indrept spre garderoba pentru a-mi lua o pijama. Aleg una alb cu negru, pe bluza scria "Hello Kitty" iar pe pantaloni erau mai multe desene cu pisici. Imi setez alarma la telefon, imi iau castile, imi aleg unul din playlist-urile mele din telefon, ma bag in pat apoi dau drumul la muzica si adorm imediat, avand o presimtire ca se va intampla ceva...nou...

..........:::: ~ A Doua Zi ~ ::::.........

Razele jucause ale soarelui intrau prin fereastra camerei mele, invadandu-mi chipul, parca fortandu-ma sa ma trezesc. Era 06:50 iar eu imi pusesem alarma la 07:00. Peste 10 minute incepe sa sune alarma. Sar vesela din pat indreptandu-ma spre baie. Imi fac rapid siesta si ma duc spre garderoba. Imi iau uniforma, formata din camasa alba si cravata cu patratele, niste blugi negri, iar pe sub camasa alba imi pun un tricou albastru cu un fluturas roz cu verde pe el. Im picioare mi-am luat niste balerini negri apoi m-am dus in bucatarie sa servesc micul dejun. Acolo o zaresc pe mama, facand ceva de mancare, si pe tata citind ziarul linistit. Ma duc la mama, o sarut dulce pe obraz dupa care ii spun:

- Buna dimineata, mama! Ce faci ? Cand ati ajuns aseara ? Nici nu v-am auzit.

- Buna, draga mea, cum ai dormit ? Noi am ajuns in jurul orei 23:00. Am incercat sa facem cat mai putin zgomot pentru a nu te treziu.imi spune ea zambind. Poftim! zice dandu-mi doua farfuri in care era mancare.

Ii dau farfuria tatei apoi imi mananc repede portia si ies pe usa spunand un simplu "Pa!", nu inainte de a-mi lua ghiozdanul. Alergam nerabdatoare spre scoala, gandindu-ma oare cu cine voi sta anul acesta in banca. Ajung in fata scolii, intru si imi caut cu privirea prietenii. I i vad langa un copac pe toti. Alerg pana la ei si le spun:

- Buna, ce faceti ? Ce ati facut in vacanta de vara ? Mi-a foast asa de dor de voi! apoi ii imbratisez pe toti.
- Sakura! Ce mai face ? Ce dor mi-a fost de tine! imi spun Hinata imbratisandu-ma. Hinata este o fata cu parul la fel de lung ca al meu, negru, cu ochii de o culoare lila deschis, foarte rebela, amuzanta si prietenoasa. Ei ii placea foarte mult de Naruto, ma intreb daca il mai place. Dar deodata el o ia de mana si o saruta. Toti ramanem uimiti. Naruto era un baiat blond, cu ochii albastrii ca cerul senin, cam hiperactiv, glumet, amuzant si foarte de treaba. Era cel mai bun prieten al meu.
- Hey...sa inteleg ca voi doi sunteti impreuna ? Mai sunt si alte cupluri noi pe aici ? spun eu cu un zambet smecher pe fata.
- Pai...ei bine, da. Eu cu Naruto, TenTen cu Neji si Temari cu Shikamaru. zice Hinata ranjind.
- Wow. Deci...eu sunt singura care nu are prieten. spun eu usor surprinsa.
- Tu...si Sasuke! spune Naruto cu un zambet pervers pe fata. Voi doi va potriviti.
- Da, cum sa nu...ai vrea tu...termina! zicem si eu si Sasuke simultan.

Se aude clopotelul. Pff...deja devenea amuzanta discutia. Dar era un lucru bun, voi aflat cu cine voi sta in banca. Dirigintele nostru, Kakashi Hatake, vrea sa ne puna fata-baiat anul acesta ceea ce ma face curioasa. Ajungem in clasa.Ramanem cu totii uimiti de faptul ca el era deja in cloasa, de obicei intarzie jumatate de ora. A inceput sa ne aseze in banci. Pe mine m-a pus cu Naruto, iar pe Hinata cu Sasuke, ceea ce o deranja putin, iar eu, pentru a fi o prietena buna, i-am propus lui Naruto sa faca schimb de locuri cu Sasuke. El prima data se gandea ca eu as vrea sa stau cu Sasuke dar i-am zis ca Hinata vrea sa stea cu el. Era fericit.

In acea zi nu am facut decat 2 ore de dirigentie dupa care ne-a lasat sa placam acasa. Kakashi ne-a spus ca azi la ora 19:00 va fi Balul De Deschidere A Scolii.Eu si prietenii mei mei ne indreptam spre iesire cand deodata...


Va las in suspans:): Sper ca v-a placut, astept commuri.
Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli.

Ja ne!

#2
Hey se pare ca sunt prima ^^. De cand nu am mai citit un fic nou ._. De vreo saptamana cred. In fine nu conteaza asta. Sa revenim la fic. Ei bine nu prea as zice ca e prea originala ideea ta dar sper ca pe viitor sa vii cu ceva nou. Adica am mai vazut ficuri in care ba Sakura voia sa devina cantareata, ba Sasuke sau chiar amandoi. Si inceputul ficului nu e original. Incepe scoala, se muta amandoi in banca. Am mai vazut asa ceva dar cum am spus astept sa vii cu ceva nou. Nu mai lungesc ideea asta ca eu cred ca ai inteles mesajul. Descrierea este prezenta in cantitati destul de mari dar eu as fi vrut sa te axezi si pe sentimente. De exemplu, ce a simtit cand a cazut in baie? Nu a durut-o? Nimic? Doar nu s-a ridicat bine merci si si-a vazut de treburi. Nu cred ca nu a simtit nimic. Si cand s-a intalnit cu prietenii ei ce a simtit? Sakura o fi el personaj da nici stana de piatra nu cred ca e. Gata cu descriere. Cred. Actiunea nu a fost grabita. Asta-i bine. Naratiunea a fost ok nu s-a intamplat prea multe dar e bine pentru inceput. Dialogul a fost cam multisor pentru gusturile mele dar e ok. Unele replici as fi preferat mai mult sa le inlocuiesti cu descriere. Nu ca ar fi fost neaparat seci dar ar fi mers mai bine. Greseli de tastare am vazut doar una dar nu a fost grava. Ai grija cu semnele de punctuatie ca le cam pui unde nu trebuie. ,,Era atat de bine, nu as mai fi iesit niciodata de acolo...eu iubesc apa, inca un lucru care ma face sa ma simt vie...apa si muzica...". Ai pus prea multe puncte de suspensie ce nu isi au rostul. Mai bine puneai punct si dupa incepeai o alta propozitie. Sakura are Iphone 4 huh?:)) Bogaata fata. Nu prea cred ca intereseaza pe cineva ce telefon are Sakura. Cel putin pe mine nu. Asa.. ce mai voiam sa zic.Scrie cifrele cu litere ca nu suntem la ora de matematica. In cifre se scriu doar anii [exemplu:1996] si datele [exemplu: 12 Martie 1998]. Dar parca si asta ar arata mai frumos scrise in litere. Parerea mea. Am vazut ca si tu ai inceput cu vesnica poveste : Ma numesc x, am y ani, imi place z si nu mai stiu ce. Cred ca am inebunit de cate ori am citit faza asta. Puteai sa descii altfel nu stiu. Exemplu: Ma uit in oglinda ce reflecta parul meu roz si ochii verzi. Nu e prea stralucita dar altceva nu am gasit la ora asta [deh e 12 jumate noaptea]. Cam atat am avut de zis. Waw m-am lungit ceva. So, fara alte adaugari, astept nextul si te rog sa ma anunti cand il pui. Buh bye! :*

PS:Sper ca nu am fost dura :-s
[Imagine: EnvYQ.png]

#3
Hey there! xD

Pai mie imi place inceputul. Dar totusi, vorba lu' Conagieuse., inceputul asta de fic e cam raspandit. Adica am citit multe astfel de fan-fiction in care incepe scopala, lu' sakura nu-i place de sasuke si nici invers, si probabil dupa un timp o sa ajunga impreuna, am dreptate? Oricum e un fic SasuSaku deci e normal sa fie asa :)). Sper ca vei avea idei originale in continuarea fic-ului. Deci, in concluzie e bun. Sper sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul :D.

See ya :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#4
buna iubita lui mami>:D< am ajuns si eu aici. Din pacate a treia:(, dar e bun si asa. merci ca mi-ai spus. Deci sa incepem. Imi place titlu, e chiar dragut. Acum e alta poveste. Ai incepu binisor, se putea si mai bine. Sa inteleg ca vrei sa faci capitolele la fel de mari ca si mine:)) Nu mi-a placut urmatoarea faza: sa bagat in pat si a adormit si tu dupa ai scris "A doua zi". Sa nu mai faci asta. Puteai sa spui asa "Noaptea a trecut pe langa mine pe nesimtite. Nici macar nu am simtit-o, aveam impresia ca m-am culcat acum cinci minute si deja este ora..." mie nu mi-a placut acolo, adica estetic vorbind nu arata bine.
Observ ca incepi cu descrierea, bun bravo, dar mai ai de lucrat la ea. Cum a zis si Vero, cand a cazut in baie nu sa lovit? cand si-a revazut prieteni? Sfat: axeazate pe sentimente. Ai avut inceputul clasic, care e cam enervant de acum. Adica Sakura isi face autoportretul si spune mai tot ce-i place, daca stai si citesti ficuri la fel de multe ca mine ai sa vezi ca faza e cam utilizata. Sunt deacord cu Vero in descrierea Sakurei sau mai puteai si la dus "picaturile de apa calduta se lovesc cu putere de corpul meu alb-ca-zapada, iar parul roz ca florile de cires este lipit de spatele meu. Printre picaturile de apa se aude melodia de la telefon care parca doreste sa se intreaca cu..nu stiu. Ies din cabina (faza cu cazutul:))) si ma indrept( aici pui ce era acolo:))) iar ochi mei verzi privesc ecanul telefonului..." vezi descriere automata:)).
Cam atat, sper ca nu te-am suparat si astept next. Te roaga mami sa o anunti:* Te iubesc mult scumpa mea. Spor la scris si bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#5
Multumesc pentru commuri si ma bucur ca va place. Am venit cu nextu si sper sa va placa, va urez: Lectura Placuta!


Love, music and you ...



Capitolul 2


- Balul ( part. 1 ) -


Eu si prietenii mei ne indreptam spre iesire cand deodata imi vine o idee. I-am intrebat pe toti daca vor sa mergem la un suc sau prin parc, iar pe fete daca vor sa mergem la cumparaturi pentru a ne lua niste rochii dragute pentru diseara. Au acceptat cu totii, asa ca am decis ca ne vom lua cate un suc de fructe si vom merge in parc.

Afara era atat de frumos, parca ar fi fost o zi de vara. Eu ma uitam la cer zambind. Eram atat de fericita ca petreceam timpul cu prietenii mei. Pe drum am povestit fiecare ce am facut in vacanta de vara. Eu ma simteam intr-un fel stanjenita deoarece nu aveam ce povesti, eu doar ma intalnisem de cateva ori cu fetele si scrisesem cateva cantece, am stat aproape numai in casa...ma rog si m-am mai plimbat prin parc. Am ajuns la un magazin din aproprierea parcului, de unde ne-am luat sucuri, apoi ne-am dus in parc. In parc am dat cateva tururi, am vorbit, am facut glume, am ras, ne-am dat in leagane si multe alte chestii distractive. Am stat vreo trei ore, cred ca acum era 12:30. Ce repede a trecut timpul, parca doar ce plecasem de la scoala. Fiecare s-a indreptat spre casa lui. Eu mergeam pe drum cu Neji si Sasuke, deoarece Neji statea cu cateva blocuri mai departe de mine, iar Sasuke am aflat ca statea in bloc cu mine, la acelasi etaj cu mine, mai exact la usa din fata mea. Ce ciudat, adica pe bune acum, cum de nu am observat nicioadata asta ? Sau... de ce nu ne-am intalnit niciodata pe acolo ?

In zece minute am ajuns in fata blocului unde mi-am luat la revedere de la Neji si am intrat in bloc. Sasuke o luase in fata mea, iar eu ma uitam ca la un extraterestru la el, nu stiu exact de ce, dar o faceam. Mi-am scuturat usor capul apoi am urcat scarile si am descuiat usa. Inainte de a intra in casa m-am mai uitat o data la Sasuke care imi spusese un simplu "pa", dupa care intru. Eram din nou singura, dar de data asta nu-mi mai pasa, deoarece peste o ora ma voi intalni cu fetele la mall. Ma descalt si ma duc repede spre marea mea garderoba sa-mi aleg hainele cu care sa merg. Dupa vreo cinci minute de holbat la gramada de haine, m-am hotarat sa-mi iau un tricou albastru pe care scria "ït's a crazy world" cu sclipici, niste blugi albi si niste botine albastre. Mi le pun pe pat si ma duc sa fac o baie calda. Stau cam douzeci de minute in cada dupa care imi amintesc ca trebuie sa ma pregatesc. Ies rapid si ma duc in camera sa ma imbrac. Dupa ce ma imbrac imi iau niste accesorii: pe mana dreapta mi-am pus mai multe bratari colorate, iar pe cea stanga o bratara mare albastra si la gat mi-am luat un lantisor cu un fluturas tot albastru, iar parul mi l-am lasat liber punandu-mi o bentita albastra. Mi-am luat o geaca alba de blugi si o gentuta alba mai mica si am alergat spre mall, vazand ca sunt in intarziere.

Cand am ajuns acolo am observat ca fetele ma asteptau de cateva minute. M-am scuzat ca am intarziat apoi am inceput sa colindam magazinele. Peste aproximativ trei ore am gasit toate cate o rochie. Temari si-a luat o rochie destul de scurta, fara bretele, rosie, cu o pamblica neagra si niste pantofi negri cu toc de 10 cm. Hinata si-a luat o rochie pana la genunchi, albastru inchis iar jos alba, care avea sub sani o curea alba cu o fundita de aceiasi culoare pe ea si o pereche de pantofi de aceiasi culoare cu rochia. TenTen isi cumparase o rachita alba spre roz, pana la genunchi, cu o pamblica sub sani si mult sclipici in partea de sus, iar in picioare isi luase niste sandalute de aceiasi culoare cu rochia, cu toc de 7 cm. Ei bine, sa va zic si despre rochia mea. Eu mi-am luat o rochie scurta, crem, mulata pe corp si cu cateva volanase in partea de jos si niste sandale cu toc cui de 5 cm., de aceiasi culoare cu rochia.

Dupa ce ne-am mai plimat putin prin mall si ne-am mai cumparat si cateva accesorii, ne-am hotarat sa mergem sa mancam o pizza. Eram atat de fericita azi, pentru ca, dupa atata timp in care am stat singura, pot sa petrec si eu timpul cu prietenii. Cand ma aflam langa ei, totul era din nou bine. Simteam ca totul are viata, ca in sfarsit traiesc cu adevarat si ca nu se poate nimic rau. Fiind atat de afundata in fericire, nici nu mi-am dat seama ca am ajuns la restaurant, si se pare ca fetele au comandat deja. Ele stiau exact ce vroiam, nu mai trebuia sa ma intrebe. In scurt timp a venit chelnerita cu o tava pe care se aflau sucurile si tacamurile. Pana a venit pizza noi am mai vorbit despre baieti, asa am aflat cum s-a cuplat fiecare cu cate un baiat. Interesante povesti. Se pare ca subiectul asta deja devine enervant. Nu-mi vine sa cred ce zice si Hinata, ca cica eu m-as potrivi cu acel Sasuke, da, vezi sa nu. Oh, minunat, acum o aproba si restul fetelor. Nici macar nu stiu prea multe despre el, dar ma rog. Te rog Doamne, sa vina mai repede mancarea ca ma doare capul deja. Peste zece minute se pare ca a venit si mancarea. Ce bine! Eram moarta de foame! Dupa ce am mancat am mai stat vreo douazeci de minute prin mall, apoi am hotarat ca voi merge acasa sa ma pregatesc. Fetele insa, au mai ramas putin.

Pe drum mergeam incet, admirand natura. Nu ma grabeam deloc, deoarece mai aveam aproape doua ore pana la inceperea balului. Dar stai! Eu nu am partener! Cu cine voi dansa ? Off... pai cred ca voi gasi eu pe cineva acolo, nu poate fi chiar atat de greu. In fine, vad eu ce fac. Imi continui drumul uitandu-ma pierduta la cer. Drumul meu nefiind atat de lung, am ajuns acasa in zece minute. Deschid usa si vad...

Wow! Nu-mi vine sa cred! Mama e acasa! Nu am mai vazut-o demult la ora asta acasa dar ma bucur sa o vad acum. Ma duc sa o iau in brate apoi o intreb de ce este acasa. Ea mi-a zis ca nu mai avea nici o operatie azi, asa ca s-a hotarat sa mai stea si cu mine putin. Am zambit scurt. Timp de jumatate de ora am tot vorbit si i-am zis cat de frumoasa a fost ziua de azi. Cand am constatat ca mai este doar o ora jumate pana la bal i-am spus ca ma duc sa ma pregatesc si am fugit repede in camera mea.

M-am repezit spre baie pentru a face o baie calda. Am dat drumul la apa, iar in apa am pus tot felul de spumanturi, saruri, parfumuri si petale de trandafiri. Pana s-a umplut cada a durat cam zece minute, in care eu mi-am pregatit hainele, geanta si accesoriile. Am intrat in apa calda, tresarind la prima atingere. Era atat de bine, ma simteam ca in paradis, iar mirosul magnific iti imbata nasul. Am inchis ochii si in scurt timp am adormit. Dormeam atat de bine in apa aceea incat nici nu mi-am dat seama cat timp a trecut. Parul meu roz se afunda din ce in ce mai mult printre petale si spuma. Era deja ora 18:21 iar eu inca dormeam in apa calda.

Peste inca zece minute vine mama. Striga la mine, vazand ca nu sunt in camera si ca hainele sunt inca pe pat. Dintr-o data ma trezesc dand cu capul de cada. Off...Sakura... asa iti trebuie daca adormi in cada! Durea atat de tare incat credeam ca mi-am sparte capul. Bine, poate ca deja exagereaz, dar nu am timp de vaitat. Ies rapid din cada, de data asta avand grija sa nu mai cad din nou. Ma opresc in fata oglinzii observand ca parul meu este ud. Iau repede feohnul si imi usuc parul, apoi ma duc repede sa ma imbrac. Ma imbrac rapid dupa care ma duc inapoi in baie sa-mi fac parul si sa ma machez. Imi dau cu putin rimel la ochi si putin luci de buze. Imi pieptan frumos parul si ma gandesc sa-l las liber, lasand buclele mele roz la vedere. In numai un sfert de ora eram gata. Minune! Imi iau pe mine un bolero alb si plec. Iau taxiul, fiind deja fara cinci. In trei minute ajung si respir usurata ca nu am intarziat. Urasc sa intarzii!

Acolo era aproape toata lumea, iar toti aratau minunat. Se auzea muzica. Off... ce melodii nasoale, bine ca mi-am adus iPod-ul! Cand intru imi vad prietenii stand langa o masa plina de dulciuri si, bineinteles, pe Naruto infulecand ca si cum nu ar mai fi mancat de o saptamana. Ma indrept spre ei si o vad pe Hinata venind spre mine si zicandu-mi:

- Sakura, ce s-a intamplat ? Credeam ca nu mai vii!
- Mda, stiu, am cam intarziat, nu ? Ma rog... o sa-ti explic eu mai tarziu de ce. Acum te rog sa ma scuzi un pic, revin in cateva minute, promit! spun eu repede dupa care ma intrept spre DJ-ul care tocmai vroia sa schimbe melodia. Ii dau iPod-ul pregatit cu un playlist foatre, foatre lung, cu melodii super misto, printre care si preferatele mele, unele rock.

Dupa ce ii inmanez iPod-ul ma intorc la prietenii mei spunandu-le sa mergem sa dansam, insa Hinata zeci:

- Sakura, dar tu nu ai... dar nu apuca sa termine, deoarece Naruto o ia pe ringul de dans.
- ... partener. zic eu doar pentru mine, oarecum dezamagita.

Totusi, cineva era in spatele meu, la doar cateva centimetrii de mine, care m-a auzit si imi spune, facandu-ma sa tresar:

- Acum ai! si ma duce pe ringul de dans.

Cand ma intorc si vad cine este de fapt acel cineva raman socata. Wow! Nu-mi vine sa cred! Acel baiat este chiar....



Bine, pai, cam atat pentru azi. Sper sa va placa si astept commuri.
Bye :*:*:*

#6
Buna fetita mea iubita..stiu ca-s cam nebuna si las comuri la miez de noapte dar doream sa fiu prima aici scumpa mea. Aleluia...a venit si nextu:)) in fine...tot nu ma intreci la lungimea capitolelor>:) oricum e destul de lung si interesant. E prea tarziu sa zic de greseli sau daca am vazut. Vad ca incepi sa evoluezi, ok..dar mai ai de lucru la descrierea sentimentelor. Sper ca la capitolul urmator sa descrii sentimentul pe care il simte Sakura fata de misterioasa persoana, ca tot veni vorba de ea...iti place sa ne tii in suspans..ce naiba?:)) mor aici:cry:
Sasuke sta in acelasi bloc cu Sakura, acelasi etaj si fata in fata?O_O mama da departe mai sunt unul de altu:)) si nici macar nu a observat rozalia asta, nu pot sa cred...
in fine. Astept next si te rog sa ma anunti. Spor la scris si Bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#7
Heey there! xD
Vad ca incepe actiunea...cat ma bucur... go action, go! :)) Cum se putea sa i-o iau inainte lu' Roseta? P.S.: eu am lasat-o sa fie prima =)) ...sa revenim la fic :d. Nu ca m-as fii uitat, dar nu am vazut greseli... Persoana, misterioasa, oare cine? Sper sa nu fie cine cred eu ca e :-" nu dau nume :)) Totusi nu conteaza cine e...ideea e ca fic-ul tau e prea misto si trebuie continuat! Deci astept next-ul pe care nu o sa il pui curand si nu o sa ma anunti ca l-ai postat (p.s.: sper ca a mers psihologia mea inversa >:)) Daca nu, iti mai spun o data....anunta-ma cand pui next-ul si pune-l curaaand :))) Cred ca am inebunit de la atatea fic-uri...Spor la scris :-bd
See ya :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#8
Hey xD. Imi cer scuze de intarziere dar nu am avut timp sa vin sa citesc nextu ^^". Cred ca deja stiu cine e acea persoana misterioasa dar mai bine tac ca sa nu stric surpriza. Mi-a placut capitolul asta, a fost dragut. Ai grija cu repetitiile ca te repeti cam mult si devina enervant. Mai schimba substantivele, adjectivele etc. Descrierea este in cantitati mari dar as vrea sa lucrezi mai mult pe sentimente. Nu ca acuma nu ai facut-o dar cum se zice: se poate si mai bine. Naratiunea este ok, actiunea mi s-a parut putin, dar ft putin grabita. Dialogul nu mi s-a parut sec. Greseli de tastare am mai vazut dar nu sunt grave. Ai grija la semnele de punctuatie ca uneori le pui aiurea. Repet: NU mai scrie orele si cifrele in cifre gen: 15 30 - ora trei jumate dupa amiaza, 10 cm - zece centimetri. E mai frumos daca spui asa. So, astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye!


Bisous, Contagieuse.
[Imagine: EnvYQ.png]

#9
Hello.Am citit dupa cum am promis.
Pai imi place foarte mult :)) Sunt o mare fana a ficurilor naruto.
Descriere ai, insa cred ca ai mai putea adauga.
Dialogul imi place. Nu mi se pare sec.
Actiunea mi sa parut putin grabita in unele locuri, insa se poate remedia.
Imi place ideea si felul in care o dezvolti.
Astept continuarea. Spor la scris! :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#10
scumpele, va multumesc muuult de tot pentru commuri :*:*:*
ma bucur ca va place >:d<
nu va promit ca o sa fie cuplul sasusaku, defapt nu dau prea multe indicii, veti vedea voi, cum am mai spus este inspirat din viata mea din ultimele luni, care e cam prea complicata, sa nu va speriati de cate tampenii va face Sakura :))
va multumesc celor care imi citesc ficul, mai ales celor care mai lasa si comm :yes:

p.s: nextul il pun maine, numai daca mai gasesc inca 2-3 commuri ;):>:pls::pls::pls::ha:

va pup duuulce de tot pe toti :bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.470 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  *Music for inspiration* brokenxwings 0 1.795 01-01-2011, 10:39 PM
Ultimul răspuns: brokenxwings
  Dance and music=love and pasion(+16....+18) Lara 2 2.736 28-12-2009, 02:43 AM
Ultimul răspuns: Mitus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)