Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Memoriile unei iubiri

#1
ok ,stiu ca mai am un fic neterminat ,dar am multe idei care se potrivesc si daca nu le scriu sigur le voi iuta .Acum cateva detalii:
-e fic SasuSaku
-nu vor fi toti in clasa
-vor fi elevi toti ,nu ninja
-va fi o drama (poate si cu Sad-eding,dar ma mai gandesc)
-se va relata la persoana I
disclaimer :nu detin nici un personaj din anime-ul Naruto (decat cele inventate de mine) si nu fac profit de pe urma intamplarilor sau personajelor .
Capitolul I :Cum a inceput totul ...


Povestea vietii mele .Sau mai bine zis tragedia vietiii mele .Povestea mea incepe acum 14 ani ,in Tokyo .Soarele stralucea cu putere ,aratand in acest fel caste primavera . Era o minunata zi de 28 martie .Razele soarelui erau atintite deasupra unei camere de spital .In aceea camera domnea culoarea alb .Geamul era deschis si cateva pasarele cantau voioase fericitul eveniment . In aceea camera era o femeie .
Aceasta tinea un bebelus in brate .Aceea femeie era mama mea .Daca nu as fi fost asa de mica pentru a intelege expresia fetei ei ,probabil ca astazi lucrurile ar fi stat cu totul altfel .Dar n-a fost sa fie .Ochii mei verzi exprimau bucururie si putina teama .Dar eram fericita .Peste cateva luni am aflat cum ma cheama :Sakura .Un nume foarte frumos ,care mi se potrivea .De ce ? pai ,parul meu ,desi destul de scurt la vremea respective ,era de culoarea petalelor ciresilor de-abea infloriti .Eram tare fericita. Dintre toate persoanele de sex feminin din familia ,care aveau toate parul roz ,cred ca cel mai bine semanam cu bunica mea ,o femie foarte frumoasa ,cu parul de aceeasi nuanta cu culoare parulu meu si ochii verzi .Pe ea o iubeam foarte mult .Si pe tatal meu ,asta e adevarat .Numai mama ,ea era cea mai diferita de toate rudele mele de sex femin .Parul ei negru abanos se asorta perfetc la culoarea ochiilor ei , tot negrii .Niciodata n-am simtit intradevar ca am iubeste .Nu zic asta pentru ca ar fi o femeie rea ,nu era ,dar nu scapa vreo ocazie cand faceam vreo prostie si cand nu era tata acasa sa ma certe pentru ce facusem .Bineinteles ,era normal sa imi spuna ce am voie sa fac si ce nu ,dar totusi era cam prea exigenta si prea dura .Dar nu si atunci cand eram cu tata .Cand era si el ,ea mereu ma alinta in toate felurile ,ma pupa si chestii din astea .Dar numai cand eram cu el ,ca altfel n-am auzit niciodata cuvintele pe care mi le spunea .Tatal meu ,era directorul unei firme de calculatoare .Din aceasta cauza nu il vedeam foarte des .Dar bunica mereu a avut grija sa nu imi lipseasca nimic .Cu ea ma jucam ,si simteam ca ma iubeste ,pe mine si pe Rose .Cine e Rose ? pai e prietena mea cea mai buna .Mereu venea pe la noi si bunica avea grija de amandoua .Intotdeauna a fost ca o sora pentru mine ,si o nepoata pentru bunica mea .Ne asemanam foarte mult .Parul alb si ochii ei albastrii-verzui mereu atrageau atentia .Ne petreceam foarte mult timp impreuna ,deoarece tatii nostril era parteneri .De fapt asa ne-am cunoscut .Mama ei murise intr-un accident de masina ,asa ca il avea numai pe tatal ei .Ne-am intalnit la inmormatarea mamei ei .Imi amintesc ca statea ascunsa si plangea .Din prima clipa am stiut ca ne potrivim .Am mers cu ea din acel loc si a dormit la noi .
Mi-as fi dorit ca nici eu sa nu am mama dup ace mi-a facut .Era ziua de dinaintea zilei mele de nastere .Implineam si eu 7 anisori .Rose isi serbase ziua pe 2 martie .Ea urma sa doarma la noi .Urma sa fac o baie .Bunica m-a condos pana in baie .Mi-am dat jos halatul rosu pe care il aveam pe mine si m-am bagat in cada ,care era aproape plina .De obicei bunica ma spala .Dar in acel moment mama a intrat in cada ,spunandu-i ca o cheama cineva la telfon sis a nu isi faca grija pentru mine ,caci se va ocupa ea de mine .Atunci am simtit un fior .Nu imi facea baie ,sic and nu putea bunica chema o servitoare .Am simtit ca e ceva ciudat .Mama mi-a spus sa inched ochi sis a deschid gura .Desi nesigura pe spusele ei ,am facut intocmai ce mi-a zis .In momenutl in care am inchis ochii ,mama si-a pus mainile pe umerii mei si m-a impins sub apa .Am inceput sa tip ,dar imediat mi-am ichis gura .Imi irosisem si mai mult oxigen .O vedeam cum ma tinea sub apa ,fara posibilitatea de a ma lasa sa ies .Am incercat sa ies ,dar degeaba .Cand am simtit ca nu mai pot sa respir ,am incercat din nou .Imediat ce am fost deasupra apei am tipat cat de tare am putut ,dar `mama` m-a impins la loc sub apa .Credeam ca acolo voi muri .Fiind foarte obosita si fara sa mai pot respira am inchis incet ochii .Singurul lucru pe care mi-l amintesc este un ras malefic .
[Imagine: gfxd.png]


#2
Bravo tie caci te-ai perfectionat ...Stiu stiu ca esti "certata" cu descrierea , cum zici tu , insa cred ca ar trebui sa o folosesti mai des ... Doamne ... ce mama mai are si Sakura ...super diabolica ! Dabea astept sa continui sau poate imi spui de pe acum ... nu stiu cum vrei ...
Nu uita sa folosesti si dialog , sau te-ai "certat" si cu el ? =))
Greselile le-a zis Lexi asa ca ...
Felicitari pentru noul fic si sa nu iti pierzi increderea !
Bye ...

#3
,am adus capitolu 2:mai bine moartea
acum cititorilor:
SasuSaku_4ever : crede-ma ,te vei mai speria ! si mama Sakurei ....o sa afli de ce a incercat sa o omoare .Ma bucur ca ti-a placut .
Sasuke Uchiha is the best : ok ,o sa fiu un pic deviata de la subiect ,dar ....esti fata ?? (stiu sunt prea curioasa) .Acum...da ,le-am scris in Window si nu stiu unde sunt setarile .Ma poti ilumina cumva ?si ....in primul capitol nu s-a prea intamplat nimic deoarece a trebuit sa descriu unele lucruri ptr a intelege ...
Usuletu Lexi : multumesc ca mi-ai aratat greselile ...capitolul asta cred ca va fi mai mare un pic .
Annya:ma bucur ca iti place ...sper ca voi mai evolua la descriere..
***candy bar*** :sper ca iti vei da seama despre ce e vorba ...dar acum voi povesti din copilaria Sakurei ...iar dupa la liceu ....
~Anime~Girl~: ai dreptate ! o sa aflati de ce mama Sakurei a incercat sa o omoare...
Elusivewolf : ma sti din clasa I ca nu ma las asa usor descurajata ....asa ca il voi contiuna indiferent de ce mi se va spune .
acum :


Stateam intinsa pe ceva pufos ca un nor .Desi n-am deschis ochii ,am putut auzi minunatele sunete scoase de o harpa .Am simtit o briza usoara atigandu-mi corpul si facandu-l sa tremure un pic .Am crezut ca eram in Rai .Am deschis incet ochii .In acel moment am vazut ceva alb si stralucitor .Parca totusi imi parea cunoscut .
-Sakura ? esti bine ?
Imediat am recunoscut voce .Era a lui Rose .Inseamna ca si muzica harpei era produsa tot de Rose .
-U-unde sunt ? vocea inca imi tremura .Pe de o parte eram linistita ca Rose era cu mine ,dar alta parte era inficosata de cele intamplate .
-Sakura ,esti bine .Suntem in camera ta .Nu iti fa griji ,totul este bine .Tatal tau este afara ,discuta cu tatal meu .Bunica este cu doctorul ,vorbeste despre tine .
-Si ma-mama ?in acel moment Rose a plecat capul .Era clar ca nu vroia sa imi spuna despre ea .A incercat sa spuna ceva ,dar n-a reusit .Norocul ei ca a intrat tata in camera .M-a imbratisat cu putere si s-a asezat langa mine .
-Sakura ,esti bine ?
Tata era tare ingrijorat .Desi nu
patisem nimic ,el tot isi facea griji .
-Da ,sunt bine .Dar unde e mama ? ce s-a intamplat cu ea ?
-Sakura ,trebuie sa iti spun ceva care ti-am ascuns toata viata .Mama ta naturala a murit cand te-ai nascut tu .A avut probleme si a murit .Credeam ca si tu vei muri ,dar ai stat doar 2 zile in coma .Pentru a nu simti lipsa unei mame ,m-am casatori cu sora vitrega a mamei tale .
Pe masura ce vorbea inima imi batea din ce in ce mai tare .Eram speriata .Mama mea ,nici macar nu stiu cum arata .Nici macar ea nu stie .Pana acum i-am spus mama altei perosane decat mamei mele adevarata .Incet incet ,lacrimi amare mi-au aparut pe chipul meu angelic .Tata imi stergea lacrimile ,dar degeaba .Nu m-am mai putut stapani si a inceput sa plang .Pana la urma ,Rose si tata m-au calmat .Bine ,nu dupa ce mi-au dat calmante .Am adormit din nou .Vroiam doar sa ma trezesc din cosmarul pe care tocmai il visasem .Nu putea fi adevarat .Mama mea ,sa fie moarta si o alta femeie sa ii i-a locul ? tata nu ar fi permis asta niciodata ,chiar daca aceea femeie ii era mamei sora vitrega .A doua zi m-am trezit mult mai bucuroasa ,fiind convinsa ca a fost doar un cosmar .Trebuia sa ma bucur ,astazi era ziua mea de nastere .Tata probabil ma astepta dupa colt sa ma sperie sis a imi spuna `La multi ani` Sau probabil imi asundeau o petrecre surpriza .M-am imbracat in rochita mea lila cu roz si mi-am prins parul in doua codite pe care le-am legat la capat cu fundite roz .Eram tare scumpica .Mi-am pus pantofiorii cu toc jos ,sa par mai inalta decat sunt .Eu eram mai mica decat un copil normal de varsta mea .Dar asta nu ma deranja .Am coborat incet scarile ,cu zgomot .Cand am ajuns ,am inchis ochii .Trebuia sa par surprinsa de petrecerea pe care mi-o organiza tata .Spre dezamagirea mea ,nu era nimeni in living .M-am indreptat usor spre bucatarie .Nici acolo nimic!
`Unde este toata lumea ?!`
Asta m-amintrebat singura .De fapt mai bine zis am gandit asta .M-am intors .In pragul usii era tata .Avea o privire infricosatoare .
-Buna dimineata Sakura ,esti mai bine dup ace s-a intamplat ieri ? dup ace ti-am dat calmantele ai dormit foarte mult .
-Deci …
Am amutit .Cosmarul meu era adevarat .Imediat mi-a pierit zambetul de pe fata .
Tata mi-a spus ca `mama` a incercat sa ma omoare pentru ca vroia averea familiei Haruno .
-Vino aici ,Sakura .Vreau sa iti faci bagajul sis a ma astepti afara ,da ?
-Dar de ce ? plecam in vacanta ?
-Cam asa ceva…
In acel moment am presimtit ca ceva nu e inregula .M-am dus in camera .Mi-am luat cele mai bune haine si catelusa mea de plus ,Sisi .In pragul usii a aparut Rose .Se putea vedea pe fata ei ca e nefericita .SE uita fix la mine .A venit repede spre mine si m-a imbratisat .Avea in ochi lacrimi .I-am raspuns la imbratisare .Desi nu steam de ce ,am inceput sa plang si eu .
-Rose ,ce se intampla ? unde mergem ?
-Sakura ,nu mergem noi ,ci merigi doar tu ,desi credema ca as vrea sa merg cu tine .
-Unde ? unde sa merg ? si de ce u poti veni sit u cu mine ?
-Pentru ca …
Cineva deschise repde usa camerei si intra .Era tata .Ma lua repde de langa Rose si ma indrepta afara
Din camera .Ploua .Din minunata zi senina fara nori care era de dimineata ,nori gri si negri se putaeu vedea .Exact in momentul in care am iesit din camera ,s-a auzit un tunet . Imediat am vazut si fulgerul .Geamul era deschis si a lovit exact in locul unde era Rose .Am tipat cat de tare am putut catre tata deoarece Rose cazu la pamant .Dar tata ma trase si ma duse afara in masina .Inca mai tipam pentru Rose .Plangeam in acelas timp .Tot drumul am plans .Intr-un final ,tata a oprit masina .Am vazut scris pe o placuta `Internatul Stoneheart` .Am coborat si tata mi-a pus umbrella deasupra mea .Din cauza ploii nimeni nu si-ar fi putut da seama ca plangeam .Am vazut o femeie inalta ,cu parul negru ca la mamei .Avea o expresie infricasatoare .
-Domnule Haruno ,bine ati venit ,va astaptam .Iar tu trebuie sa fii Sakura ,nu ? vei avea parte de cele mai bune conditii la noi .
-Tati ,ce facem aici ? vreau acasa! O vreau pe Rose !
-Draga mea ,asculta aici .Eu nu mai pot avea grija de tine ,asa ca vei ramane aici .Am inceput sa plang mai tare decat am crezut ca voi putea plange vreodata .Aceea femeie m-a luat de langa tata si m-a dus in cladire .Eu tipam dupa tata .Mi-a dat peste obraz cu palma .Atunci m-am potoli ,dar inca mai plangeam .
Preferam sa mor in aceea clipa .Mai bine moartea decat ce mi se intamplase .
[Imagine: gfxd.png]


#4
hello cititori ! ce faceti ?pe la scoala cred ...
Lexy.Kitty(sper ca am scris bine):ms ca mi-ai aratat greselile ...sper sa ai mai putine de corectat capitolul asta
Elusivewolf:wow ,chair avem telepatie =)) =))
***candy bar***: da...aparee si Sasule....dar nu ii e alaturi...si m-am grabit!

capitolul 3:
`For my only true love`


Inca imi amintesc ziua aceea .Ceea mai nereusita zi de nastere .Aflu ca mama mea e moarta ,prietena mea cea mai buna e lovita de un fulger ,tata ma trimite la un internat .Stau la internatul StoneHeart de multi ani .Prea multi pentru a mai simti dragostea familiei mele .Niciodata directoarea nu s-a purtat frumos cu mine .Nu ma batea ,desi uneori imi mai dadea palme .Desi au trecut atatia ani ,eu inca nu m-am acomodat cu internatul .Nu am incecat sa vorbesc cu ceilalti copii . Ei ma considerau o ciudata pentru ca nu vorbeam .Eram prea tacuta .Rareori cand vorbeam cu vreun profesor .La ore stateam singura in banca .Era adevarat ca nu prea raspundeam la ore ,dar la teste mereu luam 10 .Am avut noroc ca am putut sta singura intr-o camera .Alti stateau si cate 3 .Nu ma interesa nimic la ore .Mereu dupa ce se terminau orele plecam din incinta internatului .Nu suportam sa stau in acele locuri .Mereu ma duceam si visam la amintirile pe care le aveam cu familia mea .Ma gandeam la Rose ,daca mai traieste sau nu .Si la tata ,ma intrebam cum este acum .Cat timp am fost la internat n-am putut fii fericita .Dar mi-am gasit o alinare .Mereu dupa ore plecam la un stadion .Acolo se practicau multe sporturi ,dar eu eram interesata doar de unul:patinajul .De cand am venit la internat am mers in fiecare zi la patinaj .Adoram sa merg pe gheata cristalina .As putea spune ca eram si priceputa .Am fost, desi eram destul de mica la multe concursuri .De fiecare data am luat un premiu . Poate nu chiar unu ,poate ca nu doi ,dar sigur luam premiul trei sau o mentiune .Bine…meritul nu era numai al meu .Partenerul meu era extraordinar.Era cu un an mai mare ca mine .Era priceput pe patine si il admiram foarte mult .De fapt ,mai bine spus cred ca eram si putin indragostita de el .Avea ochii negri si parul de abanos .Avea niste trasaturi asa frumoasa… .Dar ,din nefericire ,toate fetele il iubeau .Si asta se putea vedea pe chipul lor ,pe cand eu …niciodata nu ti-ai fi putut da seama daca sunt indragostita de el .Doar cu el vorbeam .Imi spunea ca sunt frumoasa si foarte talenta si ca intr-o zi vom putea patina pe cele mai mari scene ale patinajului .Ma facea sa ma simt bine .Eram fericita in momentele cand eram cu el .Atunci imi mai dadeam drumul din carapace .Mereu ma intreba unde invat ,dar nu ii raspundeam , zicandu-I ca nu are importanta .
-Cherry,
vreau sa te prezint familiei mele .Sunt foarte curiosi sa afle despre tine .
De cand am fost la internat mi-am schimbat numele .Nu mi se spunea Sakura ,ci Cherry .Era asemanatoare cat de cat .Mie una imi placea .Doar eram in America .Copiii sigur ar fir as de mine cu numele de Sakura .
-Sti ca nu vreau .
-Dar de ce ? Ce crezi ca o sa iti faca ? Am si eu o sora de varsta noastra .Sigur te-ai intelege cu ea .
-Nu !
Mereu ii spuneam nu .Desi ma invita mereu ,eu refuzam .Parinti lui erau foarte bogati .Stiu ca tatal lui era director la o firma de calculatoare ,ca si tata .Dar nu vroiam.De ce ? pentru ca eu eram o fata simpla ,fara viitor .Nu aveam pe nimeni .Daca m-ar fi cunoscut familia lui ,sigur nu i-ar fi dat voie sa fie partenerul meu .El nu stia ca eu stau la un internat .
-Gata toata lumea ! Timpul de vorbit s-a terminat ,treceti la exerciti !
Aceea voce era a profesoarei mele .Era dura la prima vedere ,dar era foarte buna .Vroia ca noi sa castigam .Si pentru asta ne-a antrebat pana la epuizare .Dar imi placea mai mult la patinoar decat la internat .Dar cum il chema pe printul meu de gheata ? Sasuke Uchiha .Zilele au trecut si urmatoarea zi implineam 5 ani . de cand patinam cu Sasuke
Am primit o scrisoare .Mai bine nu o deschideam.Era de la bunica .Desi m-am bucurat ,mai bine nu o deschideam .



` Draga Sakura
Imi pare foarte rau ca nu am mai tinut legatura si nu te-am vizitat sau sunat. Dar noi mereu te-am avut in gand si ne este foarte dor de tine .Prin aceasta scrisoare te informez ca vei merge la o scoala din Tokyo .Te vei muta acolo .Imi pare foarte rau ,dar nu vei avea voie sa ne vezi si nici noi nu avem voie .Ti-am aranjat o casa frumoasa ,langa un lac .
Sunt sigura ca te-ai gandit si la Rose …dupa ce a lovit-o fulgerul ,a ramas o perioada in coma .Nu credeam ca isi va reveni .Dar ca printr-o minune ,ea si-a revenit .Dar i-a ramas un semn pe fata :un fulger pe o parte a fetii .Cat despre tatal tau …ei bine nici nu ai cum s ail recunosti .Este un om rece si mereu trist si moracanos .Nu se mai distreaza deloc .
Sper sa te revedem curand ,bunica ta Hanabi .
P.S: Din pacate ,nu vei mai putea sa iti continui antrenamentele de patinaj .`


Eram amutita .O parte se bucura ca pleaca din aceste locuri ,iar alta era trista ca nu isi va mai putea continua antrenamentele .Si ce e cel mai rau …nu il voi mai putea vedea pe Sasuke..
Cu mult efort ,m-am dus la stadion .Sasuke ma astepta cu un zambet pe buze .I-am zambit si eu ,darn u m-am indreptat catre el .M-am dus la profesoara .I-am explicat ca nu voi mai putea patina .Ea stia bine de situatia mea .M-a inteles .A dat liber la celelalte perechi si am ramas doar eu si Sasuke .Profesoara Annes ,caci asa o chema ,i-a explicat lui Sasuke ca sa isi imagineze ca e ultima seara de patinat impreuna .Am exersat ultima coregrafie ,care era pentru concurs .In timp ce patinam ,il priveam atent .Pana la urma ,m-a intrebat :
-Cherry ,ce e cu tine ? De ce se comporta asa Dna Annes ?
-Sasuke …eu nici nu stiu cum sa iti spun .Ar fi trebuit sa iti spun totul de la inceput .Eu ..eu trebuie sa ma mut in Tokyo .Deci nu mai pot continua antrenamentul…
-Cherry ,nu putem face nimic pentru a opri asta ? Poate as putea sa vorbesc cu parintii tai sa sa le spun cat de
-Nu !Parintii mei nici nu le pasa de mine !
-Cum adica ?
-Adica mama a murit ,iar tata m-a trimis la un internat unde am stat pana acum !
-Cherry ,trebuia sa imi spui ! te puteam ajuta !
-Nu puteai ...
Urma figura cea mai complicate .Daca reuseam ,am fi putut castiga concursul daca eu nu plecam .
Trebuia sa ma invart in aer de 3 ori si apoi Sasuke sa ma prinda .Am reusit .Profesoara ne aplauda .Cand am aterizat ,Sasuke m-a sarutat, dandu-mi in mana o cutiuta .Eram foarte confuza . Am fugit repede de pe gheata .Nu vroiam sa continui ,desi mi-ar fi placut .Daca ma lasam sarutata in continuu aveam numai de suferit in plus .Brunetul a alergat repede dupa mine ,dar nu m-a gasit .
Insa i-am lasat o cutiuta mica pe care vroiam sa i-o dau la sfarsit .Brunetul a vazut-o si a deschis-o .Inauntru era un pandantiv rotund ,cu poza noastra .I-am lasat un mesaj pe care scria :
`For my only true love`
Am deschis cutiuta de la el .
Aveam si eu un pandantiv la fel in cutiuta de la el .Culmea e ca scria acelas lucru .
Am ras un pic . Dar aveam lacrimi in ochi .As fi vrut sa raman in acele locuri unde am fost chinuita ,dar cu Sasuke decat fara Sasuke ,intr-un loc in care nu cunosc pe nimeni …
[Imagine: gfxd.png]


#5
un nou capitol! am fost rapida ,asa-i? de fapt cred ca voi mai posta si azi mai multe capitole...
Lexi.Kitty :chiar ai dreptate ! Sasuke o sa apara in Tokyo !
Elusivewolf : ma bucur ca iti plac pandantivele ...cred ca ai vrea si tu unul =)) =)) sau chiar 2 =)) =))
***candy bar*** : ma bucur ca iti place numele Cherry ...nu credeam ca va va placea ...(dar daca nu va placea tot il puneam) ,ma bucur ca iti place fic-ul ....nu ma asteptam sa aiba atat de multi cititori
shantell@:actiunea mai interesanta ? mie mi s-a parut destul de interesanta ...dar ma rog ....o sa incerc sa fie mai interesanta...
acum....sigur acest capitol va fii plin de greseli....nu sunt obisnuita sa folosesc alta tastatura decat a mea...
Capitolul 4:
Do you really dont't know me ?Do you really loved me ?
Part 1
Am plecat cu masina de la patinoar .Singurul lucru pe care l-am vazut a fost Sasuke ,strigand dupa mine .N-am putut rezista si m-am intors cu fata de la el .Aveam lacrimi in ochi . Am strans pandantivul de la el in mana .Poate prea puternic .Cateva picaturi de sange s-au prelins pe palma mea .Dar desi durea ,am facut o promiune pe sangele de pe pandantiv .Am promis ca ,desi nu stiu cand , unde , cum ,dar intr-o zi il voi revedea pe Sasuke si va fii al meu .Si el ma iubeste . Il voi avea mereu in gand .Intr-o zi ,drumurile noastre toate se vor intalni vreodata .
Zilele au trecut .Frigul a ineput sa se instaleze .Culoare frunzelor s-a schimbat din verde in oranj galbui .Zilele de toamna au venit .Eram tare emotionata pentru ca urmam sa merg la liceu .Prima mea zi ,nici nu stiam ce urma sa fac .Probabil ca ceilalti copii aveau o gramada de bani si erau razgaiati .Poate o sa ma considere o ciudata ,dar vroiam sa imi dau drumul din carapace .Speram sa ma integrez .Cu o zi inainte am primit uniforma .Era destul de draguta .O camasa alba ,cu o gluga roz .Mai jos aveam o fusta tot roz ,scurta pana la genunchi .Imi statea foarte bine .In picioare aveam o pereche de pantofi de un roz bombon .Parul imi era lasat liber ,dupa um scria in regulament .Pana atunci numi-am mai lasat parul despletit .Mereu il tineam in coada sau coc .Asta si la antrenamente .Dar de atunci a trecut mult timp .Ma schimbasem foarte mult.Nu numai la infatisare ,ci si la comportament .Numai eram aceea fetita care nu vorbeste cu nimeni .Eram tot timida ,dar cel putin am invat sa comunic mai mult pentru a ma integra in comunitatea adolescentilor care urmau sa imi fie colegi .Regulamentul liceului impunea ca elevii din primul an sa aiba cel putin 15 ani .Tot atat aveam si eu .Probabil ceilalti erau mai mari .
Noaptea urmatoare nu am putut adormi .Eram prea emotionata .Am stat pana la ora 2 ,citind regulamenutl .La 3 incalcari ale regulamentului ,eram data afara .Trebuia sa il stiu perfect .Dar nu numai la asta m-am gandit .Eram in Japonia .Nu stiam daca sa imi pastrez numele de Cherry sau sa mi se spuna Sakura .In America am adoptat acest nume pentru a ma integra ,iar acum ....poate ca ar trebui sa fiu iar Sakura ,fetita tatalui meu .Probabil ca nici nu isi mai amintea de mine .Intr-un final am adormit trebuia sa fiu odihnita .
A doua zi m-am trezit cu noaptea in cap .Era doar 6 dimineata si eu misunam prin casa sa ma pregatesc .In mai putin de jumatate de ora eram gata .Am decis sa mananc ceva .M-am asezat la masa si am inceput incet sa mananc .Eram foarte atenta ,deoarece nu vroiam sa imi patez uniforma .La 7 jumatate am plecat spre liceu .Desi normal as fii facut 10 minute ,nu vroiam sa risc sa intarziii .Am ajuns repede .Am intrat in curtea liceului .M-am indreptat catre panou ,sa vad in ce clasa eram .Eram in IX a A .Eram a doua din generatia mea .pe primul loc era altcineva .Am fost foarte surprinsa .Pe primul loc era chiar Sasuke Uchiha .Eram foarte bucuroasa ca il voi revedea .Ma intrebam daca a mai continuat cu patinajul .Interesant a fost faptul ca dupa mine ,pe locul 3 era o alta fata pe nume Meirou Uchiha .
Stiam ca Sasuke are o sora ,dar m-a surprins numele ei .M-am indepartat de acel loc .
Directoarea scolii a tinut un discurs si a prezentat toate clasele .L-a strigat pe Sasuke si acesta s-a dus .Arata mult mai bine decat imi imaginasem eu .Speram sa ma recunoasca .
-Urmatoare , pe locul 2 ,Sakura Haruno!
Aproape am alergat cand directoarea Tsunade mi-a strigat numele .Sasuke s-a uitat lung la mine ,si eu i-am zambit .Eram fata noua ,si poate de-asta se uita la mine .Sau poate si-a amintit de mine ? Asta speram din tot sufletul .Speram sa nu ma uite .Imediat a fost strigata urmatoarea fata .Am fost foarte surprinsa .Aceasta avea parul alb si ochii verzi-albastrui .Semana atat de bine cu Rose .La inceput credeam ca ea e .Insa mi-am amintit imediat ca Rose nu ma sta in Japonia .
Dupa ce s-au prezentat toti,am mers in sala de curs .Era prima de la al 2 etaj .In fata noastra a aparut un om inalt ,de vreo 30 de ani ,cu parul argintiu .
-Buna ziua copiii ,eu ma numesc Kakashi Hatake si voi fii dirigitele vostru .Vati prezentat ,asa ca uitati cum veti sta in banci :Sasuke cu Sakura ,Meirou cu Gaara ,Hinata cu Naruto ,Neji cu Ten Ten ,Temari cu Shikamaru ....
Eram de-adreptul emotionata .Urma sa stau cu el .Cand ne-am asezat in banci ,mi-am privit pendantivul de la el .Era legat de lantisorul primit de la el cu cativa ani in urma .Mi l-am ascuns si am incercat sa vad daca si el il are .Am simtit o bucurie enorma .Inca il mai avea .Acum...el inca ma mai iubea ? asta m-am intrebat tot timpul .
Dupa ce s-a prezentat ,dirigintele nostru i-a chemat pe viitori nostri profesori .Am amutit cand am vazut cine era profesoara de sport .Era fosta profesoara de patinaj ,Dna Annes .
-Buna ziua copii ,ma numesc Annes Kysa si voi fii profesoara voastra de sport .Ce pot sa va spun despre mine ? Astept intrebari .
Sasuke a ridicat mana .
-Sunteti specializata in vreun domeniu ?
Vocea lui era schimbata .Numai era acelasi baiat cu care patinam .Era mult mai rece si mai dur .
-Ca sa zic asa ,da .Am fost profesoara de patinaj pentru foarte multi ani .
-De ce va-ti lasat de acest sport minunat ?
Am ridicat mana si am intrebat-o .Eram curioasa sa vad de ce s-a lasat .
-E o poveste lunga .Aveam o pereche foarte talentata .Fata se numea Cherry .Aceasta a plecat chiar inainte sa aiba un concurs national .Vedeti voi ,partenerul ei a fost atat de suparat ca a plecat Cherry ,incat s-a lasat .Cherry era cea mai buna si ii incuraja pe ceilalti .Daca a plecat ,ceilalti numai erau la fel de buni .Si s-au lasat .Intr-un final ,m-am lasat si eu .Cherry mereu facea ca totul sa para magic .Alte intrebari ?
-Nu .
Dupa asta ,profesorii ne-au lasat sa plecam .M-am imprietenit cu Hinata ,care era cea mai scumpa fiinta de pe Pamant .Mereu incerca sa se faca placuta si reusea .Era bruneta si cu niste ochi mari si de un gri sters ,aproape albi .
Eu stateam in prima banca de pe randul de landa fereastra ,pe dreapta .Ea statea pe randul din mijloc ,in stanga ,deci stateam foarte aproape .M-am imprietenit si cu Meirou ,cu care aveam aceleasi gusturi .Dintre baieti ,m-am imprietenit cu Naruto ,numit blondul hiperactiv .El statea cu Hinata .Cu altcineva ? pai....cu Kiba .Era saten si avea un catelus mic si alb ,pe nume Akamaru .Era tare scump .Parca era o jucarie de plus .Cam atat cu prietenii .Desinu vroiam sa imi fac dusmani ,mi-am facut fara sa vreau .O blonda ,Ino ,se credea cea mai tare .Spunea tare la toata lumea ca este cea mai frumoasa din lume .Cu atata lauda de sine s-a impiedicat de mine .Desi nu era vina mea , mi-am cerut scuze .
-Pai ar trebui sa iti para rau ca te-ai nascut ! Cat a dat mama ta pe capul tau ? 15 yeni ?Cum ziceai ca te cheama ? Frunte-lata ,da ,am uitat .
-Asculta aici blondo ,nu eu am dat peste tine .Numai incerca sa te dai mare ca nu merge .Se poate observa ca esti fugita de la manastire .
-Nu se zice manastire ,ci manastire frunte-lata .
-Du-te tu la teologie .
Toti au inceput sa rada (proprie experienta ) .Dirigintele ne-a despartit .Blonda s-a dus la Sasuke si i-a sarit de gat .Acesta a tipat la ea si a dat-o jos de pe el .M-am amuzat un pic dar eram furiosa ca a icercat sa se dea la Sasuke .
Cat am mai stat am putut observa ca Sasuke era mult mai rece decat credeam .Am intrebat-o pe Meirou
despre el .
-Stai un pic Saku ,te-ai indragostit de el cumva ?
-Meirou ,te rog ,daca vrei sa imi pui o porecla am deja una .Cat timp am stat in America mi s-a spus Cherry.
-Bine .Dar raspunde-mi la intrebare .
-Meirou ,nu ,m-am indragostit de el .Este colegul meu de banca si vreau sa aflu mai multe despre el .
-Bine,iti spun .A facut patinaj de performanta .S-a lasat deoarece era indragostit de partenera lui si ea a plecat .De atunci este un tip foarte dur .Este prieten cu Neji si Gaara ,doi titpi cu care nu vrei sa te pui .Iti zic sa ai grija .Le cam place sa se joace cu fetele .La fel si Sasuke ,in special cu nou-venitele .
-Bine ,o sa am grija .Multumesc ca mi-ai spus .
-N-ai pentru ce .
Dupas aceasta conversatie am plecat acasa .Ziua urmatoare ,la scoala ,prima ora era matematica .Dupa ce s-a sunta am intrat in clasa .Sasuke era deja acolo.Nu il vazusem dimineata aceea .
-Buna Sasuke ,ce faci ?(stiu e foarte sec)
-Te-am bagat eu cumva in seama ?Doar pentru ca suntem colegi de banca asta nu inseamna ca trebuie si sa vorbim .
-Sasuke ,de ce te comporti asa ? tu nu erai asa inainte !
-De unde ma cunosti tu asa bine ?!I-a fii cuminte daca nu vrei sa o patesti ,intreaba celelalte fete la ce sa te astepti de la mine .
Bine ca profesorul a intrat in clasa ,numai stiam ce sa ii spun .Era total schimbat .Oare chiar nu ma mai stia ? Oare chiar m-a iubit ?


o poza cu Meirou:(o sa mai adaug dar imi trebuie un pic de timp sa le gasesc)
http://i292.photobucket.com/albums/mm6/L...Blonde.jpg
nu e draguta ???

Dna Annes:http://i285.photobucket.com/albums/ll44/quizilla-freak/Anime/Ninja/Kunoichi/Kotoko-Sensei.jpg

tatal lui Cherry :http://i665.photobucket.com/albums/vv20/Vanyali_blood_moon/mikami_teru.jpg
[Imagine: gfxd.png]


#6
ai reusit din nou sa ma surprinzi intr-un mod foarte placut:X
imi place continuarea....imi place ca sasuke e dur si rece si mai ales k e bad boy :X
sakura e inocenta si asa de draguta ...imi place foarte foarte mult felul in care tu le descrii sentimentele celor doi...esti clar foarte talentata intr-ale scrisului
dialogul nu este deloc sec...chiar imi plac vorbele pe care cei doi si le comunica unuia altuia
descrierea este prezenta si este exceptionala
naratiunea este deasemenea foarte foarte buna
greselile de tastaree le-a mentionat Lexi:)
astept nextu' :*:*:* si spor la scris :X



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.920 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.951 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.110 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.521 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.952 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.268 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.316 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Memoriile lui Keyko Kasumi Child Of Sunset 12 8.972 04-08-2009, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.175 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.286 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)