Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mafia love. Crime love... [18+]

#51
Si eu cu un mic comentariu, mersi mult ca mi-ai zis.

Deci, ma bucur ca Itachi e mort si Sakura sa ajunga sa se sinucida..Sasuke trezirea, treci si salveazo pe rozalie. Aoleu ce doarme nesimtitu. Descrierea imi place, puteai mai multe figuri de stil, insa nu mai zic nimic. Totul e ok si greseli nu sunt. Scopul Sakurei sa atins, la ucis pe Itachi si ea crede ca nu mai are nici un rost; dar cum ramane cu fat-frumos? se sinucide in prostie. Sunati la 112 ca avem un ranit aici! Desi tin sa cred ca brunetu a simtit-o pe fata cand sa ridica..el trebuie sa fie mereu precaut, e un ninja. E ciudat ca nu sa miscat sau ca nu a aratat vreun semn ceva, e treaz. Trebuie sa fie :o3

Te pup si imi cer scuze ca nu am venit mai devreme.
:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 

#52
Buna, scumpo.
Abia azi ti-am citit fic-ul si ma simt prost k nu am facut-o mai devreme, deoarece este superb :x
Pur si simplu, il ador ! Descrierea, ideea, tot. In primele 2 capitole am crezut cu desavarsire ca fic-ul e ItaSaku, dar cand a aparut Sasuke mi-am dat oarecum seama ca se va intampla ceva inttre el si Sakura. Pff, Itachi a fost un nemernik :-l k a vrut sa o violeze pe ea, isi merita moarte cu varf si indesat .
Acum ca Itachi e mort, Sakura poate fi fericita, e prostuta ca vrea sa se omoare, bn, deja a facut-o, numai are mult. Sper ca Sasuke sa se trezeasca drq si sa o salveze din mainile mortii :o3
Astept next-ul, te rog eu cu ciresica desupra !
Kiss and Hug !:bye:

#53
Bine, hai ca nu mai suport, "ma bate stresul" din cauza voastra. Am adus in cele din urma capitolul urmator, in legatura cu care va rog sa ma iertati ca este cam scurt :">. Dar promit ca incerc [deci nu inseamna ca o sa si reusesc] sa va delectez cu capitole mai lungi, desi se poate sa vina putin mai greu :">.
Enjoy!!


Cap. 15 – In lumina lunii

-Imi pare rau, Sasuke. am soptit ca pentru mine si am apasat si mai tare, gata sa rup si cealalta vena.
-Pai ar trebui, se auzi chiar vocea lui din spatele meu, ceea ce ma facu sa tresar violent.
Mana imi era plina de sange, prelins din taietura. Inca mai curgea caldut pe incheietura, pe palma, dupa care pe degete si apoi picurand pe jos, patand cimentul rece. Sasuke imi lua mana cu duritate. Se uita la taietura adanca si incepu sa ma stranga din ce in ce mai tare pana am inceput sa gem de durere. Dintr-o singura micare ce parea a fi bine calculata, a rupt o fasie destul de lunga din tricoul de pe el.
-Tu chiar vrei sa mori? se rasti la mine.
-Da. am tipat la el in timp ce lacrimile isi faceau loc sa apara, dar pe care incercam din rasputeri sa le opresc sa mai iasa.
Brunetul ma lega foarte strans deasupra ranii, astfel incat pielea se invineti iar sangele curgea din ce in ce mai putin. Am vrut sa rup fasia din materialul legat la mana mea cu kunai-ul cu care am incercat sa ma sinucid, dar printr-o miscare rapida si dura ma lovi peste mana, facandu-ma sa il scap pe jos. M-a prins apoi si m-a tras pana in baie.
M-am asesat pe marginea cazii cu jacuzzi si am lasat capul in jos, astfel incat suvitele care odinioara imi formau bretonul sa imi acopere chipul. Am auzit cum brunetul umbla la dulapiorul ce imi tinea loc de oglinda. Simteam mirosul de spirt cum invada camera atunci cand brunetul deschise sticla. Stropi usurel o bucata de vata cu cateva picaturi, dupa care adauga ceva mai multa apa oxigenata pe acelasi tamponas. Imi lua mana si trecu vata peste rana. Usturimea provocata de ea ma facu sa strang pumnul din ce in ce mai tare si sa gem usor.
-Nu mai dureaza mult, spune Sasuke tragand aer in piept.
Am mai indurat cateva secunde acea usturime nasoala, dupa care brunetul mi-a sters mana cu un prosop moale de sangele care cursese pana acum, ce provoca si el usturime. Apoi a masat cu finete zona taiata cu o crema care mirosea cam ciudat, dar parea a fi eficianta, dupa care a infasurat incheietura cu mult tifon si o fasa elastica. M-a mirat cat de rapid si de usor manuia toate chestiile alea. Sincera sa fiu, pe mine niciodata nu m-au interesat chestiile de genul asta pentru ca stiam ca nu as avea nevoie. Ei bine a venit di momentul asta.
S-a terminat si chinul asta, iar Sasuke imi ridica fata cu mana lui moale si fina. Ma mangaie cu blandete pe obraz si ma privi adanc in ochi.
-Sa nu mai faci asta niciodata. Te iubesc prea mult ca sa te pierd.
M-am multumit sa dau afirmativ din cap, si asta mecanic. Brunetul imi intinse mana, invitandu-ma pana in sufragerie. L-am luat de mana si am mers asa, iar el m-a dus pana la pianul din camera mare.
A inceput sa cante cu atata pasiune, incat peste un minut am inceput sa plang.
-Don’t look back, ‘cause I am crying…
Mi-am sters lacrimile obraznice care au evadat si el s-a oprit. A venit la mine si sa sters inca o nazdravana, privindu-ma din nou adanc in ochi.
-Iti inchipui ce pateam eu daca nu mai vedeam smaraldele astea niciodata? Ador sa ma uit in ochii tai, Sakura. Este ca si cum as patrunde intr-o lume plina de mister, intr-o lume ascunsa, poate chiar disparuta. a spus el bland si cu vocea stinsa
-Chiar este o lume ascunsa in ei. Sasuke, astia nu sunt ochii unei simple fete inocente care da mereu de belele. Astia sunt ochii unui criminal in serie. Sunt ochii unei persoane care a condus asasinate intregi, care a omorat mii de oameni in doar trei ani!


Sper ca v-a placut. :"> Next e in lucru, v-am spus, vreau sa fac capitole mai lungi :-) Bye! :bye:
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#54
:-ss Si? Ce s-a intamplat mai departe? Aaaa? Off Dooamne mai lasat cu propozitia in aer, deci pana la urma Sakura i-a zis adevarul lui Sasuke? Tare...Sti ce imi place cel mai mult la ficul tau? Ca introduci lumea moderna in lumea ninja:x Tii, ador asta. Chiar vreau sa vad reactia lui Sasuke cand a auzit ce i-a zis Sakura. Hmm, abia astept:)).
Nu uita sa ma anunti si pe mine data viitoate:* Raman cititoare fidela!
Tai Tai :bye:
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#55
heloo

Ce repede a aparut capitolul. WoW. Se pare ca Sakura i-a spus lui Sasuke adevarul, iar tu ne-ai lasat in suspans. Sper ca nu te supara, dar nu mi-ar placea daca Sasuke ar ierta-o, pana si parintii nu isi iarta imediat copiii cand fac o prostie. Sakura nu ar invata nimic daca ar fi iertata mereu de Sasuke, el i-a facut toate poftele, iar ea la disperare i-a spus adevarul. Dialogul a fost cam mult, dupa parerea mea, sau asa presupun.

:bye:

#56
Iubita >:D<
Ms k m-ai anuntat. Deci, revenind la next. A fost, Wow, foarte frumos. Ma bucur tare mult ca nu a patit nimic, nu as fi suporta...ar fi fost dificil :)) Sasuke e atat de dulce, tandru, o dulceata de baiat. Ma reindragostesc de el, cn nu ar face-o? E emotionant atunci cand ii spune cate-un "Te iubesc"...ce baiat :x
Sper din tot sufletul ca next-ul sa vina la fel de repede, te roaga Andreea.
Ok. Enough.
Kiss and Hug !:bye:

#57
Hey..

Iei, a fost salvata chiar la un pas de a face cea mai mare prostie din viata ei. Ce? deja ia zis cu ce sa ocupat fata? si reactia brunetul este... pleaca, o loveste, etc. Rabdarea e o virtute, dar nu si in cazu asta. Ne-ai dus fix in suspans. Desi nu cred ca brunetul va accepta cu atata usurinta, dar dragostea invinge tot; asta daca nu stia cu ce se ocupa rozalia.. dar a fost nevoita, asta a fost meseria ei. Complicat >.<"
Cam micut si sper ca te vei revansa tu cumva. Greseli nu am vazut, descriere nu a fost foarte multa; dar nu prea vad ce puteai accentua cu adevarat. In rest e ok.

:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 

#58
Ei bine dragelor si eventuali dragilor, v-am adus un capitol 16 proaspat, gata scos din tastatura. Fara alte introduceri, Enjoy!!

Cap. 16 – Whisky

-Sasuke, astia nu sunt ochii unei simple fete inocente care da mereu de belele. Astia sunt ochii unui criminal in serie. Sunt ochii unei persoane care a condus asasinate intregi, care a omorat mii de oameni in doar trei ani! i-am marturisit brunetului cu un ton usor ridicat.
Acesta facu ochii mari dovedind ca nu ii veni sa creada. Se dadu in spate pana ce se lipi de peretele rece. Acel moment nu s-a intamplat asa cum mi-am imaginat eu, ma asteptam ca Sasuke sa scoata in secunda doi telefonul si sa sune la politie. Dar nu a facut-o. Statea acolo, cu spatele rezemat de perete, privind fix in fata. Respira sacadat, probabil ar fi fost mai bine sa imi tin gura. Ma uitam neputincioasa la el, imi era frica sa ma apropii, nu voiam sa ma respinga asa cum ar face un grup de copii cu acea fetita ciudata care sufera prea mult si nu vrea sa se joace si e indreptata spre alte “pasiuni”, spre exemplu sa omoare vrabiute. M-as simti prea prost, chiar nu mi-as dori sa o patesc, desi dupa spaima care i se citeste in ochi, e inevitabil.
-Pa…Parintii mei… a reusit Sasuke sa soapteasca incurcandu-se in cuvinte si emotii.
Se vedea in ochii sai ce amalgam de emotii il lovea. M-am ridicat de pe marginea cazii si l-am privit in ochii negri care incet-incet s-au indreptat spre mine.
-Nu am avut nici o data misiuni in Konoha sau Okinawa. Nu am trecut nici macar in excursie si nu am primit ordin niciodata sa omor pe cineva cu numele Uchiha. Nu am fost eu.
Am iesit din baie si m-am dus in camera mea unde am luat pe mine un tricou gri, blugi negri cu lanturi la ele, cizme si o geaca neagra de piele. Mi-am luat poseta in care aveam banii si telefonul si am plecat. I-am spus lui Sasuke ca plec in plimbare, dar nu a raspuns. Inteleg ca inca era speriat. Am iesit din vila si m-am indreptat spre oras. Aveam de gand sa cunosc si resul locurilor care nu apucasem sa le vad ieri.
Mi-am indreptat privirea catre cer. Luna stralucea sub norii trecatori care impanzeau cerul. Parca era o imagine desprinsa din filmele cu vampiri care o iau razna la luna plina. Mergeam de nebuna si treceam absenta pe langa vitrinele luminate si una mai atragatoare decat alta. Ma uitam neatenta la posetele si hainele expuse pe manechine. O pancarta mare, cu leduri colorate ma anunta ca trec pe langa o cafenea careia nici macar nu m-am obosit sa ii citesc numele. Aveam destui banuti la mine, deci noaptea asta imi era asigurata. Am intrat cu pasi calculati in localul care nu duhnea a bautura ca altele. Erau destui cocalari care nu aveau ce face si au ales sa devoreze doar cu privirea formele mele bine definite. Cu o singura privire rece i-am facut pe toti sa isi intoarca privirile.
M-am indreptat direct catre bar si am aruncat o gramajoara de bani si am cerut o sticla de whisky. Barmanul imi dadu sticla si un pahar, dupa care incepu sa isi numere bacsisul. Ma asez la o masa retrasa de unde pot vedea usa si incep sa ma bucur de taria care inca de la primul gat imi ardea gura si stomacul. Si ce daca? Macar era buna.
De la trei pahare deja incepusem sa ametesc, dar era o senzatie frumoasa. Daca cineva imi spunea ca pe pereti zburau pasarele, eu le spuneam cat de frumos canta, sau daca era un unicorn afara, o chemam pe verisoara mea mica si prostuta sa il calareasca. Am trantit usor paharul de masa si am inceput sa il privesc. Lichidul cu un usor gust de caramel din pahar se amesteca usor, imprastiind din acel miros imputit. Sigur incepusem deja sa duhnesc. Dar tot nu ma las pana nu termin sticla asta.
De masa mea se apropie un tip cu muschi de balena, roscat, cu un tatuaj cu un insemn japonez si ochii de un verde sters.
-Iubi. Tu si eu? m-a intrebat ridicand al naibii de scarbos din sprancene.
-Te-ai dotat macar cu ceva prezervative? i-am raspuns cu o alta intrebare pe un ton plictisit, amestecand bautura din pahar.
-Stai linistita, ursulet. Platesc eu niste pastilute. incerca sa negocieze.
Nu puteam sa imi dau seama daca mirosul de bautura venea de la mine sau de la el. Mda, baietii, aceiasi natie de porci care vor doar nopti fierbinti apoi umplu tomberoanele cu c***e.
-Dispai. i-am spus rece si scurt, uitandu-ma la el.
Daca ma gandesc mai bine… buzele alea roz care par a fi minunat de fine cred ca ar fi bune la ceva. Dar cine stie ce soricel mort de foame mai are in pantaloni. Deci sunt sanse mari sa imi irosesc timpul, deci nu ma mai contrazic.
Imping paharul gol inspre el si ma uit ametita dar pofticioasa la restul sticlei de bautura, care abia mai gazduia in ea pe vreun sfert acel lichid aducator de stare buna. L-am dat pe tot pe gat si m-am uitat la sticla acum goala din fata mea. As mai fi vrut inca una, dar daca o mai prindeam si pe cealalta, intr-o singura noapte ar fi devenit bogati.
Ma intrebam cum se va sfarsi noaptea asta. Oare voi cadea moarta intr-un sant si ma vor ridica criminalistii? O sa cad cu capul intr-un stalp, voi intra in coma iar apoi in morga?
M-am ridicat de la masa iar ameteala deja incepuse sa imi afecteze echilibrul. Daca cineva ma punea sa fac slalom, cu putina viteza il terminam pe tot. M-am adunat cat am putut de mult si mi-am luat poseta. Am scos telefonul si m-am uitat la ceas. Era trecut de doua noaptea. M-am gandit o secunda si am hotarat urmatoarea destinatie: parcul. Bateria de la telefon era plina, deci puteam sa ma joc mult si bine. M-am indreptat catre usa.
-Mersi, scumpi! Data viitoare astept o sampanie in plus din partea casei, i-am spus barmanului cu vocea tipica unui betivan, ar acesta se uita la mine zambind, probabil se obisnuise.
Mergeam prin bar tinandu-ma bine de scaune. Il auzeam pe roscat cum se ridica si el de la masa si ma urma. M-am oprit cu cativa metri inainte de usa si m-am intors la el. Toata lumea se uita la mine, tinta pistolului sau stralucitor, dat probabil cu sclipici furat de la o fetita de gradinita. M-am apropiat de el si am indreptat degetul catre teava pistolului.
-Uite o gaura! i-am spus pe un ton copilaresc.
In acel moment am auzit cum usa se deschise. Nu am avut timp sa ma uit cine e si sa ma dau la o parte ca am si fost prinsa in brate. Am inceput sa ma panichez putin, cine stie ce boschetar mai avea chef de joaca cu o puicuta sexy si manga de beata. O mana trecea pe langa urechea mea si se oprea ceva mai departe de chipul meu.
-Inca o miscare si iti zboara creierii. vocea lui Sasuke ma linisti putin.
Stai, Sasuke? A scapat de teama? Ce dulce e. A venit dupa mine si ma salveaza chiar daca stie ce om mizerabil sunt. O scumpete de baiat.
-Hai sa ne maritam, am spus privind visatoare pe pereti.
Cotul lui Sasuke zbura rapid si ma lovise in cap, o meritam. Roscatul nu baga in seama nici avertismentul nici faza pe care o facusem acum o secunda, asa ca se apropie elegant de mine. Mana lui jegoasa imi atinse pervers soldul, moment in care o bubuitura ma facu sa tresar. In secunda doi, podeaua era plina de sange, iar roscatul se prabusi ca o scandura. Toti betivanii ii strigara numele si fugira catre el, incercand sa ii acorde primul ajutor.
-Sakura?ma striga brunetul iesind cu mine din bar, asezandu-ma la radacina unui copac de pe marginea strazii.
-Da, pufulet. am raspuns din nou copilaroasa.
-Puti. Ce naiba ai baut, omule?
-Am baut putin whis… cum se chema? Whiskas? am inceput sa ma balbai. Aaa, da mai, whisky.
Am primit o palma sanatoasa in cap, ca si cadou pentru… pentru ce? Aah, cred ca e suparat pe mine. Uuf, pisoias micut, imi pare rau dar nu puteam sa impar cu tine bunatate de bauturica. Am inceput sa cotrobai prin geanta, dand deoparte plachetele cu pastile, telefonul si celelalte magarii pe care le mai caram. Chiar nu stiu de ce ma incarc atat, o borseta in care sa imi tin telefonul si banii mi-ar fi de ajuns.
-Nu fi suparat, dulcinel, ti-am luat si tie ceva.
I-am spus si i-am dat o bombonica pe care a luat-o si mi-a aruncat-o in cap. Chiar a=eram asa de beata? Dupa cat imi e de somn, da.
-Unde sa te duc eu, Sakura? Uite ce imi faci tu mie. La cum iti merge gura Tsunade si-ar da seama imediat ca ceva se intampla.
Gandea el cu voce tare. Si eu mai fac asa uneori, nu condamn pe nimeni. Mi-am lasat mainile sa imi cada pe picioare si imi fataiam gleznele din stanga in dreapta. Sasuke ma privea ingrijorat dar oarecum usurat. Normal ca era ingrijorat cand avea o vidanja de alcool langa, cine nu ar fi. Chestia asta m-a facut sa ii sar in brate. Am vrut sa il sarut, dar m-a impins inapoi punand discret mana la nas. Am inteles ca voia sa spuna ca put, deci m-am asezat cuminte inapoi, sprijinindu-ma de copac. Brunetul a mai stat cateva minute ingandurat dupa care a scos telefonul din buzunar. Incerca sa il potoleasca pe un tip Neji si i-a cerut sa putem dormi la el in noaptea asta.
-Stai, i-am spus cand a inchis telefonul. Neji nu era dulceata aia satena care m-a salvat atunci cand era sa ma violeze Itachi?
Sasuke scrasni putin din dinti si mi-a spus ca da. M-am ridicat si am inceput sa merg pe strazile pustii tinandu-ma de gatul lui Sasuke. Defapt nu mergeam, pentru ca brunetul ma tinea de sold si ma taraia. Eram asa de beata incat imi era lene pana si sa merg.


Cam atat. Daca sunt greseli va rog sa ma scuzati, am intrat prea mult in pielea personajului si mi-e lene sa mai corectez. :"> Va pup pe toti! :*
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#59
Elo, am venit si eu, ca deobicei nu mai anuntat 8-|, ma rog...

A fost minunat, Sakura beata, asta chiar am incercat-o si eu, a fost fantastic! Si ce dulce este Sasuke:x, mi-a placut partea aceea copilaroasa a Sakurei, este oarecum dulce dar si enervant...Whatever...Abia astept sa vad ce se intampla in capitolul urmator, adu nextul repejor ca nu mai pot de emotie!

Tai Tai :bye:
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#60
Salut, mersi ca mi-ai zis.

A baut whiskas =)). Interesant capitolul, mai ales cu Sakura beata..desi nu prea ii sta bine in aceasta ipostaza. Prima data cand am citit titlu am zis ca brunetul va da peste cap o sticla de bautura, dar el e o dulceata. A venit dupa Sakura, nu a abandonat-o.
Greseli nu am vazut si descrierea e bunicica, puteai sa pui mai multe figuri de stil. Sa zici cum se simtea rozalia sub influenta alcoolului..

Pupici :*
:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.823 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.306 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.485 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.414 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 3.665 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 45.475 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.903 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] Crime de Craciun Aimi. 5 4.616 03-01-2013, 11:57 PM
Ultimul răspuns: pikab00m
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.083 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.179 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)