Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleido star sora and leon

#31
Am scris si yo continuoarea dar nustiu sigur cand o sa pun si cap 24 pt ca pec in Italia la mare .

Cap.23 Noua Layla Hamilton

Soarele stralucea pe cerul senin ,prevestind inceputul unei noi zile .
Layla era imbracata intr-o bluza rosie cu maneca scurta,o pereche de pantaloni negri si niste tenisi galbeni foarte frumosi.Minunatul ei par blond era strans intr-o coada lasand cateva suvite rebele..Acrobata a iesit pe usa casei indreptandu-se catre coafr.Ajunsa acolo ii zise coafezei:
-Buma ziua,Misa!
-Buna ziua,domnisoara!Cu ce va pot ajuta?
-As vrea sa-mi vopsesti parul in negru si ochii mei sa fie acum rosii..
-Cum doriti,domnisoara Layla.Luati loc.pe scaun.
*

* *
Intre timp Soraabia se trezise.In fata ei a aparut Fool,care avea in mana globulsau de cristal.
-Leul va lua o hotarare de care mai ales Sagetatorul va fi surprins,zise micul spirit dupa care a disparut.
�Ce ar putea face Layla?�acestea erau cuvintele care o tot macinau.
Fata s-a spalat si imbracat in graba luand-o la fuga catre Kaleido.In fata minunatului circ era asteptata de Leon si Yuri.
-Salut!tipa ea.
-Buna ,Sora!au zis cei doi.
-Ce faceti aici ?Pe cine asteptati?
-Pe Layla,raspunde blondul.
In fata lor a venit o femeie bruneta si cu ochii rosii ca sangele.
-Ma scuzati,cine sunteti?a intrebat fata.
-Nu ma recunosti ,Sora?Sunt Layla.
Cei trei au ramas cu gura cascata.Nu semana deloc cu Layla pe care o cunosteau ei. Fara sa mai zica nimeni cena au pasit inauntru, inspre sala de sedinte.Ajunsi in sala Rosetta, May ,Mia si Anna s-au dus sa vada cine era acea femeie bruneta.Cand au aflat cine era au tipat:
-Layla?!
Dupa cinci minute a intrat si Kalos in sala zicand:
-Mia a facut un nou scenariu.Vino sa-l prezinti.
-Povestea mea este intitulata Demoni vs Inger.Exista un Inger minunat numit Fiona care locuia cu mai multi Demoni numiti:Horia,Bug ,Michelle,Annita si Anichelle. O data Demonii s-au hotaratsa scapa de Fiona, reusind sa faca un regat numai al lor.Dupa o lupta crancena Fiona era gata,gata sa moara dar lui Horia i s-a facut mila de ea si o salveaza cerandu-le ajutor celorlalti Demoni,dar ei il refuza.Annita si Michelle aleg sa moara si sa fevina Ingeri alaturi de Horia.Afland acele lucruri Anichelle s Bug se hotarasc sa-i omoare pe cei patru ,dar dintr-o data apare Unicul Inger,Axy, care ii omoara pe cei doi Demoni rai. Pe ceilalti care au ajutat-o pe Fiona ii transforma in Ingeri..
Personajele sunt:
Fiona �Sora ; Bug � Yuri
Horia �Leon ; Michelle � May
Annita � Rosetta ; Anichelle- Layla
Axy � Sarah
-E buna povestea ta ,Mia, zise Kalos.Leon, am o provocare pentru tine : In acest spectacol va trebui sa faci doua acrobatii una cu Sora si alta cu May. Accepti?
- Desigur!spune acesta pe un ton rece si distant.
-Mia,te rog prezinta-ne cum se va desfasura spectacolul.
-Desigur!Prin padure sare Sora parca plimbandu-se pe trapeze si pe niste trapeze care sunt la o inaltime mai mare o privesc Leon , Rosetta ,Yuri,Layla si May.Apoi se schimba decorul intr-un loc intunecos, unde sunt aprinse torte insangerate si in care se aflau demonii . Cand va fii scena cand se hotaresc sa il omoare pe inger ,Leon si May vor executa o acrobatie intitulata �Acrobatia Demonului�.Yuri si Layla vor face o acrobatie realizata de mine, care ar fi potrivita pentru spectacol .Ea se numeste Demons.Rosetta si May vor sari de pe un trapez pe altul rasucindu-se cu cea mai mare viteza cu care pot. Dupa care apare un peisaj cu o padure insangerata care lua foc si acolo se aflau ingerul si demonii.Sora purta un costum rosu si isi da drumul depe trapez fiind urmata de Rosetta ,May si Leon .Toti cei patru cad pe o trambulina .Yuri si Layla sar in cerc pe trapezul care a fost folosit la Acrobatia Ingerului cu un arc in mana.Intre timp ce ei se �plimba� pe trapeze Leon , Sora,Rosetta si May sar pe trambuline si fac piruete.De pe cea mai inalta trambulina apare Sarah,care sare pana ajunge la trapezu din mijoc.In spatele ei apare o lumina puternica ,Layla si Yuri poarta costume in aceste culori:rosu ,galben si portocaliu si cad de pe trapez iesind de pe scena.Cei patru sar pe trambulina si Sarah isi deschide bratelesi toata scena este cufundata intr-o lumina alba si Sora, Leon ,May si Rosetta apar imbracati in costume albe cu un decor cu nori albi si case frumos colorate.Ei termina standin mijlocul sceneizambind si langa ei apar si ceilalti acrobati.
-Bravo ,Mia!zice Kalos.
-Multumesc,dar as avea nevoie si de domnisoara Cathy pentru ca acest spectacol sa fie minunat...,spune fata putin cam trista.
Deodata usa salii s-a deschis cu intrand o femeia cu parul roscat tuns intr-o partemai lung decat in cealalta.
-Cathy-san!striga fata cu parul portocaliu.
-Pe mine ma cautati?spune ea cu un zambet pe fata.
-Da, ai vrea sa lucrezi alaturi de Mia aici,la Kaleido Stage?
-Desigur ca as vrea sa lucrez cu cineva cu atata imaginatie.Si acum voi nu va mai holbati si duceti-va si alegetiva manevra si numele ei si dupamiaza la patru sa fiti pescena pentru antrenamente!
-Bine!
Apoi toti s-au indrepta tcatre cantina unde puteau vorbii.
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.026 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.257 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 9.958 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Sora si Leon, Povestea mea. Zyspar 21 15.040 23-07-2009, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Minna-chan
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 7.597 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.019 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.848 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  KALEIDO STAR FIC!!!!! Kai 0 4.085 01-12-2007, 10:36 AM
Ultimul răspuns: Kai
  KALEIDO STAR!!!!! phoenixul prinde aripi noi bebelusha_bv 2 7.509 08-09-2007, 03:44 PM
Ultimul răspuns: bebelusha_bv


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)