Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

KALEIDO STAR FIC!!!!!

#1
AM SHI EU O POVESTE
~Capitolul 1~

Trecusera 2 ani de cand Sora isi descoperise propriul Pheonix,de atunci Sora si Leon se antrenau din greu.Ajunsesera sa fie cei mai buni acrobati din tara mereu primeau contracte noi...dar ei refuzaze de fiecare data.Nu puteau sa paraseasca locul cel mai iubit Kaleido Stage,locul pe care Sora il iubea cel mai mult,scena care o facuse celebra,iar visurile i se implinisera,aproape toate in afara de unul...sa faca o sceana fara lupte;scena care la schimbat pe Leon,imbanandu-l...iar acum se intelegea bine cu toata lumea,nu mai era aceeasi persoana rece si rea,intr-un cuvant distanta.Acum lucrau pentru o noua manevra:Visul Ingerului.Leon trebuia sa o arunce pe Sora foarte sus ca aceasta sa prinde un trapez tinandu-si corpul asemea unui inger.Leon trebuia sa ajunga pe trapezul Sorei iar atunci sai daruiasca un trandafir fara spini sa o sarute si sa sara amandoi tinandu-se de mana... astfel incat totul sa para un vis.De fapt totul era un vis


-Sora mai sus!Nu esti buna de nimic...nu faci nimic bine...
-Dar....sunt obosita...ne antrenam de azi dimineata fara pauza...sunt epuizata..nu mai pot,o tinem asa de 3 zile si tot in stadiul asta suntem,nu vezi ca suntem obositi si nu ne putem concentra? -Dar....
Nici nu apuca bine sa termine ca Sora cazu de la trapez si se lovi la cap (nu avea plasa pusa).
Leon se simtea vinovat...o lua repede pe Sora si o duse la spital... cand ajunse acolo Sora fusese dusa la urgente.
Leon incepu sa se intristeze�avea lacrimi in ochi.O picatura de apa aluneca incet pe fata palida si trista a lui Leon.Chiar atunci aparu Kalos,Mia si Ana,si cand vazuse lacrima care se prelingea pe fata lui ramase blocata.Dupa vreo 2 ore de asteptare doctorul iesi cu o fata trista si serioasa ,cu ochii goi si pierduti in ganduri si se duse direct la Leon care mergea impancietat pe hol asteptand orce veste de la doctori despre starea de sanatate a Sorei.
-Sunte-ti rude,sau persoana care a adus-o este aici?
Doctorul nici nu termina de spus ca Leon il si lua la intrebari:
-Da!Eu am adus-o.Cum se simte? Ce a patit ?E ceva grav?intreband acesta ca si cum s-ar teme de ceva...
Nu termina bine cu intrebari si doctorul ii spuse: -Starea ei nu este stabila, nu a scapat prea usor,poate chiar de loc usor,s-a lovit foarte tare la cap,si-a pierdut memoria..... si...si este in coma. -Dar... se va face bine?Cand isi va reveni din coma?Nu este in pericol ,nu?spuse panicat,se vedea asta in privirea lui. -Dupa cum am mai spus starea ei nu este stabila,iar din coma nu stim cand isi va reveni...poate dura o zi,o saptamana,o luna,un an...acesta lucru depinde numai de ea...si cat despre pericol...conteaza cat de repede se recupereaza.Sa speram ca organismul ei va accepta medicamentele si totul va fi bine.Dar dupa ce isi revine din coma va trebui sa mai stea o luna in spital iar dupa sa stea 2 luni in repaus,pentru ca starea ei nu este una foarte buna,deci pana nu se recupereaza complet nu va mai putea face nimic.
Cand auzi aceste cuvinte Mia si Ana incepusera sa planga.Leon se retrase paraca nepasator,parca nu era prezent... dar... o picatura mare incepu sa i se prelinga pe fata lui rece facand ca singura lui lacrima sa se preschimbe intr-un cristal.Chiar si el se mira...de ce plangea?Oare incepuse sa se indragosteasca de Sora?Nu mai varsase nici macar o lacrima de cand Sophie murise...dar acum totul era diferit...
Dupa ce isi reveni pleca sa o vada pe Sora.Cand o vazu nici macar nu o putea privi,se simtea atat de vinovat....Avea fata palida si era inbracata in pijamalele ei roz cu ursuleti pufosi si micuti care mai animau putin atmosfera din camera...o atmosfera funerara.
Dintr-o data Sora misca un deget si incet incepuse sa deschida ochii ei mari si violet cu care privea patrunzator prin tine....Se uita putin speriata in camera alba ca zapada...putin misterioasa si...infricosatoare... pentru ca nu intelegea unde este si de ce.
-Unde sunt si ci..ci..cine esti tu?
Cand Leon auzi aceste cuvinte se intuneca la fata.Cand il vazu Sora se sperie nu intelegea cine e acel barbat rece ca ghiata si misterios ca noaptea si ce cauta in camera ei...
-Nu iti aduci aminte de mine?De noi?De prietenii tai?
-Nuu..nuu..nustiu cine esti tu,de ce sunt aici si cine sunt "prietenii" de care imi tot vorbesti.
Leon se duse si le cheama pe Ana si Mia crezand ca de ele isi va aminti..dar in zadar facuse totul..nu isi aducea aminte de nimic si de nimeni...nici de el(de marea ei iubire),nici de Ana si Mia � si cel mai dureros lucru nici care ii sunt parintii si nici de surioara ei Yume.
Parca i se stersese memoria.Nu isi aducea aminte nici cine e...nici macar cu o cheama
__________________________________
CINE VREA CONTINUAREA LA POVESTE SA MA AUNTZE
VA PLACUT?
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.218 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.259 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.007 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 7.624 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.019 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.900 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Kaleido star sora and leon Yukira1234 30 27.572 13-07-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Yukira1234
  KALEIDO STAR!!!!! phoenixul prinde aripi noi bebelusha_bv 2 7.531 08-09-2007, 03:44 PM
Ultimul răspuns: bebelusha_bv


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)