Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava?

#21
Sunt prima, sper sa raman prima. Chiar nu am fost niciodata :)) .
Sa sti ca este o poveste frumoasa, ideea nu este originala, adica in momentul de fata nu se intampla nimic. Exista o poveste in care Sasuke chiar o violeaza pe Sakura, aia chiar mi-a placut, nu ca a ta nu este frumoasa. Descrierea nu este buna, incearca sa mai completezi, citeste si alte povesti care au descriere. Daca vrei sa fie +18 atunci iti spun eu cateva, daca vrei. Si sa sti ca ar trebui sa pui semnul +18 la titlu, mie asa mi se pare. Dialogul este umpic de tot sec, cum am spus mai ai de lucrat. Cu cat scri mai des cu atat primesti mai multe sfaturi. Daca vrei iti spun eu niste povesti.

#22
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspam.

#23
Scuze ca nu am spus nimic pe aici insa lenea este mult prea mare. Sper sa ma intelegi.

Pai in primul rand as vrea sa-ti spun ceva in legatura cu ce ai spus ti despre dialog la penultimul capitol postat. Dialogul a fost cam sec. Acea parte cu "Hmm..." nu trebuia s-o mentionezi. Puteai spune ca ea incerca sa vorbeasca insa nu reusea deoarece mana brunetului nu o lasa. Acelea erau degeaba si stricau nu numai dialogul ci si estetica.

Acum sa revenim la ultimul capitol. Idea devine din ce in ce mai interesanta si originala. Descrierea se afla acolo insa nu ar strica sa mai descrii sentimentele personajelor. Daca povestesti din perspectiva ta este cu mult mai bine deoarece este mai simplu cu descrierea. Poti descrie ce simt ambele personaje. Cand povestesti din perspectiva unui personaj este mai greu, acolo cititorul trebuie sa-si de-a seama singur insa aici nu.

Si te-as ruga sa incetezi sa pui intrebari. Adica daca este sa pui fa-le sa para..cum sa spun. Sa exrpime ceea ce simt personajele nu intreba cititorul despre ce simt personajul daca tu spui ca el simte ceva pentru ea sau este doar o obsesie. Nu au fost in acest capitol insa eu am mentionat pentru a nu repeta aceasta greseala.

Pia cam atat am avut de spus astept nextul. Iti urez mult succes si te rog sa ma anunti deoarece eu sunt aeriana de felul meu.

#24
sdfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspam.

#25
Wow..ce'mi place dear:x.Era sa uit:))I'm first din nou=)).Mama ce'mi place de Hinata..ce n'as fi vrut sa fiu eu in locul ei si sa-i dau o mama de bataie lui Sas'ke..~Ah!~..Te iubiricesc>:D<esti geniala:X..."...un idiot care nu stie sa-si tina hormonii in pantaloni."ce mi-a placut=)).Doamn esti uimitoare.Vreau next si Ja ne!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#26
Hey, nici nu mi-am dat seama la inceput ca ai facut luzie la mine! Nu este corect! Eu nu v-as tine in suspans...de fapt ce tot spun? In acele zile m-am certat cu inspiratia mea asa ca nu am avut ce face.

Oricum, sa revenim la oile noastre. Evoluezi. Descrierea este din ce in ce mai buna insa ca de obicei este loc de mai bine. Dialogul tinde putin sa fie sec. Insa doaar putin. Incearca sa faci putina vorbire indirecta deoarece intr-un capitol nu trebuie sa ai neaparat mult dialog.

Asa, cum ti-am spus idea incepe sa fie originala. Sasuke a violat-o pe Hinata? o.O Si Hinata este nervoasa? Waw, asta da noutate. Imi place. Felicitari =D>

Asa, mai aveai undeva o greseala insa nu o mai gasesc. Era ceva care suna ciudat... ma rog nu o mai gasesc insa nimic grav. Cel mai probabil nu ti-ai dat seama.

Asa, faza cu hormonii in pantaloni a fost penala. Deci, fix atunci am avut neinspirata idee sa beau suc si sa citesc. Si mi-a iesit sucul pe nas. Acum trebuie sa sterg pana nu-si vor da seama ai mei.

Pai, astept nextul si mult succes. Anunta-ma. Ti-am mai spus de ce.

#27
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#28
esti un geniu.......deci miar fi placut la nebunie dak hinata iar fi dat si o palma lui sasuke....iar ”un idiot care nu stie sasi tina hormonii in pantaloni„...wow...sincer u esti una dintre putinele persoane care scoate replici geniale fara nici macar sa clipeasca.....bine ai venit in clubul persoanelor cu minte.....super capitol ca si celelalte de altfel.....mici greseli de tastatura....dar ce mai conteaza......ast nextul cu sufletul la gura.........:*:*:*

#29
Este o problema, nu cu tine si cu mine. Cum am spus la toti: "Scuze dar sunt trista ca o fata nu a pus continuarea la ficul ei. Ma auzi CURCUBEU FARA CULORI ? Sunt suparata rau pe ea. " . Din aceasta cauza nu ma pot gandi la fic, dute si spunei lui Curcubeu fara culori sa puna continuarea :((:((:(( . Scz dar sunt trista. O sa scriu mai multe la urmatorul capitol.

#30
Sa comentam:)). Sa vedem: In primul rand idea fic'ului e ok, descrierea e la locul ei, dialogul nu mi se pare sec, actiunea nu e grabita si greseli de tastare nu am vazut. Replica Hinatei a fost mortala( " un idiot care nu stie sa-si tina hormonii in pantaloni").Genial. Abea astept urmatorul capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O Minte Bolnava... Darky 1 2.055 23-08-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.713 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.830 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.093 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  Obsesie mortala [+15] [hentai] Dizzy 26 17.092 18-04-2009, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Iubire Adevarata ! ~Ebru~Rebela~ 4 3.913 14-04-2009, 12:34 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.670 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 67.993 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)