Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava?

#11
Hey! Cum ti'am zis am trecut p'aici >:) Ai mai pus ici-colo descriere dar mai merge.Greseli de tastare nu stiu daca ai avut nu prea am stat sa le caaut. Dialogul e putin cam mult dar merge. Nu mai pune emoticoane in fic ca nu da bine. in rest nimic si astept nextu`. Edit: Imi pare rau de spam. Chiar incerc sa nu mai fac asta -_-'.
[Imagine: EnvYQ.png]

#12
Hye...I'm here.Cam tarziu da'merge:)).So...la inceput ideea nu a fost asa de originala dar ai mai dezvoltat."Ei bine,,, inca o intamplare a destinului: chiar in acel moment, in clasa intra 'ingerul' Sakurei impreuna cu Naruto si Shikamaru, dar de cum vazu ca fata e singura, brunetul le zise lui Naruto si Shikamaru sa iasa afara, si sa aiba grija sa nu il intrerupa nimeni, pentru ca vrea sa fie singur cu rozalia."Mai,dar fix cand a plect Hinata au venit si astia=))!Ciuadat:>.Uh,era sa uit.Ai pus vreo 2 emoticoane si nu'mi place:-W!Ai grija la dialog ca e putin cam mult(vorbem eu=))).Bye si anunta-ma cand pui next-ul;)!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#13
dfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspam.

#14
Hey ^_^ Cum am zis am sa trec pe aici. Eram putin mai multumita daca reduceai din dialog inlocuind cu descriere. Nu zic sa nu pui dialog, dar el trebuie sa fie gandit si nu sec. In multe cazuri din capitolul asta se potrivea mai bine descrierea.Descrierea este prezenta dar ar mai merge. Oricum se vede ca ai evoluat putin ;). Chiar mi'a placut foarte mult capitolul asta .. Imi place de asemenea atitudinea lui Sasuke Deci cam atat. Astept next si sa ma anunti cand il pui.


PS:Mersi ca m-ai anuntat :">
[Imagine: EnvYQ.png]

#15
waw ce capitol! :x +18
Ma bucur sincer ca Sakura a ramas virgina, uf ce usurare! credeam ca o va distruge pentru totdeauna pe saraca fata.
Deci: descrierea a fost destula si frumoasa pe deasupra, dialogul n-a foct sec, naratiunea mi-a placut, iar actiunea n-ai grabit-o, bv. te descurci destul de bine. ma bucur ca progresezi repede.
astept urmatorul capitol sa vad cine e misterioasa persoana care a salvat-o pe Sakura :x poate un admirator secret? cine stie!
astept continuarea, sper sa ma anunti si pe mine cand pui cap urmator :* merci

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#16
I'm here..m'am gandit ca daca mi-ai commentat fic-ul sa mai vin si eu odata peaici;).C'am mult dialog,nu crezi?:|Tu'ti bati joc de mineT_T!Vreau next-ul ca ma faci sa fierb de curiozitate:xDar cine a salvat'o pe Sakura:>:>?Eh...vreau next cat mai repede:-w.Spor la scri si Ja ne'!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#17
Hye , am spus că am să vin şi eu cu un comm şi iată-mă ^__^
Observ că până acum ai primit critici destul de uşoare , care sper că te-au ajutat . Cineva de mai sus parcă a spus că ai evoluat , da... poate,dar eu nu observ.
În două dintre capitole am observat că ai scris cu CapsLock [e destul de evident unde,deci nu mai are rost să-ţi şi scriu] Dacă vrei să subliniezi anumite cuvintea , sau să ne faci să înţelegem tonul vocii cuiva nu e nevoie să faci asta , ştrică estetica ficului,în plus nu e corect.
În unele locuri , sper că din neatenţie ai pus mai multe puncte de suspensie [...] , nu uita că trebuie să pui doar trei , nu mai multe!
Repeţi unele cuvinte de prea multe ori, cum ar fii ,,rozalia" , chiar nu e nevoie să menţionezi în mod repetat despre cine vorbeşti , în unele locuri se înţelege de la sine.
Acţiunea mi se pare puţin grăbită , de ce? Deoarece nu pui îndeajuns de multă descriere,dar crede-mă acest lucru se va rezolvă dacă ai să munesti [nu spun că acum nu o faci] ca să devi mult mai bună.
Ceea ce nu-mi place e că fic-ul nu este original, poţi să te superi pe mine,dar acesta este adevărul . Am mai văzut aceste idei în mai multe ficuri , sper că pe durată următoarelor capitole să remediezi acest aspect . Încă ceva şi personalitatea personajelor,modul în care le-ai structurat nu sunt originale , nu seamănă deloc cu cele din anime [nu spun că trebuie neapărat] într-un com al.. [n-am fost atentă cine,scuzaţi-mă] am citit că în majoritatea fic-urilor Sakura e o piţipoanca,iar Sasuke un cocalar , un lucru foarte real, eu nu-mi dădusem seama , dar acum am realizat şi eu . Sper că ficul tău să nu fie genul şi să-ţi remediezi greşelile , deoarece de-abia aştept să văd cum ai să evoluezi.
Tind să menţionez că prin comentariul meu nu sugerez că eu aş fi mai bună sau că sunt atotstiutoare şi îmi permit să te critic drastic , nu fac asta eu doar îmi exprim propia-mi părere . Acestea fiind spuse aştept următorul capitol . Spor la scris ^__^


#18
Sa sti ca acest capitol este ceva mai bun ca primul, dar felul in care l-ai facut pe Sasuke ma cam zguduit, nu prea ma incanta conportamentul lui, dar in fine, este poestea ta. Descrierea cum spui sa sti ca este foarte slaba, putine ganduri de ale Sakurei dar nici mai mult. Dialogul pe langa ca este mult mai este si sec. Ideea este una comuna, se mai intalneste. Actiunea putin de tot grabita. Cam atat, sper sa mai scri si sa ma anunti cand o pui :x:x:x

#19
hdfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspam.

#20
Hey! ^_^ Cum am zis o sa vin si o sa iti las un mic/mare comentariu.Soph am zis ca a evoluat cat de cat pentru ca a mai adaugat descriere, dar nu destula.Revenind la capitolul acesta. Descrierea ar mai merge . Trebuia sa descrii cum se simtea Sakura cand s'a certat cu Karin, cum sa simtit Hinata cannd si-a vazut prietena pe jos doar la Sasuke ai zis la un moment dat ca privea amuzat scena dintre Sakura si Karin...descrie mai mult. Dialogul parca l-ai mai redus cat de cat dar e inca putin cam sec. Naratiunea este ok.Actiunea putin grabita.In rest nimic. Greseli de tastare nu stiu daca suntnu m-am uitat dar am vazut ca nu pui virgule unde trebuie O.o Incearca sa citesti cu voce tare propozitia sa vezi cum suna si o sa iti dai seama unde trebuie pusa si unde nu. Inca ceva. Nu mai pune nextul asa de apropiat de ceea ce ai mai avut de zis. Nu e estetic. Lasa putin spatiu. La urma mi s'a parut ca acea parte face parte din fic. In rest nimic si astept nextul.

PS:Se pare ca a fost un mare comentariu :))
PS2:Sper sa nu te supere coentariu meu
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O Minte Bolnava... Darky 1 2.055 23-08-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.713 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.830 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.093 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  Obsesie mortala [+15] [hentai] Dizzy 26 17.092 18-04-2009, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Iubire Adevarata ! ~Ebru~Rebela~ 4 3.913 14-04-2009, 12:34 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.670 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 67.992 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)