Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cand Dragostea Distruge(18+)

#1
Va aduc un nou fic!Si astept pareri!:bv:

Un mic sequel
Inceputul....Sau sfarsitul?
-Esti o vrajitoare!a tipat el.O sa te fac sa suferi ,sa simti si tu ceea ce a simtit fratele meu din cauza ta.O sa ajungi sa ma implori sa te omor mai repede......dar nu iti voi face pe plac...ci o sa savurez fiecare lacrima pe care o vei varsa,mi-a zis culegand cu degetul o lacrima de-a mea de pe obraz.Dar vei plange cu lacrimi de sange pentru vrajitoriile tale.Pentru fratele meu!a urlat el ,scuipand cuvintele in fata mea.
-Derek....Dorian nu a murit din cauza mea!Trebuie sa ma crezi!Era bolnav.Eu decat i-am alinat suferinta,i-am soptit printre lacrimile care nu incetau sa se opreasca.
-Minti!Nu incerca sa imi mai indrugi minciunile tale!Tu esti cea care l-a omorat !Tu si potiunile tale!Stiu ca i-ai dat sa bea din ierburile tale otravite si ca l-ai convins spunandu-i ca daca nu o face o sa moara.Si acum....acum zace la 2 metri sub pamant!Esti o criminala!
-Derek,te rog!Nu e...Dorian...
-Taci!Taci !Taci ,vrajitoareo!Nu-i pronunta numele!Nu vreau sa-i aud numele din gura gura celei care l-a ucis,din gura ta spurcata!Asa ca taci!
-Derek ,Dorian nu a murit....
-Ti-am zis sa taci!a urlat exact in fata mea si la nici un centimetru de capul meu ,a lovit peretele cu pumnul.
In ochii lui se citea o mare de ura indreptata care mine. Ne-am privit in ochi timp de cateva secunde.Apoi parca amintindu-si totul,m-a apucat de maini ,strangandu-mi-le ca intr-o menghina.
Un zambet perfid i-am vazut pe fata inainte sa apuce cu mana libera funia aruncata pe masa de alaturi.
-Ce vrei sa faci?l-am intrebat desi eram sigura de intentiile lui.
-Tu ce crezi?Ca esti aici doar sa bem o ceasca de ceai?O sa ai parte de razbunarea mea ,pentru ceea ce i-ai facut lui Dorian.O sa ma implori sa iti dau lovitura finala -moartea.Dar inainte o sa suferi cum nimeni nu a suferit pe acest pamant!a scuipat cuvintele in timp ce ma lega de tarusii pe care ii infipsese in pamant.
-Derek,ce vrei sa faci?Da-mi drumul.Nu esti tu.Te rog!
-Ti-am zis sa taci!Nu vreau sa-ti pun calus ....vreau sa te aud tipand asa cum Dorian a tipat ,omplorand sa nu il las sa moara...
-Dorian era bolnav!Ce nu intelegi?
-Ti-am zis sa taci si sa nu-i mai pronunti numele!a zis infigandu-si mana in parul meu si tragand in jos pana cand am simtit ca pamantul imi aluneca de sub talpile goale.Picioarele imi erau zgariate si pline de sangele inchegat ,provocat de tufisurile de spini prin care ma tarase in drum spre temnita casei Stone.Rochia era zdrentuita si plina de noroi.Pantofii ii pierdusem pe drum si saculetul cu potiuni de asemenea.Trebuia sa-l fac pe Derek sa-si revina .Nu era Derek pe care il stiam eu.Nu era el.Acest Derek parca era posedat.
-Ma doare.Da-mi drumul.Acum Derek!
-Sa-ti dau drumul?Peste cadavrul meu vei iesi de aici,mi-a soptit inainte ca rasul lui baritonal sa cutremure temnita.
-Inainte sa incep,am sa iau ceea ce mereu ai avut de vanzare ,ceea ce mereu ai fluturat prin fata mea si a tuturor .
-Ce vrei sa faci?Derek,da-mi drumul.Iti pot explica.Ceea ce crezi tu e total gresit.
-Chiar asa?Si care e adevarul?Cel spus de tine sau cel vazut de mine?Nici nu incerca.Esti o mincinoasa,o criminala si o tarfa exact ca sora ta,a zis apucand bretelele rochiei si incepand sa le coboare.
-Derek,nu,nu face asta,i-am zis cand am realizat ce vroia sa faca.
-Am sa iau ceea ce i-ai refuzat atata timp lui Dorian .Am sa iau si partea lui Dorian infruptandu-ma din tine.
-Oh,Doamne,nu face asta!Te rog!Ai sa regreti cand vei sti cu adevarat adevarul.
-Sa regret?O sa fie cu siguranta un adevarat ,,privilegiu'' sa fiu intre picioarele tarfei din Orleans,doar un alt nume din lista ta de amanti.Ce conteaza unul in plus?
-Nu!Nu!Nu!am tipat cand mi-a sfasiat rochia lasandu-ma cu sanii dezgoliti si in singurul obiect de vestimentatie-pantalonasii de dantela.
Inca eram legata intre cei 2 tarusi infipti in pamantul moale si rece din temnita.
A inceput sa se dezbrace arunncandu-si hainele pe masa pe care fusese funia cu care ma legase.
-O sa iti aduci aminte aceste clipe cat timp vei mai trai pentru ca vor fi ultimele tale clipe de placere inainte de Infern,mi-a zis inainte sa vina si sa imi dea jos pantalonasii ,lasandu-ma goala complet.
-Te rog,nu face asta.Te rog,l-am implorat printre lacrimi si suspine dar era surd in fata rugamintilor mele.Oh Doamne ajuta-ma sa rezist!

#2
omplorand-implorand
Asta e singura greseala pe care am vazut-o. In primul rand, buna! Frumos fic desi nu stiu ce este cu inceputul, este un pic cam prea direct, adica prima oara am crezut ca este capitolul doi. Incearca sa mai delimitezi paragrafele, si sa pui virgula dupa semnele de punctuatie.
Vad ca ai cam mult dialog, iar in unele locuri nu prea isi are rostul si cand striga fata ca 'nu' si alte deastea puteai sa spui la vorbirea indirecta ca implorai si astea... Ideea este originala si astept sa vad ce se mai intampla in continuare.
Spor la scris! Daca te-am suparat cu ceva spune-mi.
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#3
Ok, în primul rând m-a deranjat estetica capitolul; e varză, fără supărare, iar asta îngreunează cititorul. Ai multe puncte de suspensie, iar după semnele de punctuaţie se pune space:
" -[space]Te rog,[space] nu face asta.[space] Te rog,[space][trebuia să pui semnul exclamării din moment ce exprimai disperarea ei.] l-am implorat printre lacrimi si suspine[virgulă] dar era surd in fata rugamintilor mele.[space] Oh[virgulă] Doamne ajuta-ma sa rezist! " - uite câte observaţii am avut de făcut într-o frază. :]
Mai lucrează la estetică, serios şi încearcă să pui spaţiul acela după semnele de punctuaţie, pentru că lucrarea ta - mă rog, capitolul - va arăta mult mai aerisit şi mulţi vor citi cu o plăcere mai mare. Descrierea a fost bunicică, dar se putea şi mai bine şi spun asta pentru că eu nu am simţit ce simţea ea, am dedus din toate replicile ei pline de disperare. Ca idee mă atrage, sincer, deşi la început când am văzut ceva cu vrăjitoare nu-mi surâdea şi voiam să ies; am citit totuşi şi nu regret. Acţiunea a decurs normal, având în vedere că ai început direct cu acele scene, deşi cred că ai fii avut câteva puncte în plus în ochii mei dacă începeai cu scena în care el "o răpeşte", insă e foarte bine şi aşa, fiecare cum simte. : )).
Măi, relativ e bine, aş mai scrie eu câte ceva, dar trebuie să plec. Mă întorc când postezi capitolul doi şi îţi voi mai lăsa acolo o părere mai detaliată decât asta.
Baftă mai departe ! >:D<

#4
Mi se pare interesant fic-ul, mi-a captivat atentia din primele randuri... eh, defapt din titlu cel mai mult.. dar parese ca esti mai buna decat ma asteptam, la inceput era sa cred ca e ceva de-a dreptul emokid - fara suparare - insa s-a dovedit a fi o poveste de-a dreptul interesanta.

Nu vreau sa repet criticile de mai sus, caci nu le vad rostul, doar sa intaresc un pic : incearca sa gandesti din punctul de vedere al personajelor, tipul, la cat de suparat era nu cred ca avea chef de vorba as putea spune, insa reactiile sunt perfecte.

Abea astept o continuare!! <3
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#5
Nicio continuare.Am renuntat,din lipsa de timp.Rog un moderator sa inchida topicul.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.246 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Cand se naste dragostea... ...:::sweetcandy:::... 1 2.258 30-05-2009, 01:39 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)